• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלות בקשר למתישבי קטאן

פארסק

פונדקאי ותיק
א. האם דרך שלי יכולה לחצות דרך של היריב?
ב. האם ניתן לבנות ישוב ובאותו תור להפוך אותו לעיר?
ג. אם יש לי קלף אביר שעוד לא חשפתי ויוצא מספר השטח שעליו יושב השודד ואז אני חושף את האביר? האם אז אני מקבל את המשאבים מאיפה שהיה השודד?
אם מישהו יודע אשמח לקבל תשובה.

א. מה ז"א, לחצות? אתה לא יכול לשים דרך איפה שהיריב כבר שם דרך, ומצב של "צלב" דרכים לא יכול להווצר בכל מקרה בגלל מבנה הלוח.
ב. כן.
ג. כשאתה חושף קלף אביר, אתה צריך להעביר את השודד לאיפשהו. זה לא משנה איפה הוא היה לפני זה ומה יצא בקוביות. למעשה, אתה עושה בדיוק את מה שקורה אם יוצא 7, פרט לעובדה שאף אחד לא זורק קלפים. אם יצא 7 אז השודד עובר, ואתה יכול אחר כך שוב לשלוף קלף אביר ולהעביר את השודד; אבל אתה לא יכול להאיר את השודד איפה שהוא היה. אגב, אתה להשתמש בקלף אביר (ובקלפים בכלל) לפני שאתה זורק את הקוביות בתור. ככה, למשל, אם השודד נמצא על איזור שלך, אתה יכול להעביר אותו למקום אחר עם אביר לפני שאתה זורק את הקוביות - וככה לקבל משאבים מהמקום הזה.

תודה
תודה
לא השודד כבר יושב על שטח מסויים (נגיד 8) ולא שלפתי את האביר עכשיו יוצא בקוביות שלי או של היריב מספר השטח (נגיד 8) עכשיו אני יכול לשלוף את קלף האביר לסלק את השודד וקבל את המשאבים (נגיד שמ 8)?

אלוהים גדול עד שזה יקרה...

דבר שני אני לא רואה בעיה. הגרמנים כבר עשו את זה למה שאני לא אוכל? פשוט יהיה מצויין קלף אביר לעומת אביר + במשחק אם cities and knights אין קלפי אביר כי לא משחקים אם החבילה מהמשחק הבסיסי.

אני מקווה שזו לא הקפצה (חיפשתי על הנושא בגווגל וזה עלה...)
שמעתי שקיימת גירסע אנטרנתית חינמית שניתן לשחק עם חברים משהוא יודע מה הכתובת?

אם קניתי קלף פתוח ויצא לי בניית שתי דרכים אבל השתמשתי בכל הדרכים שלי ויש לי את קלף הדרך הארוכה מה לעשות עם קלף הפיתוח?

lonewolf אמר/ה:
לפי דעתי אתה זורק אותו ושולף קלף אחר במקומו. תקנו אותי אם אני טועה. ואיך הגעת לשלב שכל הדרכים נגמרו בלי שמישהו ניצח?

אין שום איזכור למשהו כזה בחוקים.
אם יש לך קלף שאין לך יכולת להשתמש בו זו בעיה שלך.

יש לי שאלה:
אם יש לי קלפי פיתוח שמתוכם שני אבירים פתוחים, ואחד סגור עדיין, ושתי נקודות ניצחון, כשמגיע התור שלי, מותר לי לפתוח גם את האביר (כדי שיהיה לי הצבא הכי גדול) וגם את הנקודות ניצחון באותו תור ? זה מותר לפתוח שני קלפי פיתוח באותו תור במידה ופתיחת אותם קלפי מזכה אותי בניצחון?

Nextorl אמר/ה:
ברגע שאתה שולף קלף פיתוח של נק' נצחון, אתה מחויב לחשוף אותו. אבל בהנחה ולא, אז כן- אתה יכול לעשות את זה. אין שום הגבלה על כמות קלפי הפיתוח שאתה יכול לשחק בתור.

לא:
ברגע שאתה מקבל נקודת ניצחון אתה צריך לשמור עליה בסוד עד שאתה חושף אותה במהלך תור הנצחון שלך.

יש הגבלה של קלף פיתוח בודד בתור, פרט לנקודות נצחון (כמובן, תוך כדי ההגבלה של איסור שימוש בקלף באותו תור שהוא נרכש, גם כאן לא כולל נקודות נצחון)

ספציפית לשאלה, אתה יכול לחשוף את קלף האביר שלך כשימוש הבודד בקלפי פיתוח שמותר לך באותו תור, לקבל את קלף הצבא הגדול, ואז מייד לחשוף את נקודות הנצחון (שכאמור, הן לא נספרות במגבלה)

חזרה