• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רשמים מDeathwatch

A

Anonymous

Guest
אלו הם רשמיו של קדיר, חובש של הסלמנדרס מקמפיין הWarhammer 40k:Deathwatch שבו אני משחק

הקדמה

עברו חודשים ספורים מאז שצורפתי למשמר המוות, מאז גובש צוות דסימוס, אני גאה בצוות אך גם יראה; אנשיו שונים כל כך מאחי הסלמנדרס.
האח קסטור מנחתי העל, מנהיגנו, אומנם אינו יוצא דופן בקרב אך קישוריו הדיפלומטים בהחלט מחפים על כך.
רבה חוכמתו של הקיסר שכדי לפצות על כך צירף אלינו את האח הול שחור הניב מזאבי החלל, בזמן המועט שהכרתי אותו הול הוכיח עצמו כאדם שמבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר תהא משימתו המטרת אש ממקלעו הכבד או איתור אויבי הקיסר וזכרם המתואב.
האחים בט'ור ולושיוס... שניהם מפרק המלאכים האפלים. אני מוצא עצמי מתקשה לתת בהם אמון, תמיד ביחד,תמיד מתלחששים, אין ספק שבעוד הם משרתים לצידנו הם עדיין מקדמים את האג'נדה המסתורית של פרקם,תהיה אשר תהיה.
האח בט'ור הוא הספרן של הצוות, איני יודע איך הוא התקבל לשורותינו ואיך שרד זמן רב כל כך, התעקשותו לדחוף את כוחותיו הפסיונים למירב עוצמתם מיצרת תופעות לוואי מסוכנות לעיתים תכופות מדי,על סולם שנא בין ריח לא נעים שנובע ממנו ועד עיוות מציאות שגורם נזק לכל מי שמסביבו.
האח לושיוס,הוא אינו מדבר הרבה, אך כל עוד הוא עושה את תפקידו זה בסדר מבחינתי. ולבסוף, האח שרלוק הטכנאי הוא התוספת האחרונה לצוות ואיני בטוח אפילו לאיזה פרק הוא משתייך,הוא בהחלט אדם מסתורי.
משימתינו הראשונה כצוות היא לנחות בכוכב ארום שם מיתות משונות פוקדות את נציגי האימפריום, מעלות חשד ליצור חייזרי כזה או אחר שיש למצואו ולחסלו טרם יזהם את הכוכב. הכוכב ארום עשיר במשאבים וילדיו הפרימיטיביים, שכפי הנראה היו חלק מן האימפריום בעבר הרחוק הם בנים לתרבות לוחמת, ויכולותיהם הפיזיות עולות על יכולות האדם הממוצע. אם נצליח לגרום להם לאמץ את אורו של הקיסר, מה טוב.

מפגש ראשון

הסוחר-נוכל דיאז לאן היה בעבר שגריר האימפריום לארום, משימתו האחרונה בתפקיד זה תהיה ללוות אותנו לכוכב על ספינתו,משם הוא ימשיך בעינינו.
הוא קיבל אותנו באופן אישי, והציעה לנו את מגורי היוקרה של הספינה לתקופת המסע. אחיי קיבלו את החדרים אך איני מרגיש בנח עם מותרה שכזו ולכן בקשתי אפשרויות אחרות.
הוצע לי את אחד מתאי הכלא של הספינה כחדר וקיבלתי בשמחה, אני מעריך שקט והבידוד מעריך בזמני הפנוי.פגשנו בנוסע נוסף, הגנרל ג'ון לאנסר שעומד לתפוס פיקוד על כוחות המשמר האימפריאלי המעטים שמוצבים בארום; לאחר שסיפר לנו על הקף הנוכחות האימפריום על הכוכב, כאמור מעטה, פרשנו איש איש לעיסוקיו. האחים קסטור והול לחדר האוכל, בט'ור ולושיוס לחדריהם, ואני ירדתי לתאי כדי לעסוק במדיטציה.רק הקיסר יודע להיכן נעלם שרלוק,הוא צץ שוב רק בסוף המסע.
תוכניותי השתנו כשנוכחתי לדעת שהתאים ריקים פרט לי ולעציר אחד. סקרנותי גברה עלי ונגשתי לדבר איתו, שמו היה קול בנאקס, הוא איש צוות שנכלא כי הרג נציג של כת המכונה.לטענתו הוא תפס את הנציג על חם כשחיבל באחד ממשרתי הספינה, כשאר באימפריום גם כאן המשרתים הם גופות בעלות חלקים מכאניים.
המשכתי את חקירתי אצל דיאז, הוא אישר שהמשרתים אכן מתנהגים מוזר וגם אישר לי לבחון כמה בתקווה שבעזרת הידע הרפואי שלי אחשוף את הסיבה. כשנכנסתי למרפאה כדי לבצע את הבדיקה היא היתה ריקה פרט לי ולשתי משרתים שדיאז שלח כדי שאנתח.טרם התחלתי והם תקפו אותי, קריאה בקשר הודיעה לי שגם האחרים מותקפים. השתמשתי בלהביור שלי כדי לשרוף אחד אך לא נראה שהעשיתי נזק כל שהוא ובהיותו מכונה ברובו לו הפריע לו לבעור.שיניתי טקטיקה, המשרתים היו איטיים ולכן נסוגתי בקצב סביר ודקרתי אותם בכידון הלהביור בכל פעם שהם נכנסו לטווח המתאים, בשלב כל שהוא הול הודיעה לי בקשר שהוא יגיע למרפא תוך שניות ספורות, רצתי לצד השני של החדר ונעמדתי לצד הדלת כדי שלא החסום לו את קו האש.
אחד המשרתים נכנס לטווח הלהביור שלי, יריתי מטח של להבות ושרפתי אותו כליל. ברגע זה האח הול שבר את הדלת ושיחרר מטח שקצץ את המשרת השני, לאור הנסיבות קול שוחרר לאחר שהאח הול אימת את סיפורו,לפעמים נראה שזאב החלל מסוגל להריח שקרים. המשרתים הנגועים הושמדו בחומצה, חקירה של כוהני המכונה הנותרים על הספינה לא העלתה דבר, וכך גם בחינה של שאר המשרתים.לאחר חיפוש בחדרו של הכוהן המושחת מצא הול בעזרת חושיו המחודדים סמל כאוס מוזר אך אף אחד מאיתנו לא לא הצליח לזהות אותו, והחקירה נתקלה במבוא סתום. שאר המסע עבר ללא ארועים משמעותיים.

מפגש שני

וכך הגענו לארום, חקירתינו באשר למיתה האחרונה הובילו אותנו לחשד שמקור הישות אותה אנו צדים היא דווקא דמאונית ולא חייזרית, אך כדי לחקור את זירת המוות נצטרך לעזוב את עיר הבירה של הכוכב, דבר שהילידים אינם מתרים לנציגי האימפריום, הוחלט שהדרך החכמה תהיה לבקש אישור יציאה מהעיר בערוצים דיפלומטיים. בדרכנו לארמונו של הקאלי ,שליט הכוכב, עצר בעדנו סוחר שרצה לקנות את שריונותינו, את סירובנו הוא פירש כטקטיקת היתמכחות והעלה את הצעתו: אנו ניתן לו 3 שיריונות ובתמורה הוא ייתן לנו ארבע סכינים "מופלאות", הם מסוגלות לחתוך כל דבר על הכוכב ביעילות. לסכין שהראה לנו היה ניצב עצם פשוט ולהבו היה לא אחר מאשר טופרו של טיראניד! תהיה זהותה של מטרתינו אשר תהיה דבר אחד בטוח, יש נוכחות חייזרית על הכוכב. לאחר חקירה קצרה ומעט איומים הסוחר גילה לנו את שם הספק שלו, "היידל", נצטרך לחקור נוספות בהמשך.
וכך המשכנו לארמונו של הקאלי. הקאלי אמר שכדי שנוכל להסתובב על הכוכב בחופשיות עלינו לעבור מבחן שבדרך כלל שמור רק למהיגיו הפוליטיים והצבאיים של הכוכב. עלינו לצוד דיאבלדון,טורף העל של הכוכב, ועלינו לעשות זאת אך ורק באמצאות הציוד הפרימטיבי שיסופק לנו על ידו. לאחר מסע צייד ארוך מצאנו מאורה של דיאבלדון. הקרב היה ארוך ומייגע, בט'ור גרם למספר תופעות מדאיגות, שד דבק בו למספר דקות וכולנו זכינו להצצה הנבחי הווארפ,לושיוס כמעט נאכל ואני כמעט איבדתי את יד שמאולי למלתעות הטורף, אך לבסוף גברנו עליו. אני מעריך כעט את ילידי הכוכב אף יותר. חתכתי מעורו, מעתה הוא יעתר את שריוני כתזכורת על המבחן שצלחנו,את ראשו לקחנו איתנו ונשאנו אותו חזרה להארמון, שם הקאלי נתן לנו את רשותו להסתובב על הכוכב כרצונינו, והזהיר אותנו מיצורים מוזרים שנצפו לאחרונה על ידי השבטים, תיאורם לא מותיר מקום לספק... גנבי גנים, כעט אין שום ספק על הכוכב נוכחות טיראנידית.

מגניב ביותר! איך השיטה?
אני רואה שאתה שולט היטב ב lore של 40k וזה תמיד אחלה במשחק - אני אוהב ששחקנים מכירים את העולם.
בסצנה של הקרב באונייה, כל שחקן פעל בנפרד בתורות או שזה היה יותר סיפורי - ממה שזכור לי מוורהאמר מה' 2 זו שיטה קשיחה ולא סיפורית.

בסצנה של הקרב בחללית כל שחקן פעל בנפרד בתורות, השיטה היא אכן קשיחה ומכוונת סימולציה אבל היא מוצלחת מאוד בליצור רגעים אפיים בקרב בעזרת המכניקות שלה. אני מאוד התחברתי לשיטה, היא מצטיינת במה שהיא עושה: נחתי החלל במשחק הזה הם כל מה שהפלאף מתאר וכך גם אוייבהם. זה גם עוזר שמאוד קל להבין את ההיגיון שמאחורי הסטאטים והגלגולים.

לא יצאה לי לשחק בשיטת 40K אחרת.

עריכה:

אבל אני בהחלט ארצה לנסות כשהקמפיין הזה יגמר

עריכה 2:

מפגש שלישי

לשמחתנו התגלה שתושבי ארום סגרו את כל גונבי הגנים בכפר אחד, בשלושים השנים האחרונות משמרו של הקאלי תחזק חומת אש סביב הכפר ולמעט כמה תקריות תוכנית זו צלחה.
אין ספק שטיהור כפר זה היא עדיפותינו הראשונה. יצאנו לדרך כשמלווים אותנו ארבע לוחמים ארומיים ומנהיגת המשמר אלקאדרה, עם הגעתנו לעיר פגשנו את מנהיג כוח המוצב, לא אחר מאשר היידל שהודה בלי שמץ של בושה שהוא נוהג למיכור את השאריות של הטיראנידים שמצליחים לפרוץ את הסגר כדי להטפיח את כיסו. ביקשנו מפה כדי לתכנן אסטרטגיה וזו ניתנה לנו.
מיד היה ברור שנקודת הכניסה העדיפה לכפר היא מצפון מזרח ושנאלץ לעבור דרך מטע כלשהו כדי להגיה לפעתי הכפר שם הוחלט שנטהר מבנה-מבנה. כוח המוצב יצר פתח בחומה ונכנסנו לשטח ההסגר.
אחרי צעדה קצרה נוכחנו לדעת שאנחנו מוקפים על ידי גונבי גנים ונאלצנו להילחם את דרכנו החוצה מהמטע. במהלך הלחימה שרלוק ננשך על ידי גנב גנים וחששתי שמא הוא יזוהם, אך באח קסטור שהוא בוגר של מלחמות הטיראנידים הבטיח שמנסיונו נחתי חלל חסינים למפגע המוטציה שנשיכה זו כופה בדרך כלל,הללו את הקיסר.
המבנה הראשון שהוחלט לטהר היה ארווה צמודה למטע,היא התבררה כריקה אך לא יכלנו שלא לשם לב שבמידת הצורך היא תוכל להפוך לנקודת התבצרות מצויינת.
משם המשכנו למחסן התבואה של הכפר,טרם נכנסנו היה ברור שהמחסן אינו ריק סריקה באמצעות האוספאקס של האח קסטור הראתה למלאה מעשרים סמני חיים, והקולות שנבאו ממנו לא השאירו מקום לספק, נכנסנו למחסן כשאני ובט'ור מובילים את הכוחו וגילינו נחיל של ארומיים נגועים, דור שני או שלישי של גונבי גנים, אך תוך מספר שניות של ירי להביור מצידי ונשיפת אש מצידו של בט'ור וזכרם נמחא מעל אדמה זו. המהומה משכה גונבי גנים טהורים למחסן ונאלצנו להילחם בהם, אחד מהם הסתער עלי וננעלנו בקרב פנים אל פנים כשלפתע צרור של כדורי מקלע פילחו את גבי, העפתי מבט כדי למצוא לא אחר מאשר את שרלוק.כרגע עלי לשרוד, אך בהפוגה הראשונה מן הלחימה הוא ישלם על חוסר אחריותו

מפגש רביעי

הקרב נמשך... גנבי גנים המשיכו להגיע וסגורו עלינו מכל הכיוונים, לושיוס נפגע קשה ואיבד הכרה אך בשלב זה נבצר אלי מלהגיע אליו,
בט'ור כנראה איבד את סבלנותו וברח כלפי חוץ לעבר האופנוע שלו כששני גנבי גנים בעיקבותיו טפריהם חתכו דרך שריונו עמוק ודם החל מתפרץ, בצורה מגוכחת למדי שלולית הדם שנוצרה גרמה לחייזרים המטונפים להחליק. לא עבר זמן רב ושאגת האופנוע נשמעה, בזווית עייני ראיתי את בט'ור פורץ דרץ קיר וקובר תחתיו גנב גנים מיד אחר כך פתח באש חסרת מעצורים מן המקלעים המתואמים על כידון אופנועו והרג 3 גונבי גנים נוספים. צרוו מדוייק של האח הול פינה לי את הדרך ללושיוס, הזרקתי לו סרום מעורר ועזרתי לו לקום בעוד שאר הצוות סיים לטהר את המבנה. טרם הספקתי להפנות את זעמי אל שרלוק והאח קאסטור מפקדנו עצר אותי "כולנו זקוקים לטיפולך... פעולותיהם הפזיזות וחסרות האחריות של שרלוק ובט'ור כבר דווחו בווקס ואני מאמין שבקרוב הם יקראו כדי לתת דין וחשבון אל מול כס הזהב. עשה את תפקידך, ותן לי לעשות את שלי". התחלתי במלאכה כשאני מתרשם מכישורי הפיקוד של קאסטור.שאר היום עבר בשקט יחסי תוך כדי תנועה ממבנה נטוש אחד למישנהו, בהגיענו לעת ערב לגשר המפריד ביננו ולמבנה האחרון נפלנו למארב של טיראנידים, ואיבדנו את ארבעת הלוחמים הארומיים שליוו אותנו מי יתן והם יאספו לחיקו של הקיסר...
מעברו של הגשר הוחלט לחנות לבנתיים

שתי שאלות והערה
- זה נשמע כמו משחק האק אנד סלאש רק במד"ב, אם אני מבין מבין נכון זו התקפה יזומה על כפר ומעבר לבית לבית בקרבות רציפים :)
- שזה מוביל לשאלה השנייה, איך החוקים מתייחסים לפן הטקטי, קרי מיקום הדמויות? אני די בטוח שאין מיניאטורות, זה עובד עם המרחקים כמו בוורהאמר? כלומר שיש טווח קפא"פ, קרוב, בינוני, רחוק ופשוט היצורים נעים מטווח אחד למשנהו?

הערה - כשאתה מוסיף תיאור מפגש, כדי לעשות זאת בהודעה חדשה. אם אתה עורך, לא רואים שעדכנת את העץ אלא אם ממש נכנסים אליו

המשחק אכן נגרר להאק אנד סלאש בשני המפגשים האחרונים וזה בטח ימשך עד שנסיים "לנקות" את הכפר. הבנתה את התסריט נכון.
המרחקים במשחק נמדדים במטרים וגם אם אין מפה החוקים מצפים שתדעה תמיד מי נמצא איפה במרחב של הקרב.
כך שמפה וסימונים כלשהם לדמויות הם די חובה. אנחנו משחקים בroll20 , פנטסי פלאייט בטח ציפו שתקנה מניאטורות ותכין מפה בעצמך ובכך תנפח את המכירות של GW... אני ממליץ על roll20 גם אם כל השחקנים נפגשים פיזית.
ותודה על ההערה, אקח לתשומת לבי :D

מפגש חמישי

לא עבר זמן רב מאז שחנינו ורעש חזק של כניסה לאטמוספירה החריש את אוזזנו, ברקיע הופיעה שובל של תאי נחיתה היבטחנו את אזור הנחיתה המשוער ותוך שניות הופיעו מולנו שני אחי קרב חדשים, האח-ספרן אוריאל מנחתי העל ושרלוק טכנאי מידי הברזל, נראה כי השם שרלוק בקרב נחתי הפרק, הם באו מצוידים בהוראות בט'ור ושרלוק שלצידנו כבר אינם חלק מצוות דסימוס ועליהם לחזור לנמל החלל של הפלנטה משם ילקחו לענות על חוסר אחריותם במשימה האחרונה. אוריאל ושרלוק הטרי הם מחליפם. אני בספק שאי פעם נראה את בט'ור וחברו חסר האחריות שוב. משם המשכנו למבנה האחרון: בקתה מסוג כלשהו. כשהיתקרבנו ראינו שהיא משקיפה על מחילה, מקור הנגע נמצא!.
פרצנו את הדלת ומצאנו שלושה בני אדם חלושים, בן נוער גברת מבוגרת ואדם זקן, שרידים של המשלחת האחרונה שניסתה לטהר את הכפר, הישרדותם היא עדות משכנעת נוספת ליכולתם המדהימות של הארומתיים. ביצעתי בדיקה רפואית כדי לקבוע עם הם נגועים, הנער והגברת שיתפו פעולה, אך הזקן התנגד ושרלוק נאלץ לרסן אותו עבורי, שלושתם היו נקיים השארנו את ראש המשמר כדי להגן אליהם וזימנו כוח חילוץ של המשמר האימפראלי כדי לפנות אותם לפני שירדנו למחילה, כישורי כלוחם וחובש עמדו למבחן בעודנו מנקים את המחילה אך כשעניו של שרלוק ניזוקו מטפריו של טיראניד לא יכולתי להציל אותם, הוא יאלץ להחליפם בשתלים קיברנתיים אך נראה שהבשורה משמחת אותו, לעת עתה הוא עיוור. במחילה נתקלנו בגל אחרון של לוחמים ארומיים נגועים, הם ירו עלינו מתותח/מקדח לייזר מדגם מוזר שהיתפוצץ מיד אחר כך. את אלו שהפיצוץ לא חיסל הרגנו אנחנו וכך תם הקרב.
חקירה של המערות, שנראות יותר ויותר כמכרה מסוג כלשהו חשף סמלי כאוס של כוהני מכונה מושחתים, מקדחים נוספים כמו זה שירה עלינו וטלפורט ארוך טווח. נראה שכת כאוס כלשהי הביאה לכאן את הטיראנידים והציוד, אבל למה? ואיפה הם עכשיו?

מפגש שישי

אנחנו האויב הכי גדול של עצמנו... אני לא הראשון שאומר את זה, כנראה גם לא האחרון. בנפולת האירועים הארומיים הסכימו להצטרף לאימפריום, הכוחות הנוספים שיוצבו על הכוכב ינהלו מצוד אחר נציגי הכאוס המתועבים שהביאו את הטיראנידים לכוכב מלכתחילה והדבר יכול לקחת שנים, שרלוק פונה לספינה שבא לאסוף אותנו כדי שעניו יוחלפו בעניים מכאניות וחל שינוי ניכר בייחס של תושבי המקום לנציגי הקיסר, החשדנות הוחלפה ביראת כבוד.
מה שקרא לאחר מכן הוא אשמתנו, היינו שאננים, חשבנו שעבודתנו הסתיימה, חגגנו עם המקומיים בתחרויות שתיה ואוכל ולכן לא ראינו אותם מתגנבים, בעוד כולנו חוגגים מהווארפ צעדו להם להקת גונבי גנים ומנהיג כוורת מקומי, העדרו מן המנהרות היה צריך לעורר את חשדנו. שאננות,יהירות, תכונות שלא אמורות להימצא אצל משרתיו של הקיסר...
הקרב שהיתפתח היה עקוב מדם,איבדנו באותו יום שחור רבים מתושבי האימפריום עליהם נשבענו להגן, טריים וותיקים כאחד. בעודנו עוזבים את הכוכב בדרך חזרה למבצרנו. בעודי כותב את אירועים אלו על הנייר. אני מבין שלמרות שצלחנו במשימה, הטעות שעשינו תלווה אותי בהמשך דרכי, לאו אוכל לחפר עליה לעולם.

חזרה