• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קללת כס הארגמן חלק ראשון: על סף האנרכיה

איתיליבנה

פונדקאי ותיק
הערת המחבר: (תמיד רציתי לפתוח סיפור ככה :) )
זהו סיפור ההרפתקאות שעוברת חבורתי הנוכחית דרך סדרת ההרפתקאות "קללת כס הארגמן", מעט פאיזו. מכיוון שאנחנו בכל זאת משחקים משחק שולחני אותו אני רוצה להעביר בצורת סיפור, לקחתי על עצמי את החופש להוסיף דיאלוגים ומחשבות טקטואליות של הדמויות כראות עיני. יתכן (אבל הסיכוי קלוש), שאני והחבורה שלי נהפוך את זה למעין פרויקט משותף, שבו כל אחד מהם אחראי לכתוב פרקים בסיפור מנקודת המבט של הדמות שלו. עד אז - אני המספר!
נ.ב: הסיפור מתרחש בעולם מערכה שאני מניח שרובכם לא מכירים. לכן, לאורכו, תמצאו רמיזות רבות לסיפורי רקע מרתקים ביותר. אם זה מסקרן אתכם, אתם מוזמנים לשאול.
וכעט, לסיפור.

פרולוג:

שחר נוסף הפציע על קורבוסה. קרני האור הראשונות תמיד היו התאורה המושלמת לעיר הזו, לפני שהמולת האנשים מלאה את הרחוב ולפני שהיום התחיל להיות ממש חם. הקרניים האירו את מבני העץ כפולי הקומה שהיוו את מירב העיר, ואז המשיכו בדרכן להאיר את מבני האבן הבודדים שלה, ברובע הגבהים, משכן האצילים, מקום של כבוד ועושר. הן האירו את מצודת קורבוסה, על רום משכנה הקצה הפרמידה העתיקה של השואנטי. אבל יותר מהכל, הם האירו את הים. הזוהר של המים חזר מהגלים המלוחים של האוקיינוס ומהמים המתוקים של הנהר שזרם דרך העיר ונשפך אליו, והשתקפו חזרה טהורים יותר מזהב.
בעוד שהאפקט הכללי היה מרשים באופן בלתי ניתן לערעור, מנואל היה נותן שלושה זהובים כדי לעכב אותו בשעה שעתיים. הוא התהפך על המצע המעופש שלו וגנח תלונה לכל מי שעלול לשמוע. לאחר רגע הוא חשב, במחשבה שניה, אולי עדיף היה לשלם את הזהוב האחד ההוא בשביל גג מעל הראש ומיטיה טובה מתחתי...
מנואל עצם את עיניו לעוד דקה או שתיים, ולבסוף החליט שלא יוכל לישון יותר והגיע הזמן לקום. הוא הדף את השמיכה שלו ונעמד, מוחה קורי שינה מעיניו. כמו ברוב הערבים, הוא ישן ברחוב. אמנם הוא כבר התגבר על משבר האבקה הקטן שלו, אבל זה לא אמר שכבר היה לו את הכסף להרשות לעצמו נוחות. הו לא, לא למנואל. מה הוא כבר עשה שמגיע לו משהו טוב אחת לכמה שנים טובות?
לאט ובגרירת רגליים בתחילה, אך בעירנות גוברת מרגע לרגע, הוא החל ללכת במורד הרחוב. העירנות הייתה דבר הכרחי בחלקים אלה של קורבוסה, שכן היו עוד טיפוסים אחרים, עירניים מאוד, שהיו שמחים לשים יד על הארנק שלך. כמובן, במקרה של מנואל הם היו מתאכזבים, אבל חלקם עלולים להחליט לחפור לו קצת בתוך המעיים כדי לבדוק אם, בטעות, הוא בלע מטבע אתמול.
רק כדי להזכר כמה מצבו רע, הוא נסוג לתוך פינה של סמטה אפלה במיוחד ובדק את ארנקו. רוב תוכן הארנק לא הפתיע אותו: שישה מטבעות נחושת, שני מטבעות כסף, ואחד זהוב שהוא השאיל מאדם לא עירני כלל שהיה טיפש מספיק לעבור באיזורי העוני של קורבוסה הישנה. אבל כן היה שם פריט מפתיע אחד - מופנה עם הגב כלפי מעלה, נח בארנקו קלף האררו (הערת חוץ: סוג של קלפים המקבילים לטרוט). מנואל קימט את מצחו בתהייה. איך אתה הגעת לשם, הא? . הוא אחז בזהירות בקלף ושלף אותו החוצה. הוא סובב את הקלף, מצפה לראות את אחד הציורים המאפיינים קלפי האררו, כמו הליצן, המגדל השבור או הכימרה. מה שהוא ראה הפתיע אותו אפילו יותר מקודם: הצד השני לא הכי ציור, כי אם כתב.
מנואל ידע לקרוא, אבל זה לא היה קל במיוחד. בזמן שהוא קרא, עיניו הצתמצמו בריכוז, ופיו הגה את ההברות ללא קול. " מנואל היקר", הקלף פתח, "אתה לא מכיר אותי, ואני לא מכירה אותך. אבל אני יודעת מי אתה. יותר מדויק, אני יודעת שלשנינו יש מכנה משותף. אותו צורך בוער בקרב שנינו... נקמה.". צמרמורת עברה בגבו של מנואל. לא הייתה זו העובדה שהקלף צדק בכל מאת האחוזים שגרמה לכך, אלא האופן בו המילה הייתה כתובה, מודגשת בשחור. הוא יכול היה לראות שנאה שופעת מהקלף.
"לבד, אף אחד מאיתנו לא יכול להשיג זאת, ואני חוששת שאפילו שנינו לא נוכל לעמוד במשימה. לכן קראתי לך ולעוד אנשים כמוך באופן הזה, כדי שתדעו, שכעט קיבלתם את ההזדמנות שלה חיכיתם. אם אתה מעוניין, תבוא לדירתי שבהצטלבות רחוב פסל-דג והסמטה המלוחה, בקורבוסה הישנה, היום, עם רדת השמש.
-על החתום, זלרה"
לאחר שסיים לקרוא את הקל ,מנואל החזיר אותו באיטיות לארנקו. נקמה, הוא חשב. כן, לא תזיק לו אחת כזו. הוא ימצא את הזלרה הזאת ויקשיב למה שיש לה לומר, ואם היא יודעת משהו... אם היא יכולה לעשות משהו שיקדם את המטרה שלו, מנואל ידע שהוא ישתף איתה פעולה. ולא משנה מה המחיר.

סוף הפרלוג.

בעיקרון אסור לעשות דאבל פוסט ואני יודע את זה, אבל אני לא מתכוון לחכות שמישהו יגיב כדי להמשיך לכתוב את הסיפור שלי (גם כי כבר עבר הרבה זמן מאז ששיחקנו את הקטע ההוא ואני עלול לשכוח, וגם כי כמו שזה נראה אף אחד לא עומד להגיב :) )

מנואל העביר את היום בלחכות לערב. חוסר הפעולה הזה היה זר לו, ועד שהשמש החלה לנשוק לקו האופק הוא כבר כמעט צרח מרוב שעמום.
בזמן שהוא הלךבאיטיות לכיוון דירתה של זלרה הזו, תהיה מי שתהיה, הוא נתקל בעובר אורח בבגדים מכובדים. "סליחה, אדוני", הוא מלמל והמשיך הלאה. אופס... נראה לי שנפל לך הארנק. אל תדאג, אני אשמור אותו בשבילך.
כשהוא הגיע למקום המיועד, מנואל הבין שהוא לא היחיד. זה הגיוני. חלאות כמו גאדרן תמיד יוצרות לעצמן הרבה אויבים.
בלי הפתעה רבה, הוא הבחין ששנים מהם היו ואריסיאנים. כל אנשי העם הנודד נראו לו אותו דבר בערך, אבל השניים האלה היו זהים כל כך, שהוא הבין שהם חייבים להיות תאומים. אחד מהם היה לבוש בבגדים שמישים ויעילים, שהצביעו על רצון לגמישות ותנועה מהירה. סביב צווארו הייתה תלויה שרשרת, והסמל הקדוש של אל היין והחופש התלתלה על חזהו השזוף. אחיו, למרות שעיניו היו שחורות באותה מידה ותווי פניו נעימים באותה מידה, היה הרבה יותר נוקשה. הוא היה לבוש בשריון הרצועות המסורתי של כנסיית אבאדאר, אל הערים והמסחר.
ליד התאומים עמדה דמות נוספת, וכשהוא קרב יותר מנואל ראה שהיא אלפית. על פניה הייתה הבעה של שלווה נפשית ורוחנית, והיא לבשה בגדי מנזר צנועים.
נראה שהשלושה סוףסוף הבחינו בו, כי הם הסתובבו לעברו ופלטו קריאת הפתעה קטנה. מנואל המשיך להתקרב באותו הקצב, וכשהיה קרוב מספיק הוא אמר, "קלפי האררו, הא?"
השלושה הנהנו, ואחד התאומים, האחד של אל היין, הוסיף, "קוראים לי זאק. זה האח שלי האל. וזאת..." הוא הצביע על האלפית וקימט את מצחו. "אני זוכר את זה, תו לי לנסות..." האלפית נדה בראשה בחוסר סבלות ואמרה, "קוראים לי מלינדה. נראה שאני היחידה כאן שמוצאה לא בקורבוסה, לכן קשה לכם להבין את המבטא שלי". מנואל הנהן לשמע השמות. "שמעו, חבר'ה, הייתי שמח להשאר כאן ולקשקש כל היום, אבל יש לנו איזה בריון פשע לתפוס, לא?".
זאק החמיר את פניו ונראה כחיכוי לעג של אחיו. "זה לא מנומס לא להציג את השם שלך כשכל השאר עשו זאת. בטח יש איזה חוק בשביל זה, הא האל?". האל גלגל את עיניו כלפי מעלה. "תסלח לאחי, בבקשה. הוא נוטה להיות שתוטי לפעמים".
מנואל גיחך ברשעות. "אל תדאג, ברגע שתלמדו להכיר אותי תדעו שאח שלי יצטרך לסלוח לי רוב הזמן. קוראים לי מנואל, וכמו כולכם, יש לי דברים אחרים לעשות. אז אני חוזר ואומר - אולי כדי שנברר מי זאת הזלרה הזו?"
האל החל לומר משהו, כשמלינדה קטעה אותו. "ניסינו כבר. כמו שאתה רואה, אנחנו עומדים בפני דלת סגורה. דפקנו עליה מספר פעמים, ולא קיבלנו תשובה".
מנואל הרים יד כדי לסמן לה לשתוק והתקרב אל הדירה. ווילונותיה הכבדים היו מוסטים, דלתה סגורה. אבל לא נעולה...
מנואל ניגש אל הדלת והדף אותה פנימה. זה עורר שתי קריאות הפתעה נזעמת - אחת מתוך הבית ואחת מחוצה לו. יד גדולה ושחומה לחצה את כתפו של מנואל והאל משך אותו אחורה. "מה אתה חושב שאתה עושה? אי אפשר פשוט לפרוץ לתוך הבית של מישהו, זה לא חוקי!". האל הדף את היד ואמר, "נראה לי שמישהו כבר חשב על זה קודם".
בתוך הבית עמד אדם נוסף. סגנון לבושו ותווי פניו הראו שהוא מקומי לקורבוסה, אבל התיק הגדול שלו, הפאוץ' המסוגן התלוי לצידו ומבנהו הפיזי החלש הצביעו לכיוון עובדה שמנואל אהב הרבה פחות. האיש צעד החוצה, חייך ואמר, "בואו פנימה, היא אמרה שזה בסדר."
"מי אתה, קוסם?" שאל מנואל בעוינות.
"אני? אני מ
דומה לך, מנואל, ובאתי לכאן מאותה סיבה. בזמן שהם דיברו שם, אני נכנסתי מהכניסה האחורית. זלרה עוד לא בבית, אבל היא השאירה לנו לחם ויין, ופתק המזמין אותו לאכול מהם, אז אני מציע שתבואו פנימה."

בסדר, אין לי כוח לכתוב יותר, אבל בקרוב אני אעלה את תחילת ההרפתקאות עצמן. כרגע הקבוצה נפגשה:
מכשף בן אנוש (שם עדיין לא נאמר)
מנואל, נוכל בן אנוש
האל, פאנאט סדר בן אנוש
זאק, כוהן בן אנוש
מלינדה, נזירה אלפית

כולם דרגה ראשונה.

The Time אמר/ה:
נראה מענייין, האם זה אותו העולם של 'האפלה השנייה'?

כן, ואם תעבור על העץ תראה רמיזות והתייחסוית ביניהן. זה אפילו מתרחש באותו הזמן. אחד הפרויקטים המגניבים של פאיזו.
אודלמן - אתה צודק, אבל קשה לי להאמין שהשאר יהיהו מוכנים להשקיע בכלל.

הזר החוצפן - מנואל, הוא אמר שקוראים לו, היה הראשון להכנס. מלינדה עיוותה את זווית פיה מעט, הסימן החיצוני הגדול ביותר שהיא הייתה מוכנה להראות למה שחשבה על התנהגותו. זה לא הפתיע אותה מאוד שזאק היה הבא שנכנס. הוא תפס בידו של האל והחל למשוך אותו פנימה, אך אחיו התאום הואריסיאני סירב. הוא נעץ את רגליו בקרקע ואמר, "אני לא נכנס עד שאין לי הוכחה שזה בסדר מצדה."
לפני שלזאק הייתה הזדמנות לענות, האדם החמישי, זה שכבר היה בפנים, גיחך והחווה בידיו. מהשולחן שבדירה האפלולית התרומם פתק נייר קטן באוויר, ונזרק לכיוון האביר. קסם. מלינדה נרעדה. עבר זמן רב מאז שראתה את קוסם נודד, והיא אף פעם לא אהבה את כל הענייו בכל מקרה.
האל תפס את הפתק וקרא אותו במהירות. הוא המהם לרגע, ואז מסר אותו ללא מילים למלינדה. היא קראה את המכתב, שהבטיח שהכל בסדר והם מוזמנים לאכול ולשתות, על החתום זלארה.
"הכל נראה בסדר", היא אמרה ונכנסה. החדר כולו כאילו צעק שמתגוררת בו מיסטיקנית. הקירות היו מעוטרים בשטיחים עבים המתארים יצורים שונים במגוון תנוחות משונות. היא זיהתה חלק מהם כציורים מפורסמים על קלפי האררו, כמו המיוטאור הרוקע. מקלות מקטורת רבים שתלויים מהקירות יוצרים תערובת ניחוחות חזקה, אם כי נעימה באופן כלשהו. על השולחן נחה סלסלת לחם, בקבוק יין, חמש כוסות ושישה כסאות.
מלינדה התיישבה ליד אחד מהם, אך לא נגעה באוכל. הקוסם התיישב לידה, והחל למזוג יין לכוסו. אחד אחד כולם התיישבו.
"תגיד, זה מנהג של קוסמים לשמור את שמם סודי?", שאל מנואל, "או שאתה סתם גס רוח?"
הקוסם הרים את ראשו מהלחם שהוא החל ללעוס וגיחך. "אני גס רוח" הוא ענה. "אבל עכשיו שאתה שואל, אגיד לך אותו. אני הוא פאלאר, בוגר האקדמאה של קורבוסה. אתה, אני מבין, בוגר הרחוב של קורבוסה."
"יותר לכיוון בוגר מכללת גילדת הקצבים של קורבוסה, אבל זה כמעט אותו הדבר".
מלינדה השמיעה קול קטן של אי שביעות רצון, ומיהרה להשתיק את עצמה. זה היה מאוחר מידי-מנואל נראה עירני לחלוטין לכל מה שקורה מסביבו, ועיניו החומות ננעצו בה מיד. "צמחונית, חמודה שלי?"
"לא... ובגישה הזו אני לא בטוחה שאני רוצה לדבר איתך."
"כרצונך".
בזמן שהם דיברו, זאק שלף מספר כדורי בד ממולאי חול עד כדי התקשחות, והחל להשליחם באוויר במיומנות. כשהוא ראה שמלינדה עוקבת אחריהם, הוא אמר "כרגע אלו רק שלושה, אבל אני יכול להגיע להרבה יותר יש לי עוד שניים בתיק השני שלי".
"מרשים למדי", מלינדה אמרה, אך האל קטע אותה. "הוא אוהב להשוויץ, הממזר הזה. הוא עדיין מנסה ללמוד את הבסיס של ארבעה."
"אם אכפת לשלושתכם, אני חושב שבעלת הבית רוצה לומר משהו", קטע אותם פאלאר.
מלינדה נתקה את עיניה מהכדורים המסתחררים והביטה לכיוון הקצה הפנימי של החדר, ואכן שם עמדה מי שכנראה הייתה זלארה. כמו התאומים, דמה הווריסיאני היה ברור כשמש. היא הייתה שחומה, בעלת שיער שחור מתולתל ועיניים קטנות. נאה באופן פשוט כלשהו, אבל בהחלט לא יוצאת דופן.
היא חייכה אליהם, והתיישבה על היכסא השישי. "תודה רבה לך, פאלאר. ובכן, כמו שאתם כנראה יודעים כבר, שמי הוא זלארה. וכמו כולכם, יש לי חוב ליישב עם גאדרן לאם. הבריון המטונף הזה וכנופיתו פגעו בכל אחד מכם באופן אישי, והוא אחד מהיצורים הנאלחים בעולם התחתון של קורבוסה. אתם כולכם אנשים מיוחדים... אילו רק יכולתם, ברור לי שהייתם מסתערים על הכנופייה ומחסלים את גאדרן בעצמכם. אבל אתם לא יודעים איפה למצוא אותו. אפילו אתה, מנואל, לא מספיק חכם בשביל לתפוס את אויבך."
"הי הי הי, שמעי, בה לא יפה מצדך. אין לי את המשאבים למצוא אותו, זה הכל."
ומשום מה, מלינדה חשבה שהוא דובר אמת.
"אה, כמובן, עם מספיק כסף ניתן לעשות הכל." אמרה זלארה, וכשהוא פתח את פיו להתווכח היא נופפה הידה. "לא משנה, זה מחוץ לנקודה. הנקודה היא שאני לא מיומנת כמוכם, ולא אוכל להגבר עליו בקרב. אבל אני יודעת איפה הוא. מצאתי אותו סוף סוף ואני מקווה שעכשיו, אולי, מצאתי גם את אלו שמוכנים להשלים בשבילי את העבודה."
מלינדה הרגישה משהו לא צפוי ככל שהאישה המשיכה לדבר-ציפייה. התרגשות. להיטות לסיים את העניין הזה. להיטות להשלים את משעה ולחזור למנזר.
"כל זה טוב ויפה" אמר זאק. "אבל אני לא רואה סיבה שאת תרצי לפגוע בו. איך אני יודע שאת לא שליחה שלו, ואת עומדת לשלוח אותנו למלכודת שהוא הכין וכך להפטר מכל שונאיו בבת אחת?"
"הלווואי שאתם הייתם כל שונאיו, אבל יש לו עוד עשרות, וגם-"
"וגם", קטע אותה פאלאר, "בקלף שהיא שלחה לנו כתוב שיש לה מכנה משותף איתנו."
"ומה הוא?" שאל האל.
זלארה חייכה חיוך מריר. "מכולכם, גורלי דומה בעיקר לזה של מלינדה. הוא לקח ממני את הבן שלי. זאת אומרת, אחד הבריונים שלו גנב את חפיסת הקלפים שלי. חבילת הקלפים יקרה מאוד, והיא מקור ההכנסה היחיד שלי. בני עקב אחריו ומצא את מקום המסתור... וניסה, באומץ מטופש, לתקוף את כל הכנופייה בעצמו. גאדרן הרג אותו. האיש לקח לי את הפרנסה, את המשפחה היחידה שהייתה לי ואת האור מהחיים. ועכשיו, כמוכם, אני רוצה נקמה."
מלינדה הרגישה גוש נתקע בגרונה לשמע המילים, וכשדברה קולה היה חנוק במקצת. "אני אעזור לך, זלארה. אני אמצא אותו ואני אחסל אותו, ואני אחזיר לך את הקלפים שלך."
"אף אחד לא מחסל שום דבר", אמר האל. "אני בטוח שאם אני אפנה לכנסייה של אבאדאר הם יפנו בשבילי למשמר ויקבלו צו חיפוש במחבואו של גאדרן. אנחנו נמצא ראיות מרשיעות, ואז נסגיר אותו למשמר, שיזרוק אותו להרקב בכלא".
לפתע, זאק תפס בכתף תאומו, סובב אותו אליו ואמר משהו בשפה מוסיקלית ומסתלסלת שמלינדה לא שמעה מעולם. הוא דיבר במשך זמן מה, ולבסוף נראה ששכנע את אחיו.
"אני אבוא אתכם", אמר האל, וזאק הנהן. "נכון גם לגבי", הוא הוסיף.
מנואל משך בכתפיו. "אין לי סיבה שלא. חוץ מזה, אני בטוח שיש שלל לא רע בכלל במאורתו של אדון פשע שכזה. מה אתך, פאלאר ידידי?"
פאלאר חשב על העניין לרגע. "הסיפור שלך נשמע לי אמין מספיק, ואני אבוא" הוא אמר לבסוף.
"מצוין" קראה זלארה. "בסדר, עכשיו תראו. גאדרן פועל מתוך מה שנראה כמו מסעדת מוס דגים-"
"מוס דגים?"
מנואל עיווה את פניו. "משהו שאת לא רוצה לטעום ממנו בחיים, אוזניים מחודדות. תערובת של כל החלקים בדגים שאף אחד אחר לא מוכן לגעת בהם, ביחד עם קצת מי מלח מלאים בחוך, והכל בפחית. מאוד זול, ולהרבה אנשים אין אלטרנטיבה אלא לאכול את זה".
זלארה המשיכה. "מסעדת מוס דגים שפועלת בתוך מבנה שפעם היה מספנת דיג קטנה. הכתובת היא..."
משם היא נכנסה לפירוט של הוראות הגעה, ומוחה של מלינדה נדד. לפתע, ריכוזה חזר לשיחה בשל מילה מאוד מסוימת שהיא שמעה.
"ילדים בעבודת כפייה, וכך אפילו מרוויח מעסק המוס דגים. אני לא יודעת באיזה שעות זה פתוח, אבל-"
"ילדים?" שאלה מלינדה.
זלארה נעצה בה מבט שננעץ עמוק, ומלינדה הרגישה שבת האנוש הצעירה קוראת את מוחה. "כן ילדים... בהצלחה, אלפית."
כן, או בבקשה, אם הוא שם... תודה לך דאנסה (אלת המסע והמזל), תודה!

ונמשיך את תיאור ההסתערות על מספנת הדיג הישנה כשיהיה לי כוח לכתוב...

אז בסוף לא תראו בעדכון הזה את הקרב הראשון של המערכה, אבל לפחות ההרפתקה התחילה כבר.

מספנת הדיג הייתה גרוטאה אחת גדולה. חמשת מחפשי הנקמה עמדו בדממה והתבוננו במשך מספר רגעים בכל עניי קורבוסה האומללים שלא יכלו להרשות לעצמם משהו טוב יותר עומדים בתור כדי לשלם על מוס הדגים. הבניין עצמו עמד על קצה החוף, בשלהי העיר, איפה שצפיפות הבניינים הייתה נמוכה מאוד. הסירחון היה נוראי אפילו מהמרחק בו הם עמדו, ופאלאר הניח שתושבי המקום התרגלו כבר לריח-אחרת היו לבטח יוצאים מדעתם.
בחיי, ומנואל טוען שהוא אכל מזה פעם... אני תוהה איך לא נפלו לו השיניים.
לאחר מספר רגעים מנואל אמר, "כדאי שלא נעמוד כאן סתם כך עוד זמן, זה עלול לעורר חשד". ועוד לפני שהוא סיים את דבריו הוא החל להלך באיטיות לכיוון החוף. פאלאר שקר במהרה את האחרים, שעוד לא זזו ממקומם, והחליט ששיקול דעתו של מנואל היה עדיף, במצב כזה. אחרי הכול, הוא מומחה.
פאלאר החל להלך יחד איתו, והוא שם לב בלי הפתעה מיוחדת שהשאר שתקבצו ביניהם ודיברו בלחישות. וככה הם רוצים לא להראות חשודים?, חשב הקוסם בשעשוע, שוטה היה מבחין בהם.
הוא האריך את צעדיו כדי להשיג את הנוכל החיוור שצעד לפניו. כשהוא היה במרחק עשרה צעדים ממנו, מנואל אמר, "אז, ידידי הקוסם, כמה ניסיון יש לך בדיוק עם פעילויות מהסוג הזה?"
פאלאר דילג את המטרים האחרונים והתייצב ליד מנואל. "לא הרבה. כמעט כלום למען האמת. כלומר, גנבתי עוגיות מהמטבח כילד, אבל אני משאר שכנופייתו של גאדרן מתוחכמת יותר מהחתול של מטילדה הטבחית, אז אני אאלץ לסמוך עליך כאן".
מנואל הנהן. "אכן, חשבתי כך."
"שאני תלוי בך לחלוטין?"
"שאתה אוהב עוגיות".
למרות רצונו, פאלאר הרגיש את תחילתו של גיחוך מתפשט על פניו. "נחש איזה סוג", הוא אמר בטון מתגרה.
מנואל בחן אותו רגע ארוך, ואז אמר בוודאות מוחלטת "עוגיות חמאה עם ריבה על הקצה."
רגע ארוך של שקר השתרר ביניהם בעט שפאלאר חשב על תשובת מנואל.
"לא רע בכלל, חבר. טוב יותר מטריקים של זריזות ידיים, בכל מקרה. לא הבנתי איך עשית את זה, אבל אני עוד אמצא את הקלף שאתה מחביא בשרוול."
"בסדר. עכשיו, לעניינו. הדבר הראשון שאנחנו צריכים זה מידע. אני רוצה מפה מדויקת ככל האפשר של חוץ הבית, וקשה לי להאמין שנמצא אחת שמתארת את חלקו הפנימי. לפחות נוכל לדעת אם יש איזה חלון שניתן לפרוץ דרכו, ואיפה השומרים מוצבים ומתי. הייתי עושה את זה בעצמי, אבל עלולים לזהות אותי שם. השאר", ושם הוא עצר כדי לנופף לעבר שאר בני החבורה שכעט העסיקו את עצמם עם התיקים שלהם מסיבה לא ברורה כלשהי.
"אני לא יודע כמה אני יכול לסמוך עליהם. ולכן אני צריך אותך. לך לשם, תעיף מבט בקצהו החיצוני של הבניין. אם אף אחד לא רואה אותך עושה זאת, נסה להציץ דרך אחד החלונות. בנוסף, הייתי רוצה שתבדוק אפשרות של גישה מהים-מכיוון שזו הייתה מספנה ואני עדיין רואה שם תורן, אני משער שיש שם מזח מסוג כלשהו, וסביר שזו הנקודה הפגיעה ביותר. אתה עוקב?"
"הקפה, חלונות, ים. אני מבין. אני אפגש איתכם איפה שהשאר עומדים עוד שעה."
מנואל הנהן וללא מילה נוספת פנה לחזור אל שאר החבורה.
משום מה הייתה לפאלאר תחושה שאם ינסה להראות תמים זה יעורר חשד, אז הוא הלך בקצב ענייני לכיוון מסעדת המוס. הצחנה שאפיו הרגיש קלט מרחוק הלכה וגברה עם כל צעד, עד שלבסוף הוא החליט שנקבע שיא עולם חדש בתחום הסירחון מהמם החושים. הבית עצמו נראה רקוב להפליא, קורות העץ הדהויות שלו מכוסות בטחב וצדפות. מצדו המזרחי, שהיה הצד ממנו הגיע פאלאר בלטה פלטפורמת עץ רחבה שעליה השתרך טור חסרי המזל. פאלאר, שהיה טיפוס גבוהה מטבעו, נעמד על קצות אצבעותיו כדי לראות טוב יותר מה הולך שם. להפתעתו ושמחתו, הוא ראה פתח רחב, כנראה של דלת כפולה, לתוך הבניין עצמו. הדוכן שבו נמכר המוס אומנם חסם את הפתח, אבל אולי הוא יזכה למבט טוב לשטח המסוכן. בעיוות אף קל פאלאר נעמד בקצה התור. בזמן שהתור הצטמצם והאזור נהיה חשוך, פאלאר העסיק את עצמו בניסיון להבין מי הסריח יותר, האנשים בתור או המזון שנמכר בסופו. כשהגיע תורו לבסוף הוא ניגש קדימה, וראה למורת רוחו שאת הדלת חסם לחלוטין איש שמן להחריד, שלא אפשר קו ראיה. מוחו דוהר, פאלאר ניגש קדימה וכחכח בגרונו.
"אה... שלום. שמע, אממ, אני רוצה מוס דגים. כן, אהה, שניים כאלה. וגם... הי תראה, נפל משהו על הרצפה!" בזמן שדיבר, הוא הפיל מטבע על הרצפה מתחת לדוכן. "אוי, זה שלי-"
האיש השמן קטע אותו בטון מאיים. "זה מתחת לדוכן, אז זה שלי!" הוא אמר, והחל להתכופף. פאלאר נעץ מבט אל מאחוריו, החוויר, הסתובב וברח.

במשך כמעט שעה, מנואל צפה בכדוריו של זאק מסתחררים באוויר. הסתבר לו שבזמן שהוא הכין תוכנית מודיעין עם פאלאר, שאר החבורה מצאה תירוץ להיות בסביבה בלי להראות חשודים- זאק התחזה לאומן רחוב (אם כי מנואל תהה עד כמה מזה היה תחפושת), הניח את כובעו על הקרקע והחל לבצע את הטריקים שלו. האל מצא איכשהו שרפרף רעוע והתיישב שם, ומלינדה הסבירה לו שהכיסוי שלו הוא של כוהן מודח של אבאדאר המחפש תעסוקה. "אני", אמרה האלפית, "אמורה להיות חברה של זאק. מה אתם עשיתם שם?"
בתום השעה, מנואל התחיל להרגיש עצבנות גואה בו. מה קורה עם הקוסם הרשלן ההוא? הוא בטח נתפס ומתבכיין לגאדרן עלינו. הוא יכשיל את המשימה.
למרבה שמחתו, הוא הבחין בדמותו של פאלאר מתקדמת אליהם על החוף המאפיל, והרים את ידו בברכת שלום. אבל משהו שם לא בסדר...
לקח לו רק רגע להבין. "הוא רץ", מנואל שינן בקול רם, והשאר פנו להביט בו. "הוא רץ, ואני ממליץ שתעשו אותו דבר רוצו ישר לביתה של זלארה, ניפגש שם. זוזו, עכשיו!"
התאומים החליפו מבטים מודאגים והחלו לרוץ, אך מלינדה נותרה במקומה. מנואל נעץ בה מבט והיא משכה בכתפיה. "אם תתקלו בצרות, לא תזיק לכם עזרתי."
מנואל החל לנהום תשובה, חשב על זה לרגע, ואז פנה והתבונן שציפייה דרוכה בדמותו המתקדמת של פאלאר. כשהקוסם חסר הנשימה הגיע, מנואל הציע לו את השרפרף. "שב", הוא אמר בקול מתוק, "ותסביר לנו למה ברחת כאילו נוגשיו של השטן מצליפים בך למרות באתה לבד על החוף."
פאלאר התיישב, סידר את נשמתו, ואז אמר "שום דבר לא רדף אחרי... הצלחתי להסתכל פנימה. מנואל, אלו לא רק פושעים שעובדים אצלו. ילדים-"
מנואל נופף בידו. "זלארה הזהירה אותנו מראש שיש לו שבוים ילדים העוסקים בעובדת כפיה, מה-"
"לא עבודת כפיה, מנואל... הילדים משתפים איתו פעולה."

לאחר שעה וחצי ושלושה ספלים של בירה בפונדק קטן בשם "הדג המרקד" במרכז העיר, פאלאר נרגע מספיק כדי להתחיל לדבר בהגיון. מהר מאוד הסתבר שהזעזוע שלו היה לשווא-הסיבה היחידה שהוא האמין שהילדים משתפים פעולה הייתה שהוא לא ראה שום שמירה עליהם. מנואל נפנף את דאגתו בשלווה, והסביר שסביר שהילדים כל כך מפוחדים שהם חוששים לא לציית. "אל תדאג", הוא סיכם את נאום ההרגעה שלו, "אנחנו לא צריכים להלחם נגד ילדים."
פאלאר משך בכתפיו וחזר לספל הבירה הרביעי שלו, כשהאל קטע בחוסר סבלנות את הדממה. "חקרת משהו מעבר לנוכחות הילדים? למה אנחנו צריכים לצפות?"
פאלאר הניח את הספל, מחה את פיו באיטיות וענה. "כן, בדקתי את השטח. יש דלתות כפולות מהמזח שבו קונים את המוס, וכן רציף צר מצידו השני של הבניין. יש חלון גבוהה מעל הדלת של הכניסה הראשית, שהיא ישירות מהחוף. התורן שמנואל ראה שייך לספינה עתיקה שבטח שקועה למחצה לי המספנה כבר הרבה זמן-כל כך הרבה, למעשה, שהיא כמעט הפכה לחלק קבוע מהבניין עצמו. לא ראיתי שם עוד אנשים בעלי מראה בריוני מובהק חוץ מהמוכר בחנות, אבל אני מניח שזה לא אומר הרבה."
מנואל גיחך. "טוב, קלי קלות. אנחנו משתמשים ברציף שמצידו הרחוק של הבניין כדי להגיע אל המזח אליו הספינה קשורה, ומשם נכנסים מכיוון לא צפוי."
זה נשמע פשוט מדי... גאדרן היה צופה דבר כזה, חשב האל. "לא," הוא אמר בהחלטיות, ומנואל הביט בו בהפתעה. "לא?" הוא שאל.
"לא. אני בטוח לחלוטין שכל הכניסות יהיו מוגנות, ואני חושד שהכניסה הראשית הכי פחות. אני חושד שגאדרן יצפה לפלישה כמו שמנואל הציע, ושהוא ימלכד את המסלול. פריצה מקדימה... זה כל כך טיפשי שזה לא צפוי."
מלינדה אמרה, "אולי כדאי שנקשיב למנואל, הוא בכל זאת-"
"לא לא, הוא צודק. חשיבה יפה, האל. "
האל נופף את המחמאה, אך כשהוא הביט לכיוון מנואל הוא ראה שם הבעה מוזרה, כאילו האיש מודד אותו מחדש ומאפיין אותו. אני לא אוהב את המבט הזה.
"ובכן," אמר זאק, "נראה לי שיש לנו תוכנית מסוג כלשהו. רק שאלה אחת: מה עם הילדים?"
"לא נפגע בילדים," הכריזה מלינדה. "ולא משנה כמה זה מקשה על המצב."
"כמובן", ענה פאלאר, "אבל אני לא חושב שזו תהיה בעיה."
כשהוא היה בטוח שכולם מקשיבים לו, הוא המשיך בחיוך.
"ילדים הם קטנים, ועם המצב שלהם אני מתערב שהם חלשים ומפוחדים... אבל היו שם הרבה. עשרות. אתם מבינים... כמו כל רודן אחר, גאדרן עומד להפסיד את ממלכתו בגלל התמרדות החלשים."

קליק קלוש נשמע מלפנים, ודמותו האפלה של מנואל התרוממה. "בסדר" , הוא לחש, "המנעול פתוח".
למרות שהאל ידע שהאיש הוא גנב ונוכל, הוא היה חייב להעריך אותו – אמיץ ונבון, הוא היה אדם חשוב בעט סכנה. מלבד זאת, מסדרו של אבאדאר לא התנגד לחלוטין לגנבים ורמאים, כי הם חלק בלתי נפרד מכל מערכת כלכלית בריאה. כל עוד לא היו יותר מידי מהם, הם היו אפילו חשובים. ושיטותיו של מנואל אכן היו יעילות.
בלעדיו, היינו צריכים לפרוץ את הדלת בכוח פיזי, ולהעיר לא רק את הפושעים שבפנים אלא חצי מהאזור, כולל השומרים המקומיים. יתכן אפילו שהמהומה הייתה מזעיקה את משמר הארמון, ולברוח מקבוצה של אבירים מיומנים רכובים על גריפונים היה הדבר האחרון שהאל רצה כרגע.
זאק הניח את ידו על הדלת וצעד קדימה, אך האל ריסן אותו על ידי לחיצה על הכתף. "תן לי, אח. שנינו יודעים שאני הלוחם הטוב יותר." זאק הרים מבט נפגע לכיוון אחיו. "אין סיכוי", הוא אמר ונכנס פנימה.
האל לא ידע אם לכעוס או לצחוק בשל עקשנותו של אחיו הקטן, אבל הוא בהחלט לא התכוון לתת לו להמשיך להתקדם לבדו. הוא צעד קדימה במהירות ונכנס, דוחף את מנואל מדרכו (הנוכל נהם בתסכול משהו שנשמע כמו "וריסיאנים ארורים", אבל החליט להבליג).
החדר החשוך אליו נכנס היה קטן, ושימש יותר כמסדרון רחב המוביל לשאר חלקי המספנה. היו שם שלוש דלתות לכיוונים שונים, אחת בכל קיר. זאק עמד ממש מולו, ומאחוריו הוא שמע את מלינדה ופאלאר נכנסים, גם הם עוקפים את מנואל. האל הביט מאחוריו אל מנואל, וראה שהוא החל להתרחק מהדלת. הוא סימן לשאר לא לזוז וניגש אל האיש. "מה קורה?"
"חשבתי שאם כולכם כל כך להוטים לעקוף אותי, אני חושב שאני אכנס מסביב, דרך כניסת החנות."
האל החל לענות, כשלפתע הוא שמע מאחוריו את הרעש שהוא אימתו של כל פורץ-הנביחות הרמות והמאיימות של כלב שמירה.
"לעזאזל!" צעק מנואל ורץ אל הצללים.האל שקל למצוא את אחיו ולרוץ אחריו, אך לבסוף החליט לשמור על מידה מסוימת של כבוד. הוא רץ חזרה לתוך המספנה בעודו שולף את חרבו הממזרית מנדנה.
בפנים זאק נאבק בחרבו, מנסה לשחרר אותה מנדנה. מלינדה זינקה לכיוון כלב בולדוג שחור ומכוער במיוחד ושלחה את ידיה כדי לתפוס את פיו. רעש הנביחות היה מחריש אוזניים, ופאלאר נעמד בצד וסתם את אוזניו. הכלב המכוער חמק מהנזירה והחל להתרוצץ ברחבי החדר בהתרגשות. האלפית המתוסכלת רדפה אחריו וניסתה לגרום לו לשתוק בלי לפגוע בו, והאל החליט לסיים את הבלגן, צעד קדימה, והנחית את חרבו על צוואר הכלב. מוות נקי, מהיר, טוב.
מלינדה לקחה נשימת אוויר קטנה של זעזוע, והאל הסתובב ונעץ בה מבט. "תתרגלי לזה, אלפית. נקמה היא עסק מדמם."
לפתע, הדלת המערבית, שהייתה בדיוק מול הכניסה בה באו, נפתחה, ובפתח עמד הבריון השמן שפאלאר תיאר מחנות המוס דגים, אוחז בחרב קצרה. הוא גיחך כשראה אותם. "אתם יודעים," הוא אמר בטון ציני, "הייתי מפחד מכם, חושב שאתם פורצים שיודעים מה הם רוצים, עם כל הנשק הזה שיש עליכם... אבל נתתם לכלב לראות אתכם? נו באמת!"
האל בקושי היה צריך להחליף מבט עם זאק, ושניים זינקו קדימה בהתאמה. זאק הדף את החרב, והאל כיוון את שלו לחזה של האיש. הוא החוויר מיד בפחד, אך לא זז ממקומו.
יש לו שכל, למרות הרושם הראשוני.
"בסדר", אמר האל בטון נמוך ומאיים. "עכשיו, אתה עומד להגיד לנו איפה האדון שלך, גאדרן לאם, מתחבא."
האיש החוויר עוד יותר, אבל האל ראה ניצוץ חמדני בעיניו. "אני חושב שהמידע הזה שווה לפחות שלוש מטבעות זהב".
אפילו על סף המוות, האידיוט חושב על רווח אישי. לא יאמן.
"אתה חושב שאתה בעמדת מיקוח, אידיוט?! תגיד לנו איפה האדון שלך, עכשיו!"
האיש נד בראשו. "בלעדי לעולם לא תמצאו אותו... גאדרן למד להסתתר טוב לאורך השנים. שלוש מטבעות, או כלום. אתה לא תהרוג אותי." האיש חייך חיוך מטונף ומשומן. "אתה חושב שאני לא רואה את בגדי האביר שלך?"
האל הרגיש את עולה לראשו והוא התכוון לצרוח על האיש עד שיתחיל לדבר, כשלפתע הוא ראה הבזק של פלדה מבצבץ ממיקום לבו של האיש, והוא פער את עיניו והיה צורח, אילולא יד חיוורת עטפה את צווארו מאחור וחסמה את קולו. האיש השמן התמוטט, ומאחוריו התגלה מנואל, חרבו הקצרה מלאה בדם. "הי חבר'ה!" הוא לחש בעליצות, "מצטער לקטוע את המסיבה, אבל צריכים להתחיל לזוז."
האל העביר את מבטו על החבורה. "כולם מוכנים?"
הם הנהנו, ומנואל פינה דרך כדי שהאל יוכל לעבור אותו ולצעוד מקדימה.
הם התקדמו לאורך מסדרון אפלולי, עד שהם הגיעו לדלת.
"אם חישבתי נכון את שטח המבנה, כאן נמצא את הקצה הצפוני שלו, ולפי מיקומי הדלתות, את החדר הכי גדול." אמר פאלאר.
האל הנהן. "הם יחכו לנו כאן."

שאלה: מישהו קורא את מה שאני מעלה לכאן? אם לא אני אמשיך לכתוב, אבל פשוט אשאיר את זה פרטי. אם כן- אני מאוד אשמח להערות בונות ו\או שאלות לגבי הסיפור, עולם המערכה והדמויות.

אני יכול להעיד שאני קורא את רשומות, ושהן מעניינות מאוד.
ויש לי שאלה, הקטע בו פאלאר התכנע בגלל שלא היו שומרים שהילדים משתפים איתו פעולה היה תוצאה של ההגיון של השחקן, או שמדובר ב'כישלון חמור' מסוג זה או אחר?

The Time אמר/ה:
א.אני יכול להעיד שאני קורא את רשומות, ושהן מעניינות מאוד.

ב.ויש לי שאלה, הקטע בו פאלאר התכנע בגלל שלא היו שומרים שהילדים משתפים איתו פעולה היה תוצאה של ההגיון של השחקן, או שמדובר ב'כישלון חמור' מסוג זה או אחר?

א. :D

ב. תיארתי לשחקן את הסיטואציה ("אתה רואה עשרות ילדים עובדים בסביבה מטונפת, ואין שם אף מבוגר"), והוא פירש אותה לא נכון. השחקנים האחרים הרגיעו אותו במהרה.

אני לא כל כך בטוח לגבי תיאורי הקרב שלי, ונראה שיש עוד הרבה מה לשפר. אבל התיאור הוא של רוח הדברים שהתנהלו במספנה.

מלינדה החלה לקחת את נשימת ההרגעה שלמדה במנזרה, כהכנה לקרב וההתרגשות הקרבים. רגע לפני שסיימה את התהליך, האל אמר, "עצרו רגע."
מנואל, שכבר עמד לפתוח את הדלת, נעמד והסתובב במבט מרוגז. "כן, הו אביר נאצל?"
האל עיווה את פניו רגע, אך לבסוף התעלם.
"הילדים עומדים להיות שם, ויש לי הרגשה שגאדרן עומד להשתמש בהם בתור מגן בשר, ואנחנו לא עומדים לפגוע בהם."
"כמובן! מה לעזאזל אתה חושב שאנחנו?"
מנואל לחש את המילים, אבל מלינדה ידעה שהוא היה צורח אותן אילו היה יכול.
"ודבר נוסף," המשך האביר ללא הפסקה, "אנחנו לו עומדים להרוג אף אחד יותר, זה ברור? אי אפשר להתחיל לרצוח אנשים. אנחנו מהממים אותם, ומסגירים אותם למשמר. בלי נזק קטלני-זה ברור?"
"כן כן, בסדר, עכשיו בואו נזוז. שלוש, ארבע...עכשיו!"
מנואל דחף את הדלת וכול הקבוצה רצה לתוך החדר.

הדלת נפתחה לתוך מישורת עץ שעמדה מעל החדר המצחין ביותר שמלינדה ראתה (או הריחה), אי פעם. מתחת למישורת העץ ועוד כשני מטרים לתוך החדר הגדול הייתה בריחה של רפש חום-אפרפר דוחה ונוזלי למחצה, עד לעומק הברכיים, בערך. מעבר לבריכה עמדו מספר עשרות ילדים-
ילדים אנושיים, היא חשבה, ומשמאלם ומיימינים עמדו בריונים אנושיים חמושים בחרבות שלופות. ממישורת העץ היו מדרגות לצידו המערבי של החדר, ובמרחק מספר צעדים מהן עמד בן אנוש גוץ בעל שיער בלונדיני חיוור, ומעליו התנשא חצי אורק עם רטייה מעל עינו השמאלית וחיוך מרושע על פניו.
הגוץ הבלונדיני עיווה את פניו. "בסדר, גיחוך, לך תחסל אותם."
חצי האורק פרץ בגיחוך כל כך חזק שנראה היה ששיניו צריכות להישבר, ובצעקת חדווה חסרת המילים הוא הסתער במעלה מדרגות המישורת. מלינדה אמרה, "בסדר, אתם תבצעו את התוכנית, הטמבל הזה שלי!"
"מוסכם", צעק מנואל, ומלינדה החלה לרוץ לכיוון חצי האורק, שנופף בגרזנו לכל עבר.
"ילדים!", מלינדה שמעה את מנואל צועק מאחוריה, "באנו להציל אתכם! כדי שלא תפגעו, אני מבקש שתעמדו בצד ואל תעשו כלום!"
אבל כעט מלינדה הייתה עסוקה. באמצע המישורת היא וחצי האורק נפגשו. הוא גיחך והניף את גרזנו בחצי גורן, והיא התכופפה בזריזות. בזמן שהאורק ניסה להתכונן למכה שנייה, מלינדה סגרה את המרחק והנחיתה מספר מהיר של מכות על חזהו ובטנו. לתסכולה, נראה שהמכות לא הכאיבו לא במיוחד, והוא מסתר לה בכוח כה רב שהיא הוטחה אל הקיר.
הגיע הזמן לטקטיקה חדשה.
מלינדה חגה סביב האורק וחמקה בקלות מניסיון מגושם נוסף עם הגרזן, אך במקום לסגור מרחק היא זינקה באוויר ושילחה את שתי רגליה קדימה, כך שהיא שלחה בעיטה עם כל כוחה לתוך חזהו של האורק.
תגחך על זה.
האורק נהדף מעוצמת המכה כה חזק אל המעקה, שהוא שבר אותו והמשיך לעוף למטה, לתוך הרפש. עכשיו, כשלהט הקרב נגמר, מלינדה ראתה שהוויכוח הדיפלומטי התרחש במלוא התאוצה. מנואל המשיך לנסות לשכנע את הילדים לא להתערב, בעוד הבחור הבלונדיני צרח עליהם שאם הם לא יסתערו ברגע זה ויעזרו להגן על האדון שלהם, הם ישלמו על זה. מלינדה התרוממה מרצפי המישורת חזרה לעמידה, והביטה אל בריכת הרפש. למרבה אימתה, היא ראתה את חצי האורק גיחוך עומד כבר על רגליו, וגרזנו מורם בתנופה...
מה הוא עושה?
מלינדה הבינה רק כשכבר היה מאוחר מידי. חצי האורק הנחית את הגרזן על קורת התמיכה הרעועה בכל מקרה של המישורת, והיא רעדה חזק. "רדו מהמישורת!" היא צרחה, ואז זינקה על חצי האורק בדיוק רגע אחרי שהוא הנחית את המכה השנייה. היא נחתה על ראשו והוא יצא מאיזו והתרסק על גבו. מלינדה תקעה את כף רגלה על צווארו ובעטה בשנייה בידיו. כשהיא הייתה בתוכה שהוא חסר הכרה ונחנק, הרשתה לעצמה להביט סביב. שאר בני הקבוצה החלו להתרומם מהרפש והריסות המישורת ולהתאפס. אבל הם לא היו היחידים שהתאוששו. אחד הבריונים ניגש לילד שעמד בקצה הקבוצה המבוהלת, והכה אותו כה חזק בפניו, שדם פרץ לכל הכיוונים והוא נפל מיד. "עכשיו!" צווח הבלונדיני, "תתפסו אותם עכשיו!"
והילדים המפוחדים הסתערו קדימה.
פאלאר, שרק כעט הספיק להתרומם, נראה כאילו הוא מתלבט לרגע, ואז בצעקת תסכול הוא הכניס את היד שלו לפאוץ' הלחשים. משם, הוא שלף שקיקי קטן, שפך את תוכנו (שהתברר כחול לבן) לתוך הברכה וצעק כמה מילים. לפתע, החול התרומם והשליח את עצמו על הילדים, שנסוגו בבהלה. לפתע, הם החלו להתנדנד על מקומם ולקרוס לקרקע. "הם ישנים!", צעק הקוסם, עכשיו בואו נלחם כמו אנשים בוגרים!"
מלינדה רצה לכיוון אחד הבריונים, שהבחין בה והכין את חרבו. במקום להמשיך ותקוף, היא התגלגלה אל מעבר לו ואז התרוממה כדי לתקוף אותו מהכיוון השני. היא ראתה את פאלאר רץ אל הבריון עם פגיון שלוף, ושניהם תקפו באותו הזמן, פוגעים בבריון משני כיוונים. הוא נפל לקרקע, פצוע אך לא אנושות. זאק נאבק כעט בבריון השניה, והאל רץ לכיוון הבלונדיני, ששלף בקבוקון מכיסו וצחק. "תראה כמה השריון הזה יעזור עכשיו, אביר!" הוא צווח, והשליך את הבקבוקון. האל צווח בכאב כשהזכוכית התפוצצה לרסיסים על עורו וחומר חומצתי כווה אותו. אך הוא לא הפסיק להתקדם, ובזעם חסר שליטה שיפד את הבלונדיני על חוד חרבו. האיש נאבק לשאוף אוויר, ולבסוף הוא נפל מת.
מנואל רץ לכיוון הבריון של זאק, והם חיסלו אותו במהרה.

ואו, שני עדכונים ביום. המוזה איתי, כנראה :D

במשך מספר רגעים הם פשוט עמדו והביטו במהומה והמוות שהם יצרו. פאלאר לעולם לא הרג קודם, למזלו הוא לא הדיוק הרג גם עכשיו, והוא הושפע קשה מהדקה הזו של כאוס. "לעזאזל", הוא אמר לעצמו בשקט.
"אמרת משהו?"
פאלאר הסתובב והופתע לראות שהיה זה זאק שפנה אליו-עד עכשיו, מכיוון שעד עכשיו הווריסיאני היה שקט יחסית ולא פנה אל הקוסם.
"לא... כלום. בכל מקרה, אנחנו צריכים לחשוב מה אנחנו עושים עם כל הילדים."
האל, לעולם לא רחוק מאחיו התאום, אמר "ניתן אותם לרשויות, או אולי לכנסיה שלי. שם ידאגו להם לבית יתומים ראוי לשמו."
פאלאר נד בראשו. "מובן מאליו", הוא אמר. "אבל השאלה היא מה עושים איתם עכשיו. צריך לחשוב על משהו לפני שהם יתעוררו."
"נקשור אותם", הציע זאק.
"אתה מטורף!"
"אם לא, הם עלולים לברוח ברגע שהם יקומו"
"הם ילדים! אנחנו לא נוגעים בהם!"
התאומים החליפו מבטים והחלו לפשפש בתיקיהם. "מה אתם עושים?!" צרח פאלאר בתסכול. "זה ממש לא בסדר, ממש לא!"
מנואל קרב אליו וסימן לו לשתוק. "זאת הדרך היחידה", הוא אמר, "ותנסה להיות בשקט, טוב? המשמר עלול לשמוע משהו, אם הוא עוד לא שמע."
פאלאר נהם בתסכול אך נותר שקט הפעם. התאומים אספו את הילדים וקשרו אותם בעדינות עם חבל משי.
"בסדר", אמר זאק. "עכשיו, צריך למצוא את הנוכל הזקן ולסיים את מה שהתחלנו."
מנואל הנהן. "אכן. אני חושד שיש לו כמה דרכי מילוט מתוך המקום, ולכן אני מציע שנתפצל. אני אסרוק את הבית. מלינדה, את תבואי איתי כדי לשמש לי כעיניים-"
"וכשומרת ראש, אני מניחה."
"אני יודע לשמור על עצמי."
"כמובן"
"חזרה לנושא. האל, אני רוצה שתסרוק את החלק החיצוני של הבית ותמצא שם כל מסלול מילוט אפשרי. זאק, מנואל, תבדקו את הספינה השקועה למחצה. לזוז!"
כולם עכבו אחר פקודות הנוכל ללא תלונות נוספות. זאק החל ללכת, ואחרי רגע פאלאר עקב אחריו. הם הלכו אל קצה הבניין, שם היו דלתות כפולות שהובילו למעגן שבחוץ. זאק הדף אותן והם יצאו אל אוויר הלילה הקר. משם מה, היה מואר מאוד בחוץ, וכשפאלאר הביט סביב הוא ראה שהמון אורות בעיר היו דלוקים ושעכשיו כשהוא שם לב, היה שם די הרבה רעש. אולי אוטיג נוסף עלה מהביוב והפעיל אזעקה גדולה, כי בטוח שהרבה מהרעש היה צעקות. זאק מרפק אותו ופאלאר הבין שהוא עמד ובהה בעיר במשך כמעט שתי דקות בלי לזוז. "אתה בסדר, חבר?"
"כן, אני... חשבתי."
"או."
השניים התקרבו לעבר הספינה הגדולה והרקובה. מצבה היה אפילו גרוע יותר משל המספנה, והיא בקושי זזה עם הגלים.
"אני מניח שיש שם הצטברות חול מתחתיה, אחרת היא הייתי טובעת לגמרי או נסחפת לנחל-ומשם לאוקיינוס-ממזמן.", אמר פאלאר.
"היית ספן פעם או משהו?"
"קוראים לזה ידע כללי והגיון בריא. כדאי לך לנסות את זה פעם."
הואריסיאני גיחך, פעם לעבר הספינה והחל לטפס על השילדה שלה.
"היי!" צעק פאלאר בלחישה. "הרגע אמרתי לך שמומלץ לנסות לחשוב מדי פעם. הספינה הזו תתפרק כל רגע!"
"תירגע, תירגע", אמר זאק בקול מעוצבן קלות. "היא יצבה, ויש הרבה מקומות מאחז. חוץ מזה-"
"פאלאר לא ידע מה זאק רצה לומר וגם כנראה אף פעם לא ידע (בעיקר כי הוא לא טרח לברר), כי ברגע זה לוח העץ עליו נאחז זאק קרס לתוך הספינה, ולקח את הכוהן איתו. "אוי, נו באמת." מלמל פאלאר, ובזהירות רבה טיפס למקום בו זאק נפל ונכנס לתוך הספינה. בפנים היה חשוך. לאחר רגע של התלבטות, קללה עסיסית במיוחד ופשפוש קצר בזיכרונו, פאלאר מלמל כמה מילים וכדור של אור הופיע בידיו. האור ריקד ויצר צללים מוזרים שיצרו אווירה מאיימת בספינה. זאק היה שרוע על מרבד עבה של אצות על הקרקעית. האצות מלאו את רוב הספינה, את סיפונה הפנימי וקירותיה הפנימיים. כל מה שפאלאר ראה זה חדר אחד-לא היו בתוך בטן הספינה קירות או חדרים. הוא ניגש קדימה וחילץ את זאק מהאצות. "תודה", הוא אמר בעליצות, ניער את פניו, והחל להלך מסביב לספינה. "הממ", הוא אמר. "במהלך השנים למדתי קצת לחשוב כמו גאדרן, ואני חושב שהבנתי משהו... בוא אחרי."
פאלאר עקב אחריו לרגע, ואז זאק התחיל לבחון בקירוב את העצות על קירה הדרומי של הספינה. "תגיד", אמר הקוסם, "למה אתה רודף אחרי גאדרן?"
"ובכן," אמר זאק ושלף גוש גדול במיוחד של אצות מהקיר לפני שהוא המשיך אל המטר הבא שלו, "מסיבות שאינן לחלוטין ברורות לי האל הכריז שהוא יוצא למסע דמים אחריו."
פאלאר לא ידע הרבה על התרבות הוואריסיאנית, אבל הוא ידע שאם אחד מהם החליט שעליו להתנקם בך הוא הכריז נגדך מסע דמים. מהר מאוד מסע כזה יכול היה להתפתח לתוך קרבות בין משפחות שלמות ואפילו שיירות או ערים. אם אחד מהם רוצה אותך מת, כדי לך להתחבא.
"זה לא מסביר מה אתה עושה כאן."
"לפני שהאל יצא לדרך, ביצעה לו אורקל קריאה בקלפי האררו. שם, היא גילתה שעלי להצטרף אליו למסעו, שכן חשוב שאני אהיה שם בזמן שכל מיני אירועים חשובים קורים. רדפנו אחרי בן הכלבים כבר שלוש שנים, ומרוב עדויות לנבזיותו חסרת המעצורים, התחלתי לשנוא אותו בעצמי. לא ראיתי שום אירוע משמעותי או משהו כזה. מה שכן ראיתי, הוא שאף פעם לא הייתה לנו הזדמנות כל כך טובה לתפוס אותו. כל פעם שאפילו התחלנו לעלות על מקום המחבוא שלו הוא הערים עלינו. הוא ערמומי ופרנואיד ברמות מטרידות. אגב,"
פאלאר כל כך הופתע משינוי הנושא הפתאומי שהוא כמעט לא שם לב למה שזאק אמר.
"למה אתה שונא כל כך להטיל לחשים?"
"עכשיו, מאיפה קיבלת את הרעיון הזה?"
קיללת לפני שהטלת לחש שינה על הילדים-"
"הם ילדים!"
ולפני שהטלת לחש אור כאן. ובכלל, הופתעתי שלא היו לך יותר קסמים התקפיים מוכנים לקראת ההסתערות."
פאלאר היה דומם לרגע, בזמן שזאק סיים לפנות חלק של הקיר והחל לדפוק עליו בידו הימנית ולהקשיב היטב.
"אתה נבון יותר משאתה נראה, ווריסיאני. טוב ויפה. תהית פעם למה אני פה? למה קוסם כמוני יצא מהאוניברסיטה שלו לרחובות כדי לתפוס בריון?"
"לא, פשוט הנחתי שהוא פגע במישהו שאתה אוהב או משהו."
"לא שמעת אף פעם? קוסמים הם אנשים אנוכיים. אני כאן בשביל עצמי. אתה מבין, קוסם אינו קוסם בלי קסם... וגאדרן גנב לי את ספר הלחשים."
"אתה תגלה" אמר זאק ודפק בחוזקה על קרש שנראה לפאלאר אקראי לחלוטין, "שיש סוגים רבים של קסם בעולם, ורובם תלויים רק בהגיון בסיסי וידע כללי." בזמן שהוא דיבר, חלק גדול למדי מהקיר שמולו התרומם על צירים חורקים וחשף מסלול הליכה מאבן שהוביל הישר דרך מנהרה תת קרקעית לדלת סגורה ונעולה במרחק, שהוארה בקושי על ידי האור הקסום.
"מרשים." אמר פאלאר. "ואני מקווה שיש לך עוד כאלה, כי האור המרצד הזה שאתה רואה פה הוא הלחש האחרון שזכרתי. אהיה חייב להסתכל בספר שלי בשביל עוד."
זאק הנהן, נסוג אחורה, סגר את הפתח ואז סימן אותו בעזרת נעיצת אצה במרכזו. "בסדר." הוא אמר. "בוא נלך לקרוא לאחרים."

לאחר שנאספה כל הקבוצה והובאה אל המספנה, מנואל גיחך וטפח על כתפו של זאק. "עבודה טובה!" הוא החמיא לו, ואז הוביל לתוך המערה התת ימית. כשהם הגיעו אל הדלת מנואל אמר, "חכו שניה. שום מנעול לא יעמוד בפני יותר מזה. אבל תשלפו נשקים."
פחות מחמש דקות לאחר מכן, חמישה אנשים הצמאים לדמו של בריון זקן פרצו לתוך מאורתו.

האל הרגיש את האדרנלין זורם לדמו ברגע שנפתחה הדלת. האור שהטיל פאלאר הקוסם הראה חדר גדול מאוד עם ברכה במרכז. קשור בשלשלאות ברזל לברכה היה קרוקודיל. הוא נעץ מבט מופתע וממצמץ באור הקוסם, ושקע עמוק יותר במים. בצד השני של החדר, עמד גאדרן לאם.
"אז", חרק האיש הזקן. האל ראה שהוא השתנה רבות מאז שראה אותו, לפני שלוש שנים. הוא נראה זקן, כל כך זקן. שערו האפור היה תלוי בקושי על הקרקפת האפורה. הוא היה כה מקומט שבקושי ניתן היה לראות את החיוך הזדוני על פניו. הוא היה כפוף כגיבן, ולמרות המרחק האל ידע שהיה עליו להביט מעט למעלה כדי לראות אותם.
חייך יתומו היום, איש זקן, והם לא היו קצרים מספיק, חשב האל. הוא החל לצעוד ולהסתער, כשמנואל זינק לחסום את דרכו. האל כמעט הלם בו, אך מנואל התרחק מספיק מהר וצעק, "חכה, אם אתה רוצה נקמה תקשיב לי!"
האל עצר לרגע, נושף בכבדות מרוב זעם.
"מה?", הוא הפטיר.
"אתה לא רואה שהאיש מתכנן משהו? תראה את החיוך שלו! הוא-"
מילותיו של מנואל נקטעו באחת באותו הזמן שנשמע מכיוונו של ראש הפשע. מנואל פער את עיניו בתדהמה, וקרס למרגלות האל, חץ נעוץ בגבו. לאם צחקק בכול ההומור הטוב והבריא המאפיין עורב שמצא גוויה טרייה.
"אתה זוכר מה תמיד אמרתי לך, מנואל? חכם מידי לטובתך האישית? ובכן, בכל עשר השנים שהכרתי אותך, לא השתנת בכלל."
בזמן שהוא דיבר זאק רץ קדימה, מלמל תפילה, רכן ונגע בגבו. אור זהוב שפע אל הפצע, והוא נסגר, פולט את החץ הזעיר מתוכו. גאדרן השליך הצידה אקדח קשת לא טעון.
"לפחות כשהוא היה תחת השפעת האבקה הוא לא ניסה להתחכם כל הזמן," המשיך האיש במונולוג שלו, "אהבתי אותו הרבה יותר אז."
כל גיד בגופו של האל זעק לו לזנק קדימה ולחתוך את האיש הזקן לשניים, אך מנואל צדק-החיוך הזה היה יותר מדי זדוני.
כאילו כדי לאשר את חששותיו, גאדרן דיבר. "אתם רוצים נקמה, כן? בואו לקחת אותה. אני איש זקן. כל אחד מכם יוכל לחסל אותי בקלות. למה אתם מחכים?"
שומר את חרבו בהיכון, האל נסוג לדבר עם מלינדה. "אני צריך שתעזרי לי. נאגף אותו, ואז נהמם אותו. בלי להרוג-ברור?"
היא הנהנה ושניהם התקדמו. פאלאר נשאר מאחור להגן על זאק ומנואל מצרות נוספות בעט שהנוכל החל להתאושש.
האל רץ משמאל לבריכה, מלינדה מימין. בדיוק כשהוא קרב לקצה הבריכה, זינקה עליו הלטאה הגדולה. בתחילה האל לא יכול היה להאמין- החיה הייתה נעולה בשרשרת לרצפה! אבל לאחר רגע הוא הבין. זה היה הטריק של גאדרן.
הוא הניף את חרבו בכל הכוח והלם בכתף הקדמית של החיה, אך לא נראה שזה הפריע לה במיוחד. זנבה השתלח לעברו, והוא חמק בקושי. ואז התנין זינק.
לרגע כל שהאל ידע היה כאב מהמחיצה ומטופרי התנין שחפרו בשריונו ואף הגיעו לבשרו. נשימתו נעתקה ממנו וחרבו הושלכה הצידה. הוא הלם בשריון הקשקשי של התנין ללא הועיל עם ידיו הריקות, וראייתו החלה להשחיר. לפתע, התרומם ממנו המשקל, והוא ראה את התנין מנסה להתאושש מפציעה בחוטמו, שהונחתה על ידי זאק. התנין הסתער קדימה, אך זאק עמד איתן על המקום, מלמל תפילה מהירה מאוד, ואז סתר לתנין בכף ידו הפתוחה. הבזק של אור שחור הופיע, והחיה נהמה בכאב ונפלה חזרה למים. זאק זינק אחריה.
האל ניסה לצרוח לו שלא יהיה טיפש, לתנין יש יתרון במים, אך הוא איבד את ההכרה לפני שהספיק.

מלינדה שמעה את הרעש החזק ואת זעקת הקרב של האל, ולכן ידעה מראש שעליה להתמודד עם הנוכל לבד. היא רצה במהירות וכיוונה בעיטה מהירה לברכו, כדי לשתק אותו. גאדרן גיחך כשקרבה, החזיק את סכינו כדי לתקוף אותה... ואז סובב אותה ונעץ אותה בליבו שלו.
מלינדה ניסתה לבלום בבת אחת, החליקה על הרצפה הלחה ונפלה עם המצח קודם. כאב רגשי ופיזי הציפו אותה באותו הזמן. דרך הבזקי הצבע שמילאו את ראייתה, היא זחלה על האיש הזקן שנפל על הקרקע.
כשקרבה מאוד, הוא הסתובב אליה. עיניו היו פקוחות, ונותרה בהן עוד מעט רוח חיים.
והוא עדיין חייך.
"את יודעת, אלפית, אני מבין למה את כאן", הוא לחשש. היא ידעה שלמרות הכאב העצום שכל נשימה עלתה לו, הוא יענה אותה עד לרגע האחרון. "את מחפשת את אחיך...ובכן, תני לי להגיד לך מילה אחת: ארקונה."
"ארקונה?" היא שאלה בזעם, "מה זה אמור להביע?"
"נתתי לך רמז, אלפית, בתור מתנת פרידה. מצאי את ארקונה. יש, כמובן, דבר אחד שימנע ממך לצאת. את, וכל חבריך, לעולם לא תוכלו לעזוב את המערה שלי. ברוכים הבאים... לקבר שלכם."
ובנשיפה שורקת, מת גאדרן לאם, ותקוותה היחידה של מלינדה מתה איתו.

The Time אמר/ה:
מגניב ביותר, הספק שלך לגבי תיאורי הקרב בהחלט מיותר.
לעומת זאת, מה שאני לא מבין הוא למה לא היו לנבל הזקן שומרים נוספים פרט לתנין.
ומאיפה לו הביטחון הארור שהם לא יוכלו לצאת..

כל שומריו של גאדרן לאם מתו במהלך ההסתערות על המספנה עצמה. הוא היה פראנואיד בטירוף, ולא הרשה לאף אחד לדעת את מקום המסתור הסודי שלו. זכור שהסבירות שמישהו ימצא אותו שם נמוכה להפליא- הסיבה היחידה שהדמויות הצליחו הייתה שהן כולן רדפו אחריו זמן רב, וזלארה הצליחה לאתר איכשהוא את מקום המסתור שלו. בנוגע לביטחון שלו שהם לעולם לא יצאו-כמו שמנואל אמר, כנראה שיש לו עוד קלף בשרוול.

מצטער על הרווח הגדול בעדכונים, ואני יודע שקשה לעקוב... אבל עמוס לי.

"הוא מתעורר."
"הגיע הזמן!"
"הוא בסדר?"
"תעזבו אותו, הוא צריך לנשום!"
לאט לאט, ראייתו של מנואל חזרה אליו, והוא ראה דמויות מעורפלות מתגודדות מעליו.
"מנואל, אתה שומע אותי?"
הקול היה מוכר, אבל דרך בלבולו מנואל לא יכול היה לזכור את שמו של הדובר. לפתע, הדובר הסתובב. "הי, מה אתה עושה-!"
גל של מים קרים הכה בפניו של מנואל כמו אגרוף. הוא חזר לחושיו כמעט מייד, והשמות חזרו אליו. זאק, כן, זאק קראו לו, הכוהן, עמד וצעק על פאלאר הקוסם. מנואל התרומם לאט על רגליו. "זה בהסדר, זאק. הייתי צריך את זה."
זאק עצר את שטף הצעקות והסתובב. כשהוא ראה שמנואל עירני ומרוכז, הוא נהם משהו לא מובן והסתלק משם.
"יפה", אמר פאלאר. "עכשיו אני מקווה שתוכל להוציא אותנו מכאן.
"מה קרה?"
פאלאר החווה בידו. מנואל עקב אחר הכיוון המרומז, וראה קיר אבן חלק וחסר תווים ייחודיים. "מה הבעיה?"
"מה הבעיה? אני אגיד לך מה הבעיה-איפה שיש קיר הייתה קודם דלת!"
מנואל נאנח והעביר את מבטו על בני החבורה- וראה, כפי שציפה, שהם כולם מפוחדים. "תחשבו לרגע, טוב?", הוא אמר.
"אתם באמת חושבים שגאדרן היה בונה מנגנון שעלול למנוע ממנו לברוח מסכנה?"
"לפי מה שראיתי," קטעה מלינדה בקוצר רוח, "הוא לא בדיוק היה להוט לצאת מהמפגש בחיים."
מנואל הביט בה בתימהון, והאל נד בראשו. "הוא היה חסר הכרה. מנואל, גאדרן התאבד- בדיוק אחרי שאמר לנו שלעולם לא נוכל לצאת מכאן."
"בנזונה", אמר מנואל. "הוא אפילו לא אפשר לי לראות אותו כשהוא מת."
כל השאר היו שקטים-לא הייתה דרך לענות על הערה כזאת.
"ובכן," אמר מנואל, "כדי שנבחן את המנגנון של דלת האבן הזו, כן?"
ובלי לחכות לתשובה הוא ניגש לקיר. מה שראה שם כמעט גרם לו לצחוק. זה היה ברור כל כך- כבל מהתקרה, שרץ לאורך הקירות, ירד בצד השני ואז-
"לתוך הבריכה של התנין."
פאלאר, שהדביק את מנואל, הביט בו בסימן שאלה. "מה יש בבריכה של התנין?"
"המפתח החוצה מכאן."
מנואל הלך לבריכה, קיפל את שולי מכניסיו ושרווליו, ונכנס למים הקרים. הגופה הגדולה של התנין צפה שם, מוקפת בדם. הוא ראה פיסה קטנה משיריונו של האל על הקרקעית. אז האביר הפך לצייד תנינים. מדהים.
מנואל התקדם אל המקום בו החוט נכנס למים, ועקב אחריו עם ידו. החוט הגיע למרכז הבריכה, שם עמד עמוד אבן שאליו קשורה שרשרת ברזל. השרשרת אמורה הייתה לקשור את התנין, מן הסתם-אז איך הוא ברח?"
מנואל לקח נשימה עמוקה וצלל. הוא פקח את עיניו במי המלח הצורבים והביט בעמוד. גאדרן כנראה חיבל בשרשרת, והתנין שבר אותה בניסיונו לצאת. עד עכשיו, קל. אבל למה זה אומר שהדלת נסגרה? מנואל קירב את מבטו.
אה!, הוא חשב. זה המנגנון.

לאחר מספר דקות, מנואל יצא מטפטף מהמים. פאלאר ניגש אליו בציפייה.
"נו?"
מנואל עיווה את פניו. "אני באמת לא מבין מה האיש הזקן ניסה להשיג בתעלול שלו. המנגנון פשוט- התנין שימש במשקל נגד למשקולת שבעלייתה אמורה הייתה להוריד את הדלת. ברגע שהתנין ניתק עצמו מהשרשרת, המנגנון פעל.
ניסיתי להוריד את אבן המשקולת חזרה, אך לא יכולתי. מסתבר שעלייתה היא קצובה, ועובדת לפי גלגל שיניים המשמש כגלגלת-או בקיצור, תוך בערך יום מעכשיו הקיר החוסם יעלה ונוכל לצאת."
פאלאר חייך. "זה פשוט-גאדרן קיווה שנאבד את חשיבתנו הצלולה, נאשים זה את זה ונפגע זה בזה לפני שנצא. זה הכול."
זאק הנהן. "כן, מתאים לו לחשוב ככה."
"בינתיים," הכריז מנואל, "אני הולך לראות מה האיש הסתיר במאורה שלו."
הוא ניגש לדלת בצד השני של החדר ופתח אותה. היא הובילה לחדר שינה צנוע יחסית, אך עם ריהוט מאוד נוח. תשומת ליבו של פאלאר נתפשה על ידי ווילון בצד הקיר המזרחי של החדר. ללא שהות, הוא הסיט אותו וצעד לתוך חדר קטן נוסף.
תוך רגע מכניסתו, מנואל היה בטוח שהוא עומד להקיא. מוות ואלימות לא הגעילו אותו, הוא התרגל, אבל הוא לעולם לא ראה גופה כל כך... רקובה.
ברור היה שהגופה שם כבר מזה שבועיים לפחות, וריחה היה זוועתי. ראשה הכרות התגלגל לצד הגוף. מנואל חשב שהוא מזהה אותה, אבל לא היה בטוח. לאחר רגע, הוא הבחין בקופסת קלפי האררו, ואז נפל האסימון.
"זלארה!" הוא קרא בהפתעה.
דממה המומה השתררה לרגע ואז זאק אמר, "לא, לא, זה לא אפשרי. דיברנו איתה אתמול, ואין סיכוי שהוא הצליח להרוג אותה מאז."
מלינדה הנהנה. "בנוסף, הגופה כאן כבר שבועיים לפחות," היא הוסיפה.
אך פאלאר לא שמע את כל זה. הוא שמע רק מוסיקה קלושה ומרוחקת, וחש חמימות מוזרה בתוכו. מבטו כמו התמגנט אל קופסת הקלפים, וללא שליטתו רגליו החלו לנוע לעברה. השאר היו קולות מרוחקים, לא רלוונטיים. רק הקופסה נשארה.
פאלאר רכן, תפס את הקופסה ופתח אותה.
המוסיקה נפסקה, וכך גם השיחה של האחרים, ומסיבה מוצדקת- קול מוזר וגבוהה מילא את החדר, ולאט לאט, כאילו היו אנשים זקנים הקמים מהכורסה, הקלפים יצאו מהקופסה והסתחררו באוויר. הרעש גבר וכולם נסוגו לאחור, לקראת הווילון. הדבר המשיך לפחות עשר שנויות לפני שדמות הופיעה בינות לקלפים. הדמות, בוהקת באור כחול, הרימה את ידיה, והקלפים זינקו לתוכה. אז, כבה האור הכחול ומולם עמדה זלארה.
היא חייכה בחום. "תודה", היא אמרה.
"ז... זלארה?" שאל האל.
האישה המשיכה לחייך בעודה מדברת. "אני מצטערת שרימיתי אתכם. אתם מבינים... כמו שתוכלו לראות, אני מתה כבר שבועות. אין לי בן, ולעולם לא היה לי. אני ניסיתי לרדוף אחרי גאדרן לכאן, והוא הרג אותי."
"אז את... רוח רפאים?", שאל פאלאר בזהירות, חש בכל עצמותיו את המוזרות של השיחה.
"ניתן לומר. אבל עכשיו, כשנקמתי הושלמה, קשרי לעולם הגשמי כמעט ונותק. אני חייבת לכם תודה, ולכן בכל פעם שתרגישו שאתם באמת זקוקים לי, קראו לי ואבצע לכם קריאה בקלפים כדי לסייע לכם ולהכין אתכם לעתיד. זמני נגמר בעודי מדברת, ולכן אומר תודה פעם אחרונה ואלך. ו, או, אגב... בהצלחה."
בהבזק של אור כחול, הקלפים חזרו לקופסה שלהם.
במשך דקה שלמה אף אחד לא העז לדבר.
ואז,
"בהצלחה?", שאל פאלאר, "מה זה אמור היה להביע?"

ironballs אמר/ה:
קראתי עכשיו הכול - מעולה!
יאללה, מה עם ההמשך ?

Aye aye, sir

זאק שינה מעט את מיקום גופו, כדי לנסות למצוא עמדת ישיבה נוחה יותר. הוא וכול השאר מלבד מנואל ישבו ביחד, בצפיפות, ליד הקיר שחסם את הדלת שהייתה היציאה היחידה. מנואל חיטט בחדרו של גאדרן, מחפש אחר אוצרות חבויים.
גאדרן, חשב זאק, מהווה בעיה אפילו אחרי מותו. כלומר, מה אנחנו אמורים לעשות עם הגופה שלו, בדיוק? לקבור אותו? לשרוף אותו כאילו היה בהמה? להשאיר אותו כאן?
"הרעש הזה", אמר פאלאר לפתע. "הוא פשוט מחרפן. כולכם שומעים, נכון?"
ואכן, עכשיו כשזאק האזין בצומת לב, הוא הבחין ברעש חזק אך ניתן להבחנה מלמעלה. "אתה צריך לצאת יותר מהמחילה שלך, קוסם. הרעש הזה הוא קולה של עיר המתעוררת וחוזרת לענייניה."
פאלאר נעץ בזאק מבט קצר. "אתה באמת חושב כך? אני הייתי מצפה שמישהו עם ניסיון רב כמוך ידע שאין סיכוי שבשעה זו של הבוקר נשמע משהו עד לפה, למטה, אלא אם קורה משהו לא שיגרתי. חוץ מזה, שמעתי רעש וראיתי פעילות גם אתמול בלילה. משהו הולך שם למעלה."
וזאק ידע שהוא צודק- אבל הוא היה כל כך עייף שהוא החליט להתעסק עם זה כשיצא, ולא שנייה אחת קודם. הוא חצי זחל חצי הלך להאל, שבהה בקיר בדממה. זאק העיף מבט אחורה למלינדה ופאלאר, והשניים הבחינו בו והתרחקו בשקט.
כמו כל זוג תאומים אחר, לזאק ופאלאר הייתה שפה מיוחדת שהבינו במשותף כבר כשהיו בני ארבע, שהורכבה בחלקה מסימני ידיים, חלקה ממילים וצלילים וחלקה... חלקה בעצם עובדת היותם תאומים. בכל זאת, זאק לא הרגיש בנוח להשתמש בשפה בנוכחות זרים-זה גרם לו להרגיש כאילו הוא חושף את עצמו.
זאק התיישב ליד אחיו בדממה מוחלטת, שמר על מרחק נגיעה אך לא נגע, וחיכה.
הם ישבו כך במשך שתי דקות, בדממה מוחלטת מלבד מלמול אקראי של האחרים והרעש המוזר מלמעלה. לבסוף, זאק לחץ את כתף אחיו. "אז מה עכשיו, הא?", הוא סימן, או אמר, בשפתם שלהם. האל חייך. "בדיוק."
לאחר רגע, האל הוסיף, "הצלחתי, אח. תפסתי אותו... ואפילו לא הייתי בהכרה בשביל זה. אפילו לא הרגתי אותו בעצמי. ועדיין, על פי החוקה, הצלחתי במשימתי, כי הוא מת כתוצאה של מעשי- עזרתי להם להגיע לפה."
האביר הסתובב והביט בזאק. "זאק, אני... אני לא מרגיש מסופק. אני לא מרגיש שהשגתי משהו. שנים אנחנו היינו בדרכים, חסרי קרוון, חסרי משפחה. זוג תאומים, ולאו יותר. כל זה, כדי לאבד את ההכרה במאבק נגד לטאה ברגע השיא."
זאק לחץ את הכתף חזק יותר. הוא ידע שאינו יכול לומר דבר שישנה את הרגשת אחיו, שכן הוא חלק את ההרגשה. אבל הוא יכול היה לנחם אותו. "אבל הוא מת. הוא מת, האל."
האל פתח את פיו כדי להמשיך בשיחה, אך לפני שהספיק להוציא אפילו הגה, מנואל צעק, "הי חבר'ה, מצאתי משהו!"
רגע לאחר מכן האיש הופיע כשהוא גורר איתו ארגז גדול ומבטיח. "הוא בהחלט שמר על האוצר בקנאות, הזקן הזה", הוא נאנק. "מצאתי את זה מתחת לדלת סודית ממלכודת שהייתה מתחת לארון הבגדים הכבד שהוסתר על ידי קיר מסתובב."
רעש חבטה חזק ליווה את הנחת התיבה על הקרקע. "סוף סוף, גאדרן, אנחנו נפרע את החוב שלנו", אמר מנואל ופתח את התיבה.

תוכן התיבה היה מדהים- טבעת כסף, קופסת סיגרים מעוצבת היטב, פסלון של שתי סקקובי מחובקות, אבן חן המעוצבת כסמל קורבוסה, וכן...
"לא יאומן", מלמל מנואל. הוא הרים מתוך התיבה שרביט מוזהב ומעוצב היטב. "אצם יודעים מה זה?"הוא לחש.
פאלאר בחן אותו מקרוב, ואז צעק בהפתעה גם הוא.
"מה העניין?", שאלה מלינדה.
"השרביט הזה, הוא... השרביט הזה הוא השרביט האבוד של המלכה!" צעק מנואל. המלך הציע עשרות מטילי זהב למי שימצא את השרביט הזה!"
זאק והאל החליפו מבט מבולבל. "לקורבוסה יש מלך או מלכה?", שאל האל.
"מלך, איאודרד הרביעי. הוא לקח את אילאוסה, בת לאציל צ'לקסיאני, לאישה. היא צעירה ויפה אבל מאוד לא פופולארית בעיני העם. נאמר שהיא זונה קטנה שמנצלת את גופה לכוח ושהיא לא באמת אוהבת את העיר.
לא משנה אם היא אוהבת את העיר או לא, היא עומדת לאהוב אותנו. יש לה איזו מסורת משפחתית עם התכשיט הזה, והוא שווה המון."
ניצוץ של התרגשות עמד בעיניו של מנואל. "אתם לא קולטים? אנחנו אנשים עשירים!"

כחצי שעה מאוחר יותר, ללא כול אזהרה מוקדמת, פיסת הקיר התרוממה וחשפה את היציאה. פאלאר זינק קדימה והוביל אותם החוצה. "לקחתי את חפיסת הקלפים של זלארה", הוא אמר, "ואני מתכוון להחזיר אותה לביתה, לפני כול דבר אחר. זה יתן לרוח מנוחה."
אבל כשהם טיפסו במעלה גוף הספינה המטונף, קולו של הקוסם נבלע בתוך קול חזק הרבה יותר. עשן וחום היכה בפניהם כשהם יצאו החוצה לאוויר ה "נקי."
להבות בקעו מבתים רבים ברחבי העיר, והכאוס שלט ברחובות. אנשים אוחזי לפידים התרוצצו ממקום למקום, שורפים ורוצחים ופוגעים. אנשי משמר נואשים ניסו לשמור על הכול רגוע. שומר עילית רחוב גריפון מהארמון התרסק מהשמיים, חיית הרכיבה האצילית שלו מדממת משלושה פצעים שונים של חצים. ההמון מסתער עליו מייד.
העיר בערה.

פאלאר רץ קדימה לתוך הקהל, חומק ממהלומות אקראיות, ותפס באדם יחסית רגוע. "מה קורה?", הוא שאל אותו.
,איפה אתה חיי, הא? המלך איאודרד מת! ונחשו מי שולט במקומו!"
כאן הצטרפו אל קריאת האיש קריאת כל מקיפיו, והייתה זו קריאה שהדהדה עשרות פעמים בחודשים שיבואו אחר כך ברחבי העיר- "מוות למלכה הזונה!"

ובכן, כאן מתחילה העלילה האמיתית של "על סף האנרכיה", יריית הפתיחה של הרשומות האפיות של קללת כס הארגמן!

ארר, אני שונא את המחשב הזה.
הוא הרגע פשוט העלים לי ארבעה עמודים של כתיבה שהשקעתי בה במיוחד לכבוד הרשומות האלה, ואין סיכוי שאני משחזר את העבודה הזאת. לכן, לצערי הרב, אני פשוט אעדכן כרשימה יבשה את האירועים שתיארו העמודים, ואז אוכל להמשיך עם ההרפתקה.
הקבוצה נסוגה לביתה הנטוש של זלארה כדי לדון במצבם. הוחלט במהרה ובפה אחד לחלק את האוצר שווה בשווה ולהחזיר את השרביט אל המלכה תמורת הפרס.בזמן הזה זאק חטף פתאום מצב רוח רע ועצבן את כולם בכך שלא כל כך ענה לשאלות, ושדיבר בפרוט רב מידי. הקבוצה הגיעה לטירת קורבוסה, והציגה את השרביט בפני המלכה. המלכה, בבגדי אבלות שמסתירים, כנראה, את יופיה האגדי, קיבלה בשמחה את השרביט ונתנה לדמויות את הפרס המובטח. היא הציעה להם ללכת למשמר העיר ולעבוד שם, כי היא בטוחה שבחורים אמיצים כמוהם יכולים לתרום להרגעת הכאוס, והחבורה הסכימה (מנואל בהיסוס מסוים), ושם הסיפור נפסק (נכון לעכשיו).
אגב, ממש אתמול שיחקתי את הפגישה הראשונה של "שבעה ימים מהקבר", ההרפתקה השניה בסדרה, ואני מרגיש שהרולפליי עולה ברמה ושהסיפור באמת נותן לדמויות לפרוח.

חזרה