• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

talisman עזרה !

A

Anonymous

Guest
היי לכולם אנחנו חדשים למשחק והייתי ממש שמח אם מישהו יכול לעזור עם החוקים ולהרחיב טיפה על הגירסה ה 4 כי וואלה התקציר הזה עם החוקים הבסיסים לא עוזר בכללללללל ויש מלא דברים שאנחנו לא מבינים ונשמח אם למישהו אולי יש כוח לענות על כמה שאלות

ככה תודה רבה שענית קראנו את כל ההוראות ולכן עדיין יש שאלות:
1.מה זה הידעוני/ידעונית?
2.האם אפשר להוסיף מיומנות כמו שמוסיפים עוצמה?
3.הבנתי שיש כל מיני דמויות שצריכות לעבור תיקון אישי במשחק כי הן חזקות מידי..?

1 יש את הדמות ידעונית ויש את האפשרות הזו בכפר במחוז הראשון. כשתגיע אליהם תקרא את ההוראות ותבין מיד.
2. כן, אבל לא ע''י הבסת מפלצות.
3. רק נטרול צריך לעבור תיקון, העוצמה שלו אמורה להיות 7 ולא 4, הוא חלש מדי. שאר הדמויות לא צריכות לעבור תיקון, למרות שהן לא מאוזנות בעליל.

אז ככה לגרסה שאני קניתי אין דמות בשם ידוענית הכי הרבה שיש זה מגדת עתידות, הטרול יש לו עוצמה 3 , ושמתי לב שנורא קל להשיג קמיע שתכלס אמור להיות יותר קשה כי מתחילת המשחק יש לי ...
עוד שאלה במידה והיו לי 2 תומכים ויצא לי עוד אחד אני אמור להשליך אחד אם השלכתי אותו במשבצת מסויימת ומישהו הגיעה לשם האם הוא צריך לשלוף עוד קלף ובנוסף להחליט אם הוא אוסף את התומך או שרק לאחר שמישהו אסף אץ התמוך המשבצת מתפנה

מספר חוקים בסיסים:
1 בשביל להשיג עוד מיומנות או עוצמה אתה צריך להביס אויבים אתה צריך לנצח יצורים עם מיומנות או עוצמה ולשמור את הקלפים שלהם, יצורים ללא קלפים משל עצמם (למשל השומר במעבר למחוץ האמצעי או הדרקון שאפשר להיתקל בו במערה) לא יכולים לעזור לכם.
אחרי שהשגתם מספיק יצורים שניצחתם והם בעלי ערך של 7 תוכלו להמיר אותם לסימן עוצמה או מיומנות בהתאם לסוג היצורים שהמרתם, אתה לא יכול להמיר נגיד רוח (מיומנות 4) עם אריה (עוצמה 3).

2 בקשר לתומכים: אין הגבלה לכמות התומכים (אני זוכר שפעם היו לי 4 מורי דרך), אני אניח שבמקרה שלך קיבלת את המכשפה שעד שאתה נפטר ממנה אתה לא יכול לקבל תומכים ועילו שיש לך עוזבים אותך.

3 בקשר לאסיפת תומכים/קלפים: אתה צריך לשלוף קלפים כמו שכתוב במשבצת - הקלפים שכבר יש שם (אבל לא יורד מתחת לאפס, כלומר אם אתה במקום שאמורים לשלוף קלף 1 ויש שם 2 אתה לא שולף שום קלף אבל אתה לא צריך להחזיר קלפים).
אז במקרה שאתה מתאר בהנחה ומדובר ב"שלוף קלף 1" הוא לוקח (או לא לוקח אם הוא לא רוצה או לא יכול) את התומך ורק כאשר הוא ינחת על המשבצת הזו שוב שהיא פנויה הוא יוכל לשלוף את הקלף.

אתם לא טועים כל אחד מדבר על מהדורה אחרת tkhag 1 מדבר על מהדורה 4(שבא אפשרי להמיר מפלצות מיומנות למיומנות) אביעד מדבר על מהדורה 2 (ששם אי אפשר להמיר מפלצות מיומנות למיומנות)
חוץ מזה אם יש עוד שאלות אני אשמח לעזור יש לי את שתי המהדורות ואני משחק בהם הרבה...

רגע אז חברים מסתבר שקניתי את מהדורה 2 ועברו עלי בחנות באסה שלא בדקתי קודם אז בואו תסבירו לי מה פחות או יותר הכללים פה אשמח אם תפרטו תודה

כן אבל הבעיה שבגרסא הזאת יש הרבה בעיות בגלל העיברות שלה שגיאות כתיב ודברים לא מובנים וכו בגלל זה אני אומר היא באמת אחלה אני ובת זוגתי נהנים ממנה מאוד אבל הייתי רוצה להרחיב את אופקי בעניין זה אם אתה מבין למה אני מתכוון.

אכן יש לקונות רבות בחוקים, לא זוכר את כולן. העצה שלי היא שתקבעו בבית את החוקין שמתאימים לכם. לא נראה לי שלימשהו יש מושג מה החוק האמיתי, בהנחה שיש לכם את גרסא 2 כמו לי.
מצטער שלא יכול בזה, פשוט באמת יש המון לקונות.

תקשיבו באמת שאני יכול לעזור לכם בחוקים. אני משחק שנים אם אחים וחברים שלי בשתי המהדורות ואני יודע את החוקים טוב. אם יש לכם שאלה ספציפית ולא שאלות על כל החוקים..
אני אשמח לעזור.

חזרה