• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] Catan: Cities & Knights, קטאן ערים ואבירים

היי
הבנתי כול המשחק חוץ מכמה דברים בפיתוחי עיר, אז אם מישהו יוכל להבהיר לי אני אשמח תודה.

למשל: כאשר מציבים את העיר הראשונה בסבב השני, אם השחקן בוחר סוג אחד של פיתוח (מדע, פוליטי,מסחר) ומפתח רק בכיוון אחד או, יכול לפתח את העיר בכול שלושת התחומים עד הרמה ה3.

כי פיתוחי העיר קשורים לערים אז איך אפשר לפתח עיר אחת ב 3 תחומים?

ואיך מתבצע איבוד העיר צעד אחר צעד
תודה

לצורך פיתוח טכנולוגיות יש צורך בעיר. כל עיר יכולה לתמוך בכל שלושת הטכנולוגיות אבל עיר יכולה להפוך למטרופוליס רק בתחום אחד. אם פיתחנו מטרופוליס נוסף יש צורך בעיר נוספת לצורך הקמת המטרופוליס.

בסבב ההנחה השני השחקן מקבל משאבים מכל האריחים הסובבים את העיר.

קרב מול ברברים: מיד לאחר גלגול ברברים בפעם ה7 הם תוקפים מיד לאחר גלגול הקוביות ולפני חלוקת המשאבים.

סופרים את מספר הערים. סופרים את מספר האבירים המופעלים ברגע זה.
אם מספר האבירים גדול או שווה למספר הערים השחקן שתרם הכי הרבה אבירים מקבל קלף המגן של קטאן המעניק נק. ניצחון.
במקרה של שוויון בתרומת האבירים מחלקים קלפי פיתוח לכול השחקנים שתרמו הכי הרבה.

במידה ומספר הערים גדול ממספר האבירים אז השחקן או השחקנים שתרמו הכי מעט אבירים מאבדים עיר לבחירתם אשר הופכת להיות ישוב. אם אין מספיק ישובים אז היא מושכבת על הצד ועולה לבנות אותה כמו עיר רגילה. וכמובן נספרת לניקוד כישוב.
מטרופוליס מוגן מהריסה על ידי הברברים והרס העיר עובר לעיר אחרת או לשחקן הבא שתרם הכי מעט אבירים.
אם זאת העיר האחרונה שלנו אז לא נוכל לפתח טכנולוגיות אבל נוכל להשתמש ולקבל קלפים מתכנולוגיות קודמות שפתחנו.

תודה על התגובה.
אבל עדין לא קבלתי תשובה איך מתבצעה התהליך של איבוד עיר.

לא מזמן היה לי ויכוח עם אחי, על מי מאבד עיר במתקפת הברברים, דוגמא : לי היו שני ערים ושניי אבירים פשוטים, לאחי היה עיר ולא היו לו אבירים, כך שיחסי הכוחות הוא 3:2 לברברים, הוא טען שלא רק
הוא מאבד עיר גם אני ,ואני טענתי שלא כי תרמתי אבירים למאבק, אז מי צודק?, ואם המקרה היה נכון אם הייתי תורם אביר פשוט אחד?

נובסטר ענה על זה -
Noobster אמר/ה:
במידה ומספר הערים גדול ממספר האבירים אז השחקן או השחקנים שתרמו הכי מעט אבירים מאבדים עיר לבחירתם אשר הופכת להיות ישוב. אם אין מספיק ישובים אז היא מושכבת על הצד ועולה לבנות אותה כמו עיר רגילה. וכמובן נספרת לניקוד כישוב.
מטרופוליס מוגן מהריסה על ידי הברברים והרס העיר עובר לעיר אחרת או לשחקן הבא שתרם הכי מעט אבירים.
אם זאת העיר האחרונה שלנו אז לא נוכל לפתח טכנולוגיות אבל נוכל להשתמש ולקבל קלפים מתכנולוגיות קודמות שפתחנו.
בדוגמא שנתת עם אחיך, רק הוא מאבד עיר, כי תרמת יותר אבירים.
אם כל אחד מכם היה תורם אביר אחד, אז שניכם תרמתם הכי מעט, ושניכם הייתם מאבדים עיר.
נ.ב. אתה מוזמן להרשם לפורום - http://www.pundak.co.il/forums/ucp.php?mode=register

שוב תודה על התגובה.
טעות שלי כנראה לא הייתי ברור, שהתכוונתי לאיבוד עיר לא התכוונתי במתקפת הברברים, התכוונתי לזה שעיר של שחקן נמצאת ברמת הפיתוח הרביעית, ושחקן אחר עוקף אותו ומגיע לעיר ברמת פיתוח חמישית, אז איך מתבצע התהליך של איבוד עיר במקרה הזה? מה קורה וכו?

ועכשיו יש לי שאלה בנושא הזה האם
בשביל שזה יתקיים תחום הפיתוח חייב להיות זהה, למשל העיר הרביעית מפותחת בתחום המדע, אז גם העיר של השחקן שהגיע לרמה החמישית צריכה להיות בתחום המדע?

ונזכרתי בעוד שאלה, האם כולם יכולים להגיע לרמת הפיתוח החמישית בכול התחומים, ככה שם יש 4 שחקנים זה אומר 12, או שרק 3 ערים ברמת הפיתוח החמישית אחד בכול תחום.

נ.ב אני לא מצליח להרשם לפורום
תודה

שחרקטן אמר/ה:
[post]652481[/post] טעות שלי כנראה לא הייתי ברור, שהתכוונתי לאיבוד עיר לא התכוונתי במתקפת הברברים, התכוונתי לזה שעיר של שחקן נמצאת ברמת הפיתוח הרביעית, ושחקן אחר עוקף אותו ומגיע לעיר ברמת פיתוח חמישית, אז איך מתבצע התהליך של איבוד עיר במקרה הזה? מה קורה וכו?
אין איבוד עיר, יש איבוד מטרופוליס.
לכל תחום פיתוח יש רק מטרופוליס אחד. אם לך יש מטרופוליס של מדע ברמה רביעית, ושחקן אחר מגיע לרמה החמישית של מדע, המטרופוליס עובר אליו. יש רק שלושה מטרופוליסים בכל המשחק, אחד בכל תחום.

נ.ב. הפעלתי את המשתמש שחרק

שוב תודה על התגובה.

כן, לזה התכוונתי לאיבוד מטרופולין, תודה אז מה קורה לרמת הפיתוח הרביעית של אותו שחקן שאיבד את המטרופולין, מחזיק בה או שיורד לרמת הפיתוח השלישית, והוא אינו רשאי להמשיך לפתח בתחום שאיבד?

ותודה זה החלק שהיה חסר כדי להשלים רת המשחק, עכשיו זה הולך להיות יותר מעניין
תודה!

תודה על התגובה, וסליחה על החפירה שבדרך.
קצת התבלבליתי עכשיו, ועלו לי כמה שאלות.
למשל אם אמור להיות רק מטרופולין אחד בכול תחום אז איך שני שחקנים יכולים להחזיק במטרופולין ברמה הרביעית? ועוד להגיע לרמה החמישית?
אז מה ההבדל בין רמת בפיתוח הרביעית לחמישית?
שחקן שאיבד את במורופולין מסיר את בתוספת של המטרופולין מהעיר?
זה גרם לי להרבה בילבול, וכמה סטירות
אם תוכל לפרט בפרטי פרטים את כול מה שקשור למטרופולין, ולפיתוחי עיר צעד אחר צעד אני מאוד אשמח, תודה ושנה טובה וחג ששמח!

הי,
קודם כל, זה מופיע בחוברת החוקים :)
בכל תחום אפשר לזכות במטרופוליס אחד. אין מגבלה על כמות המטרופוליס לשחקן. הראשון שמגיע לרמה הרביעית בתחום ספציפי לוקח את המטרופוליס. שחקנים אחרים שמגיעים לרמה הרביעית באותו התחום, לא מקבלים מטרופוליס. שחקן שמגיע לרמה רביעית בתחום אחר, בו הוא הראשון שמגיע לרמה הזו לוקח את המטרופוליס.
דבר דומה מתרחש כשמגיעים לרמה החמישית - שוב השחקן שמגיע ראשון לרמה חמישית בתחום ספציפי מקבל את המטרופוליס (לוקח אותו מהשחקן שהגיע ראשון לרמה הרביעית).
מי שמאבד את המטרופוליס, מסיר אותו מהעיר.

יש לי שאלה בנוגע למשחק:
במידה ויש צומת שבה נפגשות 2 דרכים של שני מתמודדים, ואחד בנה עוד קטע דרך לצורך העניין בצבע כתום.
לאחר מכן נבנה אביר בצבע כחול בין 2 קטעי הדרך האלו, האם ניתן לבנות בית בצבע כתום באמצעות שני הדרכים או שהאביר חוסם? (מה שחשוב זה שהשני דרכים היו לפני האביר).

באותו מקרה, אם השחקן הכחול בנה אביר לאחר קטע הדרך השני, והאביר הכתום סילק אותו - האם הוא מסולק מהלוח או יכול להיות בצומת שבה עמד האביר הכתום? (איפה שנפגשים 2 קטעי הדרך בצבעים שונים)

שלום,
אשמח לעזרה. כאשר מוצב אביר ברמה 3, האם אביר אחר יכול להילחם בו? או בעצם כאשר מוצב על הלוח אביר ברמה 3 לא ניתן לגרש אותו?

תודה.

חזרה