• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Magic: The Gathering, איך בכלל מתחילים?

Grok

פונדקאי ותיק
אז ראיתי ביוטוב ביקורת על המשחק החדש של Magic למחשב וחשבתי לעצמי שזה נראה דווקא די מעניין. חשבתי אולי לנסות ולראות איך זה ועל מה כל העניין, אחרי הכל זאת לא הפעם הראשונה שאני שומע על המשחק הזה ולפי הבנתי הוא בין המשחקי קלפים הפופולאריים ביותר בעולם. לאחר סקירה מהירה של האתר של WOTC עדיין לא קיבלתי תמונה ברורה של הדבר החשוב ביותר לפני כניסה לתחביב, מה יהיה הנזק לכיס. אני רואה כל מיני חבילות והרחבות וסטים בחנות אבל אני לא ממש מבין מה בדיוק אני צריך לקנות וכמה זה יצא לי להשיג שני חבילות סטנדרטיות שאני אוכל לשחק עם חברים, שמן הסתם אין להם חבילה משלהם.
אז, יש פה מישהו שמשחק במשחק ויכול להסביר לי קצת עליו? המחיר המיידי והעתידי, ואיך בכלל מתחילים לשחק, ומה המצב של המשחק בארץ, עם יש קהילה וכו'...
נ.ב בדיוק שמתי לב שיש מיניפורום של משחקי קלפים, אז עם משגיח פורום כלשהו יוכל להעביר את הנושא הזה לשם זה יהיה סבבה.

אלים אדירים! מה אתה עושה פה?! לא ראיתי אותך כאן מאז... קצת לפני שאני משגיח בפורום.
אתה אמנם כבר לא משגיח אבל אני די בטוח שיש לך הרשאה לפורום המנהלים.

העברתי לפורום משחקי הקלפים והלוח.

הנזק לכיס נוטה להיות די חמור.

קל להיכנס לזה, יש ליגות בכל הארץ. או לפחות, ברעננה. אני חושב שיש גם בתל-אביב ומודיעין.
פשוט תגיע לשעת הליגה (אצלנו זה כל יום ראשון בחמש), ותלמד מג'יק תוך כמה דקות.

אישית אני מעדיף את משחק הקלפים של WOW (גם לו יש לנו ליגה, יום שלישי בחמש), הוא יותר זורם ופשוט בעיני. אומנם יש משהו קוסם במורכבות של מג'יק (שיכול להיעשות מאוד מורכב ברמות מתקדמות), אבל בדרך כלל כשאני משחק בקלפים, אני מעדיף משהו מהיר וענייני.

הנזק לכיס די רציני, כי ברגע שיש לך את האפשרות, אתה פשוט תקנה כמה שיותר בשביל ליצור חבילות יותר ויותר טובות...

ומג׳יק הרבה יותר תחרותי ורציני מבחינה תחרותית מכל משחק קלפים אחר. כמות הקלפים והאפשרויות היא איןסופית, וכמובן שכל שנה יוצאת מהדורה חדשה עם קלפים חדשים(בשלוש תקופות של ארבע חודשים אם אני זוכר נכון)... ולפי מה שהבנתי מהפעם האחרונה שהייתי הקהילה בארץ של מג׳יק די חיה ובועטת.

וכן, קיימות ליגות במודיעין(במונסטר גיימינג) , תל אביב(בפריק אאל״ט) ובחיפה. יכול להיות שקיימות ליגות בעוד מקומות שעליהן אני לא יודע. כמו שננסק אמר אם פשוט תבוא ותבקש מהקהילה שמה שתעזור לך ללמוד את המשחק זה יחסוך לך המון שעות של לנסות לשבור את הראש עם רשימת חוקים באינטרנט. סך הכול יש להם אינטרס להכניס למשחק אנשים חדשים והם ישמחו לעזור לך.

אני חושב שאתה יכול להתחיל עם אינטרו פק, אם זה עדיין קיים, כמובן, ומשם להמשיך. אם אני זוכר נכון באינטרו פק יש חבילה אחת ובוסטר שמכיל קלפים רנדומליים לבונוס, כך שזה מספיק רק לשחקן אחד. אבל תצטרך לשאול כאלו שמבינים יותר ממני בשביל להבין איך להמשיך...

במג'יק אתה צריך להגדיר לעצמך שני דברים:
1) האם אתה מתכוון לשחק בבית עם חברים או בתחרויות
2) האם אתה רוצה להיות שחקן תחרותי או בשביל הכיף.

יש שלושה נתיבים עיקריים
- אם אתה רוצה לשחק עם חברית בבית בשביל הכיף, האופציה הכי טובה היא לקנות חבילות מוכנות מראש, בכל הרחבה של מג'יק (יוצאות שלוש כאלה בשנה) יש ארבע חבילות קלפים מוכנות מראש, שעולות פחות מ-100 ש"ח לחבילה ומספקת לך חבילה מוכנה למשחק. לא צריך להוסיף כלום. אתה יכול לקנות שתיים בכדי להתחיל לשחק עם חבר, ואז לקנות עוד אחת כל כמה זמן בכדי לגוון. יש בלוג שאני לא זוכר את שמו שפונה לשחקני מג'יק שנוקטים בשיטה הזו. לא יקר.
- לשחק בתחרויות אבל בכיף, רמה אחת מעל - אתה יכול להצטרף ל Draft, שזה בעצם טורניר שפותחים מספר חבילות וכל שחקן בוחר את הקלפים שהוא רוצה. לא נדרש לבנות חבילה מראש (ולהשקיע כסף בקלפים), כן נדרש להכיר. כל טורניר עולה מעל 100 ש"ח אאל"ט.
- להיות שחקן תחרותי, כאן זו כבר השקעה שיכולה להגיע בקלות לאלפי ש"ח (וקלפים)...

תודה על התגובות חבר'ה, וטוב לראות אותכם בלי קשר :)
האמת היא שאני בא בראש של לשחק לכיף עם חברים בבית, אבל כמעט 10 שנים של להיות גיימר ו7 שנים בWOW גרמו לי לאהוב את הHigh End כמו שאומרים, אז אני לא יודע כמה זמן אני אחזיק בגישה הזאת.
מצד שני אני קמצן וקבצן אז לא סביר שאני יהיה מוכן להוציא יותר ממאה או מתיים שקל על זה, יש לי אכשיו דירה להחזיק... נראה לי שאני אנסה לקנות שני חבילות התחלה כאלה כמו שהOldman הציע ולנסות את זה.

סתם מידע כללי שיעזור:

mtgil.com פורום מג'יק בישראל. אתה יכול להציץ שם ולראות מה הולך.

כמו שהזכירו יש ליגות פרוסות ברחבי הארץ. אני מגיע לזאת של פריק (מה גם שניהלתי אותה עד לפני שבוע) שמתקיימת ביום רביעי משעה 17:30. אם אתה רוצה אני מוכן לשבת איתך וללמד אותך את המשחק ולנסות לעזור לך להתחיל להתארגן על זה. רק כמו שנאמר המחיר עבור שחקן תחרותי יכול להיות גבוה מאוד (בין 400-1000 ש"ח לחבילה תחרותית חדשה).

אני יהיה קצת לחוץ בזמן הקרוב במבחנים אז לא נראה לי שאוכל להגיע לת"א אבל אני אזכור את ההזמנה למועד מתאים יותר ואבדוק את הפורום :)

חזרה