• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קמפיין שלא הורץ: World of Warcraft

בשבוע האחרון, עבדתי על קמפיין בעולם של World of Warcraft, לבקשת שחקן שלא אנקוב בשמו. לרוע המזל, הסתבר לי בדיעבד, שהשחקן שביקש זאת הוא חוכמולוג כפוי טובה (ולא אפרט עוד פרטים בנושא), מה שהשאיר אותי עם קמפיין שכנראה לא אעשה בו שימוש.

מאחר שכך, נראה לי שהדבר היחיד שאפשר לעשות איתו, זה לפרסם את בסיס הקמפיין ותקציר הפרק הראשון שלו כאן.

מיקום התחלי של הקמפיין: Hillsbrad foothills
מחנה: Alliance

הקמפיין מתחיל, לאחר שה-Forsaken, בראשות המנהיגה המקומית שלהם - Deahtstalker Darthalia, משגרים התקפה כבדה על בני האדם במחוז (מה שמתואר פחות או יותר בסדרת הקוואסטים של ה-Horde שנקראת The battle of hillsbrad), אבל ההצלחה של המתקפה חלקית מאד; בני האדם לא נעקרו. מאוכזבת, כועסת ומפחדת מהתגובה של האדון שלה, ה-Dreadlord וארימת'ארס באנדרסיטי, דארת'אליה נוקטת בשיטה אחרת: היא כורתת ברית סודית עם הטרולים משבט ה-Whitebark, ושוכרת את שירותו של "רופא מכשפות" ידוע לשמצה מהשבט, שמומחה במלחמה מלוכלכת של פגע וברח, אגב שימוש בכשפים אפלים ונבזיים במיוחד. השיטה מפילה קורבנות כבדים מבני האדם באיזור.

ה-NPC הראשי של המערכה (אפשר גם להפוך אותו לדמות שחקן, אם מישהו מתחבר אליו), זה סר קארל לסקוור, בן צעיר של משפחת אצולה מושחתת מסטורמווינד, שנמאס לו מהעסקים האפלים של הדוד שלו, ומזה שמנסים לגרור גם אותו אליהם, ומחליט להקדיש את עצמו לקריירה צבאית (בתור פאלאדין); הבעיה היא, שמדובר בטיפוס רומנטי, לא תמיד מחובר למציאות, ובעל נסיון צבאי קטן מאד בפועל. המפקד המקומי בסאות'שור, שמקבל אותו לשירותו, זועם על עצם הרעיון ש"עכשיו הוא צריך להיות מטפלת של החמור הצעיר", ומקרקע אותו לעיר, כשהוא דואג לא לשלוח אותו לשום משימה מסוכנת; הוא גם מצמיד לו סרג'נט ותיק וקשוח (אחת האפשרויות, שזה יהיה גמד) כדי לדאוג ש"הטיפש לא יהרוג את עצמו, ולא תגיע לי חקירה מטופשת מלמעלה על איך הוא הצליח להתפגר".

מעבר לזה, תחילת המערכה נמצאת בצילם של שלושה ארועים חשובים:

1. במסגרת המאבק המתמיד בין סאות'שור לבין הסינדיקט (האצילים המודחים של ממלכת אלטאראק הישנה ותומכיהם), אחד מהאצילים היותר מוכשרים של הסינדיקט, בארון ריינאלד פאלקנהורסט (אחיו של אחד המנהיגים הראשיים של הארגון), עורק עם חלק מאנשיו הנבחרים אל המחנה של סאות'שור, ומציע להם סיוע צבאי בתמורה לחנינה על פשעיו ופשעי אנשיו, ודרישה להכיר מחדש במעמדו. המושל של סאות'שור אישר את התנאי הראשון - את השני הוא שלח להחלטה בסטורמווינד עצמה.
בארון ריינאלד מחזיק, ביחד עם אנשיו, במצודה הררית במקום קשה לגישה שצופה על דורנהולד קיפ, ומנהל "חילופי מהלומות" מול בעלי בריתו לשעבר שמחזיקים בעיר החרבה. אולם, למרות שיתוף הפעולה הזהיר בין הצדדים (מאד זהיר, אף אחד לא בוטח בשני ולו למרחק יריקה), לא עלה בידם להשיג הישג צבאי משמעותי - ככל הנראה, משום שסאות'שור לחוצה בקרב מול הפורסייקן מטארנ'ס מיל.
כך או כך, בתור "מתנה בונת אמון", בארון ריינאלד שולח למפקד סאות'שור שבויה שלכד זמן-מה קודם לכן: Blood elf צעירה ויפיפיה ממוצא אצילי, שיתכן שריינאלד החזיק קודם לכן כדי לסחוט כופר שמן מה-Horde (אולם ככל הנראה, נכשל - שום כופר לא הגיע); לטענתו, הוא שולט בה בעזרת צמיד מכושף (חלק מהמתנה), שיכול לאלץ אותה לעשות כדברי המחזיק בו. השבויה, קוסמת ערמומית בשם פליסיה דוונסטריידר, לא ממש מרוצה מהמגורים העלובים בהם היא מוחזקת ב"מעצר בית". היא יצור ציני, יהיר וחכם; מצד אחד, היא בזה עמוקות לחבורת בני האדם שמחזיקה בה (מבחינתה, אלו ברברים שחיים בבתי עץ דולפים עם גגות קש - דרגה אחת מעל ogres וטרולים). לעומת זאת, היא לא מתביישת להפעיל את קסמיה הנשיים על כמה וכמה מהקצינים של סאות'שור, כדי שיספקו לה מיני מותרות ודברים אחרים שהיא חפצה בהם. ראש העיר והמרשל שלו, לעומת זאת, לא ממש יודעים מה לעשות עם "המתנה" הזו - במיוחד לאור העובדה שחלק גדול מהקצינים שלהם כבר מחבבים אותה, או פשוט לא יכולים לעמוד בפניה, כאשר היא עושה הצגה משכנעת מאד של עלמה בודדה, אומללה ומפוחדת.

2. שבועות מספר קודם לתחילת הקמפיין, הגיע שליח לסאות'שור עם בשורות משמחות מאד: חבורת עילית של ה-Alliance ערכה פשיטה מוצלחת על ה-Scarlet Monestary והקנאים שהתבצרו בו, הרגה רבים מהם, ולקחה בשבי כמה "צלבני ארגמן" בדרג בכיר, מתוך מטרה להביא אותם באזיקים לסאות'שור, ומשם ככל הנראה לסטורמווינד.
אלא, שהשבועות חולפים מהכוח אין כל זכר; ולאט-לאט, מתחילים להתגנב ספקות אפלים, ביחד עם קטעי שמועות, שמשהו קרה להם אי-כה בדרך חזרה... וגם העובדה, שהפורסייקן מקבצים כוחות על גבול יער סילברפיין לא ממש מעודדת, בנקודה הזו או בכלל.

עד כאן, היסוד, ומכאן למהלך הפרק הראשון:

הפרק הראשון מתחיל בליל סערה קשה; בשיא גשם הזלעפות שמשתולל, מגיעה ידיעה על כח גדול של פורסייקן, מלווה בקוסמים טרולים, שמתקדם בחסות החשיכה לעבר החוות בפאתי העיר. המרשל המקומי מגייס את הרוב המוחלט של אנשיו ויוצא לקדם את התוקפים, כאשר רק בדיעבד יתברר לו, שמדובר בהסחת דעת מתוחכמת, שנועדה "לטרטר" את כוחות המגן של סאות'שור, להעלות אותם על כמה מלכודות שיפילו מהם קומץ אבדות, בלא להכנס לשום קרב מכריע. כל זאת, כדי להסתיר משהו שקט בהרבה, שקורה בינתיים במקום אחר.

מובן, שגם הפעם, המרשל העקשן מסרב להתיר לסר קארל לצאת עם עיקר הכח, ומותיר אותו - כמעט בוכה מרוב זעם - עם כח העתודה הקטן שנשאר בעיר. פליסיה מנצלת את המצב, ובלשונה החלקלקה מתמרנת את סר קארל "להכריח" אותה לצאת איתו אל החופים האפלים מדרום לעיר; שם, מחכה ידידה חדשה ומפוקפקת שפליסיה יצרה איתה קשר, שתעמיד לפאלדין המבולבל "הצעה שאי אפשר לסרב לה"...

תיאור של ההרפתקאה עצמה, כפי שהיתה צריכה להתרחש... בהמשך :)

נראה לי שלזה בדיוק מיועד התת-פורום הזה.
בכל מקרה - הייתי צריך מקום "להנציח" תוכניות, שהפכו לחסרות שימוש אחר בגלל שחקן ש... איך נאמר את זה - מידותיו אינן מן המשופרות (למה תמיד אני נופל על כאלו? :cry: ).

חבל שהוא לא ניסה את זה .
זה נשמע קמפיין מעולה, נתת לי כמה רעיונות לקמפיין משלי (כבר שבועות שספרי הwarcraft שלי שוכבים במדף ומעלים אבק) למרות שזה קצת מבולבל ,ולא הבנתי מי כנגד מי והלוואי שמישהו היה עושה משחק אפי טוב של warcraft .

Tell me about it...

מה שכתבתי כאן זו רק ההתחלה של קמפיין בסדר גודל הרבה יותר גדול, שמערב בין היתר את ה-Scarlet crusade, ה-Blood elves וכמה וכמה סודות מתקופת האימפריה העתיקה של הטרולים. אבל כמסתבר, נתקעתי איתו, ונתקעתי חזק...
(אין דבר מרגיז יותר מקמפיין שנקבר באיבו בגלל התנהגות מגעילה של שחקנים)

אם היית מריץ משהו כזה בפורום זה היה נהדר,(הייתי מצטרף ראשון) אני הייתי מריץ בעצמי ,אבל פשוט לא ידעתי כמה אנשים הם בעלי ספרים של זה .
אז לפי הבנתי הפלאדין שלא מאפשרים לו לעשות כלום ,זה דמות השחקן ?
ולאיזה דרגה ההרפתקה הזאת בנויה?

לשאלותיך:

1. התכנון היה לחופשיטה, תוך התחשבות בכמה אלמנטים טכניים של wow (וכמובן, עולם המערכה שלו). בכפוף לכך, אפשר להציב את הדמויות בהתחלה בערך בדרגה 21 (אם מדברים על הסקלה של 1-80). כמובן, ישנם שינויים מחוייבים מבחינתי - למשל, חפצי קסם הם נדירים יותר, לא כל דמות באשר היא מסוגלת ליצור חפצים טובים באפס זמן ועם כמה רכיבים וכ"ו (דברים שמתאימים מאד למשחק מחשב, אבל לא למערכת משחק תפקידים).

2. המיקום ההתחלי הוא Southshore, על רקע המאבק בין בני האדם לאלמתים (forsaken) על השליטה בשטח, והנטיה של כמה מהאחרונים לחרוג (בלשון המעטה) מההנחיות והמדיניות של ה-horde ולאמץ אסטרטגיה הרבה יותר מרושעת.

3. הפלדין המתוסכל יכול בהחלט להיות דמות שחקן, אבל לא חייב. כל דמות באשר היא, שיש לה סיבה הגיונית להיות בעיר ולעבוד עם הצבא המקומי של ה-alliance (בין אם כחלק ממנו ובין אם בשיתוף פעולה חיצוני יותר) יכולה להיות דמות שחקן. ה-Blood elf פליסיה דוונסטריידר, לעומת זאת, חייבת להשאר npc.
אגב, ראוי מאד להזהר לדעתי מדמויות סטריאוטיפיות. כמעט ולא ראיתי, למשל, שחקן ששיחק גמד ולא נפל לקלישאה הסטריאוטיפית הרגילה (זו היתה רק דוגמא; מהסיבה הזו אני מחבב דמויות של humans - הן פתוחות להמון כיוונים).

אהה!!! חשבתי שזה warcraft rpg (ידעתי שאין את זה להרבה אנשים את זה )
אם תוכל לפרסם את השיטה שהתכוונת לשחק, איתה זה יהיה נחמד .

וסתם רעיון שעלה לי בראש עכשיו:
יכול להיות מגניב לשחק horde ,מכיוון שhorde הם הרבה יותר מעטים מalliance והיה נחמד לשחק חצי אוגר שליח של ת'ארל ,שנשלח לארגן את כוחות הforsaken ולהתכונן לפעולת נקם קטלנית.
ואולי היה אפשר לטבל את זה בנסיון לגייס שבט טרולי יער למשימה החיים בשטחי גמדי פטיש הפרא ,למצוא את האחראי על המתיחות בשטח ,ואולי אפשר לסיים בפלישת אלמנטלים שBlood elf משוגע פתח להם שער מעולמם(מה שיאלץ את הכוחות לשתף פעולה) וזה רק משהו שהמצאתי על המקום, ומאפשר דווקא משחק horde ולא alliance.
ולמי שאין כוח לקרוא את כול מה שכתבתי ,אומר את זה במשפט אחד קצר :
for the horde ! (או בתרגום ישיר : היה נחמד אם היית יוצר גם אפשרות למשחק horde ולא רק קמפיין אליינס )

לא ממש (אישית, אני לא אוהב לשחק גופות רקובות או יצורים עם ניבים/חטים).
בכל מקרה, הרעיון שהעלית בעייתי מסיבה מאד פשוטה - הפורסייקן באיזור, פחות או יותר, מצפצפים על ההוראות של ת'ראל ועושים ההיפך מהם. במקום להתמקד בסקורג' (שזו ההנחיה שמגיעה מאורגימר), הם עסוקים בפשיטות נבזיות על בני האדם, מה שיכול להבעיר את כל החזית - וזה הדבר האחרון שת'ראל רוצה או צריך.
ולמעשה, אפשר גם למתוח קו ולנחש מי האחראי הישיר למעשי הנבלה - הרי ה-Deathstalkers מצייתים לוארימאת'ראס (הדראדלור ש"משרת בנאמנות" את סילבנס), ודי ברור מה הדאמון באמת רוצה ומתכנן בשקט מאחורי הגב של מלכת האנדרסיטי.

dart-b אמר/ה:
אם היית מריץ משהו כזה בפורום זה היה נהדר,(הייתי מצטרף ראשון) אני הייתי מריץ בעצמי ,אבל פשוט לא ידעתי כמה אנשים הם בעלי ספרים של זה .
אז לפי הבנתי הפלאדין שלא מאפשרים לו לעשות כלום ,זה דמות השחקן ?
ולאיזה דרגה ההרפתקה הזאת בנויה?

דארט,אתה יכול להריץ את זה בכמה דרכים:

1.לפי מה שראיתי,מו"ד 4 פשוט מושלמת לWOW

2.אם כמה התאמות,אפשר גם לשחק במו"ד 3.5,רק לשנות מעט את האו]י של המיקצועות והגזעים

3.אתה יכול להכין דמויות מראש,או להסביר בקיצור איךף לעשות דמויות.

Envinyatar אמר/ה:
. התכנון היה לחופשיטה, תוך התחשבות בכמה אלמנטים טכניים של wow (וכמובן, עולם המערכה שלו). בכפוף לכך, אפשר להציב את הדמויות בהתחלה בערך בדרגה 21 (אם מדברים על הסקלה של 1-80). כמובן, ישנם שינויים מחוייבים מבחינתי - למשל, חפצי קסם הם נדירים יותר, לא כל דמות באשר היא מסוגלת ליצור חפצים טובים באפס זמן ועם כמה רכיבים וכ"ו (דברים שמתאימים מאד למשחק מחשב, אבל לא למערכת משחק תפקידים).

לא ממש נכון.בWOW חפצי קסם הם מאוד דירים,ההבדל הוא שפשוט כל נשק הוא מיוחד בפני עצמו.
ואגב,לפי מה שראיתי מהשיטה של קלדאריה,היא תפורה על זה.

תראה,אני לא לא רוצה להתחיל לקבל הסברים על הספר,כל מה שאני אומר,זה שגם בלי הספר,כל אחד יכול להריץ WOW.אני אתן לך דוגמא ממש טובה:שיטת היצירה.בשתי דקות וחצי אני מכין לך שם דמות WOW הכי מוזרה שאתה יכול לחשוב עליה[אל-מת פאלדין?] בלי בעיה.

לפי מה ששמעתי, הספרים אזלו מהחנויות.
ובכל מקרה, ממילא אין לי אפילו על מי לנסות את הקמפיין שכבר יש לי...

לגבי חפצי קסם - במשחק המחשב לפחות, הם נמצאים כמו זבל. לזה בדיוק התכוונתי בהפחתה דראסטית של מספר החפצים, קרי - שאי אפשר יהיה להכנס לאיזה AH ולמצוא עשרות מהם, או לקבל אחד כהם על כל הרפתקאה/משימה מוצלחת.

היחידים שבאמת נדירים אלו ה-epics (אלו שהשם שלהם כתוב בסגול).
אפילו אם נתייחס רק לחפצים שהם Rare (שם כתוב בכחול, בד"כ יש יכולת מיוחדת - לפחות אחת), הרי כל mini-boss (עלוב ככל שיהיה) באחד המבוכים של המשחק זורק אחד כזה בסיכוי של 100%...

הגישה שלי, היא שמינון נמוך של חפצי קסם (ונקיטת גישה לא מעודדת כלפי מנצ'קיניזם בכלל, לא משנה באיזה עולם/מערכה/שיטה מריצים), תורם מאד לכך שהאנרגיה תושקע במשחק תפקידים, ולא ברדיפה אחרי חפצים.

בכל מקרה, בואו נסכם זאת בכך:
אם מישהו יצליח "לפתות" אותי עם דמות טובה ועמוקה, אני אוכל לנסות להעביר את הקמפיין להרפקאת רשת (כנראה הרפתקאת יחיד).
במה אני מתכוון ב"דמות טובה":
- סיפור חיים מעניין שמשולב יפה בעולם המערכה הכללי של WoW.
- להתרחק מאופי סטריאוטיפי (כמו: הגמד המחופספס שעובד כמפקח מכרה ואוהב מאד לשתות ולרטון). ב-wow יש, לטעמי, יותר מדי תרבויות שהן סטריאוטיפיות מאד, ומקשות ליצור דמויות טובות באמת (כאשר הגמדים, הגנומים והטאוראן הם הגרועים שבחבורה). לעומת זאת, נראה שאצל בני-האדם, ה-night elves וה-Blood elves יש את הפוטנציאל הגדול ביותר (חברה מורכבת, עם קונפליקטים פנימיים עמוקים ומאבקים פנימיים קשים שיכולים לתרום מאד ליצירת סיפור דמות טוב).
- סיבה הגיונית ולא מאולצת מדי שתביא לכך, שהדמות מצויה כעת ב-Southshore, ועובדת (גם אם באורח רופף ולא ממש מחייב) בשביל הצבא של ה-allience.
- ובשום פנים ואופן, לא Forsaken או אלמת מסוג אחר כלשהו.

אני מקווה שזאת לא הקפצה.
בכל מקרה יכול להיות נחמד אם תפרסם את שאר הקמפיין, וגם אני יותר ממוכן להשתתף בו ולשלוח לך דמות אם אתה עדיין מעוניין(אני מכיר את העולם של wow די טוב ממשחק הרשת, משחק האסטרטגיה, wowwiki, והספרים כמובן שיצאו למערכה)

גם זו מעין הקפצה...
(אולי בגלל שכבר לא עקבתי אחרי הפתיל).

בכל מקרה, בגלל מיעוט הפתילים בפורום הפתיל הישן שלי נשאר למעלה, כך שאני לא רואה בעיה עם זה.
זה לא שאני לא מתפתה לחזור להריץ משחק תפקידים כזה או אחר - אבל הפונדק נחסם למשך זמן ארוך במקום העבודה שלי, ומעבר לזה, הכשלון הטוטלי של הרצת ה"שאדורייך" די ריפה את ידי, לפחות במה שנוגע להרפתקאות רשת (ועל מה שקרה בביגור אני אפילו לא אתחיל לדבר...). יתכן שאני תובעני מדי בתור מנחה, בעיקר במה שנוגע להבנת המערכה ולמשחק תפקידים, אבל פחות או יותר, זה מה שאני נהנה ממנו.
(האמת - אפילו לא טרחתי לפרסם ערכים חדשים של שאדורייך שהשלמתי בינתיים).

לגבי הקמפיין שתכננתי בעולם של WoW, הוא נוגע בגדול למאבקים הפנימיים בין בתי אצולה ב-Silvermoon מצד אחד, וב-Stormwind מצד שני. בגדול, אצילה צעירה ומאד שאפתנית מה-Blood Elves, מבינה שהדרך שלה למעלה חסומה בגלל קרובי משפחה טרדניים, ואין לה הרבה סיכוי להגיע לגדולה באמצעים קונבנציונליים. היא יוצרת, בערמומיות רבה, סטינג שלם שיביא אותה לסטורמווינד (ההרפתקאות באיזור הילסבראד הן למעשה פרק הפתיחה), ויאפשר לה לתפוס עמדה של כוח שם, תוך כריתת בריתות עם כמה מהאצילים האנושיים ותככים כנגד אחרים.
את הדרך אל ה"Allience" היא מתכוונת לרפד בגופות של forsaken, אותם היא מתעבת בכל מקרה.
לזכותה יאמר, שלא רק ציניות ותאוות כח מניעות אותה - היא באמת סבורה שהעם שלה עשה שגיאה קטלנית בברית עם ה-Undercity, והשגיאה הזו תעלה להם ביוקר יום אחד. היא נגעלת במיוחד ממנהיגת ה-Deathstalkers בטארן מיל, ומתאוות הרצח והטבח שלה. במסגרת המאמצים להשיג את הראש של האחרונה (מתוכנן להיות ה"מתנה" שתוגש למלך של סטורמווינד, בכדי לרכוש את אמונו), נחשפת ברית אפלה בין ה-Forsaken בהילסבראד לבין שבט אפל של טרולים (לא אלו מה-Horde), שמעוניין להשתלט על מקדשים עתיקים באיזור וברמת אראת'י. הברית הזו יכולה להדק טבעת קטלנית סביב כל האיזור של Southshore.
בהמשך, יכנסו לתמונה גם כמה גורמים חיוביים יותר ב-Horde, שחושדים שהאלמתים באיזור יכולים לסבך אותם בצרות צרורות; ומצד שני, האצילים המושחתים בסילברמון לא ישארו חייבים לבוגדת הערמומית על ההשפלה, ויתכננו נקמה אכזרית בה ובאלו שיתחברו אליה.

יש עוד אלמנטים בקמפיין שנוגעים לקוים משניים יותר, אבל כדי לא לסבך את התמונה, אני לא אציין אותם כרגע.

חזרה