• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מורטל קומבט

תחילתו של הקמפיין במערכת מו"ד 4 שמתנהלת בעולם הבדיוני של סדרת משחקי הוידאו "מורטל קומבט", לאחר מספר משחקים עברנו לחופשיטה ומושכות ההנחייה עברו אליי. על אף שהרעיון לשחק בעולם של מורטל קומבט היה שלי במקור, החלטתי לשנות קצת את סביבת הלוחמה.

נתחיל בדמויות שנכתבו באמצעות היבטים בסגנון "גורל":
צ'רלי ברברוסה
1. אף פעם לא אמרתי שהמדיניות שלי זה להגן על אחרים. אני מגן רק על עצמי.
2. החזק מכולם הוא יהיה המלך.
3. הכל עובד על לעשות רווח.
4."קסם זה למטומטמים. תראה לי אחד מהטיפשים האלה שיודע לבנות את הקסמים שלו. רואה את זה? זה קסם שבניתי במחרטה שנקרא מכונת יריית 750 כדורי מתכת לוהטים לתוך הפרצוף שלך בדקה"
5.  מכשיר קשר תוך אוזני לאנדרואיד שירות R2FU.

"אין שם"
1. עשוי שריון שבתוכו כלואות נשמות שהיו שייכות בעבר לשאנג טסונג
2. כל שליט שיפגוש בי יפגוש מקרוב את זוג החניתות המרחפות לצידי
3. הנשמות שבתוכי יכולות לעבור לכל כלי קיבול כל עוד הוא ריק- גם אם גופי המקורי מושמד
4. אישיותי אינה קבועה לעולם

ביל
1. פיה שננשך ע''י ערפד.
2.ביום טוב, בלילה הורג אותך.
3. הדם שלי מרפא אחרים ולהיפך.

"החייל האלמוני"
א. עצב על טפשותם של בני האדם
ב. מסתקרן בקלות ורודף אחר טיפות מסתורין נעלמות
ג. לעולם על תאמין לאיש ממורנהוד.
ד. הגורל הפכפך ויש לקבלו עם פגיון

טיטאן
סייבורג טקונין
מלא נשקים

לוחמת אושוויציאנית – איגרית
אוהבת להמר
ניסויים במפלצות על מנת למצוא תרופה לחיי נצח
רוצה לכבוש את העולם
חרב מחשמלת
היסטוריה: ניצולת שואה

מפגש 0
את הדמויות מכסות עשרות תולעים קטנות ושקופות, הן נופלות באלכסון למטה ומוצאות את עצמן בחדר גדול, מול תשעה דרצ'ים המתקרבים אליהם בנהמות. לאחר שהדמויות הביסו את הדרצ'ים, זורדון מתגלה אליהם בקצה החדר, משבח אותם על ביצועיהם ומסביר להם מול מי הם עומדים – הטאנררי, שמאיימים כל הזמן לפלוש לעולמות אחרים. הוא אפילו מקרין להם (באמצעות עין על מחוש שיוצאת משום מקום) מונטאז' של הכיבושים והצרות שהטאנררי גרמו. הדמויות נבחרו להשתתף בטורניר מורטל קומבט שנועד לסכל את איום הטאנררי שמאיימים על שלום העולמות כולם.
זורדון מעניק להם תליונים שמאפשרים להם לרחף בצורה מוגבלת ולתקשר איתו ומטיל על הדמויות משימה: להשיג את אבן הפטדה ולשים אותה בפיו של גולם המתכת. על אבן הפטדה שומר קוקטריס הנמצא במערה עם עשרות כוכים ומדפים, ברצפת המערה יש לוח ועליו אבני החושן, בכל סיבוב אחת מהאבנים זוהרת וגורמת להשפעה שונה על גלגולי המשתתפים בקרב. הדמויות שחטו את הקוקטריס מהר מאוד, וניסו לחלץ את אבן הפטדה ללא הצלחה מרובה, עד שאבן השוהם זהרה ואז הם הצליחו לשים את טלפיהן על אבן הפטדה ולשים פעמיהן לגולם המתכת.

מפגש חנוכה
במכניקת המשחק לכל דמות יש מאגר צ'י שמעניק לה חסינות וגישה ליכולות מיוחדות. לכבוד חנוכה כל שחקן יכל להמר על מאגר הצ'י שלו על סיבוב סביבון.
הדמויות שמות את אבן הפטדה בתוך פיו של גולם המתכת שמתנפץ ומתוכו בוקע יצור דמוי אנוש בעל קשקשים, כנפי שפירית, זוג מחושים וחדק מאורך שיוצא מפיו ובקצהו אבן הפטדה הכתומה.
הוא מודה לדמויות ואחר כך נכנס לאיזשהו טראנס במהלכו המחושים והחדק שלו נעים באוויר. הוא מספר לדמויות שהטאנררי השתלטו וטימאו את "היכל הבדולח" במגדל. הוא בעצמו לא יכול להכנס להיכל בגלל הטומאה אלא אם כן הם יעזרו לו: בחדר יש שולחן ומנורה. על הדמויות להדליק את המנורה ואז האוונגיון (היצור שבקע מגולם המתכת) יוכל להכנס ולעזור להם. המנורה נדלקת רק באמצעות שמן שנמצא ברשות "קלזאר" הנאגה השומרת. האוונגיון לא מסכים להתלוות לדמויות לחדרה של הנאגה.
הדמויות נכנסות לחדרו של "קלזאר" הנאגה השומרת, הנאגה מזהיר את החבורה שלא יכנסו והחבורה מחליטה לפתור את העניין בכוח. הנאגה אומנם שולטת על חמישה זומבי תלתולת (ראשי תיבות של "תולעתם לא תמות ואשם לא תכבה": הזומבים הללו אכולי תולעים ובבית החזה שלהם בוערת להבה נבזית שנוטה לשרוף את מי שמנסה להרוס אותם), אבל היא לא עומדת בפני פרץ הטילים של טיטאן.
הדמויות בוזזות את פך השמן, אבני האודם ושיקויי הריפוי שהיו בחדר.

המשך מפגש חנוכה
הדמויות נכנסות להיכל הבדולח. ההיכל מלא בשדי צללים שבוקעים מתוך החשכה, ובמרכזו שורץ אלקילית'. ההיכל חשוך וטמא והלחימה קשה על הדמויות, אך הן מגלות במהרה שככל שהן מדליקות יותר נרות במנורה, החשכה מתפוגגת והתנאים משתפרים לטובתם. הלכך, הדמויות השקיעו מאמצים מרובים בהדלקת כל נרות המנורה (לצד חיסול סיטונאי של שדי הצללים) וכאשר כל הנרות נשארו דלוקים האוונגיון נכנס לחדר והצטרף לקרב. האלקילית' משפריץ חומצה לכל עבר, אבל מהר מאוד הדמויות מכניעות אותו, האוונגיון מתאחד עם המנורה וזורדון שב ומתגלה על השולחן שבחדר.
לאחר הקרב הדמויות דיברו קצת עם זורדון ושמעו על כך שחוליה של סאוריאנים (לטאישים) מטילה טרור במגדל. הם מתחקים אחריה ומגלים מאורה מלאה בגופות טרוגולודיטים, אחד מהם חי, החבורה חוקרת אותו ומגלה שלטאישים טבחו בהם, ביל מרפא את הטרוגולודיט הפצוע ודורש ממנו לעזור לו למצוא את הלטאישים.
הטרוגולודיט מוביל את החבורה אחר הלטאישים, בדרך הקבוצה חושדת שמישהו עוקב אחריהם וצ'רלי מרסס ללא היכר ומוצא גופה (חרוכה למדי) של לטאיש. החבורה עורפת לו את הראש ולוקחת אותו איתה, הם מגיעים לחדר בו נמצאים 3 לטאישים, הם מדברים איתם ומתברר שהלטאישים עובדים עבור הטאנר'רי מכיוון שהאחרונים גנבו להם את הביצים. החבורה מגיעה עם הלטאישים להסכם שהם יפסיקו בינתיים עם הטבח והקבוצה תנסה להחזיר ללטאישים את הביצים. החבורה מבקשת מזורדון להתאפנן על הביצים באמצעות מגע עם הראש הכרות של הלטאיש.

נשמע מעניין - אבל עש לי דיסוננס בין העולם של נורטל קומבט שאני מכיר משחקי הוידאו דאז לבין המפלצות והמינוחים של מבוכים ודרקונים - זה באמת מתחבר מבחינה פלאפית לעולם?

זה לא, אני רציתי עולם מורטל קומבט סתם בשביל שיהיה תירוץ לשחק באותו עולם סייבורגים, נינג'ות ושאמאנים אבל המנחה המשקיען שלי אשכרה הכין שיעורי בית ואפילו קרא את הקומיקסים של מורטל קומבט וממש שיחקנו בעולם המערכה של מורטל קומבט. כשהמושכות עברו אליי פשוט לקחתי כמה מוטיבים שמצאו חן בעיניי ושילבתי אותם במשחק. המטרה שלי לא הייתה לשלב בין עולם מבוכים ודרקונים לעולם מורטל קומבט אלא ליצור הרפתקה מגניבה שמשתמשת במוטיבים של שני העולמות.

חזרה