• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

החבורה ההזויה שלי - עולם השמש השחורה, את'אס מה' 4

rui

The Storyteller Archmage
צוות השגחה
בצבא של ויני
פרק ראשון - שמש שחורה וצורבת

טוב, אז הפעם הבאתי את חבורתי ההזויה כדי לחקור את העולם של ההזיות. עולם השמש השחורה, העולם המדברי, חסר המתכות, נשאב החיים והקמל שכולנו למדנו לאהוב.
ומה למדתי?
שהם לא מרוסנים... בשום עולם. אבל העולם הזה כיף מאוד, כי הוא נותן הרבה אפשרויות... לשני הצדדים.

הדמויות:

לאדוס - זד זמר נודד, שמשוחק על ידי עמית מהפורום.
גורנהאם - גמד ניצב (Warden), שמשוחק על ידי עידו.
קולדור - דם דרקון מצביא, שמשוחק על ידי סנסמן מהפורום.
קנשין - בן אנוש (עם תכונות של ג'אנסי) אשף-חרבות, שמשוחק על ידי חבר אחר.

אה, כדאי לכם לדעת (כדי שתבינו) - הקמפיין הזה משוחק על ידי נק"ן/XP אמיתי, ולא כמו פעם שהם עלו דרגות מתי שרציתי. אני מרגיש הם מוכנים. בכל מקרה, הפיאסקו:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
החבורה נפגשת בשערי העיר. העולם חם, המים כמעט ויבשים, וכל אחד (מסיבותיו שלו) נקלע למצב הרגיל - צריך כסף, יודע להרוג דברים. הם שמעו לא מבקרה על עבודה קטנה בעיר הקטנה שלנו, ויצאו לחפש את מזלם ואת כספם.
השומרים דרשו מס מעבר של 5 מ"ז, וקולדור, בנדיבותו הרבה, נתן ללאדוס 5 מ"ז לאחר שלזה לא היה. הם נכנסו לעיר לאחר מכן, רואים את אזור השוק הכאוטי שבו היו צריכים לטייל בשקט אך במהירות, בעוד בדים מתפזרים עליהם, מים נשפכים קצת והמקום הומה מאוד. הם הולכים לפונדק לאחר מכן (קלישאה אחת בחיים לא הורגים... :) ) ורואים איש צבא לבוש בשריון עץ, מחוזק בעצמות קטנות. הם ניגשים אליו ומקבלים שיכר (יין, לבקשת לאדוס) על חשבון הבית ומדברים על המשימה, נשבעים לבצע אותה מפאת הפרטיות והסודיות.

האיש, מאייאר בשמו, מגלה להם על מעגל הפלדה (The Iron Circle), ארגון גדול של כאוס הרוצה שאף אחד לא ישלוט בעולם ושמנהיגו אינו ברור. השחקנים מגלגלים ידע, ובאופן מפתיע כולם חוץ מהגמד יודעים הרבה מאוד עליו, ומפתיעים את מאייאר לטובה. הוא סיפר שהעיר השכנה נתקפה ונהרסה, ושהעיר הדרדרה במצבה הכלכלי בגלל זה, בגלל קשרי הסחר ההדוקים והחברות ששררו בין הערים. הם לא מחפשים לשחרר אותה, אלא לגנוב תוכניות של מעגל הפלדה בניסיון להבין מתי ההתקפה תבוא, אם בכלל. החבורה מסכימה לצאת למחרת ב2 לגנוב את התוכניות ממחנה קטן שנמצא על ידי כמה גששים.

הם מתחילים להסתובב בעיר ולאדוס מוצא את עצמו מחפש חנות קסם מהר מאוד. הוא מגלה בבדיקה טובה של חוכמת רחוב על חנות קסם שמנוהלת על ידי 3 מגים, ועל בחור, מוזר וחריג, המוכר חפצי קסם בחצי מחיר אך לא אחראי אם הם לא עובדים או לא תקינים. הוא מחליט לבקר את הבחור ורואה שהוא בא בגישה מסוממת למדי. הוא עוזב אותו והולך לחנות כלי הקסם. הוא מדבר קצת עם אחד המגים ומגלה שישנה בעיה, ושהמשלוח האחרון של חפצי הקסם לא הגיעו. הקבוצה האחרת בעיר דורשת 1000 מ"ז לאדם כדי לחקור את אזור ההעלמות המשוער, ומגים אין סכום כסף כזה בידיהם. הזד שלנו, בטוב לב ונדיבות, מסכים לעשות את זה ב250 לאדם. המגים מסכימים, והקווסט הוסף לרשימה.

*לא זכור*, הבחור הרביעי, מסתובב בעיר ומחליט ללכת לראש העיר ולנסות לראות אם יש בעיה עיקרית בעיר. הוא נאלץ להשאיר את נשקיו בחוץ, למרות שיכול לזמן אותם לידיו (משהו מגניב.... :p ) ומתחיל שיחה ארוכה מאוד עם ראש העיר. הוא מגלה שישנו מג שירד למחתרת בביוב ונלחם בראש העיר כדי שהקסם יהיה חופשי (הוא לא חוקי בעולם השמש השחורה, הוא משחית את הארץ. קסם פסיוני הוא חוקי ומבורך). ראש העיר לא מתלהב מהצעתו של ההרפתקאן להצטרף, מכיוון שאם הוא ימות המשפחה, החברים וכל מי שקשור אליו יפנה אל ראש העיר. כדי להוסיף על זה, המוניטין של שליחת חיילים עלובים אל שדה הקרב יכול לעלות לו ביוקר. אתגר מיומנות קשה להפליא נוצר אז, והתוצאה היא 2 כישלונות ו2 הצלחות. 20 טבעי מגולגל וחותם את 2 ההצלחות האחרונות, והעסקה נחתמת. כסף תמורת הראש, ויותר כסף תמורת החיים.

מצביאינו מוצא עצמו הולך גם לחנות חפצי הקסם, אבל הוא לא שמע על הבחור המוזר. הוא רואה שהמחירים יקרים מדי, אבל פוגש במקום את גורנהאם, שגם הלך לשם. הוא עוזב, והגמד מתחיל לדבר עם מג אחר. הוא גם שומע על המשלוח, אבל מקבל הצעה של 200 לאדם, לא 250. הוא מסכים.

לאחר שעתיים ובירור גדול בטברנה החבורה לוקחת (מן הסתם) את ההצעה של ה250 ויוצאת לדרכה. הם רואים נשרים עוקבים אחריהם בדרך, אבל הם נעלמים ברגע ששמים לב אליהם (מתעופפים משם, לא נעלמים בקסם). הם הגיעו למקום המשוער ופצחו באתגר מיומנות די קשה, שבסופו ובעזרת כמה מחשבות חכמות צלחו אותו, אבל לא חלק. גילגלתי נגד חוסנם ולא זכור, זידנו ודם הדרקון חולים בהתייבשות קשה מהשמש. 1 טבעי של המלחמה מגיע נגד הגמד, שנושם לרווחה ומרגיש טוב מהרגיל.
הם מגלים את הכרכרה, עם שומרים מתים אך ללא שריון או נשקים. הם מסיקים שאלו נוודים, ועוקבים אחרי העקבות תוך כדי בדיקת התגנבות של לאדוס. הם רואים מרחוק מחנה נוודים ומתקרבים, אך הנוודים עולים על לאדוס ועושים לו נזק גדול בסיבוב הפתעה. השאר ממהרים להסתער לקרב, רק כדי לגלות שמלכודות הוצבו סביב המחנה. מלכודות דובים זה דבר זול.

המלכודות עוצרות חלק מלזוז, ורוב הנוודים יורים מרחוק בכיף על המטרות. לאדוס נופל פעמיים (!) ל0, ומרופא שוב ושוב על ידי קולדור, שממשיך לתת התקפות נוספות לאשף החרבות. הניצב שלנו סופג קצת נזק, ולבסוף, לאחר קרב די קצר אך קשה, החבורה מנצחת כשידה על העליונה. הוריי! הם בוזזים את המחנה שעות, ואפילו מנסים להעיר מהעילוף את ראש הנוודים שנכנע ועולף (ומת מקדחת השמש, שמחמירה אצל האחרים אבל אצל אשף החרבות נרפאת לגמרי) ללא הצלחה. לבסוף עולה עמית (בדיון OUT גדול) על דבר פשוט עד מאוד - לחפש מתחת למיטות. לא מפתיע, מתחת למיטות המנהיג הם מוצאים תיבה גדולה, שבמבט לתוכה הם רואים הרבה חפצי קסם ופתק בשפה לא מובנת. הם שמרו הכל ולא גנבו כלום. כולל הפתק.

הם התאפקו והתנהגו בבגרות. אל תצפו להרבה מזה.

החבורה חוזרת לאחר מכן למגים ומגלים שישנם שלושה תיבות והם הביאו רק אחת. הם שוללים את האפשרות שלא מצאו את התיבות, הם היו במחנה די הרבה זמן בחיפוש שם, ולכן מחליטים להראות למגים את הפתק. הם מבינים מהמגים שזה פתק בענקית, והנוודים כנראה סחרו עם הארגון המקולל מעגל הפלדה, ושנשקי הקסם שלהם ישמשו נגד הכפר. המגים עצובים וכועסים, ואחד מהם שואל את הקבוצה אם הם מעוניינים במשימת חיסול והחזרה. הם אומרים שאין להם בעיה לנסות לבדוק במחנה מסויים (זה שהם במילא יהיו בו...) ועוד עסקה נחתמת. הנחה קטנה נוצרת בחנות שם. לאחר מכן קולדור הולך למכור 3 אבנים שהם מצאו שם, ומוכר את כולן תמורת שק נשיאה (שמתברר אחר כך כזיוף), משלם לכל אחד אחר מהחבורה 50 מ"ז פיצוי.

לאחר מכן הם הולכים לעיסוקם. אשף החרבות מנסה לחפש את הגלדיאטור האלוף, שנלחם עם נמרים וקצת אסירים בזירה מאולתרת. הוא מגיע לעמדת הקופות, בכך שעבדים צמאים ורעבים שכמעט מתים מראים לו את הדרך. לאחר דיון ארוך עם המוכר הוא קונה כרטיס לכניסה ועוד כרטיס להגרלה למאחורי הקלעים, בניסיון לדבר כך עם מנהל הזירה או הגלדיאטור. הזד מגיע גם הוא, ומהמר (לאחר קניית כרטיס) על 6 מ"ז, ועל הנמר המהיר, ולא החזק. הוא זוכה ב30 מ"ז, מחיר הכרטיס (...)
לבסוף מגיעה ההגרלה ואשף החרבות לא זוכה, אבל הוא ראה מי זכה וראה שהוא מעוניין למכור. הוא מציע הרבה הצעות מחיר והתמקחות טובה ועושה עוד אתגר מיומנות קליל, שבו הוא מצליח. די מרושש, הולך אשף החרבות אל מאחורי הקלעים כדי לראות את חצי האורק ואת המנהל בן האנוש שלידו. הוא מדבר עם המנהל, שמתגלה כחמדן לא קטן, והם נכנסים לתחרות קטנה -

אם הוא שואל חידה שאין למנהל תשובה עליה, הוא יפסיד והאלוף ילמד אותו מיומנות בחרב ממזרית.
אם הוא מנצח, הוא יהיה גלדיאטור שלו למשך סיבוב אחד, ללא רווחים מצידו.

בשלב הזה השחקן מביא לי חידות מההוביט. על הרעיון נתתי לו קצת נק"ן, והטלתי בדיקת תובנה -

20 טבעי בראשון. שאלה אחת מתוך שלוש.
שאלה שנייה, הוא קורא לעבד. לאחר וויכוח שלהם המנהל מתעלם ושואל את העבד מה התשובה, והעבד עונה, אך טועה. הוא מקבל הרבה מאוד מלקות ואגרופים, ונזרק על הרצפה באיום של "אם אני אטעה, אתה תסבול".
שאלה שלישית, העבד מוכה למוות בצרחות איומות תוך התעלמות מוחלטת מאשף החרבות. הוא לומד מיומנות בחרב ממזרית, וקונה לו אחת.

לאדוס הולך ואוסף קצת שמועות ומגלה שהבנק נשדד. הוא הולך לביתן השומרים כדי לוודא שזה נכון ואכן מוודא. הוא ממהר לבנק לאחר מכן, ומדבר עם השומרים שם.
במהלך הדיון הוא רמז שהוא טוב מהשומרים, והם נכנסו לאתגר - שני השומרים על לאדוס. לאדוס מנצח? יש לו הרשאה לחקור. לאדוס מפסיד? 40 מ"ז לכל אחד מהשומרים.

קרב לא ממש קשה, אם כי בעל הטלות גרועות ללאדוס, מתחיל. הוא מסתיים כשלאדוס על 1 נק"פ, מתנשף ומחמיר עוד שלב במחלה. אגב, המצביא, הוא עלה שלב, מתרפא עוד יותר. לאדוס מרגיש כאב גדול, ואני מודיע לעמית שעוד כישלון אחד (קרב גורר הטלה, אתה מתאמץ מאוד בו) ולאדוס ימות. אה, סנסמן היה מאוד חכם בהטלה. הוא הלך לאוהל גדול, שפך עליו מים (כל בקבוק עולה 10 מ"ז), שתה, נח, ועוד. סה"כ זה נתן לו +2 בנוסף לפלוסים שלו, וזה הכריע את הבדיקה לטובתו (הוא קיבל נק"ן בונוס כמובן).

לאדוס לאחר מכן הולך לחנות הקוסמים וקונה לעצמו אבן איונית כדי לשפר את מיומנות הדיבור, ומקבל הכשרה בשפה דרקונית (הטלתי ק' אקראי לשפה, כששפות מדוברות לא נחשבות כמובן).
קולדור בנתיים מגלה על המוזר, ומבין שמשהו לא בסדר איתו. המוזר רוצה שהוא יפגש עם המעסיק שלו בקשר לעוד חפצי קסם שיגיעו, וקולדור חושד, פונה למגים. הם מבקשים ממנו לרגל אחריו ולהסכים למשימה כדי לבדוק אם החפצים קסומים. הוא מסכים, בתמורה לתשלום נאה.

לילה הגיע. החבורה מתכנסת לישון, חוץ מקולדור, שיוצא. הוא מקבל קצת באפים (טקסים) מהקוסמים והולך לדרכו, מרגיש נעקב על ידי צל... או שהוא מדמיין? הוא מגיע לחלקת עצים חשוכה, ורואה צללים אפלים מסביב. הקור מהודק בעצמותיו, והוא מפחד מאוד, והטלתי הצלת Will כדי שלא יבכה כמו ילדה קטנה. הוא עבר, בקושי. הוא דיבר עם קול שהתגלה כמישהו, מישהו שלא חשף את עצמו. הוא זרק אליו חרב ("זה כל מה שתקבל היום. לך..."). קולדור לאחר מכן חוזר במהירות, נותן את החרב לקוסמים לבדיקה, שאומרים לו להשאיר אותה אצלו - אבל שלא ישתמש בה בשום אופן. הוא מסכים ושוכר חדר, הולך לישון. בלילה הוא מתעורר למשק כנפיים שהוא שמע... (?), נראה לו ככה, לפחות. הוא חוזר לישון מפוחד למוות, שם חוטים על החלונות והדלתות כדי שאם מישהו יכנס הוא ידע.

בוקר. כולם ישנו די טוב, חוץ מקולדור, שפחד רוב הזמן (הוא עדיין קיבל מנוחה מלאה, כי אני רחמן).
רובם אוכלים ארוחת בוקר, שגורמת להם לרצות להקיא, וכל אחד, כרגיל, הולך לדרכו.

קולדור הולך לסוחר המוזר, ומבקש ניירות וכל דבר אפשרי כדי שה'יצור' יאמין לו. הסוחר נותן לו מטבע בטענה שכך הם ידעו שהוא עובד אצלם.
גורנהאם מצליח לעצבן את הברמן בכך שמעיר לרעה מאוד על האוכל שלו, עד כדי שהוא דורש תשלום חזרה. לא ראיתי למה לא לעשות את המהלך הבא, אז החזרתי נוסטולגיה וזרקתי עליו כיסא. הוא שרד את הנזק, יצא, ואמר שהאוכל נוראי. אחד השיכורים עקב אחריו החוצה וזרק עליו כיסא, מעלף אותו. כספו נגנב ממנו, והוא הולך להתלונן בתחנת המשטרה המקומית.
לאדוס הולך למרפאה, שם נאמר לו שהבנקאי הראשי שם, ונאמר לו גם שהוא נתקף, אך הטראומה גדולה מכדי שהוא יזכור מי או מה תקף אותו. הוא הולך, ומחכה כמעט שעתיים בתור. לבסוף הוא קם ומתפרץ על הפקיד, שאומר לו שיש דרך להאיץ עניינים... לאדוס מנגן ובהופעה מעולה (בדיקת דיפלומטיה) הוא מצליח לגייס 20 מ"ז, שזה מספיק בשביל לשחד את הפקיד. הוא הולך למסדרון ורואה דלת שמורה. הוא מציג את המסמכים ובא להיכנס.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
וואו. זה היה הרבה מאוד לסכם...
בכל מקרה, זה תכלס 2 סשנים - הבוקר שמדובר כאן הורץ לא מזמן, אבל היה מאוד קצר מפאת הרבה היעדרויות ומעט זמן.

מקווה שנהנתם,
rui :D

א. משטרה? זה דארק סאן! הפשע שולט ברחובות! (גם בטיר דרך אגב, רק שפחות)
ב. באמת מגניב, אבל חבל שזה כזה קצר, וכל העיר נשמעת לי לא מתאימה לעולם של את'אס (ראה סעיף א')
ג. אני הייתי מתרגם BATTLEMIND כ"מוח קרב", גם נשמע יותר טוב וSWORDMAGE כ"כושף-להב".

בינתיים זה הכל

נשמע מגניב, אבל כמו שאמרו מעליי הערים בשמש השחורה נשלטו על-ידי Sorcerer Kings. העיר שלך לא נשמעת ככה. הערים הם לא חופשיות ממש - עכשיו כמובן שאתה יכול לשחק איך שבא לך, אבל חלק גדול מהקסם של השמש השחורה מגיע דווקא מזה שהדמויות הם במחתרת, והשלטונות פועלים כנגדם.
עכשיו, אתה יכול להפוך את העיירה למעין מקום נסתר של טוב בעולם, שמאוים מכל הכיוונים, זה גם יעבוד. אבל קח בחשבון שזה חריג למערכה.

נ.ב. כמובן הכי חשוב שאתם נהנים.

הסברתי להם את זה שהכאוס שולט שם. אני נותן להם נקודת אחיזה קלה כדי שלא יזרקו לזה מיד, וכשהם יעברו עיר הם כבר ידעו (בערך, אם כי לא ממש) למה לצפות.
לא אמרתי שהמשטרה עושה משהו אשכרה... :p

תודה על התגובות :)

אתה בכל זאת יכול להעזר מעט במדריכים האלו (כל המדריכים שאני חיפשתי הסבירו על כל האופציות וותוך כדי צבעו את האופציות הממולצות יותר. פשוט תתעלם מהמולץ ותחליט בעצמך מה עדיף), אבל חוץ מזה זאת אגן בעיה שהמקצוע מגונן. אני לא מכיר את המקצוע אז אין לי עצה שימושית במיוחד, אבל תעבור מסודר על כל הכוחות ותבחר את אלו שעושות נזק רציני. בגלל שאתה מגונן אין לך בנראה שום בעיה להיות בקפא״פ, אז הבעיה המרכזית של סערים נפתרת אוטומטית, וזה נותן לך זמן להתייחס לשאר הדברים (נזק מעל הכל, אבל גם ניידות בשביל להגיע אל המפלצת החזקה והמסוכנת בלי להרוג את כל המפלצות ה׳פשוטות׳ קודם)

ותודה, זה ציטוט של בלקר מorder of the stick. אם הייתה לי סבלנות הייתי מביא בספויילר ציטוט מוצלח של כל דמות ראשית, אבל אין לי 

חזרה