• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נפילתה של רומא, עכשיו מגיע לפנדמיק - Pandemic: Fall of Rome

משחק הלוח פנדמיק (סקירה - https://www.pundak.co.il/boardgames/reviews/434-pandemic ) הוא אחד ממשחקי הלוח הנפוצים ביותר, וכנראה משחק הלוח השיתופי הפופולארי ביותר. אישית, אני לא מחבב אותו - הוא לכאורה פשוט, אבל בפועל מסורבל ולא ממש מעניין.
עם זאת, ההצלחה שלו גרמה לכך שלאורך השנים יצאו לו די הרבה וריאציות, כולל Pandemic Legacy הידוע, פנדמיק: התרופה שהוא אחלה משחק שיתופי מהיר, פנדמיק קתולהו וגם שני משחקים היסטוריים.
במשחק החדש Pandemic: Fall of Rome אתם מייצגים את הלגיונות הרומאים שנלחמים כנגד הברברים הפולשים, בשלהי האימפריה הרומית. ה"מחלות" הן למעשה שבטי ברברים, שמתקדמים על מפה לרומא. צריך לעצור אותם כדי לנצח את המשחק. המכאניקה עוד לא ברורה, אבל נדמה שבדומה לפנדמיק-נגזרים אחרים, החוקים יהיו די שונים מפנדמיק הרגיל.
בהחלט ב Watch list שלי
fall-of-rome-board.jpg

למה מאולץ? זו בסך הכל מכאניקה שיש לה סיפור של התמודדות עם מחלות מדבקות. הסיפור יכול באותה מידה להיות של התמודדות עם פלישה ברברית.

אחת הורסיות הקיימות של משחקים בסגנון פנדמיק היא "מלכי ישראל" ושם במקום מחלות יש התפשטות של עבודה זרה בממלכה המקראית.

במשחקי לוח ובחיים בכלל כדאי להתעלם מהמדבקות.
לי זה נשמע משחק מדליק למרות שרשום על זה פנדמיק. ואני כן מוצא את הדמיון כמו שנרוביאן ציין בין המכאניקות.
ואם לא היה רשום על זה פנדמיק, כנראה שלא הייתי שומע על המשחק...
אפשר לראות לפי התיאור שגם יש שינויים משמעותיים וזה לא רק העתק הדבק עם גרפיקה שונה.

ויש משחקים, כמו ריסק, שהרגיל הוא גרוע ודווקא הנגזרות שלו כמעט תמיד טובים יותר מהבסיס...
מונופול לעומת זאת הוא משחק גרוע בכל הגרסאות שאני מכיר ;)

אני בכלל שמעתי באיזה מקום שמונופול נוצר כביקורת על הכלכלה הקפיטליסטית - כולם מתרוששים ורק מעטים מחזיקים הון שאין להם מה לעשות איתו - ולכן נוצר גרוע בכוונה. לא יודע כמה השמועה הזו מבוססת, או למה ילדים אוהבים את המשחק הזה.

לא בדיוק קשור לנושא, אבל האישה שהמציאה את מונופול אכן עשתה את זה כביקורת על המערכת הקפיטלסטית שהרסה אותה...אותה מערכת שאחר כך לקחה את המשחק ומכרה אותו, והרוויחה מלא כסף, בלי לתת לה קרדיט על העבודה שלה.
בכללי, אני חושב שזה היה רעיון מצוין לעשות את זה, ולו מהסיבה שכנראה יותר קל להציג ילדים לסוג המשחק הזה אם מלבישים אותו בתור "רומאים וברברים" מאשר "מגפה ותרופה" שיותר קונוטציות רעות יותר, ומבהיל יותר את ההורים (כולל את שלי)

חזרה