• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מבצע ניקוי מדפים, גרסת משחקי הלוח

חורף - קר, תה, ומשחקים - המון-המון משחקים!
יותר מדי משחקים :gah:
המדפים מלאים וכמעט קורסים :bones:

זה הזמן למבצע ניקוי מדפים!
אז לאחר שעברתי על משחקי התפקידים (למשל: https://www.pundak.co.il/forums/threads/42580 וגם https://www.pundak.co.il/forums/threads/42581) הגיע הזמן למשחקי הלוח. שזה אתגר קצת יותר מורכב, כי בינינו, משחקי תפקידים תופסים פחות מקום ולכן זה היה יותר קל.

אז החלטתי שאני אנסה לצמצם את האוסף לליבה של 20 משחקים שאני אוהב, ועוד 10 משחקים ביחד עם הילדים. מכמעט-40 משחקים שיש לי היום. כמובן שתמיד יהיו כמה משחקים בסימן שאלה, אז משער שבסוף אגיע ל-30 ומשהו משחקים על המדף.

נתחיל בקל: 10 משחקים עם הילדים והמשפחה
* Happy Salmon, קטן, חמוד ודי חובה!
* אטומיקה, למרות שלא התרשמתי ממנו אישית, יש חיבה בקרב הילדים.
* Star Wars Destiny, כן זה משחק ילדים - או משחק שאני בעיקר רואה את עצמי משחק עם הילדים.
* Lanterns, משחק מקסים שגם אשתי אוהבת.
* נדל"ן בקטן, ברור שנשאר!
* הצב והארנב - על הגדולים הוא כבר קצת קטן, אז נשחק עם הקטנה כשתגדל.
* קינגדומינו -שמתי אותו כאן, אבל מתאים גם לגדולים
* המדבר הנעלם - שיתופי נפלא למשפחה.
* Age of War -משחק פילר קוביות, למרות שמתאים גם למבוגרים במשפחה הוא להיט.
* Zooloertto Mini, משחק גן-חיות חביב. בעיקר עם הילדים. אמממ..

עכשיו מתחיל להתחמם, 20 משחקים בשבילי ולחברים:
* קרקסון, ביחס עם ההרחבה Traders& Builders - אחלה משחק, שלמרות שרואה פחות שולחן.
* Ticket to Ride: Europe - משחק טוב למבוגרים וגם לילדים
* Power Grid: First Sparks - משחק כלכלי עם מיפלים של חיות שצריך לצוד, אחלה משחק שמהנה ולא ארוך מדי.
* Last Night on Earth - משחק זומבים היחיד באוסף וגם היחידי שיש לי שהוא אחד נגד רבים. חוץמזה, צבעתי את המיניאטורות.
* King of Tokyo - אחלה משחק, טוב למבוגרים ולילדים.
* Battletecth Introductory Set - נוסטלגיה נטו.
* Bhonanza - משחק טוב מאוד בקופסה קומפקטית, אם כי לא שיחקתי בו הרבה זמן.
* Star Realms - משחק קלפים לשניים, מהיר וכיפי. וגם קומפקטי.
* Dice Masters - משחק בניית חפיסות של קוביות לשניים. אני מאוד נהנה ממנו, אבל החלטתי לצמצם את האוסף.
* Pandemic the cure - משחק שיתופי זריז.
* Mare Nostrum Empire - שיחקתי בו פעם אחת והיה נהדר. אבל רק פעם אחת :(
* Black Fleet - משחק שלא מעריכים אותו מספיק. הוא ממש מצוין לגדולים ולקטנים.
* Battle for Rokugan - משחק אסטרטגיה מעולה.
* Runebound 3rd - משחק הרפתקאות שאהבתי, אפילו שלא כולם אהבו אותו.
* Spirit Island - משחק שיתופי עמוק וכיפי.
* Flick'em Up 2nd ed. - משחק זריזות, חביב ביותר.
* Cthulhu Death may Die - שיחקתי פעם והיה מצוין!
* Tiny Epic Mechs - משחק תכנות חמוד, הילדים אוהבים ומתאים גם למבוגרים.

רשימת המועמדים להדחה
לשחק ולבדוק
* Wasteland Express - אמור להיות אחלה משחק, אבל סגור בניילון מעל שנה... אממ...
* Shadows of Brimstone: Forbidden Fortress - משחק לוח שמשלב חוויה של משחק תפקידים והמון קוביות. מגניב, מיניאטורות והרבה דברים טובים. רק מה, לא נחל הצלחה בקרב הקבוצה שניסיתי. אז רוצה ניסיון נוסף ואם לא יילך.. אז לצערי... ימצא בית חם חדש.

כנראה להשאיר
* Masmorra - אני אוהב, הבן אוהב. אבל זה לא ראה שולחן לאחרונה...רוצה להשאיר אבל צריך לראות שולחן.
* Lords of Waterdeep - עם הזמן הזוהר שלו התעמעם, והוא כבר לא "המשחק" באוסף שלי. אבל אין לי ממש משחק השמת עובדים אחר... שאלה קשה
* Battlelore 2nd edition - משחק מלחמה לשניים. לצערי רק עם הילדים יצא לי לשחק אותו בקרוב...

כנראה למכור
* RuneWars Miniatures - קניתי כדי לצבוע את המיניאטורות, בינתיים לא ממש יצא לי.

נדונים לגלות לבית חם ונעים:
* Lord of the Rings Dice building game - אני אוהב אותו, והוא שר הטבעות. אבל הוא משחק שלוקח הרבה זמן לשחק ולכן יחפש בית חדש.
* אובונגו - משחק לילדים, אבל אישית אותי הוא משעמם.
* Best Treehouse ever - הוא חמוד, אבל לא מציע מספיק ערך מעבר למשחקים הקיימים.
* BloodBowl Team Manager - משחק פוטבול בעולם וורהאמר, משחק מצוין אבל ארוך - ואני מגלה שיש לי פחות זמן למשחקים.
* קטאן ג'וניור - קניתי לילדים, ולא נרשמה התלהבות רבתי בקרב הזאטוטים.. אחרי הפעם השלישית גם להם משעמם.

אז לסיכום, שלושה משחקים לבית חם, ועוד כמה משחקים ברשימת המועמדים. צריך בחלקם לשחק שוב ואז להחליט.
חייב להודות כשהתחלתי את התהליך, חשבתי שזה יהיה קשר לצמצם, מסתבר שלא כל-כך... הכל בזכות מורי ורבי עומר ו. שהראה לי את הדרך :)

חזרה