• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולם הקסם, קונספט נהדר... משחק לא לטעמי

לפני כשנה - שנתיים החבר'ה של פרש משחקים תרגמו את Magic Maze לעברית, בשם עולם הקסם - הקונספט של המשחק נהדר: משחק שיתופי של הרפתקנים בקניון שבוזזים אותו כדי למצוא ציוד להרפתקה הבאה שלהם. זה משחק שיתופי, שאף אחד לא שולט באף הרפתקן, אלא לכל אחד יש מספר פעולות שהוא יכולת לעשות: לזוז לכיוון מסויים, לעלות בדרגנוע, להשתמש בשעון-חול וכך הלאה.

במשחק יש סדרה של תרחישים, שכל אחד מוסיף חוקים חדשים ותנאים אחרים למשחק. הקטע המיוחד בו מגיע די מהר, והוא שאסור לשחקנים לדבר אחד עם השני, אלא כל אחד צריך להיות מודע למה שקורה בלוח, בין אם זה מיקום ההרפתקנים, מצב שעון החול, והיעדים ולפעול בשיתוף פעולה.
אז כשקראתי על המשחק, זה נשמע מגניב.
אתמול שיחקתי בו במפגש, אמנם בתרחיש הבסיסי, אבל זה הרגיש קצת "ריק" כחוויית משחק... הקטע שלא מדברים נשמע לי מוזר - כי הרי כל הכיף של המשחק הוא הקטע החברתי, לפחות עבורי. אז אני מפספס משהו? מישהו שיחק בו ויכול לספר חוויות יותר חיוביות?

חבר שלי קנה את המשחק ואנחנו, כל החברים, משחקים בערך כל שבת או שלוש את המשחק הזה.
כל הקטע במשחק הוא המהירות שבו, הלחץ, הקטע שכולם מנסים להזיז כל אחד מהשחקנים למקום אחר אבל עם אותה מטרה, והעובדה שלכל אחד יש תפקיד אחר מחייבת אותו להישאר מרוכז.
הקטע החברותי פה פחות עובד, כי הרבה פעמים זה יוצר תסכול, אבל זה אתגר מהנה מאוד בסופו של דבר, וכיף לעבור אותו עם חברים, לפחות בשבילי.
זה גם יוצר מצבים מאוד מצחיקים, כגון העובדה שאתה לא יכול להחזיר את מה שעשית, אתה חייב מישהו אחר.

בכל מקרה, אני לא ממש יודע לכתוב מה מהנה במשחק. אני מניח שזה עניין של טעם.

חזרה