• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רושם ראשוני - Star Wars Destiny

חבר קנה בשבילי את ערכת ההתחלה של Star Wars Destiny, משחק הקוביות האסיף של מלחמת הכוכבים (https://www.pundak.co.il/forums/threads/37647) כשהוא היה בארצות הברית במחיר של 8 דולר. מה שהיה זול מספיק כדי שאני אנסה אותו.

המשחק תמיד סיקרן אותי, אבל אין לי באמת זמן למשחקים אסיפים מעבר לדייס מאסטרס, שגם בו אני כבר לא משחק יותר מדי. אז שיחקתי בו היום משחק קצר להתנסות, ובסך הכל הוא נראה משחק חביב למי שמחפש משחק קליל יחסית, עם קוביות וקלפים, אסיפים וכמובן עם מלחמת הכוכבים.
ערכת ההתחלה מספקת דק בסיסי לשני שחקנים, אם כי לא כזה שמתאים לתחרויות אבל כן כזה שאפשר לשחק בו שלוש-ארבע פעמים כדי להבין את המשחק.
המשחק מהיר מאוד, כשהתורות עוברים מצד אחד לצד שני במהירות. כל אחד משחק צוות של דמויות, בערכה בצד אחד זה קפטן פאזמה עם קיילו רן ומולו זו ריי עם פו דמרון. המטרה זה להביס את הדמויות של היריב. אין יותר מדי חוקים למשחק, העיקר הוא בקלפים. ההתרשמות שלי היא שאין בו המון עושר אסטרטגי, אבל אני לא מומחה למשחק.
אישית, אני לא הולך למכור אותו מחר, אבל אני לא רואה לו עתיד רב באוסף שלי - בין היתר, גם כי אין לו קהילה ישראלית למיטב ידיעתי, כמו לרוב המשחקים הללו למעט מג'יק/פוקימון/יוגיהו. אם אמצא עוד מבצע מגניב כמו שהיה, אשקול לקנות הרחבות (אבל לא בוסטרים אקראיים)
91us3RZM0dL._SX425_.jpg

אז אחרי עוד שלושה משחקים, הוא בהחלט להיט אצל הילדים, השילוב בין מלחמת הכוכבים לבין הקוביות המושקעות, זה מתכון מנצח... אפילו שאנחנו משחקים לא לפי כל החוקים (קלפים פתוחים, הם לא קוראים אנגלית 🤓)

הרושם הראשוני של משחק מהיר, נשאר. הוא גם כיפי בסך הכל אבל חסר בו את העומק והעניין הטקטי. הוא כמו המבורגר טעים אסל לא מושקע כמו סטייק - למרות שהחוויה שלי מוגבלת לערכת ההתחלה, כי המשחק ממש יקר כמשחק אספנים.
אז למרות שחשבתי שלא אשקיע יותר כסף במשחק, הוא מוצלח מספיק בקרב הילדים, אז ארכוש עוד שתי חבילות מוכנות מראש (של לוק ובובה פאט). למרות שהערכות הללו הן תמורה קצת עלובה לכסף, אפילו כמות הקלפים שם היא רק 20 במקום 30 לחפיסה חוקית (בכל משחק בערך נגמרים לנו הקלפים בחפיסה)

נ.ב יש עניין בסקירה מסודרת?

חזרה