• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עלילות החזית החדשה (משחקעל)

plasmid

פונדקאי ותיק
רשומות הקבוצה שלה אני משהם, וגם מקום בשבילי בשביל לבדוק שאני זוכר את הכול (בנתיים רק המשימה הראשונה שלהם)
דבר ראשון, ההסבר על העולם ששלחתי לשחקנים
ברוכים הבאים לטאו׳רון, החזית החדשה.
פעם, הייתה זו ממלכה רבת עוצמה, שעליה מלכו גזע של אנשי לטאה. אבל הממלכה נפלה לכאוס, ואסון כולשהו לקח את אנשי הלטאה, ונעל את הממלכה שלהם למשך מאה שנים. אבל עכשיו הקסם שנעל את הממלכה ההרוסה נשבר, ונפתחה חזית חדשה- ממלכה שלמה של אוצרות, קרבות ושטחים לכול מי שאמיץ מספיק בשביל לחיות שם.
אלים: יש ארבע אלים, וארבע אלמנטים, שיוצרים ביחד את שמונה הדתות המרכזיות בעולם: אל השמש ( sol invictus)- האל הפטרון של פאלאדינים וגיבורים דומים, סול שולט על כול הרגשות העזים- תקווה, גבורה, אומץ, ואהבה, אבל גם שנאה, זעם וכאב הוא גם שולט על כול מה שקשור בקרב, ריפוי ומצוינות. אל/ת הירח (Luna ( האל/ה הפטרונית של כול האומנים באשר הם, לונה שולט על שינוי, השראה וחיים ומוות. אל/אלי הכוכבים (the fate / the many) - האל הפטרון של המכשפים, הגורל שולט על... הגורל, הפתעה גדולה, בנוסף לסודות וידע. יש חלוקת דעות לגבי אם הוא גם שולט בקסם עצמו. ואל השמיים עצמם (the beyonder)- אל הטירוף והדברים שמעבר ליכולת האנושית להבין. בנוסף לאלים, יש את ארבעת האספקטים- ארבעת היסודות (אש, מים, אדמה, אוויר) הקלאסים.
על הקסם בעולם: אין צורך להיוולד מיוחד בשביל להשתמש בקסם (אבל כישרון תמיד עוזר). כול מה שצריך זה ממקד קסם (לרוב שרביט או מטה, למרות שיש ממקדים אחרים, יותר אקזוטיים) והידע להשתמש בו בלי לפוצץ לעצמך אצבעות. רק רבי-מג, שגופם ספוג כול כך בקסם עד כדי שהם יכולים להשתמש בעצמם בתור מוקד לא זקוקים לעזרה חיצונית.
גזעים: בנוסף לגזעי אנשי החייה הברברים, יש כמה גזעים מתורבתים שמהם באו הרפתקנים אל טאו׳רון.
בני אדם- דא. מאוזנים ורבים, בני האדם מהווים את רוב ההרפתקנים שהגיעו אל טאו׳רון. מתחילים עם תכונות כרגיל
אלפים: יפים, עתיקים וסנובים, האלפים מעוניינים לשמר את הטבע שעכשיו לקח שורש ברוב האזורים שהיו פעם עירוניים בטאו׳רון- או בסודות שם, שעתיקים כמוהם. מתחילים עם 1+ במהירות ו1- בקשיחות
אורקים: גובלים על ברבריות, האורקים הגיעו לטאו׳רון בתגובה לשמועות על המפלצות שנוצרו במהלך מאה השנים שהממלכה הייתה נעולה, ההרפתקנים האורקים לרוב מחפשים לשבור את הגולגולת של המפלצת הכי גדולה שהם יכולים למצוא. מתחילים עם 1- בכריזמה, תבונה וזריזות ו2 בכוח (כן, זה אומר שאתם יכולים להגיע ל3 בכוח בלי שימוש בקסם)
גמדים: ותת הגזעים שלהם, הננסים וההוביטים, הגיעו לטאו׳רון לאחר שמישהו הגה את המילים ״אוצרות אבודים״. חמדנים ויצירתיים, גמד הוא כמעט חובה לכול קבוצת הרפתקנים שרוצה להכנס למבוך תת קרקעי. מקבלים 1+ לקשיחות ו1- למהירות
הדמויות:
אליס- מכשפת בעלת דם שדים
ט'רקס- צייד מאגים אנושי
דאויס- גנב/רקדן/אלכוהוליסט/מתנקש
ט'ורן - דם דרקון arcane warrior

ההרפתקה מתחילה עם ה"גיבורים" בכרכה שנוסעת אל תוך החזית החדשה. הנהג, אלף בשם גולדילוין מסביר להם על המצב בטאו'רון בזמן שהדמויות השונות מציגות את עצמם. אחרי שיחה קצרה הם מגיעים לחזית, שם הם מתפצלים- אליס הולכת להטריד את המכשפה, בזמן שט'רקס ודייויס (ט'ורן לא הגיע לפגישה הראשונה) הולכים לפונדק. אליס רואה את המכשפה מכינה סוג כולשהו שהוא שיקוי, ואחרי שיחה קצרה (שבה המכשפה מסבירה שזה לא רעל, אלא שיקוי בערה, ומנסה ללא הצלחה להוריד את אליס מהגג שלה) אליס מוותרת ומצטרפת לקבוצה שבפונדק שמה דייויס כבר נכנס לקטטה עם ננס עצבני שמחזיק רובה קשת. אחרי שהוא מעיף לננס את הקשת אל מחוץ לפונדק, דייויס ניגש אל הפונדקאי (אורק בשם ויני) ומבקש משקה- רק בשביל לגלות שנגמר לויני כול האלכוהול בפונדק. ויני מספר להם איך הוא קנה את הבניין הזה שהוא שמע שהבניין פעם שימש בתור מרתף יננות, ואז הוא גילה שהמרתף עצמו נעול בקסם. ויני מציע לכול ההרפתקנים בפונדק שלא שיכורים (או במילים אחרות, דמויות השחקן) לנסות לפתוח את הדלת. אחרי כמה צעקות מצדו של דייויס, השלושה מסכימים להכנס למרתף, שם הם מוצאים את הדלת. אחרי כישלון מרהיב של אליס לזהות את הרונות, ט'רקס מחליט לפרוץ את הדלת בכוח, וכתוצאה מכך מעיל אזעקה שמעירה שלושה שלדים בתוך מרתף היין. אחרי שהקרב נגמר השלושה ניגשים לתיבה בפינה של המרתף, שעליה בוכה שלד. אליס, מבולבלת, ניגשת לשאול מה קרה לשלד, ומקבלת סטירה לפנים מהשלד, שטוען שהוא בעצם אצילה אלפית, ושאליס מפריעה לתקופת האבל שלה.
בנתיים, ט'רקס טדאניס מוצאים בתוך התיבה בקבוק ברנדי עתיק, שבברור יהיה שווה הרבה בידים הנכונות. מפתחת וויכוח בתוך הקבוצה בין אליס וט'ראקס מצד אחד, שרוצים למכור את הבקבוק, ודייויס מצד שני, שפשוט רוצה לשתתות אותו. הוויכוח מתפתח למרדף, שנגמר בבקבוק אצל ויני (שכמובן שילם לקבוצה בתמורה), דייויס שמנסה לגנוב יין מהמרתף, ושהגוף השלדי של האצילה האלפית שבור, מה שגרם לה להפוך לרוח במקום.

הדמויות התחילו ברמה של "גיבורי פעולה" (8 דברים טובים). היכולות הכי מעניינות שיש בנתיים לדמויות זה היכולת של אליס לעוף והיכולת של ט'רקס לבטל את היכולת של מטיל לחשים אחר להשתמש בקסם לתור.

או שיט, האייפון שלי (שעליו רשמתי את רוב הרשומות של הפגישה השנייה) נהרס. אני אנסה לשחזר את מה שאני יכול
ודרגוניין- מפלצות ואויבים הם ממש קלים ליצירה ולשיחוק, אבל דמויות הם טיפה יותר קשות לאיזון (עם כול הכוחות השונים שאפשר להמציא- לכוח כמו "זימון שדים" יכול להיות הרבה יותר שימושים מ"כדור אש" אפילו שכדור אש ברמת כוח יותר גבוה), אבל בסך הכול אני כן הייתי ממליץ את משחקעל עבור פנטזיה

במילה אחת- פשטות. זה שיטה מעולה לשחקנים חדשים (לא צריך להסתבך יותר מידי עם סטסטאים וגלגולי קובייה שונים), שזה בערך כול הקבוצה שלי. חוץ מזה אין לי עוד הרבה להגיד על השיטה

חזרה