• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Eldritch Horror הוכרז - יורש ל Arkham Horror

FFG הכריזו על משחק חדש בסדרת משחקי האימה שלהם, החמישי במספר, ומהתיאור שלו הוא נשמע בדיוק כמו שחיפשתי!
גרסה מפושטת של Arkham, עם הרבה יותר סיפור, זמן משחק קצר יותר, פחות רכיבים וכך הלאה.
לצ'ופר, יש חברת מסתורין שמשתנה בהתאם לאיום הקדמון, כך שכל משחק מרגיש אחרת, ובדומה למה שעשו עכשיו עם LotR LCG, יש דרגות קושי משתנות, כך שאפשר לבחור להוסיף או להסיר קלפים בהתאם לרמת הקושי.

נשמע מאוד מגניב - אם הביקורות יהללו, יהיה משחק ה Lovecraft הראשון על המדף שלי.

הנה הדף הרשמי:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4283

נ.ב. משחק חמישי - אחרי Arkham Horror (כבד מדי לטעמי ודורש שיפוץ מכאני), CoC LCG (משחק קלפים לשניים), Elder Sign (קוביות ועוד קוביות), Mansions of Madness, שחקן אחד נגד רבים.
נ.ב.2. היורש זו דעתי האישית, לא דעת FFG. ארקהם הוא פרה חולבת, למה להרוג?

לא נראה לי מלהיב מדי. זה נראה כמו ארקהם הורור על מפת העולם.
אני אישית הכי אהבתי את מנשן אוף מדנס, שם יש באמת מגוון וגם סיפור מגניב. למעשה, הוא הכי קרוב למשחק תפקידים מכולם.
משחק הקלפים נראה סביר יחסית למשחק, ולא ממש התחבר לי תמטית.
משחק הקוביות הוא סתם עוד משחק יאצי, וזה נראה שיש יותר מדי משחקי יאצי ואני חושב שזה דורש משחק פסיכולוגי, כי מבחינה מכאנית לא ראוי שיהיו משחקים כאלה מעבר ליאצי המקורי.
בקיצור, אני אסיים לצפות בוידאו, אבל בינתיים מנשן אוף מדנס הוא האהוב עליי, בהפרש ניכר.

מסכים איתך פיזבן
לא מבין למה יש להכין בדיוק אותו משחק כמו ארקהם רק שבמקום מקומות בעיר יהיו מקומות בעולם?... מה זה נותן?... למה לשלם על זה כסף?...
בקשר לelder sighn: לא שיחקתי אבל ראיתי סקירה בtable top:נראה לי כמו ארקהם רק שבמקום תכנון זה עם קוביות (הקוביות פחות מגניבות אותי ואני לא רואה איך אני ארצה לשחק בזה במקום ארקהם)
לכן דעתי היא: אין תחליף עדיין לארקהם-יחי המלך

עומר,
זה לא בדיוק אותו משחק כמו שאני מבין. למעשה זה בדיוק משחק שעל-פניו אמור לפתור את כל הבעיות שיש לי AH:
- משחק קצר יותר,
- המומנטום אמור להגיע לשיא בסוף, ולא באמצע.
- פחות מורכב / רכיבים.

ובנוסף הוא כולל עוד כמה אלמנטים:
- חבילה ייחודית ל Ancient One.
- רמות קושי משתנות.

אני מניח שזה עניין של טעם, אבל זה הרבה יותר קוסם לי מאשר AH - כמובן, מבלי ששיחקתי בו. אני מודע לזה שהבעיות שלי תוקנו בהרחבות - אבל אני שונא לקנות משחק רק בכדי לקנות עוד הרחבות על-מנת ליהנות ממנו.
לצערי למשחקים של FFG יש נטייה להשמע נהדרים על הנייר, ואז בפועל או שהם רצופים בשגיאות חוקים, מורכבים יתר על המידה, או לוקחים זמן ארוך מדי.
אם הביקורות עליו יהיו חיוביות (אם לא מובן, לא קונה משחק של FFG על עיוור), הוא בהחלט יצטרף לאוסף.

פיזבן - קראתי על Mansions, ואשמח לשחק בו, אבל כבר יש לי את LNoE למשחקים של אחד נגד רבים בסגנון אימה (רק עם זומבים ושוטגנז!)

חזרה