• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחק ראשון ב Battlelore עם הילדים

אתמול פתחתי את הקופסה הכבדה והמרשימה של Battlelore 2nd edition, משחק מלחמה פנטסטי ל-2 שחקנים עם המון מיניאטורות (92) שמבוסס על המכאניקה של Command and colors רק עם יותר דגש על יחידות. לכל צבא בערכת הבסיס יש חמש סוגי יחידות, כשבמשחק המלא בונים את הצבא לפני תחילת המשחק.

המכאניקה הפשוטה נקלטה במהירות על-ידי הבן האמצעי, שאפילו הצליח לנצח אותי. אני שיחקתי את השדים של Ultaq (משהו כזה) והוא שיחק את האבירים של דאקאן - הכל מתרחש בעולם הפנטזיה של FFG - טרינות'.
המשחק עצמו מגניב, משלב חוקים פשוטים ומשחקיות מהירות עם חשיבה טקטית - למרות שכמובן יש קוביות, אז אלי המזל גם משחקים תפקיד. כרגע רק גירדנו את פני השטח כי השתמשנו בתרחיש המתחילים, מקווה שעם הזמן נתקדם ונשלב עוד חוקים - וכבר קניתי את ההרחבה של האל-מתים.

למי שלא מכיר את המכאניקה בגדול, הנה סקירה של Memoir 44' שמתבסס על מכאניקה דומה רק בת'מה של מלחמת העולם השנייה - https://www.pundak.co.il/boardgames/reviews/592-memoir-44
IMG_1943.jpg

משחק מעולה, ברכותיי.

הרבה אנשים ב-BGG אומרים שמשחק הבסיס מספיק לשעות משחק רבות, אבל כמובן שאם מצליחים להשיג את ההרחבות של האלמתים, זה מעשיר את המשחק בצורה משמעותית (וכבר כמעט אי אפשר להשיג אותן בחו"ל, אבל דווקא בארץ אפשר...).

גם ההרחבות של היחידות הנייטראליות מעולות, אם כי כבר קשה להשיג אותן - יש דרקון, ענק ו-Razorwings (כמו ב-Descent).

הנה כמה דברים שהכנתי כדי להפוך את המשחק אפילו ליותר אפי (ונוח):

IMG-20171226-WA0006.jpg

IMG-20171226-WA0016.jpg

זאת הייתה סיטואציה קשה ל-Daqan האצילים...:
IMG-20171226-WA0003.jpg

הרבה שחקנים ממליצים על קוביות נוספות כדי להימנע מהעברת הקוביות כל הזמן. אי אפשר כבר לקנות אותן, אבל אפשר להכין תחליף ראוי באמצעות האתר הזה: http://battlelore2.blogspot.com/2017/11/dice-pack-battlelore.html

יש שם גם עוד דברים מגניבים.

תשמע, אתה תותח!
כל הכבוד על ההשקעה המטורפת. אני עדיין לא שם, אבל מקווה להתקרב. ננסה להריץ עוד משחק במהלך השבוע.
את ההרחבה של האל-מתים קניתי כבר בזמנו כשקניתי את הבסיס, זה נראה לי כמו משהו שיוסיף הרבה משחקיות חוזרת למשחק. בקשר ליתר ההרחבות, רק אם אמצא באיזה מבצע, שאני בספק.
ולמזלי/רוע מזלי אחת הקוביות הגיעה עם פגם (שקע וכתם דיו מיותר) אז שלחתי תמונה לאסמודי והם הבטיחו לשלוח קוביה תקינה. מקווה שישלחו סט :)

חזרה