• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחק הלוח שכיכב אצלכם בזמן הקורונה?

אצלנו זה היה המשחק Zooloretto mini משחק חביב של בניית גן חיות, שגם הילדים וגם אשתי נהנים ממנו. משלב מכאניקה של איסוף סטים עם סוג של מכרז כזה וכמובן אריחים חמודים של חיות שגם יכולות להתרבות אם יש לך זכר ונקבה במכלאה.

בסוללה שלי זה היה מנצ'קין, קאטאן ו-Love Letter שכבשו, ביחד עם רמיקוב, דמקה שחמט ושש-בש שאי אפשר להתחרות בהם. הבנתי שגם באחד מהאתרים שלנו זה היה דווקא שם-קוד שכבש את הקורונה בסערה, אבל לנו לא היה עותק.

לדעתי יש משחקים שיתופיים הרבה יותר טובים ממלכי ישראל - לא הייתי טורח לחפש עותק שלו, למרות שאני בטוח שנשארו עותקים אצל דוב לדעת (פרש משחקים).

בעיניי זה משחק בינוני שתורגם בגלל ההקשר היהודי שלו. אישית המדבר הנעלם הוא אחלה, פנדמיק חביב - בעיקר הוריאנטים, ועוד הרבה משחקים.
למרות שבתקופת הקורונה גם משחק בינוני יכול להיות מלך 😉

אחד האתגרים של יוצרי המשחקים היום הוא שמכיוון שכל שנה יוצאים לשוק מאות משחקים חדשים, לא מספיק להיות משחק בינוני או נחמד כדי לתפוס תשומת לב ולהתחרות בכל העושר האדיר הזה - צריך להיות משחק טוב מאוד או מצוין.
מלכי ישראל הוא לא משחק רע, יש אנשים שגם חושבים שהוא סבבה, למשל הסקירה של דסטריקס: https://www.pundak.co.il/boardgames/reviews/721-kings-of-israel

בנוגע לפנדמיק, בטח בגרסת הבסיס שלו, גם בעיניי הוא לא משחק מאוד מלהיב. אני מעדיף את גרסת הקוביות שלו, Pandemic the cure שהוא גם משחק בעל זמן משחק קצר יותר וגם הקוביות מכניסות אלמנט אקראי שמוסיף לדעתי. אבל אולי כי אני sucker של קוביות :)

חזרה