• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

13- משחק קלפים שיצרתי

אז יצרתי משחק קלפים שמיועד לחובבי משחקים הזויים. המשחק קשור לאורלן, ואם אתם רוצים לדעת, מחילף שם את הפוקר ואת ה'מלחמה'. אפשר לשחק אותו סתם ככה, ואפשר לשחק אותו עם הימורים. וכן, גם בעולם הזה אפשר. פשוט מאוד, האמת: המנצח זוכה.
להלן החוקים:

חפצים נדרשים:
-חפיסת קלפים מלאה
-2/3 קוביות בעלות 6 פאות

מידע כללי ופרטים טכניים מיוחדים:
- המשחק מיועד ל2/3/4 שחקנים
- ג'וקר- כל הקלפים שנשלפו כבר חוזרים לתחתית הערמה. וגם הג'וקר.
- מותר לשמור עד 3 קלפים מיותרים.
מטרה-
להשלים סרייה על ידי שליפת קלפים מהקופה.

סידור המשחק:
- מערבבים את הקלפים טוב טוב.
- מניחים את הקלפים במרכז השולחן.
- כל שחקן בוחר סרייה. יהלום, עלה, לב או תלתן.
- מתחילים לשחק!

מהלך המשחק:

- מטילים קובייה לקביעת התור. התוצאה הגבוהה ביותר מתחילה, ואז בכיוון השעון.
- כל שחקן שולף קלף בתורו:
אם יצא קלף תואם לסרייה הנבחרת, השחקן פואעל פעם נוספת. אם לא, הוא מאבד את כל הקלפים ששלף עד כה, חוץ מהקלפים שהוא שמר עוד קודם.
- כששלפתם קלף תואם אתם חייבים לפעול באחת מהדרכים הבאות:
-להמשיך לשלוף קלפים.
-לשמור את הקלפים ששלפתם. זה ימנע מכם לאבד אותם אם תשלפו קלף לא תואם.
-אם שלפתם קלף לא תואם אתם רשאים לפעול בדרך הבאה:
לשמור קלף מיותר- אם שלפתם קלף לא תואם לסרייה שלכם, אתם רשאים לשמור אותו קקלף (!) מיקוח נגד שחקן אחר: אם שחקן אחר מחזיק קלף שלכם, ואתם מחזיקים קלף שלו, אתם רשאים להחליף את הקלפים. ככה, גם הוא ירוויח, וגם אתם תרוויחו.
כשיוצא קלף ג'וקר, הערמה הזרוקה מתאפסת, וכל הקלפים (חוץ מאלה שמחזיקים השחקנים) חוזרים לתחתי ערימת הקלפים.

פעולות אפשריות בפעולה הראשונה:
רק בפעולה הראשונה! אם שלפתם קלף או פעלתם בדרך אחרת לפני הפעולה הזאת, אתם לא רשאים לפעול בדרכים הללו:
- לשלוף קלף
-לגנוב קלף משחקן אחר (רק בתוצאה של 5/6 בקובייה שלכם)
- 'לשרוף' קלף של משהו אחר. השחקן שאיבד קלף מחזיר אותו לקופה. (רק בתוצאה של 6 בקובייה שלכם.)

זהו. יש לכם הערות/ תיקונים/ שאלות/מחשבות/הארות? אשמח לשמוע.

עשיתי כמה שינויים, מקווה שעכשיו הכל ברור.

מכיוון שהמשחק מחולק לפרקים באופן לא ממש ברור אני אנסה לשאול כמיטב יכולתי:
הערות על הסדר יסומנו באותיות, שאלות יסומנו במספרים.
lonewolf אמר/ה:
- ג'וקר- כל הקלפים שנשלפו כבר חוזרים לתחתית הערמה. וגם הג'וקר.
- מותר לשמור עד 3 קלפים מיותרים
א. שתי הפסקאות האלה נראות לא במקום. אין לי מושג בשלב הזה איך שולפים קלפים, מה זה קלפים מיותרים, ואיך שומרים קלפים.
1. גם קלפים שמורים? קם קלפים ביד של שחקן אחר?
lonewolf אמר/ה:
- כל שחקן בוחר סרייה. יהלום, עלה, לב או תלתן.
2. כשאני בוחר סריה אני מקבל את כל הקלפים שלה ליד?
3. מה עושים אם יש 2 או 3 חקנים במשחק? הסריות שלהם לא משתתפות?
lonewolf אמר/ה:
4. איך קובעים את סדר התורות?
5. איך אני מסיים את התור? לא רשום לי שאני יכול לסיים את התור אלא אם אני שולף קלף לא תואם, אבל אם אני שומר את הקלפים אני לא יודע מה קורה עכשיו.
6. אמרנו שכשאני שולף קלף מיותר אני מאבד את כל הקלפים ששלפתי עד עכשיו. זה לא כולל את הקלף המיותר, נכון? אני יכול גם לא לשמור את הקלף המיותר ולזרוק אותו לחפיסה בחזרה?
lonewolf אמר/ה:
הוא מאבד את כל הקלפים ששלף עד כה,
7. מה קורה לקלפים אבודים?
lonewolf אמר/ה:
פעולות אפשריות בתור הראשון-
ב. כדאי שתבהיר בחוקים מתי מטילים את הקוביה, לא מובן מהחוקים.
8. בתור הראשון אין לאחרים קלפים שאפשר לשרוף או לגנוב, איך אני אמור לעשות את הפעולות האלה?
9. תוצאה של 5 או 6 בקוביה זה סיכוי נמוך. למה בכלל צריך קוביה?
10. אני מטיל את הקוביה לפני התור ואז לפי התוצאה מחליט על פעולה או שאני מחליט על פעולה ואז מטיל את הקוביה כדי לראות אם אני יכול לעשות אותה?
11. אם התשובה השנייה לשאלה 10 נכונה, מה קורה אם החלטתי לשרוף קלף אבל יצא לי 4 בקוביה?

1. לא הבנתי את השאלה.
2. המטרה היא לאסוף את כל הקלפים מהסריה שבחרת, אז לקבל אותם ליד יהרוס את המשחק.
3. למה לא משתתפות? כל שחקן אוסף סרייה אחרת.
4. צודק, אני אוסיף.
5. כשאתה מפסיק לשלוף קלפים, אתה מסיים את התור. כל האפשרויות בתור השני גורמות לך להפסיק לשלוף, אלא אם שלפת קךף תואם לסרייה.
6. זה כולל את המיותר.
7. עוברים לקופה של הקלפים הזרוקים.
8. תחשוב. ( אתה לא ).
9. כי לגנוב ולשרוף אלו פעולות מיוחדות יותר מאשר לשלוף, וצריך הטלות קובייה, כי אחרת כולם ישרפו ויגנבו קלפים כל הזמן.
10. יש רק שתי פעולות שדורשות קובייה: שרפה וגנבה. אתה מחליט שאתה עושה אותן, ואז מטיל קובייה.
11. אתה לא מצליח. פשוט.

1. כאשר אני שולף גו'קר, אמרת: "כל הקלפים שנשלפו כבר חוזרים לתחתית הערמה. וגם הג'וקר." אני שואל א האמירה הזו מתייחסת גם לקלפים שמורים, או לקלפים ביד של שחקן אחר.
2. מעולה.
3. סליחה, התכוונתי לומר הסריות של האחרים. כאשר משתתפים במשחק 3 שחקנים, יש סריה מיותרת - מה עושים איתה?
4. תודה
5. אם כך כדאי להוסיף את זה להוראות.
6. אז אם כשאני שולף קלף מיותר אני משליף אותו לחפיסה, איך אני יכול אי פעם להחליף קלף מיותר או לשמור אותו?
7. יש חפיסה של קלפים אבודים? כדאי היה לכתוב את זה איפשהו. מה עושים עם הקלפים בחפיסה הזו?
8. חשבתי (שוב) ולא הבנתי. אפשר לקבל הסבר בבקשה?
9. איך ישרפו ויגנבו קלפים כל הזמן? אפשר לעשות את זה רק בתור הראשון?
10. מצוין, רק כדאי לפרט את זה בחוקים
11. כנ"ל.

1. צודק, כשאני אתחבר מהמחשב אני אוסיף ואחדד דברים. כנל לגבי שאר הדברים שאתה מציע להוסיף.
3. משחקים איתה. זה אומנם לא מועיל לאף אחד, אבל זה מוסיף גוף למשחק.
6. אתה יכול לבצע עסקה עם שחקן אחר. אני אוסיף את זה.
7. אלה הקלפים הזרוקים. בטליסמן למשל ( משחק שקפץ לי עכשיו לראש ), קוראים לזה ערמת ההרפתקאות שנוצלו.
8. אתה לא עושה דברים אם אי אפשר לעשות אותם. כמו שאתה לא תגנוב למישהו קלף אם הוא לא שלכם. פשוט לא שווה לכם.
9. נכון, אבל זה מונע משחקן לעשות את זה כל תור שלו.

ותודה על התגובה :)

1. בבקשה תעדכן כאן כשהוספת את השינויים, זה יותר נוח מאשר לבדוק כל פעם מחדש אם כבר ערכת.
6. לא עונה על השאלה שלי, אבהיר: אם כשאני שולף קלף מיותר הוא הולך מיד לחפיסה, אני לא יכול להחליף קלפים מיותרים כי אין לי כאלה - או שלא שלפתי אחד, ואם שלפתי אחד מיד זרקתי אותו לחפיסה אז הוא לא אצלי ואני לא יכול להחליף אותו או לשמור אותו.
7. ואני מניח שברגע שהקלפים בערימה הראשית נגמרים מערבבים מערבבים את ערימת הקלפים הזרוקים והיא הופכת להיות הערימה הראשית?
8. אם החוק הזה תקף רק לתור הראשון ובלתי אפשרי, למה צריך להוסיף אותו? אמנם לשחקן השני כבר יש פוטנציאל לשרוף לראשון קלף, אבל החוק הזה גם מפלה (נותן לשני אפשרות שאין לראשון) וגם לא יעיל - כשיש לך הסתברות של (קצת יותר מ)1/4 להתקדם לניצחון ביחס לכל שאר השחקנים, מול הסתברות של 1/6 לעכב שחקן אחד אבל כל האחרים מתקדמים נורמלי, הראשונה עדיפה.
9. אני חושב שאני מתחיל להבין. אני נסח את החוקים מחד ותגיד לי אם זה מה שהתכוונת אליו.
lonewolf אמר/ה:
מטילים קובייה לקביעת התור. התוצאה הגבוהה ביותר מתחילה, ואז בכיוון השעון.
אם יצא קלף תואם לסרייה הנבחרת, השחקן מקבל פעולה נוספת. אם לא, הוא מאבד את כל הקלפים ששלף עד כה, חוץ מהקלפים שהוא שמר עוד קודם, ומסיים את תורו.
- כששלפתם קלף תואם אתם חייבים לבצע את אחת הפעולות הבאות:
-לשלוף קלף נוסף. אם יצא קלף תואם לסרייה הנבחרת, השחקן מקבל פעולה נוספת. אם לא, הוא מאבד את כל הקלפים ששלף עד כה, חוץ מהקלפים שהוא שמר עוד קודם, ומסיים את תורו.
-לשמור את הקלפים ששלפתם, ולסיים את התור. זה ימנע מכם לאבד אותם אם תשלפו קלף לא תואם.
-אם שלפתם קלף לא תואם אתם רשאים לפעול בדרך הבאה:
-לשמור קלף מיותר- אתם מחזיקים קלף שלא שייך לסרייה שלכם, ורשאים להחליף אותו בתור הבא שלכם, בקלף שלכם שמישהו אחר מחזיק. הקלף המיותר נשאר אצלכם עד שאתם מחליפים אותו. שריפה או גנבה לא עובדים על קלף מיותר.

פעולות אפשריות בפעולה הראשונה-
רק בפעולה הראשונה! אם שלפתם קלף לפני הפעולה הזאת, אתם לא רשאים לפעול בדרכים הללו:
- לשלוף קלף
-לגנוב קלף משחקן אחר (רק בתוצאה של 5/6 בקובייה שלכם)
- 'לשרוף' קלף של משהו אחר. השחקן שאיבד קלף מחזיר אותו לקופה. (רק בתוצאה של 6 בקובייה שלכם.)
מילים מודגשות הן מילים שהוספתי או שיניתי
מילים אדומות הן מילים ששיניתי
המשפט בכחול הוא חוק שלא הבנתי עדיין ולכן אני מתעלם ממנו כרגע, אחזור אליו אחר כך.

בהצלחה עם המשחק, אני חושב שהוא נחמד, רק צריך להבהיר כמה הוראות כדי שגם אנחנו נוכל לשחק בו (למרות שלא מאמין שיצא לי בעתיד הקרוב)

הבהרה- כשאני אומר תור ראשון זה אומר לא תור ראשון במשחק כולו, אלא תור ראשון כפעולה שלך. אתה יכול בכל תור לשלוף קלף, לשרוף קלף, להחליף קלף וווטאבר, אבל רק בפעולה הראשונה.
עוד הבהרה- מותר לשמור ביד שלך עד 3 קלפים מויתרים בשביל להחליף, אתה לא נפטר מהם רק כי שלפת אותם. יש לך אפשרות לשמור אותם.

2. אפשר לשחק בלי גו'קרים. מה אז? בנוסף, אם הקלפים לא נגמרים אז אי אפשר לנצח במשחק - סביר מאוד מאוד מאוד שקלף מכל סריה יגיע לערימת הקלפים המנוצלים, שאין שום אפשרות להשתמש בה, ולכן לא יהיה ניתן להשלים סריה ולנצח.

לא הבנתי איך הוא עבד לך. תסביר לי מה אתה עושה כדי שיהיה אפשר לנצח
המשחק הזה מעולה, אל תטעה, במיוחד אם משווים אותו למלחמה, ואם יהיה משחק שמחליף אותו כל ילדי העולם יתאהבו בו מיד.
אבל יש פער בין החוקים שאתה מציג כאן לבין החוקים איתם אתה משחק - עם החוקים כאן אי אפשר לנצח במשחק, כפי שהסברתי קודם. אשמח אם תסביר לי איך מנצחים במשחק אם יש ערימת קלפים שאין לי גישה אליה ואי אפשר לקחת ממנה קלפים, ורק בה יש קלפים שמשלימים לי את הסריה.

למה אי אפשר? הפעולה הבסיסית היא שליפת קלף. הערמה פועלת בצורה של פינג פונג- יוצא ג'וקר אחד, אחרי כמה תורות מישהו שולף עוד ג'וקר, וכך הלאה. כל קלף זרוק מוחזר לערימה הראשית בשלב מסוים. מתישהו המשחק נגמר.

זו השיחה שהיתה לנו לפני כמה הודעות
אביעד אמר/ה:
lonewolf כתב: ↑ב' אוגוסט 26, 2019 8:59 pm
הוא מאבד את כל הקלפים ששלף עד כה,
7. מה קורה לקלפים אבודים?
lonewolf אמר/ה:
7. עוברים לקופה של הקלפים הזרוקים.
אביעד אמר/ה:
7. יש חפיסה של קלפים אבודים? כדאי היה לכתוב את זה איפשהו. מה עושים עם הקלפים בחפיסה הזו?
lonewolf אמר/ה:
7. אלה הקלפים הזרוקים. בטליסמן למשל ( משחק שקפץ לי עכשיו לראש ), קוראים לזה ערמת ההרפתקאות שנוצלו.
אביעד אמר/ה:
7. ואני מניח שברגע שהקלפים בערימה הראשית נגמרים מערבבים מערבבים את ערימת הקלפים הזרוקים והיא הופכת להיות הערימה הראשית?
כלום על להשתמש בקלפים הזרוקים האלה, אין תשובה על השאלה האחרונה.

ועכשיו
lonewolf אמר/ה:
למה אי אפשר? הפעולה הבסיסית היא שליפת קלף. הערמה פועלת בצורה של פינג פונג- יוצא ג'וקר אחד, אחרי כמה תורות מישהו שולף עוד ג'וקר, וכך הלאה. כל קלף זרוק מוחזר לערימה הראשית בשלב מסוים. מתישהו המשחק נגמר.
הודעה שלא מסבירה לי איך הקלפים הזרוקים עוברים מהערימה של הקלפים הזרוקים לערימה הראשית או איך אפשר בכלל להוציא אותם ממנה.

אז מה קורה כאן?
אני מבין שהמשחק הזה עובד לך, אבל אם נלך לפי ההסבר עד כה המשחק לא יעבוד, כי יש קלפים שיהיו בעירמה שאי אפשר לגשת אליה.

חזרה