• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רשומותיו של סוֹרָא אוֹמִיטַאי

מעכשיו אני הקפטן של הספינה הזאת, כל עוד לא נמכור אותה או משהו בגלל עודף בנזקי אש (כמה צפוי) וחוסר באנשי צוות (שאפשר לסמוך עליהם). כמובן, יש לציין שהתרגולות שלי הן שודאו שהספינה הזאת היא לא ערימת קרשים עכשיו, אז אני מניח שמגיע לי מעט כבוד. פרצה בערפל אולי? קטנה? שתיתן לי לראות את השמש עוד פעם אחת ארורה?!
לא חשוב.
למרבה המזל אף אחד לא מת, ויש סיכוי סביר למדי שהשבויים יוכלו לספק תגבורת סבירה לוויברן הימים, שבתורו יספק לי כמה אנשים. כמובן, זה די מסוכן לסמוך על האנשים האלה, אבל למה לא לעזאזל? הזדמנות שנייה היא שם המשחק, ובמקרה הכי גרוע אלן יכול להתחיל לסרוק לאנשים מחשבות באקראי. בלי ידיעת הצוות, כמובן. רגע, יכול להיות שהוא עושה את זה בכל מקרה.. הרי הוא לא עושה כלום כל היום. כלומר, הוא קטלני בקרב והכל, אבל אין לו שום תפקיד רשמי. אולי אני אוכל למצוא לו משהו? נראה. אני אנסה לסדר עם ולארוס החלפה של רומא באלן וקֵרים. אם הוא יסכים אני אשקול לוותר על טייני, אבל אז מי יבשל? נו טוב, נכבה את הגשר כשנגיע אליו.
אז בקיצור, אני הקפטן וזה אומר לנהל יומן קפטן, ומאחר ונשאר לי נייר, למה לא?
תפסנו את הספינה הזאת מידי שודדי ים לא מרשימים במיוחד - המפלץ של רומא וולארוס שחטו את הקפטן שלהם לפני שהוא הספיק בכלל לשלוף חרב, והכוהנת שלהם אפילו לא הספיקה לברוח. נקווה שיש על הספינה מספיק בשביל לממן את התיקונים שלה, או לפחות חפצים קסומים ששווה לדבר עליהם. מרפתקנות נוטה להיות רווחית, כך מסתבר. אם כי מסוכנת באופן מטריד ממש. מה שמזכיר לי, אני צריך לקחת את הראש של הדרקוסיליקס מברוס ולבקש מפרל לפחלץ את הראשים של הלטאות, וזה אחרי שאני אגמור לטפל בכל אנשי הצוות שהצליחו איכשהו להפצע בקרב מול הכושלים האלה. חבל שאלן ישן במהלך הקרב.. וחבל שלא הקשבנו לו ונמנענו מלתת למטומטמים האלה לעלות על הסיפון. להרוג אותם מרחוק היה הרבה יותר יעיל.
נו מילא, צריך לזוז. אני אתחי ללתארך דברים באופן מסודר בפעם הבאה שבה אכתוב כאן, אולי על פי מספר סידורי של תרגולי האש... כן, זה נשמע רעיון טוב.
על החתום, סוֹרָא אוֹמִיטַאי.

זאת מערכה שלי (סורא), של איתילבנה (מנחה), ושל פורטה (אלן). גם אחד משני השחקנים הנותרים בפורום (השחקן של רומא) אבל הוא לא ממש פעיל, אז כנראה שכבר שכחתם אותו.
המשחק הוא מסלול הרפתקאות של פאיזו בעולם של פת'פיינדר ובמכאניקה שלהם (שממש מוצלחת לטעמי), שרצה כבר שנה בערך. הפוסט הזה הוא משהו כמו סיכום סשן שנערך היום. אני מתכוון להעלות לכאן לאט לאט את המערכה אחורה, כך שעד הסשן הבא אני אספיק לסכם את כל קורות החבורה עד כה.
דניאל, איתי, אתם מוזמנים לכתוב כאן. אלא אם אחד מכם יעשה את זה בזמן הקרוב, שם העץ יישאר כמו שהוא כרגע.
אם זה מעניין מישהו, הנה הד"שים:
סורא אומיטאי (אוראקל 6) - שומר לשעבר בעל בעיות נפשיות קלות שקשורות לפוביה מאש. מאמין שהוא קולל בידי האוקיאנוס לחיים תחת ערפל נצחי. ככל הנראה הוא צודק. מאמין שהאש רודפת אחריו באופן אישי, ככל הנראה הוא טועה. סגן קפטן בוויברן הימים, ספינת הקרב של המשלחת לפרשור. קיבל לאחרונה פיקוד על ספינה משלו. קרוב משפחה של לם (בן מחצית). כמו כן, הוא גם בעל כוחות קסם חזקים שמועילים בעיקר בריפוי ואחת משתי הדמויות ששרדו את רוב ההרפתקה עד כה. הדמות שלי.
ולארוס (נוכל 6) - קפטן וויברן הימים. בעל תפקיד בכיר (לשעבר) בארגון הפשע "דרקון הלוטוס" (ז"ל, וזו הייתה הידרה). סייף רצחני שמסוגל פחות או יותר להרוג כל אויב קונבנציונאלי במכת סייף אחת. עד כה, האויב היחיד שענה להגדרה היה ספינת פיראטים. תמיד יש עליו אוכל מסיבות טראומטיות. לומד מהר. הדמות השנייה ששרדה. אה כן, הוא חצי אלף.
אלן (מכשף 6) - ננס קטן ומשונה בעל כוחות קסם רצחניים. הוא קורא מחשבות, מזמן משרתים לא נראים, והורג דברים בעזרת מטחים של עלי שלכת שיוצאים לו מהשיער, למרות שלפעמים הוא מוותר ופשוט יורה את השיער - זה אפקטיבי באותה המידה. הצטרף יחסית לאחרונה אבל נכנס לסגל הפיקוד די מהר. אין לו ממש תפקיד על הספינה, כך שרוב הזמן הוא ישן. כל הכוחות שלו קשורים לעולם הפרא של הפיות באיזושהי צורה.
רומא (מזמן 6) - רומא בא מתרבות אקזוטית של פוצים עשירים. ככל הנראה בשלב די מוקדם בחייו הוא החליט שלהכות אנשים זה לא בשבילו, אז הוא דאג שתמיד יהיו בסביבה אחרים שיעשו את העבודה: כלבי תקיפה, עטלפי ענק, זאבי ערבות רעבים והכי חשוב, האידלון שלו (אל תשאלו אותי מה זה ובטח שלא כמה רגליים יש לזה אבל זה מגרגר והורג אנשים באפקטיביות מדאיגה, כך שאני לא מתלונן). כל היצורים האלה מגיעים מישורים אחרים, כנראה, כי רומא הוא מזמן מוכשר שתמיד מוקף במפלצות שקרא להן בכשפיו. האידלון שלו משנה צורה מידי פעם כשמתחשק לרומא לעצב אותו מחדש, אבל איכשהו - אף פעם לא ברור כמה רגליים יש לו... אה כן, רומא גם יכול להטיל לחשים שלא מזמנים דברים באופן די אפקטיבי. הזכרתי שהמזמן הוא מקצוע שבור לחלוטין?
לואי ה-13 (דרואיד 3, ז"ל) - או שזה היה הארבע עשרה? דניאל, אתה צריך לעזור לי כאן. בכל מקרה, מדובר בבנו של שמאן בשבט ברברי שיצא למסע חשוב. בין מנהגי השבט נכללים שתיית דם של חיות, ויש איזו פילוסופיה מסובכת מאחורי זה, אבל באופן מצער - לואי היה בחור עם בעיות התבטאות מסויימות, ואיכשהו תמיד קרה שכשהוא פתח את הפה יצא ממנו בדיוק מה שלואי חשב באותו הרגע. יאמר להגנת הבחור שהוא היה לוחם מרשים ביותר, ושהוא מת בקרב מטורף לחלוטין שכלל ענקים משפריצי חומצה מפיצי מחלות שמונהגים בידי ענק חומצה מפיץ מחלות מטיל לחשים. מה לעזאזל? תשאלו את איתי, או תחכו עד שסורא יגיע לחלק הזה ביומן שלו, אבל בסופו של דבר לואי הסתער לתוך הענק יחד עם האריה שלו וכדור אש, ומת ממתח החומצה כשהדברים האלה משפריצים כשהם מתים.
ננס חביב (לוחם 1 ז"ל) - אני לא ממש זוכר מה היה השם שלו, אבל הוא היה הדמות הראשונה שלי במערכה, הוא נהג להילחם בחייו הקצרים עם שרשרת דקרים אימתנית והתכוון ככל הנראה לקחת דרגות ממקצועות בנמוכים והאמיצים. הוא מת מהרעלה של נחש מתכת ענק בסשן הראשון. נו, דברים כאלה קורים^^.
איש פשע מפוקפק מסשרין (נוכל 2, ז"ל) - בואו נאמר שלפני ולארוס היה עוד נוכל. בואו נאמר שהנוכל הזה הסתער לתוך חבורה של גועלים. בואו נאמר שהוא נכשל בהצלת קשיחות ומצא את עצמו משותק בתוך חבורת אל מתים אוכלי אדם.

טוב, אני מניח שבקרוב אני אוסיף את רשימת הדבשי"ם החשובים, אבל זה יספיק לבינתיים,
רועי

שמח לראות שזה מעניין אנשים ^^, הנה עוד כמה פרטים על הנפשות הפועלות:
הספינות הן - בלו ניקסי (הניקסי הכחולה..? זה לא ממש תרגים) ווויברן הימים (קצת יותר תרגים). את הספינה הראשונה היא הרכוש של פטרונית החבורה, לויניה ונדרבורן (אני לא סגור על שם המשפחה יש לציין) אישה מהאצולה של עיר שההורים שלה הקימו. המשחק התחיל כשהיא שכרה חבורת אנשים לעזור לה לתפוס את הספינה שלה, שנגנבה על ידי אנשי מכס שרצו את הכסף לעצמם (או משהו כזה, זה היה מזמן). בכל מקרה, אנחנו תפסנו את הספינה די בקלות, ומשם המשכנו עם לויניה לכספת של המשפחה - היא לא יכלה לגשת אליה קודם לכן בגלל שהמפתח היה בספינה הגנובה. בקיצור, הלכנו לשם, שלוש דמויות נהרגו (אחת מרעל, שתי האחרות כי השחקנים רצו להחליף דמות) ומהחבורה המשיך הלאה רק לואי, הדרואיד מוצץ הדם.
בהמשך הצטרפו סורא רומא והדמות הקודמת של טל, השחקן של ולארוס. הקבוצה החדשה יצאה למשימה של מציאת אחיה האובד של לויניה, ואנטוס, שגנב משהו כמו עשת אלפים מטבעות זהב מאוצר המשפחה והשאיר את אחותו עם מעט מאוד השפעה בעיר בגלל האופן בו השלטון היה אמור לעבור. אה כן, איך שכחתי? לויניה נכנסה לכל הצרה הזאת מתתחילה כי ההורים שלה מתו בשריפה בלב ים. אחרי האירוע המצער הזה השלטון בעיר היה אמו לעבור לאחיה ורכוש המשפחה אליה, אבל ואנטוס נעלם שנים רבות לפני (התרועע עם טיפוסים מפוקפקים ונעלם). כך שהיה די חשוב שנמצא את הבחור.
בקיצור, חיטטנו קצת בחיפוש אחר מידע וגילינו שואנטוס נפטר לאחרונה מטיפוס בשם ולארוס והחליף את מקומו בארגון פשע בשם 'דרקון הלוטוס'. אנחנו, מודאגים, שמענו בנוסף שיש איזו מעורת מבריחים באותו מקום שואנטוס נפט מולארוס, והחלטנו ללכת לבדוק במה מדובר. אחרי ששטנו לשם וחיטטנו קצת באי המדובר, מצאנו כניסה סודית בולטת למדי למערכת מנהרות. בתור חבורת הרפתקנים אמיצים ולא מאוד אינטיליגנטים - שלשלנו לשם חבל ונכנסנו לשם מייד. זו התגלתה כטעות חמורה כשואנטוס חתך את החבל מאחורינו ובישר לנו בחצי צחוק שאנחנו לא המטומטמים הראשונים שמאמינים לשמועה המטופשת על 'מעורת מבריחים', אמר משהו לא ברור לגבי כמה שאחותו הולכת לסבול, ונעלם. משאיר אותנו לבד בתוך רשת מנהרות שורצת אל מתים אוכלי אדם. אז - אחרי שהאל מתים אוכלי האדם אכלו אחד מאיתנו, מצאנו את ולארוס - הבחור שרד איכשהו בלי מזון ומשקה שבוע בתוך כוך שהגועלים לא הצליחו להגיע אליו. הוא גם לא היה יציב נפשית במיוחד. הצלחנו איכשהו לצאת מהמקום, עד עכשיו לא ממש ברור איך, כשבדרך אנחנו מוצאים יומן של קפטן ספינת פירטים שנרדפו בידי דרקון עד שהיו חייבים להיכנס למערות ולמוטט את הכניסה בשביל להימנע מלהאכל. כמובן, זה עורר בעיה חדשה - מה לעזאזל אוכלים? בסופו של דבר הפתרון היחידי שהם מצאו היה לאכול אחד את השני.
וזה למה היו אל-מתים אוכלי אדם במנהרות של האי. איך ואנטוס גילה את זה? בחיי שאין לי שמץ.
בכל מקרה, אחרי שיצאנו משם חיים בקושי גילינו שאיזה בחור גילה שהשכירים של לויניה חטפו את הספינה. ע כאן בסדר, אבל הבחור הזה התגלה כאביר מוות - ארגון פנאטי שמבחינתו מי שלא עומד בחוקים כלשונם במאה חמישים עד מאתיים אחוז הוא תועבה שצריך להשמיד. הבחור תפס את סורא וצרב לו את העין בלפיד. רק בהתערבות השומר האישי של לויניה (לם, בן דוד של סורא, טרובדור ברמה הרבה ושתיים) הקבוצה הצליחה לחלץ אותו.
לאחר מכן הקבוצה הגיע חזרה לאי בו היא נלכדה עם אל מתים ופגשה מכשפה מסתורית שהציע להם קצת ידע. גילינו שואנטוס מתכוון להחזיר לחיים את הדרקון שההורים שלו הרגו בשביל להקים את העיר, קסין. כמו כן, בשביל זה הוא צריך את לויניה לטקס אפל שהיא לא תצא ממנו חיה. אושר, אתם לא חושבים? בכל מקרה, אחרי המידע המרענן הזה חזרנו לעיר וגילינו שלֵם (כזכור, משרת של לויניה וקרוב משפחה של סורא אני חייב לכתוב מתישהו אינדקס נאפסים חשובים) נחטף, ושהמקום בו לויניה הסתתרה פשוט נחרב. לקחנו אותה למקום הבטוח היחידי שיכולנו לחשוב עליו - השבט של לואי. בכל מקרה, אחרי שהשארנו את לואי השניים עשר לסחוט את לויניה כלכלית בתמורה למחסה, המשכנו בהתבסס על שמועה קלושה בנוגע לאי של בריחים (מאיפה זה מוכר לי בעצם -_-? אנחנו אשכרה נפלנו לתכסיס הזה פעמיים?) שטנו עם סירה רעועה למקום שהתברר כ.. טוב, שורץ זומבים אוכלי אדם שכל מי ששורד תקיפה שלהם הופך לזומבי בעצמו. הם גם חסינים לנשקים לא קסומים ומשפריצים חומצה לכל הכיוונים כשאתה סופסוף מצליח לחסל אותם. נלחמנו על חיינו, תלשנו שיניים של יצור דמוי-לטאה דרקוני שהתברר כגולגולת זוחל הענק הלא נכונה, ופגשנו איזו קפטן פסיכית של ארגון פשע כלל עולמי שהצליחה לשרוד באי שורץ הזומבים פשוט בגלל שהיא טובה בחרב בצורה לא פרופורציונאלית. בכלל, אני מתכוון. איכשהו, הגענו איתה להסדר - אנחנו ניפט מהמכשף שהשתלט על הזומבים המוזרים האלה, והיא תטפל בינתיים בכל השאר. בקרב הזה לואי נהרג, וגם כל השאר בערך, כמעט. איתי הצחליט לנסות לשלב בין התבנית שהופכת דברים לזומבים, מכשף מנתיב דם דרקוני, ולחש הגדלת אדם שמוטל על בריונים. אל תנסו את זה בבית.
התברר שאפשר לתלות את האשם של כל הבלאגן הזה באדם חביב אחד שכולנו כבר הספקנו ללמוד לשנוא - ואנטוס, אחיה האהוב של לויניה. מסתבר שהוא גרם איכשהו לכך נשפך דם על עתק מסוכן דמוי פנינה שחורה שנפל לאחר מכן לאוקיאנוס. מה שכמובן הרג את כולם ברדיוס ככה וככה קילומטר והפך אותם ליצורים רצחניים אוכלי אדם... חוץ מהגברת עם החרבות. טיפוס חשוב, אני אומר לכם.
אה כן, קרה עוד משהו על האי הזה שאני חושב ששכחתי לציין קודם לכן - שרפנו ספינה. לא ממש ברור לי איך או למה זה קרה, ואני נוטה לחשוב שצריך טמטום יוצא דופן למדי בשביל לשרוף ספינה שמישה לחלוטין שורצת זומבים על קו המים, בייחוד כשהכהן הקבוצתי הוא פירופוב, אבל מילא. אני מניח שמאחר ולא הייתי במפגש.. אין לי יותר מידי זכות-תלונה -_-.
כשחזרנו תקפו את העיר שבט אנשי קרפד רצחניים שמטרתם המוצהרת הייתה להיפטר מלוויניה. זה קרה בסשן מיוחד שעשינו באייקון. על זה אני אכתוב בפעם אחרת, יחד עם רשימת הנאפסים.
ובקשר לפת'פיינד לעומת שלוש חמש - פת'פיינדר יותר טובים משמעותית. כל המקצועות בערך עברו מרשימות יכולות קבועות, ליכולות שכל דמות יכולה לבחור ביניהן באופן יחסית חופשי. מכשף קיבל המון נתיבידם שונים שלכל אחד מהם יכולות יחודיות (זה נע בין טפרים, יכולת לגרום למישהו להיות משותק מרוב צחוק, ויכולת להטיל לחשי מגע לטווח רחוק כי יש לך דם של פאקינג תמנון קת'ולהי :D ) גם הבנתי מאיתי ששיפרו את הכהן בצורה כזאת שאם הייתי משחק אחד הייתי יכול להפסיק לרדוף אחרי כל דמות פצועה ולרפא אותה כל הזמן, אבל האוראקל פשוט מגניב הרבה יותר מידי בשביל שאני אקח כהן - יש לכל אוראקל יכולת מקצוע שהיא קללה שמגדירה את כל הסגנון של הדמות. זה נע בין 'רדוף רוחות', 'כהה ראייה', 'פיסח', 'חרש' ו-'במצבי לחץ יכול לדבר רק בשפה שנכחדה מהעולם'. יש לאוראקל משהו כמו שישה נתיבי-יכולות שגם מגדירים את הדמות מאוד. אחד לכל יסוד, מוות ומלחמה. וכל הנתיבים פשוט טובים. אני לא יודע מה בדיוק פאיזו עושים כמו שצריך, המהדורה הזאת פשוט בנויה נהדר.
גם מסלול ההרפתקאות שלהם מגניב, אם עוד לא הבנתם את זה מהתיאור של מה שעבר על הדמויות ^^.

זה הכל לבינתיים,
רועי

הי כולם, כאן גזר, לשעבר איתיליבנה (אהם זמן, לשעבר), ואני מנחה את הקמפיין הזה.
קודם כל, ח"ח פומבי לרועי (הזמן) שלקח יוזמה ופתח את הרשומה הזו. הקמפיין רץ יותר משנה ובהחלט ראוי תיעוד.

למרות שהזמן כותב בצורה משעשעת למדי, אפילו אני בקושי עוכב אחרי מהלך הארועים כפי שהם כתובים כרגע.לכן, אוסיף כאן תרשים זרימה מופשט ומקוצר מאוד של האירועים וכן מניפסט דמויות קצרצר, למען הנשמות האומללות שמנסות לעקוב:
נשמות פועלות:
גיבורינו האהובים:
סורא - בן מחצית אורקל 5, יצור קטן שהתחיל את מסעו כאיש משמיר עליז למדי, והתדרדר במהירות רבה לפסימיות על סף חוסר שפיות לנוכח הרפתקאותיו המופלאות.
ולארוס - חצי אלף נוכל 5, זריז חרב ורב תושיה, איש זה למד הרבה על מוסר ועל טוב לב בעת שעמד יחד עם שאר חבריו למסע בזוועות שונות ומשונות, והצליח מזמן כבר להתנער מעברו כביריון בארגון פשע.
רומא - בן אנוש מזמן 5, אדם שקט שמצליח להסתדר בעיקר עם רסיס נשמתו המזומן, אילדון
אילדון - רסיס מהנשמה של רומא, שזומן ממישור אחר כדי לקבל צורה וממשות ולסייע לחבורה במסעה.
אלן - דם פיות זורם בעורקיו של המכשף הכריזמטי, והוא מנצל אותו כדי לעשות כל מה ששאר חברי הקבוצה לא יכולים. נטייה קלה למוזרות יתר.

בני בריתם וחברי מסעם של גיבורינו האהובים:
לאם - (לא שומעים את ה א') שומר ראשה ויועצה של לוויניה, בן דודו של סורא, מספר סיפורים ונגן בחליל
לוויניה - הפטרונית העשירה כקורח של הדמויות, בעלת משמועתית יותר רוח קרב משהייתם מנחשים בנוגע לבת אצולה.
אליס - כוהנת מתלמדת של אבדר (אל הערים, החוק והסדר), הצטרפה אל מסעה של לוויניה בשם הכנסייה שלה
אנבר - שמוק ראשון במעלה, בנו היחיד של סוחר עשיר שמימן את ספינת הדמויות (ויברן הים), הצטרף למסע כתנאי של אביו למימון, במטרה ללמוד את דרכי העולם.
ברוס, לין, ומתעד הרשומות - ברוס הוא פת'פיינדר, לין היא שפחתו ואף אחד לא יודע את שמו של מתעד הרשומות של ברוס. השלושה הצטרפו בשם הפת'פיינדרס למסע.
פרול - ננס קטן בעל עניין רב בבוטניקה, ביולוגיה ודברים נוצצים. הצטרף למסע על תקן מומחה ברעלים, צמחים וחיות אקזוטיות.
האב ג'ורג' - כוהן של אל הרוח והגלים, גוזרה, האב ג'ורג' הצטרף למסע בשם כנסייתו. נהרג במהלך ניסיון התנקשות בדמויות.

אויבים ושונאים של גיבורינו האהובים:
ואנטוס - אחיה הצעיר של לויניה. ברשימת פשעיו כלולים רצח הוריו, ניסיון לרצח גיבורינו האהובים, שיתוף פעולה עם אביר המוות המטורף קאשר, הפעלת חפץ קסום בעל כוחות לא ידועים שגרם למוות של עשרות אנשים, ניסיון להקריב את אחותו בטקס שיחיה דרקון שחור גדול ונבזי במיוחד. ועוד כמה, זה רק מה שהדמויות יודעות.
קאשר- אביר גיהנום (Hellknight, אבירי הגיהנום הם השליחים האולטימטיביים של החוק, וכל קונצפט של רחמים או צדק נעלם מעיניהם.), נשכר על ידי שליטי סשרינה (העיר בה פעלו הדמויות בתחילת המערכה) כדי לחקור את פעולותיהם המפוקפקות של הדמויות. הביטוי "מפקח מן הגיהנום" מעולם לא היה כל כך רלוונטי. קאשר מעורער בנפשו ובשלב מסוים ניסונותיו לתפוס את הדמויות קיבלו טעם רע כשהם עירבו טבח של חפים מפשע רבים ונפילה למניפולציות של ואנטוס.
רוין - (Rowyn) עמדה בראש ארגון הפשע "דרקון הלוטוס", נוטרת טינה על השמדת ארגונה על ידי הדמויות.

אוקי, מקווה שאף אחד לא מבולבל. שימו לב שהמניפסט נועד רק כ referance, אין צורך ממש לקרוא אותו כי לעקוב.
והנה תקציר הסיפור:

previously on: Savage Tides

האצילה לווניה ואנדרבורן נקלעה למצוקה והבינה שיש צורך בפעולות חוקיות למחצה כדי להתאושש. היא החליטה לשכור בחשאי שכירי חרב שאף אחד לא יוכל לקשר אליה ולתת להם לעשות את העבודה המלוכלכת. שכירי החרב (גיבורינו האהובים) עמדו בהצלחה רבה בשתי המשימות הראשונות שהטילה עליהם. כשלוויניה גילתה שאחיה הצעיר ואנטוס שכבר לפני שנים פרק כל עול ונעלם גנב ממנה סכומים גדולים של כסף, היא חשדה שהוא מתכנן משהו נבזי ושלכה את הגיבורים לבדוק את העניין. ואנטוס הערים עליהם והפיל אותם לתוך מה שהוא חשב כשהייתה מלכודת מוות ודאי. בעור שיניהם ולאחר שאיבדו חבר קבוצה הגיבורים חמקו מן המלכודת ויצאו זועמים מתמיד חזרה לאור יום. לויניה נדהמה לגלות שאחיה מסוגל לדברים שתיארו, והחליטה שיש לתפוס אותו בהקדם, ושזו אחריותה האישית למנוע ממנו לעולל עוד רוע. בינתיים קאשר, אביר מוות מטורף שמונה על ידי הרשויות המקומיות לחקור את מעשי הדמויות, התחיל להפוף את חיי כולם לקשים יותר כשהוא חטף את סורא ותיחקר אותו תחת עינויים - עד היום שורא נושא צלקות פיזיות ונפשיות מלפיד ששרף את חצי מפניו, באיזור עינו השמאלית.
הקבוצה החליטה לנסות לתפוס את ואנטוס יחד עם שאר ארגון הפשע אליו השתייך, דרקון הלוטוס, כשהם גילו שואנוס מתכוון להחיות דרקון שחור בטקס שיכלול את הקרבתה של לוויניה. אחרי הרבה כאוס, מרדפים, חטיפות ומאבקים בהידרות, הדמויות הצליחו לפרק את ארגון הפשע "דרקון הלוטוס", להבריח את קאשר וואנטוס מהעיר ולהשאיר את כל החבר'ה הטובים בחיים.

כשבוע לאחר מכן, לוויניה גילתה שוואנטוס ברח למפרץ קראקן, מקום ששוכן כשני ימי מסע מסשרינה (העיר בה הכל מתרחש). היא שלחה לשם את הגיבורים בתקווה שהפעם הם יצליחו לתפוס את אחיה ולהסגירו למשמר. כשהגיבורים הגיעו למקום הם לא גילו מבצר מלא בפושעים ומבריחים כפי שציפו, אלא חרבות עשנות של צי ספינות קטן ומפלצות נוראיות ואגרסיביות רבות. המפלצות היו מעין מוטציות של יצורים חיים שפויים יותר - בני אדם, צבועים ואפילו דינוזאור אחד. כשהן חקרו את החורבות הדמויות מצאו שרידה שנותרה בחיים אך נקלעה בפנים מאז שהתרחש האסון שהביא את המוטציות, נאבקת על חייה כנגד גל אחר גל של התקפות. האישה העידה על עצמה שהיא קפטן בספינה של צי הארגמן, אירגון פיראטי חובק עולם. היא הייתה מלאת זעם על ואנטוס, שהיה אחראי לכל הזוועות שהתרחשו. לטענתה, ואנטוס ניסה לגנוב פנינה שחורה ומסתורית שהיא האספה במסועתיה, אך היא הצליחה לתפוס אותו במעשה. קרב התפתח על הסיפון ובמהלכו הפנינה נגעה בדם שניתז מגופות אחד הלוחמים. פני הפנינה החלו לגעוש ולבעבע, ובפניקה ואנטוס השליך אותה לתוך מי הים. כשזה קרה פרץ של אנרגיה שנראתה כמו אור שחור בקע מהפנינה, וכל היצורים החיים באזור הותמרו לתיפלצים הקניבליסטיים וחסרי התבונה ששורצים בו כעט. האישה והדמויות החליטו להמלט מהחורבות ביחד, ובמהלך קרב גדול שהתרחש בניסיון המילוט חבר קבוצה נוסף נהרג. כשיצאו מהחורבות האישה סיפרה להם שהיא החליטה להתנקם בואנטוס ושלחה קבוצה גדולה של אנשי צפרדע לחסל את ואנטוס ומשפחתו - היא לא הייתה מודעת לטיב הקשר בין ואנטוס ולוויניה. במהירות הדמויות חזרו לסשרינה, והצילו את היום פעם נוספת כשאירגנו את הגנות העיר להדיפת תקיפת אנשי הצפרדע.

לאחר מעללים אחרונים אלו, לוויניה החליטה לנטוש את חייה העירוניים ולצאת בעקבות דרכם הרוחנית של הוריה - חיי הרפתקנות. היא החליטה לארגן משלחת לאי Islend of dread, שם הקימו הוריה מושבה קטנה. היא קיוותה להגיע למושבה ולפתח אותה להתיישבות של ממש, ולהשתלט על האי פראי. כרגע הדמויות במסע לשם, והן הספיקו להדוף התקפת פיראטים, לחקור חורבות עתיקות של עיר מתרבות אבודה (סיידקווסט בדרך), ולשרוד שני ניסיונות התנקשות ממקור מיסתורי, חשדן מופנה כרגע כלפי רוין, ראש ארגון הפשע דרקון שהם השמידו.

המשך יבוא, וכן פרטים נוספים שעליהם ריפרפתי.

בכל הנוגע לפת'פיינדר והשוואתה למהדורה 3.5: כל אחד ואחד מהיעדים שפאיזו שמו לעצמם מולא בהצלחה, לדעתי. פת'פיינדר עדיין מרגיש כמו מו"ד 3.5 (וזה טוב, כי זו סביבת המשחק הכי נוחה ומוכרת לי) ולא כמו משחק חדש לגמרה (כמו נגיד במו"ד 4), החוקים פשוטים יותר איפה שצריך (היאבקות, לדוגמה), אין שום בעייה להשתמש בדברים מ 3.5, מדי פעם עם שיפצורים קטנים, יש יותר מגוון בכל הנוגע ליצירת דמויות מאשר ב 3.5 (ו ב 4, מניסיוני הדל עם השיטה). בסך הכול זה משפר את החוויה.

יש הבדלים, אבל לא משהו רציני במיוחד. נראה לי שההבדל הכי רציני הוא שאיחדו את כל סוגי ה-הכשלה\האבקות\דחיפה\פריקה מנשק למכאניקה אחת. לכל דמות יש הגנה מפני התקפות מיוחדות כאלה שנגזרת מהגודל (יותר גדול=יותר טוב) ומהכוח\זריזות (הגבוה מבין השניים) והתקפה שנגזרת מהגודל (כנ"ל) ומהכוח. אם בהתקפה שלך עברת את ההגנה של היריב, הוא נופל\אחוז\מאבד את הנשק\נדחף או כל צורה אחרת של מתקפה שתעלה לכם בראש משום מה. אם לא, זה לא עבד. אני לא יודע עוד הרבה על המכאניקה הזאת או על שינויים אחרים בשיטה, אבל זה בעיקר בגלל שלא הייתי צריך לדעת שום דבר יותר מפורט מזה. בגדול, זו עדיין שלוש חמש.

למעשה, ההגנה המיוחדת היא Combat manuever defence, ומורכבת מ 10 + תוסף זרז + תוסף כוח + התקפה בסיסית +מתאם גודל (גדול = טוב), וההתקפה המיוחדתCombat manuever bonus היא תוסף התקפה בסיסי +כוח + מתאם גודל. זה למעשה סוג שונה של התקפה וסוג שונה של הגנה.

ואו, נשמע בהחלט עמוס אירועים. אני מבין שרוב המערכה זה אינטראקציה בין דב"שים ופחות התקלות במפלצות?
Savage tides זה נתיב הרפתקאות של פאיזו, לא?

ושאלה אחרונה, מה זה Oracle? דמוי-כהן?

אוראקל הוא דמוי כהן מטיל לחשים ספונטני, שספק אם בורך או קולל בכוחותיו. הוא מקבל כוחות מיוחדים שמתבססים על מקור הכוחות שלו, בנוסף ללחשים. מקורות כוח אפשריים כוללים גלים, רוח, אדמה, להבות, עצמות, קרב וטבע. סורא הוא נביא של הגלים, כמובן. והקללה שלו לא מאפשרת לו לראות מעבר לכמה עשרות רגליים - מבחינתו, העולם מלא תמיד בערפל כבד. כתוצר לוואי, גם כשיש ערפל כבד או חשכה מוחלטת הוא רואה בדיוק אותו הדבר. אבל זה לא ממש מעודד אותו. חוץ מזה, הגורל עצמו רוצה לשרוף אותו חיי, אבל זה לא מתבטא בנתונים אלא רק בפראנויה בריאה וכמות רצינית של תקריות שכוללות להבות ואש.
הנה הנתונים במלואם. זה רק פלייטסט, אבל זה מה שאני משחק - בניתי את סורא קצת אחרי שהם שחררו אותו.
וחזרה לסורא:

את הספינה הזאת, שאנחנו באמת צריכים לתת לה שם, לקחנו משודדי ים. ה התקרבו אלינו קצת אחרי שוויברן נמשך לפסל בחרטום הספינה שלנו (התכוונו לתקוף אותו, על למרבה המזל ברוס שמע שהם לא תוקפניים במיוחד, כך שעזבנו אותו לנפשו כעבור זמן והוא עזב אותנו לנפשנו). שתי ספינות התקרבו אלינו עם דגל של גולגלות אדומות. באופן הגיוני, אלן התחיל לתקוף אותם בקסם ברגע שהם התקרבו מספיק. כתוצאה מכך, הקפטן של הספינה באמת התחיל עם כמה קללות יצירתיות ביותר, אבל זה לא עבד טוב במיוחד - הוא התחיל לצרוח עלינו אם אנחנו רוצים לעבור, כיוון שהם משמר הגבול של העיר אליה התחלנו להתקרב. עליהם, לדבריו, היה רק לעלות על הספינה, לראות שהכל בסדר, ולרדת. הכהנת שהייתה על הספינה שלהם רפאה אותו בזמן שתקשרנו עם לוויניה וברוס על הניקסי, וגילינו שאכן, העיר המדוברת מוזרה מספיק בשביל שהדגל שלה יהיה גולגלות אדומות. חבורה של מפגרים.
התייעצנו במהירות, ולמרות שאלן התנגד להרשות לאנשים שהם בבירור פיראטים לעלות לנו על הספינה, החלטנו שאם הדגל של העיר המטופשת הוא אכן הדגל שלהם, אפשר לתת להם לעלות על הסיפון. כשהם עלו, הקפטן הושיט לולארוס מגילה שלטענתו מכילה את תקנון החיפוש שלהם. ולארוס היסס לרגע, ובצדק, מלקחת את המגילה, כך שאלן פשוט שלח את היד ותפס אותה במקומו.
במקום, כל הפיראטים שלפו נשקים. אלן נפל על הרצפה חסר הכרה.
זה לא היה קרב קשה במיוחד - אני התרוצצתי קצת ודאגתי שאף אחד מהמלחים וסגל הפיקוד לא ימות, ובינתיים המפלצות של רומא והלהב של ולארוס נפטרו במהירות ובאפקטיביות מהקפטן היריב, מהעוזרת שלו, והלטאות שלה. בשלב מסויים גם אלן התעורר והצטרף למהומה עם קסם הפיות שלו, ובסופו של דבר.. טוב, שחטנו אותם. אף מלח שלנו לא נהרג, תפסנו שבויים חלק ניכר מהפיראטים והרגנו את האחרים. בשלב מסויים הספינה שלהם התחילה לעלות באש, והצוות המאומן שלי כיבה אותה ביעילות ומהירות שנבעו מהרבה מאוד אימונים. המקרה הזה הוכיח לי בלי שום ספק שתרגילי אש הם אמצעי אפקטיבי להעסיק מלחים כמו גם לכיבוי שרפות, ואני בפירוש הולך להמשיך לתרגל אותם. תזכורת לעצמי - לשאול את אלן ואת רומא אם הם יכולים ליצור אשלייה של אש בקסם, שתוכל להפוך את התרגיל למציאותי יותר. כמו גם לשאול את אלן אם המשרתים הקסומים שלו יכולים לעזור בניווט ספינה ובכיבוי אש... אולי הוא יוכל להצטרף לתרגול בתור תומך-קסום-נגד-להבות! כן, זה נשמע טוב.
איפה הייתי? אה כן, הספינה. היא נפגעה מעט מהאש, אבל כאמור, טיפלנו בה טוב. אנחנו נחלק מחדש את המלחים ונשכור עוד כמה בעיר הבאה (והאחרונה עד ליעד) בה נעצור. עלול להיווצר חוסר קל במלחים על כל ספינה, אבל אני לא חושב שזה משהו שנוכל להתמודד איתו. *שורה מחוקה, מישהו העביר עליה קו שמונע את האפשרות לקרוא. ניתן לזהות את אחת המילים - 'הזדמנות' אם מתאמצים קצת, במרכז השורה. המילה הראשונה היא כנראה 'מלבד'* אני אהיה האחראי על הספינה הזאת, ואקח איתי את רומא או את אלן.
גם הספינה השנייה הסתדרה לא רע בהתקפה עליה - לוויניה נלחמה באומץ לא צפוי מצד בת אצולה, מה שבלי ספק מצביע על כך שההורים שלה חינכו אותה כמו שצריך. אבל מה שבאמת מעניין הוא מי שנלחם מבין המשרתים של ברוס - לין. מסתבר שהוא פחות או יותר קרעה אנשים לשניים בידיים חשופות!
עד כאן בינתיים. אני אוסיף בקרוב פירוט על האירועים שהתחילו את הכל, את מה שמותר לי לכתוב. בתקווה, אני אגמור לכתוב הכל לפני שאהרג. אם לא - ולארוס, אני רוצה שאתה תשלים את הכתיבה. כל מי שהיו בקבוצה שגנבה את הספינה כבר מתו או ברחו, ומהקבוצה שנמלטה ממנהרות אוכלי האדם נשארנו רק שנינו. מה שלא יקרה, צריך לתעד את מה שאנחנו יודעים. מישהו חייב לעצור את ואנטוס.
על החתום, סוֹרָא אוֹמִיטַאי.

אני מתחיל לאהוב את השיטה הזאת מרגע לרגע, ועדיין אלכימאי יותר מגניב מאוראקל. ולנושא - אני מכיר יותר מדי טוב את ההרגשה שבטח הייתה לשחקן של אלן אחרי שהוא חטף את הפתק והתעלף, הפזיזות היא מהשטן :(

חזרה