• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיכום שנת משחקי הלוח ל-2018

במקביל למשחקי-תפקידים, אני גם אוהב לשחק במשחקי לוח, אבל ב-2018 השנה היתה פחות ממוקדת אצלי על המשחקים החדשים והלוהטים של 2018, אלא יותר על גילוי מחדש של האוסף שלי והתמקדות במשחקים שאני אוהב, ביחד עם כמה חברים שהקמנו קבוצה של משחקי לוח.
הדגש השני היה על משחקים עם הילדים. שמסתבר שלמצוא משחקים שגם הילדים אוהבים זה אתגר לא-פשוט... או לפחות האתגר הוא מה לעשות כשפתאום ילדים אוהבים לשחק מונופול :cthulhu:

בכל מקרה, הנה מה שקניתי השנה:
- קינגדומינו בתרגום לעברית, אחלה משחק. באמת ראוי לשבחים שהוא מקבל, וגם הילדים די אוהבים. ממש הצלחה.
- Arkham Horror Card Game, אחרי שנתיים שחשבתי על המשחק, השנה קניתי סופסוף, ופשוט הצלחה מסחררת. הסיפור מעמיק, המכאניקה מעניינת ולא צריך להשקיע יותר מדי בבניית החבילה למשחק. הבעיה היחידה שיש גבול למשחקיות החוזרת, אז עכשיו מחכה לשתי הרחבות שיגיעו אוטוטו.
- Wasteland Express, קניתי במבצע של אמזון בשילוח חינם, משחק פוסט-אפוקליפטי.
- Arcadia Quest, משחק פנטזיה קליל, עם מערכה ושיתופי למחצה.
- Battle For Rokugan - קניתי יד-2, וכמו שכבר כתבתי קודם, ממש פנינה. לא ברור לי למה הוא לא מצליח יותר...
- Star Wars Destiny Starter Set - חבר הביא לי במבצע מארצות הברית, כמו שכתבתי עליו, חביב אבל לא להיט. גם כי דורש בניית חבילות שאין לי יותר זמן ורצון לעסוק בכך.

רשימת המשחקים שמכרתי ארוכה לא-פחות:
- Conan, משחק המיניאטורות והקרבות מבית מונולית', תמכתי בקיקסטרטר. אחלה משחק בעיניי, אבל הקבוצה לא זרמה. מצד שני מכרתי ב-600 ש"ח, אז החזרתי את עלות הקיקסטרטר במלואו, כולל משלוח. שזה כיף.
- Eldritch Horror, מאוד אוהב את המשחק, בהתחלה מכרתי רק כי אמרתי שאני אנסה את ארקהם הורר מהדורה שלישית. בין הביקורות הקוטלות על ארקהם הורר 3 והחיבה החדשה שלי למשחק הקלפים של ארקהם הורר, בינתיים לא רכשתי מחדש...
- Tinner's Trail - משחק כלכלי חמוד של Wallace, נמכר כי פשוט אין מקום על המדף ואין זמן.
- Risk Star Wars Original, כמשחק של ריסק הוא נהדר, אבל בפועל סובל מבעיות איזון כתלות במספר השחקנים וגם לא ראה מספיק שולחן.
- Game of Thrones LCG 2nd ed, משחק קלפים שאני אוהב, אבל "כבד" מדי ולא מצאתי ממש עם מי לשחק אותו.

חזרה