• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קבוצתי היקרה, השמש הצהיבה פתאום (מה' 4, השמש השחורה לשעבר)

אוקיי, היום היה המפגש הראשון בעולם השמש השחורה (את הרשומות של קודם לא המשכתי כי פשוט הבנתי שזה היה יותר מדי מזמן ושאנחנו מיד מסיימים)

הדמויות בינתיים:
פראא (wilden) דרואיד אביב אסנשיאלזי בשם בשוואקון, משוחק ע"י חולה על דרקונים (לשעבר- מוראד הseeker האלף)
ת'רי קרין נזיר בשם גאלאן, משוחק על ידי, ניחשתם נכון! גאלאן!
דמת דרקון נוטרת משוחק ע"י סראדומין. (לשעבר- היטרן מחושל הקרב הbattle mind)

למפגש הראשון רק סראדומין וגאלאן הגיעו דרך אגב. וחצי מהמשחק היה לספר על הרקע של הדמות, אבל עדיין היה המפגש הכי כיף.
אז בואו ונתחיל:

פרק א', רשומות את'אס, שלישי ה11/9, 16:40-19:40, חלק א'

מחושל הקרב והת'רי קרין נפגשו במקרה, שניהם טיילו במדבר בשעה בה עולפו, הת'רי קרין חטף קליע מורעל בצוואר והיטרן חטף מכה בראש, מכה שזיעזעה את המנגנונים שלו. בין כך וכך, שניהם עולפו.

הם התעוררו כפותים בחדר בינוני, ללא שום ציוד. לצדו של גאלאן היה בן אדם, חי. מולם היו שני בני אדם מתים, גרונם שוסף. פצעו של אחד מהם נראה טרי, הדם עוד טיפטף מהפצע, אך פצעו של השני היה ישן, הוא נראה מיובש, תוכנו צהוב במקצת. הת'רי קרין מיד ניסה להשתחרר, רופף את החבלים, קרע אחד מהם ובזוג ידיים הפנויות טיפל בחבל השני, מחושל הקרב לא הצליח, לא הצליח לרופף אותם במקצת, לא לקרוע אותם ולא לחתוך אותם, שום דבר לא עזר, הם שמעו לפתע קולות צעדים קרובים. הת'רי קרין הצליח בזינוק אדיר להיתלות על התקרה, חרישי ומחושל הקרב העמיד פני חסר הכרה.
מבעד לדלת הברזל נכנסו שני חצאי אורקים, שני לטאישים וחצי אלף אחד, רטייה על עינו.

"לא היה אמור להיות פה עוד מישהו?" שאל חצי האלף את מחושל הקרב ש'התעורר' בינתיים. מחושל הקרב אמר שהוא ברח, הנכנסים לא התייחסו, "נמצא אותו אחר כך" אמר חצי האלף והמשיך לעבר בן האדם החי. "אז עכשיו אתה תגלה לנו?!" חצי האלף תפס בגרון הלא משוסף בינתיים של בן האנוש הכפות. "לעולם לא!" צעק בן אנוש לעבר אלה אשר התגודדו סביבו.
"חבל" אמר חצי האלף, "יכולת לחיות" חצי אורק אחד תפס את הראש, הרים אותו והרחיקו מהצוואר, השני שלף להב, שיסף את גרונו של בן האנוש.
"אדם מסכן" אומר חצי האלף, המנהיג כנראה. "הוא יכל לחיות".

החבורה המוזרה עזבה את החדר בעוד הת'רי קרין עודנו מעליהם, לא מבחינים בדבר.

פרק א', רשומות את'אס, שלישי ה11/9, 16:40-19:40, חלק ב'

לאחר שהקבוצה עזבה והשאירה את האדם עם גרון משוסף, הת'רי קרין קופץ לאדמה, משחרר את מחושל הקרב. הוא כורת לאחד מהאנשים את הרגל ומנשנש אותה. הם יוצאים החוצה, מתנהגים כאילו הם חלק מהחבורה המשונה. ממולם הם רואים מגדל, כנראה היה בעבר של קוסם. חור פעור בו ומתוכו מבצבצים שריונות, נשקים, מגנים. זה כנראה מחסן. על הפתח הפעור במגדל שומרים סורראן (לטאיש) בידיהו מטה עצם וחנית, שני מחושלי קרב משונים מעט, נראים יותר כמו בני אדם ושני סורראנים נוספים, אך שונים. "הזדהו" אומר להם הסורראן המנהיג, הם מנסים לרמות את השומרים אך בסוף לא מצליחים, מתחיל קרב.
גאלאן מנצל פרצה שמצא בחוקים, משתמש בכוח נזיר ומחסל מחושל קרב ולטאיש פשוט, מחושל הקרב שלנו הולך לצד השני, תוקף גם הוא, מחסל לטאיש בעצמו. האש מתמקדת בנזיר ולבסוף מוח-הקרב שלנו מצליח להכנס למחסן, מחפש מגן וחרב.
בינתיים בחוץ- גאלאן כמעט מת, נותרו רק מחושל-קרב-משונה אחד והסורראן המנהיג. גאלאן מתעלף, מוח הקרב תוקף, מעיף את מחושל-הקרב-המשונה לאחור, מרפא את גאלאן שלנו בנק' פעולה וגאלאן נמלט לקצה שדה הקרב.
אחרי דיון גדול באאוט, מוסכם שגאלאן יתקוף את מחושל הקרב, שמת ומוח-הקרב תוקף את הסורראן בעל מטה העצם, שמת גם הוא.
הם מקבלים אוצר- הציוד שלהם ומספר חפצי קסם.

היי! אני משחק את מחושל הקרב הטקטיקן (Battle-Mind), ששמו דרך אגב הוא היטרן, ע"ש הפוקימון החצי אגדי.
האלף המחפש/גשש (Seeker), שמו הוא מוראד, נראה לי, כי גם אני לא הבנתי את הכתב. זה שמשחק את מוראד יירשם בקרוב לפונדק בעצתי.

קצת רקע על היטרן:
"לפני כ-100 שנה, נוסף למלך-מכשף המקומי עובד חדש: ננס טכנומאג, מומחה בבניה מאגית שמשתמשת בקריסטלים, ואינה מזהמת את הסביבה כמו קסם רגיל. אותו ננס היה כבן 50 באותו זמן. הננס עבר התעללויות קשות מצד המלך, והתעללויות הן הדבר שהשכיח ביותר בעולם. בגיל 150, גיל מבוגר מאוד לננס, הוא ברח למדבר עם חפצים שונים שגנב מהמלך. הוא לא נתפס, ואז התחיל לבנות מחושל-קרב, שמופעל ע"י קריסטל מאגי, שחלקו עשוי נויורונים (סמל המקצועות הפסיוניים, לרוב מופיע כטבעת מרחפת מעל ומסביב לראש). יעודו היה להגן על הננס, ולהשמיד את הרוע. הננס הכניס למחושל הקרב את כל המידע שיש בעולם (לפחות את כל הידע העצום של הננס), אך שכח להפעיל את המידע. ברגע שהפעיל את היטרן, מת מזקנה. היטרן הסתובב בעולם, מגלה לאט לאט את יכולותיו הפסיוניות. לאחר שנה וחצי (כן, היטרן בן שנה וחצי...) הגיע לעיר ט'יר, ושם השתקע, והשתמש ביכולותיו כדי לשרוד עד היום.

פרק ב', רשומות את'אס, שלישי ה18/9, 16:20-19:00

הקבוצה מצאה מספר חפצים קסומים במגדל השימש כמחסן- שריון קסום ופגיון מתכת( :!: ) קסום, בנוסף לעוד מספר חפצים קסומים. הם מצאו שם גם אלף מפשפש בציוד ששם, והוא בא איתם. הם לקחו עוד נשקי ספייר וגאלאן נישנש את גופות הלטאישים (סורראנים) בצד.

מוראד האלף והיטרן מחושל הקרב עלו במדרגות לקומה השנייה של המגדל והסתכלו מהחלון, הם ראו חומה גדולה, גובהה 20-30 מטרים. היא שבורה בכמה מקומות וישנו שער גדול ופתוח במרחק. אחרי דיון באאוט הם החליטו ללכת לעבר אחת הפרצות בחומה, שם מצאו 5 בני אנוש (3 זכרים ו2 נקבות) שבדיוק נכנסים בפרצה.

היטרן תוקף, מעיף את הבחורה הקרובה ביותר לאחור, לצד חברתה, בעוד שמורד יורה חץ ברק ומפספס. לאחר מספר סיבובים של לחימה, למוראד נשבר הנשק, הוא מוציא את קשת הספייר שלו וממשיך לירות, מפספס הרבה, היטרן הלום.
הקרב ממשיך, אחד משני האדם תופס את מוראד ופוגע בו קשות, אך מוראד מצליח להתאושש. מנהיגם של בני האנוש מצליח להמם את היטרן, לבסוף הוא האחרון שנותר, וגם הוא מחוסל כעבור מספר סיבובים.

החבורה בוזזת את גופותיהם של האנשים- שלושה שריונות עור, שניים פרווה, אלה, פגיונות. שום דבר מיוחד.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
מקווה שנהנתם, תגובות יתקבלו בברכה, גם כאלה של "מגניב" או דומה.

לא השתתפתי במפגש הזה, מוזר שאתה מתאר מה שאני עושה :|
בכל מקרה, המשחק קטלני בגלל שאין מגונן ולכן אני הופך לשק חבטות. כשהמנהיג מחליט לעזוב את הקרב כדי להתחיל לפשפש באוצר, מפתיע שהסער יגיע לנק"פ שלילי..

העוג הברברי אמר/ה:
נראה מגניב, אבל חוץ מהאווירה- יש איזה חוקיים חלופיים או משהו שונה במכאניקה בשמש השחורה?
אני מניח שהם לא משתמשים בחוקים האופציונאליים האלו, אבל הם קיימים:
חפצי קסם לא מקבלים תוסף הקסמה- רק תכונות קסומות. לדוגמה חרב בוערת מאפשרת לך להפוך את כל הנזק לנזק אש ויש לה כוח יומי של התפרצות, אבל היא כשלעצמה לא נותנת לך תוסף הקסמה 1+ להתקפה ולנזק או תוסף 1ק6 בפגיעה חמורה.
לדמויות יש תוספי הקסמה מובנים בדרגות מסויימות - מחליפים את התוסף של החפצים.
כלי נשק ושריונות בשמש השחורה יכולים להשבר בגלגול של 1 טבעי (אלא אם הם עשויים ממתכת)
דמויות בשמש השחורה בוחרות theme שנותן להם כוח התקלות אחד נוסף ומאפשר להם לבחור כמה כוחות יחודיים בכל פעם שהם אמורים לקבל כוח של המקצוע (הדמות מוותרת על כוח מקצוע מדרגה 3 בתמורה לכוח שה-theme מציעה).
כל הדמויות ממקור כוח מאגי מקבלות את יכולת הטימוא. הן יכולות להסב נזק לבני ברית קרובים כדי לבצע גלגול מחדש של ההתקפה או הנזק של כוחות יומיים. זה יתרון וחסרון וזה די משחית (השחקן מתרגל לפגוע בדמויות האחרות כדי שהכוחות שלו יהיו אפקטיביים).

גאלאן- פתאום שמתי לב לתגובה שלך, סרדומין הוא המגונן, אין לכם מנהיג לצערי (או שלמחתי :twisted: )
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
פרק ג', רשומות את'אס, שלישי ה25/8, 15:30-18:40 בערך
היטרן ומוראד ממשיכים ללכת בעיר, הם מגיעים לבסוף למבנה גדול, בצורת כוכב מחומש, אך קצותיו שבורים. בדרך אליו הם רואים 4 פסלים, האחד של גוליית', בעל שריון פרווה וצלקות רבות, חרבו מונפת, בוערת באש ירוקה. הבעיה היא שהצלקות מרכיבות מילים גסות בגמדית...
השני של מול, מחזיק בידו טוטם, מאחוריו עומד דוב גריזלי עצום. הלסת של דוב הגריזלי נשברה ונפלה על ראש הגמד, כך שהשיער שלו מעוטר בלסת תחתונה של דוב.
השלישי של אשף אלדרין, ידיו מונפות, באחת שרביט ובשנייה כדור בדולח. חלק מהשיער שלו נשבר, מה שנשאר נראה כאילו יוצא מבתי השחי שלו.
האחרון של זוג יצורים דמויי אדם, גופם מחולק ל2- צד אחד של אלף והשני של דופלגנגר. אחד לבוש בבגדי עור שחורים, מלהטט בפגיון ומחזיק אקדח קשת. השני מאחורי עם מטה, ידו השנייה נראית כמו כפה של נמר. חלק מהמטה נשבר, יוצר צורה מצחיקה, ואקדח הקשת שנשחק ברוח, נראה מצחיק גם הוא.

הם נכנסים למבנה (בהתגנבות) ומוצאים שם זוג יצורים מאחורי מזבח, מתפתחת שיחה מאוד מעניינת, ולבסוף מוראד (שלא גולה ע"יורי היצורים) מתגלה מאחורי היטרן, בדיוק כשחוליית שומרים נכנסת לחדר ההרוס- שלושה מחושלי קרב, מצחם מוסתר על ידי קסדות או גלאביות.
היטרן מנסה להגיע איתם להסכם, ודבריו החלקלקים עושים עליהם רושם חזק, הוא חושף את זוג היצורים מאחורי המזבח- בן מחצית בעל עור לבן ועיניים כחולות עמוקות ואדם משונה במעט, ראשו חתולי, מוסתר על ידי ברדס. השומרים נותנים להם שלושה cordlu וerdlu אחד, 5 ימי מסע עד לטיר.

ביום הראשון לא קורה כלום, אך בשני חוליית פשיטה תוקפת אותם, מתים במהירות, אך הלחימה בחום הלוהט של המדבר גורמת לשניים מבני החבורה לחלות במחלת שמש, אך בן המחצית מצליח להתאושש, מוראד צריך את עזרתו של היטרן שנותן לו אגרוף במצח, גם הוא מתאושש.
ביום השלישי בד-לאק-מוראד מכה שוב, הרמך שלו מועד על סלע, אך הוא מגלה שזו דלת, מאחוריה מדרגות. הם יורדים למטה ולבסוף מגיעים לחדר גדול, צפוף.

בחדר ישנם חבורה גדולה של יצורים בגודל של ננס, עורם אדום בוהק, עיניהם הצהובות מקרינות רשע טהור. הם לבושים באזור חלציים מעור ובידם סכין עצם. בנוסף אליהם ישנם שני יצורים בגודל אדם, קצת יותר גדולים אפילו, עורם המיובל בצבע ירוק כהה ועיניהם אדומות. ניביהם ארוכים וחדים.

אחרי שלושה סיבובים חבורת היצורים האדומים חוסלה כליל, נותרו רק זוג הירוקים, וגם הם לבסוף, מתים.

הגבתי דאבל, והחלטתי למחוק את אחת ההודעות. בגלל הודעת השגיאה בטעות מחקתי את שתי ההודעות, וזה עשה בלאגן עם כל סידור העמודים בעץ, ואני לא רוצה למחוק עוד הודעות (מה שיכול לבלגן עוד יותר..)

ההודעה המקורית שלי:
לא הייתי במפגש הזה (יום כיפור.. לחזור לרמת גן יהיה די סיוט).
במפגש האחד שכן הייתי בו, לא היה הרבה חוץ מקרבות כי לא הספקנו שום דבר אחר- הקרבות במו"ד 4 ארוכים בצורה מתישה, בטח כשהמגונן מחליט לתת לי להלחם לבד, והדבר היחידי שעשינו חוץ מלהכות דמי דרקון היה לדבר חמש דקות עם אותם דמי דרקון, ולהסתתר מדמי דרקון אחרים. הו, ואני גם רוצה להעיר בדרך כמה מערכת המיומנויות של מו"ד 4 לא מספקת- עם כמה שהיללו את אתגר המיומנות על איך הוא הופך את המשחק לפחות קרבי, במשחק אני פשוט גלגלתי קובייה בדיוק כמו ב3.5

בינתיים (סליחה על מילים אלו) המפגשים קשים ומשעממים, שילוב נורא.
אני הוא השחקן הקבוע היחיד, שבא כל מפגש. אני משחק מגונן, ובמפגש האחרון היינו רק אני ומוראד (הגגש [שהוא רכז]), כך שהיה מאוד קשה. מוראד מפספס הרבה, אבל גורם הרבה מאוד נזק. אני יכול לתקוף רק יריב אחד כל פעם, וגם הפגיעות שלי לא חזקות. הייתי חייב להביא עוד דמות. את גארט, בן-מחצית ערפד (שהוא סער) כדי שיהיה לנו סיכוי.

חזרה