• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] Root - משחק שליטה בשטח של חיות חמודות

Root מציג יער רחב-ידיים, בו מתגוררות חיות מואנשות שונות. השחקנים משחקים בסיעות שונות אשר מנסות לגייס תומכים ולבסס אחיזה ביישובים השונים ביער הגדול, כאשר הן נאבקות זו בזו באמצעות מירוץ לאיסוף משאבים, מאבקים צבאיים ומסחר. רק סיעה אחת תכה שורש ביער לשנים שיבואו.

משחק האסטרגיה "Root" הוא משחק א-סימטרי מבית היוצר של חברת Leder Games. החברה מתמקדת בעיקר במשחקי אסטרטגיה א-סימטריים, ברמות שונות של מורכבות. הכותרים האחרים שלה הם Vast (שיצא בשתי גרסאות שונות העומדות כל אחת בפני עצמה אך יכולות להשתלב במשחק אחד) ו-Oath (שמומן לאחרונה במימון המונים מוצלח).
קרא את הכתבה...

משחק שנמצא הרבה זמן על הכוונת שלי, והסקירה שלך רק מאששת אותו.
מתוך ההיכרות שלך לגבי תנאי הנצחון, זה נשמע כמו פתרון שמטרתו למנוע Runaway leader, באיזו דרך מנצחים לרוב?
ויצא לך לשחק בהרחבה, ואם כן, מה היא מוסיפה למשחק?

קרה לי רק פעם אחת ששיחקו קלף שליטה - על ידי הנווד. המשחקים מסתיימים כמעט תמיד בתנאי הניצחון הרגיל של 30 נקודות, והניצחון יחסית צמוד ו"ברגע כאחרון".

יש לי גם את ההרחבה הראשונה (תמכתי גם בשניה בקיקסטארט אבל טרם הגיעה אליי). היא מוסיפה שתי סיעות. כת הלטאות היא סיעה עם נוכחות גדולה על המפה ומקבילה למרקיזה או לאצולה. חברת יושבי הנהר היא עסק בע"מ של לוטרות שפועלת כשובר שוויון אופורטוניסטי, כמו הנווד. ויש שם מיפל ולוח משחק של נווד אחד נוסף (אז אפשר לשחק עם שני נוודים יריבים) וכמה מקצועות חדשים לנווד. היא מעלה את מספר השחקנים המקסימלי ל-6 אבל כמעט לא משפיעה על משך המשחק. לטעמי - מאוד מומלצת.
יש שם גם חוק אופציונלי לשחקן בוט שמחליף את המרקיז ופועל בתורו לפי נוסחה, ויכול לפכול גם כיריב יחיד במשחק קואופרטיבי - אבל הבוט פשוט חזק מדי. הוא צובר נקודות מהר מאוד ולא שחיק.

חזרה