• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] Talisman, טליסמן משחק הרפתקאות קסום

בקרוב ממש מגיעה המהדורה הרביעית בעברית מבית מאנקטיים, ומחליפה את המהדורה השניה הישנה שתורגמה על-ידי קודקוד לפני שנים רבות.
אז מה ההבדלים בין המהדורות, ומה זה בכלל טליסמן? יהודה חלפון הכין סקירה מגניבה על המשחק!
http://www.pundak.co.il/reviews/boardgames/669-talisman-adventure

golan2072 אמר/ה:
עדיין הטרול מעפן?
פחות. הוא עדיין נעל, אבל יש לו 6 כוח, ואם הוא מגלגל 6 בקוביה כשהוא מגלגל לתזוזה הוא יכול במקום לנוע לחדש את החיים שלו עד הסוף. זה לא טוב כמו הגמד או הידוענית, אבל זה לפחות לא המקצוע הכי גרוע בעולם.

קודם הוא היה בדיחה, והיה לנו הסכם קבוצתי שאם למישהו יוצא אותו הוא יכול להחליף.
מגדת עתידות זה לא כל כך טוב, אגב. גמד עדיין מוכרז מבחינתי כמקצוע הכי טוב ואובר פאוורד שיש. אין שום מצב שבו אני אבחר משהו שהוא לא גמד.

אני לא בטוח בנוגע לטרול המעפן. הוא ריסקי יותר מהגמד, אבל אני חושב שאם יוצא לך קצת מזל ואתה מצליח להרוג הרבה מפלצות חזקות מהר, אתה יכול לסיים את המשחק מאוד מהר. עם 6 בכוח ההפרש בינו לבין הגמד לא כל כך גדול בכל מקרה

ממה שיהודה כתב במקום אחר, אחד היתרונות הגדולים של המהדורה החדשה (הרביעית) היא לא רק במשחק עצמו, אלא גם בשלל ההרחבות השונות שיצאו למהדורה שמוסיפות עוד המון מכאניקות ואפשרויות שונות, וכנראה מאפשרות להתאים את המשחק לסגנון שחביב עליכם.

האם ההרחבות מאריכות את המשחק או אולי אפילו מקצרות אותו? או שזה תלוי בהרחבה?
אם זה מקצר, אולי אפילו אשקול לקנות אחת, כי מה שמנע ממני לשחק טליסמן כבר הרבה מאוד זמן זה באמת האורך שלו.

יש למשחק שני סוגים של הרחבות.
קטנות שבעיקר מוסיפות אינטראקציה בין השחקנים ועוד דמויות.
גדולות שמוסיפות איזורים חדשים בלוח. הם די משנים את תנאי הנצחון ואישית ראיתי שהן מקצרות אותו אבל לא בהמון.
בעיקר חוקי בית עוזרים לקצר את המשחק.

dragons אמר/ה:
האם ההרחבות מאריכות את המשחק או אולי אפילו מקצרות אותו? או שזה תלוי בהרחבה?
אם זה מקצר, אולי אפילו אשקול לקנות אחת, כי מה שמנע ממני לשחק טליסמן כבר הרבה מאוד זמן זה באמת האורך שלו.
אם האורך זאת הבעיה, אני מאמין שהפתרון הכי פשוט הוא לשחק מהיר יותר. אני משחק מידי פעם בטליסמן דרך steam וכשאתה יודע שהמשחק עשוי לקרוס בקרוב וכולם יצטרכו להתחיל מההתחלה, פתאום אורך המשחקים מתקצר דרמטית. כמובן שקצת מזל (ו\או גמד) יכולים לקצר עוד יותר, אבל אם כולם מפסיקים לפחד להכנס לחלק האמצעי של המפה ומסתכנים יותר אפשר להגיע לאורך סביר של משחק.

אהבתי את הסקירה מאוד :)

זה אחלה משחק סה"כ, לדעתי משאיר הרבה מקום לחשוב ולנסות לפצות על "חסרונות" שהם build-in במהדורה הישנה.

מה שיפה זה שלא הזכרתי אותו לחברים שלי בכלל, ואחרי מלא זמן הם פשוט נזכרו בו וביקשו ממני לשחק בו

בקיצור, מעניין מאוד מה יהיה במהדורה החדשה.
רק מקווה שלא יגזימו עם המחיר ;)

המהדורה החדשה תהיה יקרה יותר, כי גם באנגלית היא הרבה יותר יקרה - 60 דולר.
ממה שראיתי המחיר יהיה בין ה-250 ל-300 ש"ח. מצד שני אתה תקבל רכיבים הרבה יותר איכותיים, וגם חוקים בלי טעויות (טפו טפו)

אני וחבר נתקלנו בבעיה, במהדורה הרביעית המעודכנת,
אם שחקן נמצא בכתר הציווי ולוקחים לו את הקמע באמצעות כשף הרכישה, האם עליו לסגת או שעליו לשחק כאילו כלום לא קרה?...
:dragon: :eek:rccooldark: :mrgreen: :bang:

כתר הציווי במהדורה החדשה הוא קלף של חפץ? הוא לא יכולת של המשבצת המסוימת שבה נמצא הכתר?

כשף הרכישה מאפשר לקחת קלפים של חפצים - כמו שאי אפשר לקחת לזמר הנודד את המנדולינה הזו שלו, ככה למיטב ידיעתי אי אפשר לקחת את כתר הציווי.

למיטב ידיעתי כתר הציווי הוא עדיין משבצת בלוח.
בנוסף, האורח לא דיבר על לקיחת כתר הציווי אלא על לקיחת הקמע(זה שמקבלים מהשר ומאפשר לעבור בעמק האש).

בנוגע לשאלה של האורח, הוא ממשיך לשחק כאילו כלום לא קרה.
הקמע משפיע על האפשרות להיכנס ל"עמק האש", המשבצת שלפני כתר הציווי, ואליה השחקן לא יוכל לחזור. כך בעצם יווצר מצב שלא רק שהשחקן בכתר הציווי לא צריך לסגת, הוא אינו יכול לסגת כלל.

xXZIV KING MLGXx אמר/ה:
אני וחבר נתקלנו בבעיה, במהדורה הרביעית המעודכנת,
אם שחקן נמצא בכתר הציווי ולוקחים לו את הקמע באמצעות כשף הרכישה, האם עליו לסגת או שעליו לשחק כאילו כלום לא קרה?...
:dragon: :eek:rccooldark: :mrgreen: :bang:

הוא לא צריך לסגת כי צריך את הטאליסמן כדי לעבור בשער האש.

רכישה לא מאפשרת לקחת זהב, אתה משלם זהב כדי לרכוש כלי.
קמיע הוא חפץ קסום.
הקפצה היא פרסום הודעה בנושא שעברו בו מעל חודשיים ללא הודעות, כאשר ההודעה לא תורמת לדיון באופן משמעותי.

חזרה