• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Magic: the gathering- איך להתחיל?

kwint stormbellow

פונדקאי פעיל
כבר כמה זמן שאני מתעניין במשחק, ויצא לי לשחק בזה אתמול(אצל חבר), והצטברו בראשי כמה שאלות:
-כמה דקים יש מאותו סוג(לדוגמה, האם יש 2+ חבילות פליינסווקר של אש)?
-האם יש קלפים ש״אופייניים״ לסוג מסוים(כלומר, האם הלוקסודון קיים ביותר מדק אחד של שמש)?
-הבנתי שדק של אש מומלץ יותר למתחילים, ואומנם אני מתחיל, אבל יותר מתעניין בשמש ומוות. האם מומלץ?*
-האם הבוסטר מומלץ?
-האם 75 ש״ח(כולל בוסטר) ו-50 ש״ח(ללא בוסטר) הם מחירים טובים, או שיש מקום כלשהו שאפשר להשיג את זה ביותר זול?
-האם יש קהילת מג׳יק בארץ ושחקני מג׳יק בפונדק?

*הערה: בכל המשחקים ששיחקתי עד כה השתמשתי בדק שמש(ajani), והיה מאוד פשוט.

נ.ב:
אני משחק בplaneswalker

אני משחק מג'יק כבר קרוב ל3 שנים. תמיד נחמד לראות שחקן חדש נכנס לתחביב. :)
קודם כל, הרבה יותר פשוט להתייחס לצבעים של קלפים מאשר למאנה שהם מייצגים. שחקני מג'יק מעדיפים להגיד "אדום" ו"לבן" מאשר "אש" ו"שמש". עניין של סלנג.
לשאלות שלך:
- כן, יש בהחלט הרבה חפיסות מאותו הסוג. בתור התחלה, שום דבר לא מונע ממך לבנות חפיסות משל עצמך. חלק חשוב מאוד במג'יק הוא היכולת לבנות חפיסות חזקות ממאגר הקלפים שלך.
בלי קשר, למיטב זכרוני כרגע קיימות 3 חפיסות פליינסווקר אדומות.
-כמות הקלפים שיצאו במג'יק היא קרוב ל20,000. כך שקשה להגיד שיש "קלפים אופייניים".
-אתה צריך בתור התחלה לעשות מה שאתה אוהב. תצפה בסרטונים ביוטיוב שמסבירים איך גלגל הצבעים של מג'יק בנוי. תבחר את סגנון המשחק שאתה אוהב. תשחק את זה. אתה ממש לא חייב לשחק אדום רק בגלל שאתה מתחיל. אם כבר, הייתי אומר שהצבע המועדף ביותר על רוב המתחילים הוא ירוק.
- אם השאלה היא "האם שווה לקנות בוסטרים", התשובה היא תלוי. בעיקרון כשאתה מתחיל, לקנות בוסטרים זו דרך לא רעה להרחיב את האוסף שלך. ככל שאתה משחק ברמה יותר גבוהה, ככה בוסטרים סתם נהיים פחות שווים.
עם זאת, בוסטרים של מג'יק משמשים בפורמט מיוחד, שנקרא "לימיטד". הפורמט משומש בפריריליסים, אירואי הוצאה של סט קלפים חדש, ובו כל משתתף מקבל שישה בוסטרים וצריך להרכיב מהם את הדק הטובה ביותר שהוא יכול. ולאחר מכן המשתתפים מתחרים בטורניר. פורמט משחק מאוד כיף, שמשפר את כישורי המשחק שלך ומגדיל את האוסף שלך באותו זמן, כי אתה שומר את הקלפים שלך אחרי זה.
-אני מניח שהכוונה לחבילות פליינסווקר עם בוסטר ובלי בוסטר. התשובה היא, שוב, תלוי.
אם אתה מעוניין בחפיסת פליינסווקר, מדובר במחיר מאוד טוב. החפיסות האלה נמכרות בארץ לרוב במאה שקל עם בוסטרים.
מצד שני, חפיסות פליינסווקרים נחשבות למוצר לא איכותי במיוחד. החפיסות לא מאוד חזקות, והקלפים בתוכן לא שווים הרבה כסף לרוב. הן טובות מאוד למתחילים, אבל לא כל כך לשחקנים מנוסים.
- אני שחקן מג'יק בפונדק. יש עוד כמה. יש קהילה מאוד גדולה של שחקני מג'יק בארץ (יש לנו אפילו אלוף עולם במג'יק). אם אתה גר באזור המרכז, יש חנות בתל אביב בשם "פריק" שמוקדשת למשחקי פנטזיה, בה מוכרים מג'יק ומנהלים אירועים וטורנירים.

אלה ההמלצות שלי אליך בתור שחקן מנוסה:
השלב הראשון בתחביב הוא ללמוד לשחק. זה בעצב החלק הכי חשוב. ללמוד לקרוא קלפים מהר, להבין יותר טוב איך החוקים עובדים, לקלוט אסטרטגיות בצורה יותר עמוקה. אני ממליץ לך לנסות לשחק עם חפיסה אחת נגד הרבה חפיסות שונות. ככה תוכל גם לשפר את הכישורים הקיימים שלך, וגם ללמוד הרבה דברים חדשים.
השלב הבא הוא להתחיל לבנות אוסף. כמו שאמרתי, אני מאוד ממליץ על אירועי פריריליס. הם מאוד מהנים, ואתה יוצא מהם טוב גם אם לא הגעת למקומות ראשונים בטורניר. הם מחדדים את הכישורים שלך בבניית חפיסות מאוד, ומשפרים את האוסף שלך לא משנה מה.
העובדה שיש לך חבר לשחק איתו מאוד משמעותית. קשה לשחק מג'יק לבד. תבקש ממנו לעזור לך להיכנס לתחביב. אתם משחקים כרגע פשוט מג'יק רגיל ורגוע, שזה מצויין. חשוב שתדע שלמג'יק יש פורמטים רשמיים שבהם מתנהלים טורנירים ומשחקים, וכדאי להכיר אותם. אם תיכנס לתחביב, אתה כנראה תרצה לשחק באחד מהם.
אני ממליץ לך, אם אתה רוצה להשתפר באמת, להתחיל לשחק בMagic Arena. זה משהו חדש יחסית, מג'יק על המחשב. לArena יש ממשק קל לשימוש, מדריך שמלמד שחקנים חדשים איך לשחק שלב אחר שלב, הוא מאפשר לשחק נגד שחקנים אמיתיים בפורמטים שונים, והכי חשוב, המשחק חינמי לחלוטין. מומלץ לנסות.
אני מאחל לך בהצלחה, ומקווה שתלמד לאהוב את המשחק כמוני. :)

קודם כל, תודה על התגובה המושקעת. באופן תיאורטי, שנינו יודעים לשחק, אבל כששיחקנו שנינו שלשום זו הייתה הפעם הראשונה שלנו בפועל. ביום שלישי ארכוש דק פליינסווקר שחור, כי זה נראה לי הכי מתאים. חוץ מזה, תוכל לכתוב לי רשימה של שחקני המג׳יק בפונדק?

בעיקרון, אני וdragonitzan שחקני המג'יק בפונדק שפעילים כרגע.

אם שניכם לומדים לשחק ביחד, זה אפילו יותר טוב. דקי פליינסווקר הם התחלה מצויינת, אבל אל תסתפקו בזה.

שוב, אני ממליץ מאוד על magic arena. אם אתה קונה דק פליינסווקר חדשה יחסית, יהיה בתוכה קוד שיאפשר לך להכניס אותה לארינה ולשחק בה גם על המחשב. יש שתי דקים שחורות עם קוד כזה, Liliana the Necromancer וSorin, Vampire Lord. אני ממליץ על סורין, הוא יותר טוב.

עריכה: אם אתה עובר בירושלים, יש לנו כאן קהילת מג'יק מאוד רחבה.

כמה שאלות-
1. הבנתי שיש כמה גרסאות של משחק. האם אפשר להשתמש באותם קלפים לגרסאות שונות?
2.הבנתי שרק סורין קיים בחבילות הפליינסווקר של 2019. האם זה נכון, ואיזה סורין זה?

קודם כל, לא מדובר בכמה גרסאות של המשחק. מדובר בדרכים שונות לשחק אותו. אלה פורמטים שונים לאותו משחק בסיסי. לדוגמא, סטנדרט הוא פורמט בו מותר לשחק רק קלפים שיצאו בשנתיים האחרונות, ופופר הוא פורמט שבו אפשר לשחק רק קלפים נפוצים (קומונים). ברוב הקלפים אפשר להשתמש ביותר מפורמט אחד, מלבד כמה יוצאי דופן. לדוגמא, הקלף geode golem עובד רק בפורמט קומנדר.

זה ממש לא נכון. רק לפני שבועיים יצאו 5 חפיסות פליינסווקר, אחת לכל צבע.
האחת השחורה החדשה היא אכן על סורין. הקלף הוא Sorin, Vampire Bloodlord.

nav566 אמר/ה:
זה ממש לא נכון. רק לפני שבועיים יצאו 5 חפיסות פליינסווקר, אחת לכל צבע.
האחת השחורה החדשה היא אכן על סורין. הקלף הוא Sorin, Vampire Bloodlord.

התכוונתי רק מהדקים השחורות...

בכמ״ק, תודה על התגובה! האם אתה יודע על שחקנים/משהו אחר באזור חיפה-חוף הכרמל?

עריכה: אתה יודע אילו פליינסווקרים חדשים(לא בהכרח דקים) קיימים לצבע ירוק ולבן?

עריכה2: שמעתי שיש גיים מוד שנקרא סוויס. איך הוא פועל?

עשיתי חיפושים בעצמי לאחרונה באיזור חיפה. לצערי לא מצאתי. הכי קרוב שיש לך זה כנראה פריק בתל אביב.
הפליינסווקר החדש ביותר שהוא ירוק לבן הוא Ajani, the Greathearted.
סוויס זה לא פורמט, זו שיטה לסידור טורנירים. השיטה מתבססת על ספירה של הפסדים וניצחונות, במקום מבנה טורניר קלאסי, כך שגם מי שהפסיד במשחק הראשון יכול להגיע למקום גבוה.
אתה יכול לקרוא על כל הפורמטים השונים של מג'יק פה:
https://magic.wizards.com/en/game-info/gameplay/rules-and-formats/formats
רוב הרלוונטיים מופיעים למעלה.

חזרה