• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Ultimate masters והעלאות מחירים

אני אדבר קצת על מג'יק בנושא הזה, אבלחשוב לי להדגיש שזה דיון כללי שלא נוגע רק לשחקני מג'יק.

מוצרי הMasters של Magic: The gathering קיימים כבר קרוב לעשר שנים, עם סט כזה בערך פעם בשנתיים. מדובר בסט מג'יק שבו מדפיסים מחדש קלפים טובים שנוצרו בעבר, ומקבצים אותם למקום אחד. הדבר נועד להנגיש לקהילה קלפים נחוצים לפורמטים שונים, באמצעות הדפסת עותקים נוספים של הקלפים האלה. לפחות בתיאוריה. עד עכשיו, סטי הMasters היו מוצרים לא רעים, כולל כמה ממש טובים וכמה ממש גרועים.
בוסטר אחד מסט מג'יק רגיל, כלומר חבילה של קלפים אקראיים מתוך הסט, נמכר בMSRP (מחיר מומלץ) של 3.99 דולר. במקור, הMSRP של סטי הMasters עמד על 6.99 דולר לבוסטר, עלייה של 75% במחיר הרגיל. לאחר מכן, הMSRP עלה ל9.99 דולר לבוסטר. העלייה במחיר הייתה בעייתית, כיוון שהסטים הפכו במקביל לפחות טובים מהראשונים ויותר יקרים מהראשונים. המוצרים עדיין היו טובים ונגישים, אבל פחות מהמקוריים.

לפני ארבעה ימים, ב5 לנובמבר, Wizards of the cost הכריזו על מוצר מג'יק חדש שנקרא Ultimate masters, שיצא ב7 לדצמבר. המוצר הזה, ואני מתרגם מההכרזה המקורית "הוא משהו מיוחד מאוד - סט המאסטרס האחרון שאנו נייצר למשך הרבה זמן. ניסינו לא לעצור את עצמנו."
Ultimate masters נועד להיות סט המאסטרס האולטימטיבי של מג'יק - סט שבו יאספו את כל הקלפים הטובים ביותר וידפיסו אותם במוצר אחד. על פי כמה ספוילרים ששוחררו על ידי Wotc, הסט כולל לפחות עשרה קלפים ששווים הנוכחי בSecondary Market עוקף את העשרים דולר. מדובר בקלפים שמשוחקים כמעט בכל פורמט מג'יק קיים. בוואקום, הסט הזה הוא כנראה אחת ההצלחות הגדולות ביותר של Wotc.
עם זאת, Wotc הכריזו כי הMSRP על קופסה של 24 בוסטרים של הסט הזה הוא 335.76 דולרים. המשמעות של זה היא שהMSRP של בוסטר יחיד הוא 13.99 דולר. עלייה של ארבעה דולרים מסטי Masters רגילים. וקשה לי להיות יותר עצבני על זה. למה? כי לא עולה יותר כסף לייצר את הסטים האלה. אלה קלפי מג'יק בדיוק כמו קלפים מסט רגיל. הסט יכול לעלות יותר, אבל מדובר בעלייה של 10(!) דולר לבוסטר מהMSRP של בוסטר רגיל. וזה פשוט מגוחך. מדובר בניסיון של תאגיד תאב בצע לסחוט כסף מהלקוחות שלו, באמצעות שימוש באולטימטום של העלאת מחירים קיצונית.

רציתי קודם כל לחלוק את הבעיה הזו, שאפשר לראות בהרבה מקומות בתעשיית המשחקים. בנוסף, רציתי להעלות כמה שאלות לדיון.

-האם יצא גם לכם להיתקל בתופעה דומה בתחביבים המועדפים עליכם?

-איך אתם מרגישים בנוגע לתופעה הזו?

-מה אתם חושבים שאפשר לעשות?

דונו.

קישור להכרזה המקורית:
https://magic.wizards.com/en/articles/archive/news/announcing-ultimate-masters-2018-11-05

אני חושב שבתחום המשחקים מג'יק הוא קטגוריה נפרדת - אין משחק אחר שנצליח כל-כך וגם עם שוק משני חזק כל-כך. לכן קש להשוות למשחקים אחרים.
עם זאת, כן יש מקרים של תאוות בצע במשחקי לוח לעתים - בעיקר של מיתוג. למשל קוביות מיוחדות למשחק שעולות 15 דולר ל-5/6 קוביות. חברות שמוכרות משחקים דלי-תוכן/רכיבים וישר מציעות הרחבות... FFG ידועה לשמצה בזה. בין אם מעט מדי קוביות או ב lcg שלהם אין סט מלא של קלפים אז צריך לקנות עוד משחק בסיסי ב-40 דולר בשביל לקבל עוד 40 קלפים שימושיים מתוך 240.
הסצנה הגדולה לדעתי נמצא אבל בקיקסטרטר, שם חברות כמו CMoN מוכרות אקסוקליסב במסגרת הקמפיין, מחיר גבוה שאחרי זה מאמיר לשמיים בשוק המשני. מיניאטורה של 10-15 דולר נמכרת בפי 3 מכך.

הדבר היחידי שאפשר לעשות הוא לא להתפתות.
ובעיקר לא לעודד scalpers מי שרוכש בכוונה כמות גדולה של דברים מוגבלים מהיצרן ואז מפקיע מחירים בשוק המשני.

חזרה