• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[רשומות מערכה - מה' 4 - איי הסערה] דברי חבורת "יד הגורל"

14 למאלבאר, 143 א"ק
חבורת "יד הגורל" מתאספת לראשונה בפונדק הדרכים "מנוחת האמיצים", 20 קילומטר צפונית לאורל. זהו ערב גשום, הימים האחרונים של החורף. הפונדק משכן באותו לילה גם את עימאד, זקן שבט עורטן שנדד מהצפון ביחד עם סטרום, טוריון, חייל מהצבא המלכותי בדרכו לאוקסברי ואת אריאוס, סוחר ממולח.
בתום ארוחת הערב, הפונדק מותקף על-ידי חבורה של גובלינים בצבעי מלחמה אדומים מלווים בעכברושים אימתניים הנמשכים לבשר אדם. הדמויות פועלות יחדיו, והתוקפים מובסים לאחור. אך בהמולה מתברר כי ג'ון הארוך, שומר-ראשו של אריאוס נרצח בחדרו ואריה האל, חפץ-קדוש, נלקח. אריאוס מספר לחבורה אודות החפץ, על-כך שעזי הלהב מצאו אותו והוא היה בדרכו לדרום למסור אותו לאדם אחר. אריאוס חושד בכת מטורפים זו או אחרת שרצתה בו עקב היותו חפץ קדוש. בירור של ג'ארוס ולוסיה מעלה שכתות פעלו באזור, המאמינים בנחשים, דרקונים, ושאר מרעין בישין. רובם מופעלים על-ידי מטורפים או מתומרנים בידי שלהם רשעים, אך יש כת המכירה בדרקונים כאבות מייסדים – נביאי הדרקון.
החבורה יוצאת לדרך בגבעות, ובסיועו של אחד מהאיכרים שמשוכנע על-ידי טום, מאתרת את עקבות התוקפים. לא ביודעין העקבות מובילות אותן למערת עכבישים, עקבות שווא שנועדו לתעתע ברודפים ומפילות בפח את החבורה. לאחר קרב ארוך ומסוכן, נחיל העכבישים הארסי מובס לאחור, והחבורה ממשיכה במסע אחר אריה האל.

-----
מערכה ראשונה במה' 4, עם החבורה הרגילה שלי (שכולם אפסים שלא רושמים כאן בפורום)
התיאור הוא מה שאני רושם לגבי המתרחש ב"מחברת" שלי, ולא תיאור סיפורי ארוך.

14 למאלבאר, 143 א"ק
לאחר שהם סיימו לחבוש את פצעיהם, והחקירה של מערכת העכבישים העלתה חרס, החליטו ההרפתקנים להמשיך אל הלילה הקר והגשום במסע אחרי אריה האל. העקבות אותרו מחדש, מובילות למערה נוספת על צלע אחת הגבעות, ממנה בקע אורה החמים של מדורה וקולות בגובלינית. לוסיה סיירה בפתח המערה, חושפת זקיף אחד לפחות וסלע שחוסם את המעבר אל תוך המערה. לוסיה התמקמה במארב ליד פתח המערה, ממתינה לשאר בני החבורה, בוטחת שהרעש הרב שהם יקימו ימשכו את תשומת לב הזקיפים – מה שאכן קרה. הקרב היה קצר אך סוער, הגובלינים הסתערו מהמערה החוצה בזמן שחברם מחפה עליהם בחצים. אך דבר זה לא היווה אתגר בפני החבורה.
בתום הקרב, נדמו גם קולות האזעקה שנשמעו מתוך המערה, והחבורה התקדמה פנימה, שקט שורר מסביבם.
לאחר זמן קצר הם הגיעו לפיצול, האוויר במערה קריר ולח, הם התקדמו ימינה, נכנסים לחדר ששימש כמכלאה לחיות בר – ששוחררו כעת על-ידי מאלף החיות הגובליני ותקפו את החבורה בפראות, לאחר קרב מתמשך הצליחו לבסוף הגיבורים להכניע את חיות הפרא, ולהמשיך בדרכן אל הלא-נודע.

14 למאלבאר, 143 א"ק
לוסיה התקדמה בחשכה, חוקרת את המעבר מהמכלאה להמשך המערה. לאחר צעדים מועטים היא הגיעה לחדר רחב-ידיים שהכיל מעל לתריסר מיטות, שחלקן שיכנו לא מכבר יצור זה או אחר שנראה שהסתלק במהירות. לאחר שקראה לחבריה, הם גילו זוג גובליניות שהסתתרו בפאתי החדר. מכיוון שאיש מהגיבורים לא דיבר את שפת הגובלינים התקשורת בניהם הייתה בסיסה, מלווה בהרבה סימונים עם הידיים, צווחות מבוהלות של הגובליניות ואיומים בחרב מצד טום. המידע הדל כלל שהגברים הלכו לצד השני של המערה, ושהסמל של האש שעוטפת חרב שנמצא ברחבי המערה שייך לגברים.
ושוב לוסיה יצאה לדרכה לחקור את המערה, מתקדמת בחשכה – שלא היוותה חסרון משמעותי לחבורת הגובלינים שהמתינה במארב – שני חצים ננעצו בבשרה, בעוד היא קוראת לעזרת שאר החבורה, שהסתערה פנימה. קרב עיקש נפתח, הקשתים הגובלינים ממטירים אש מאחורי מחסה, בעת שמפקדם בסיוע לוחם נוסף מחזיקים את טום וג'ארוס (שקיבל את הכינוי היאה לגמד מקסיקני – חארוס) מלהגיע אליהם. רק לאחר שכלו כמעט כל הקצים, ההתקפות המיוחדות ופרצי הריפוי, פרצה חבורת יד הגורל את שורות הגובלינים, מסתערת קדימה ומחסלת את הגובלינים. חיפוש מהיר בחדר גילה שבצדו המערבי יש קיר הניתן להזזה, שמאחוריו כנראה יש חדר נוסף שבו אוצר, או שמא דבר אחר?
למרות שמצבם היה בכי רע, החליטו חברי "יד הגורל" לקחת את הסיכון ולוסיה פתחה את הדלת – רק כדי לגלות שמולה עומד Bugbear עצבני, שנעץ בה מבט נוטף רוע ובאבחת גרזן בודדת שיטח אותה על הרצפה. קרב סוער נפצח, לואיקו, הנאלאגוב שפיקד על גובליני אש השאול הסתער קדימה לתוך החבורה, הלהבות שלו אופפות אותם ולוסיה מאבדת את הכרתה. במהרה הוא הפך למטרה הראשית של החבורה, גופו נמלא פצעים ואפילו השריון הקסום שלו לא הצליח לרפא אותו ולהשאירו בחיים. אך בשלב זה גם טום נפל לקרקע, שותת דם ורק סטורם וג'ארוס נותרו בדד מול ה Bugbear ולטאת השמירה של לואיקו, מחליפים מהלומה כנגד מהלומה, ה Bugbear נפל ראשון, אך רגע קט אחריו גם סטורם איבד את הכרתו, ניצל ממוות רק בזכות שימוש מהיר של ג'ארוס במיומנות הריפוי שלו. לבסוף, הצליחו שניהם להתגבר על לטאת השמירה שנותרה, והחבורה ניצלה מאבדון בעור שיניהם.
בחקירה קצרה בחדר, הם מצאו אוצר שכלל שריון גמדי משובח, שרביט אש-מכשפות וחשוב מכך – עדות למקום המצאו של אריה האל. בפתק שנמצא בחפציו של לואיקו היה רשום:

לואיקו,
אני מפקיד בידך משימה חשובה, בתמורתה תזכה לתשלום הולם. בערב היום שלמחרת, יגיע לפונדק 'מנוחת האמיצים' סוחר בן-אנוש בשם אריאוס הנושא על גופו או בחפציו דבר יקר ערך בו אני חפץ. זהו פסל שנהב בצורת אריה.
עלייך להשיג את האריה, אני מצפה ממך לנקוט כל אמצעי הנדרש. אני ממליץ לתקוף בחסות הלילה והגשם שירד, אם יברך אותנו קריל. אריאוס משתכן לרוב בחדר העליון מימין, שם תוכל למצוא לבטח גם את חפציו.
לאחר שתמצא את הפסל הבא אותו העירה במהירות המרבית, למיקאלו. השתמש בצופן המוסכם.

שא את ברכתם של הדרקונים המהווים לנו אור

החבורה נמה עד שעות הצהריים המוקדמות במערה, ואז הם המשיכו במרדף אחר האריה האובד.

----------------------
כהערה, זה רק אצלנו ככה, או שהמגונן באמת משמש על תקן נחום תקום ?

שאלה טובה. אצלנו יש בקבוצה בהנחיית שרון ( https://www.pundak.co.il/forums/threads/24331 ), מגונן אחד ושלושה סער. בינתיים, המגונן הוא אחד משתי הדמויות היחידות שלא איבדו את הכרתן באף קרב, והוא גם הבחור שסופג תמיד הכי מעט נזק ביחס לסך הנק"פ שלו - אולי בגלל שהוא מצוייד בשריון הטוב ביותר, ואולי בגלל שוא פשוט לא עושה את תפקידו נאמנה.

משום שהקבוצה שלנו היא כביכול "לא-מאוזנת" (יש רק ארבע דמויות, ומתוכן 3 סער), "התפקיד המשני" של כולם בא לידי ביטוי - והמגונן שלנו, מתוקף היותו פלדין, הוא המרפא היחיד (לפחות עד שמישהו יעשה ריבוי מקצועות לכהן או מצביא). דווקא הסייר הוא הנחום-תקום העיקרי (אולי בגלל שהוא נהנה לגרום לכולם לאגף אותו, אז הוא מכניס להם במכת וולברין בלהות, ומקבץ אותם טוב-טוב עבור המסך המעוור של הנוכל ושריון אגאטיס של המכשף).

כמובן, זה בטח רק בגלל שאנחנו, בניגוד לקבוצה שלך, מטורפים ועושים דווקא לקביעות הדי-שרירותיות של "תפקידים".

בלי קשר,
מגניב שאתה מנצל את המשחק עבור פלייטסט גרסאת אלפא ל"מתוך האפלה"... :cool:
אז ראיתי את הנאלאגוב ועכברוש-הדם. לטאת השמירה זה במקרה גוראקס?

איך שאני מבין המגונן אמור להיות זה שסופג את הנזק במקום החברים השבירים יותר, מכיוון שהפרשי הנק"פ המרכזיים נקבעים לפי ערך החוסן של הדמויות לא אמור להיות הבדל כל כך גדול בין הדמויות (4 נק"פ). כפי שאני רואה את זה למרות שמגונן בדרגה נמוכה/התחלתית יכול למשוך אליו את ההתקפות הוא לא בפירוש עמיד בפני הנזק (במהדורה 3.5 15 נזק לאשף בדרגה בינוני זה נזק חמור מינוס בעוד שלוחם לא מרגיש את זה אבל במהדורה 4 הקוסם הוא כבר לא דמות כל כך שברירית) ומהר מאוד יאבד את הכרתו, מה שמבדיל מגונן משאר הדמויות הוא השימוש בשריון כבד ובמגן גדול.
כמו שאני רואה את זה מגונן מוצלח בדרגות נמוכות מאוד צריך להיות משוריין בצורה משמעותית, לכן המגונן של הקבוצה שלנו לבוש כמו טנק (שריון לוחות ומגן צריח).

אכן, אני מנצל את זה לפלייטסטינג, גם היה שארמידל שם בפנים. הבעיה שאני לא רושם הערות ;)
בסשן הבא, כלב-נחש וסימאר.

למרות שהשחקנים שלי די מתעבים אותי שאני מעז ליצור מפלצות לשיטה החדשה על הסשן הראשון שהנחתי :)

המגונן שלנו הוא היום עם דרג"ש 20, וברגע שיעלה לדרגה 2 -> 21.

מה זה שארמדיל? זה ארמדיל משוריין או אולי ארמדיל שעשוי משאריות בשר?
אם כבר מדברים על זה מתי יוצא מתוך האפלה?

The oldman אמר/ה:
למרות שהשחקנים שלי די מתעבים אותי שאני מעז ליצור מפלצות לשיטה החדשה על הסשן הראשון שהנחתי :)

מוזר אני השתמשי ביצור אחד או שניים בלבד ממגדיר המפלצות, השחקנים שלך לא אוהבים מפלצות חדשות?

תראה להם את הנתונים של אלכס, האשף המעצבן ששרון שלוח עלינו.
תסביר להם ששרון הוסיף לו יותר תבניות משאפשרי לפי החוקים, וצייד אותו בארבעה זומבים (בריונים בדרגה 2).
היינו צריכים לחסל את הזומבים ולהביא את אלכס למצב של מדמם.

The oldman אמר/ה:
וזה לא כאילו ששרון לא הציב אותנו נגד דרואידים.
הדרואידים כבר לא קיימים בכלל...

sharon אמר/ה:
מה זה שארמדיל? זה ארמדיל משוריין או אולי ארמדיל שעשוי משאריות בשר?
אם כבר מדברים על זה מתי יוצא מתוך האפלה?
אם אתה ממש רוצה, אולי אני אתן לך איזו מפלצת נחמדה שכבר המרנו, שתשגר אותה כנגד הקבוצה. הבעיה היא שאני מכיר את היכולות והטקטיקות של היצורים...
והשארמדיל... הוא יצור מוזר, אבל מצחיק.

מממ... אני רוצה לדעת מה יקרה לקבוצה נגד הסימאר וכלב הנחש. שניהם מפלצות מהסוג של "ביצת הפתעה": לעולם אי אפשר לדעת מתי הם יצוצו.

והנה העדכון של החבורה שלי :)

15 למאלבאר, 143 א"ק
אורל, עיר הבירה של רוזנות הצפון היא למעשה עיירה מנומנמת, מוקפת בחומה נמוכה ומחוץ לה חוות ובתי-אחוזה. זוהי העיר שאליה נכנסו חבורת "יד הגורל", או שמא המלאכים של סטרום. בירור קצר העלה שמיקאלו הוא אמן ופסל ידוע בעיר. ואנר, נמיית הים שניסה להתחזות לשליח שבא לאסוף את הפסל ממיקאלו נכשל וגם נסיון האיום החובבני של לוסיה הסתכם בכך שמיקאלו מתמחה בעיצוב פסלי חיות ושפסלים רבים שלו פזורים ברחבי אורל.
לוסיה נחלה הצלחה גדולה יותר בקרב המשמר, שם סמל משמר גס רוח בשם חורחה סיפר לה על חבורת גובלינים שהתגלתה בערב הקודם בשולי אורל. גובלין אחד חוסל והשאר נמלטו. בבירור קצר במקדשו של שומרון, שם אוחסנה גופת הגובלין, הקסימה לוסיה כוהן מתלמד בשם מייק וגילתה שהגובלין הוא מאותו השבט שהחבורה חיסלה. טום ו-ואנר ביקרו אצל אריאוס ועדכנו אותו לגבי התקדמות החקירה. לאחר שהוא ראה את הפתק, הוא סיפר להם פרטים נוספים אודות סיאנה, נביאת הדרקון שרצתה לרכוש ממנו את אריה האל והיא שעומדת מאחורי הגניבה.
לאחר-מכן ביקר טום בבית שכירי החרב ולאחר דין ודברים עם ליאן, הברמנית במקום, הוא חשף שבחור בשם רוסיו הצטרף לנביאי הדרקון, אך גופתו התגלתה לפני שבוע וחצי. רוסיו נצפה לפני מותו בכרם הנירקורי, מטע גפנים בשלהי אורל שם גם נמצאים זוג פסלים של מיקאלו. טום וליאן המשיכו לדון באינטרסים משותפים, תוך שהוא מבטיח לה חלק מהשלל בתמורה לעזרתה באיתור אריה האל.
סטרום בילה את הערב בדיון סוער אל תוך הלילה עם עימאד, בנסיון להוכיח את היותו ראוי להפוך לראש השבט הבא. כדי לבחון אותו, החליט עימאד להציב לו אתגר למצוא את גביע האזמרגד שלפי נבואתו נמצא בסביבות אורל.

16 למאלבאר, 143 א"ק
לפני ארוחת צהריים, יצרה ליאן קשר עם טום והודיעה לו שהיא איתרה קבוצה של נביאי דרקון בעיר, השוהים במחסן נטוש ברובע החיטה. החבורה הטעתה את השומר, בזמן ש-ואנר חדר פנימה – כדי לגלות שהוא נפל קורבן למארב לזוג שומרים ומכשף בן-אנוש. בקרב שניטש הכניעו הדמויות את האורבים, חושפים את זהות אחד השומרים כמשנה-צורה. המכשף שנשבה חשף בפני הדמויות את האדם ששכר אותו – גילמארו איש דולפיר. החבורה ארבה מחוץ לביתו של הלה, שבשעות הלילה הגיע לבית, מלווה באדם נוסף, כלב שמירה ששהה בחוץ נכנס ביחד עמם פנימה.
החבורה חדרה בחשאי אל הבית, חושפת שהקומה הראשונה ריקה אך ישנן מדרגות שמובילות למרתף – שם המתין להם גילמארו, חמוש בפטיש-קרב אדיר, ברוס,עוזרו ולבסוף הכלב, שהתגלה ככלב-נחש, יצור מעוות שמפי הכלב שלו מגיח נחש ענק שמסוגל להכות ביריבים בטווח. טום כמעט נפל לרצפה בתחילת הקרב, בעת שגילמארו חטף גם הוא כהוגן, נאלץ להשתמש בפרץ ריפוי על עצמו. לוסיה הכניעה את גילמארו, או חשבה שכך – רק כדי לחשוף שמדובר בתפלצת מעולם אחר, בעוד ראש בן-התמותה שהוא עטה לגופו התגלגל לרצפה, מחושים אימתניים הגיחו מהצוואר שלו בעוד הוא המשיך להלחם! אך גם דבר זה לא עצר את המלאכים של סטורם, שהכניעו את גילמארו ואת בעלי-בריתו. חיפוש מהיר העלה בידם את אריה האל, שהוסתר בתוך אחת התיבות בחדר העבודה של גילמארו.
וכך האריה הוחזר לבעליו וחבורת "יד הגורל" הוכיחה את עצמה לראשונה – ורכשה לעצמה אויב בדמותה של סיאנה.

----------
יאי דרגה 2 :)
באסה לWarlord, אין שום דבר שווה בדרגה שנייה..

17 למאלבאר, 143 א"ק
לאחר שהחבורה גברה על גילמארו, הם חקרו את העיר במרץ. טום חזר לליאן ולמשמר העיר בחיפוש אחר הרפתקאות נוספות, לוסיה יצרה קסם עם המקדש, והפכה למתלמדת בו. סטרום נפגש שוב עם עימאד והלה חשף בפניו שגביע האזמרגד נגנב משבט בני העורטן לפני שנים, כעת הוא איתר אותו אצל דמוי-האנוש השורצים בהרי הקופרסיאן, ונקודתית במאחז גולפיר – שם יצור פיות שטני ששדד אותו מדמוי האנוש מתגורר. בירור קצר של החבורה העלה שמדובר במאחז שנכבש במהלך הקריעה, וכל בני האצולה נרצחו. כעת הוא נמצא נטוש, ממוקם בתוך שטחם של דמוי האנוש. דיון סוער בתוך החבורה התנהל בשאלה האם להצהיר בפני הרוזן על מסעם ולברר מה דעתו בנושא, או להציב בפניו עובדה לאחר מעשה. ג'ארוס כבר הפליג בדמיונו על המבצר המפואר שהוא הולך להקים במקום, עד ששאר החבורה הציגה בפניו את רשימת ההוצאות הצפויה :).

18-19 למאלבאר, 143 א"ק
החבורה הצטיידה בסוסים יוצאת למסעם אך לא לפני שיחת פרידה עם אריאוס. הסוחר הממולח המשיך באותו בוקר את מסעו לפריהולד למכירת הפסל תוך שהוא מצהיר לחבורה על כך שהוא ינסה לברר פרטים נוספים אודות סיאנה ומזהיר אותם שהשמועות מספרות שהיא התרועעה עם הדרקונים, הנפוצים למדי, בהרי הקופרסיאן.
המסע לאורך דרך הדמים היה שליו, גם בזכות מחנות החיילים הרבים הפזורים לאורכו לאבטחת שיירות המסחר למכרות, עם זאת הגשם שהיכה בחבורה היה לא נעים בעליל.

20 למאלבאר, 143 א"ק
החבורה הגיעה לפיצול בדרך, דרומה לעבר המכרות וצפונה לעבר זעם-האדמה ומאחז גולפיר. בירור קצר בקרב חיילי המשמר שבאזור שוהים שני שבטים עיקריים של דמוי-אנוש: שבט האורקים אגרופי הלילה, גאים וקשוחים. שבט הקובלודים דם הקדמונים, אכזריים ונקמנים. החבורה יצאה לשארית המסע ברגע בעת שהסוסים נשארו אצל המשמר.

21 למאלבאר, 143 א"ק
בצהריי היום צפו ג'ארוס וחבריו על מאחז גולפיר – מבצר עשוי אבן הניצב על הר גבוה, כ-10 ק"מ ממזרח לזעם-האדמה, הר הגעש האימתני. חומות המבצר בנויות אבן מוצקה, אך שתי חורים גדולים פעורים בה. זוג מגדלי שמירה השגיחו על המקום שבו פעם היה מוצב שער. מעל חומות המבצר הגיחו קומותיו של המגדל הראשי, המקום ששימש כנראה למגורים עבור משפחת האצולה.
בעודם גומעים את הקילומטר האחרון הופיעו מולם לפתע שלושה אורקים, אחד מהם עוטה סמל של אגרוף על רקע של ירח. האורקים תחקרו אותם למעשיהם ולאחר שהחבורה הצהירה על כוונתם לתקוף את המאחז, הם השתתקו לפתע ומהאוויר התממשה דמות ערפילית של אורק, שהציג את עצמו כרוח השאמאן של השבט. הרוח הסבירה להם ששלשום השאמאן של השבט נעלם ביחד עם פיה שהקסים אותו, וכעת הם נמצאים במאחז. סיור של האורקים שנשלח אתמול לא חזר וכעת הם מתכוננים לתקוף את המאחז בלילה שלמחרת. החבורה הסכימה לחלץ את השאמאן אם הם ימצאו אותו והמשיכו בדרכם לתוך המבצר – שם בחצר היו מונחות גופותיהם של שלושת האורקים, ובעודם חוקרים את הגופות הם הותקפו על-ידי רביעית צמחיים תבונים תאבי דם – שהובסו לאחור בקרב קצר.
הם ירדו במערה אל תוך המבוכים של הטירה, עוברים את החדר הנטוש הראשון, נכנסים לאולם רחב ידיים בו היו מוטלות גופות של אורקים על הרצפה וכוח משולב של קובלודים, זאבים וbugbear בודד תקף אותם. הזאבים איגפו את לוסיה, מנטרלים אותה, בעוד הטקטיקה של הקובלודים והתקיפה האימתנית של הbugbear הטילו ארצה את ג'ארוס. רק בזכות העמידה האיתנה של טום והאומץ של סטרום הצליחה החבורה להביס את האויבים.

נראית הרפתקאה נחמדה מאוד. :) היא אינה קנויה, נכון? לפחות היא ממש לא נראית ככה.
רק שאלה אחת - אתה לא מוצא את זה מוזר שפעם בלא הרבה זמן הדמויות נחלצות בעור שיניהן מסכנה? זה לא נעשה שכיח מדי? (וזה לא גורם לשחקנים לחשוב שאתה משתמש ברמאות שה"מ? :p )

ההרפתקה לא קנויה, ולמעשה זה לא מעודכן. (היו עוד סשנים מאז... לא מספיק לצערי :( )

בקשר להחלצות מסכנה, אני לא משתמש ב"רמאות" מנחה. זה פשוט ככה זה. לפעמים הם גם מתים, הרגתי מספיק דמויות בעברי :bones:

The oldman אמר/ה:
ההרפתקה לא קנויה, ולמעשה זה לא מעודכן. (היו עוד סשנים מאז... לא מספיק לצערי :( )

בקשר להחלצות מסכנה, אני לא משתמש ב"רמאות" מנחה. זה פשוט ככה זה. לפעמים הם גם מתים, הרגתי מספיק דמויות בעברי :bones:
מתי תפרסם אותם?

ריכוז עדכונים, בעיקר האק-אנד-סלאש

21 למאלבאר, 143 א"ק
החבורה חדרה עמוק יותר אל תוך הקומות התחתונות, נתקלים בכוח קובלודי משולב, שכלל קלעים ולוחמי-דרקון שהיוע עסוקים בלנסות לפגוע באורק גוסס שהסתתר מאחורי עמוד. הקרב היה קצר, ובסיומו החבורה שיחררה את האורק, שהיה חלק מכוח הסיור של אגרופי הלילה. הוא סיפר שהסיור נלחם בקובולדים, לוחמים דמוי-גולם מכאניים ומכשף בן-אנוש שסייע להם.
חקירה של החדרים העלתה שתי דלתות סודיות. הראשונה הובילה את החבורה לתוך חדר קדוש, שהכיל מזבח, שתי ארונות קבורה מזכוכית בתוכם התערבלו קילוחי ערפל ירקרק ו... בור פעור באדמה. סקירה קצר של ואנר גילתה לוחית לחיצה ברצפה, המפעילה מלכודת. הוא התיישב על הרצפה, הוציא את כליו והחל לעבוד על נטרול המלכודת- דבר שכמעט עבר הצלחה, ושורשי המנגנון המכאני נחשפו לעבר, שלפתע נגיעה לא-נכונה בגלגל השיניים המתזמן המשני גרמה לרעש צווחני ושנייה לאחר מכן להבים אימתניים קפצו מהרצפה והחלו להסתובב במהירות, כמעט כורתים את ראשו של ואנר. לאחר ריפוי מידיו של סטרום ותמיכה של תום, המשיך ואנר לעבוד בשיניים קפוצות על פירוק המלכודת עד שלבסוף הלהבים שככו. החבורה אספה את החפץ הקדוש שהונח על המזבח לפני שנים רבות, והחליטו לנפץ את ארונות הקבורה מזכוכית – מתוכם יצאו דמויות רפאים ירקרקות, שהזכירו בני-אנוש אך לא עשו דבר או הגיבו לדברי החבורה. בתחתית הבור התגלתה בריכת מים, אך החבורה החליטה להמנע מלרדת למטה בשלב זה.
בדרכם לדלת הסודית השנייה נפתח דיון על החלוקה העתידית של החדרים במאחז, שסטרום הודיע שברוב נדיבותו הוא מוכן לאחד מחברי החבורה האחרים להיות שומר המאחז, בזמן שהוא ימשיך במשימתו לרשת את אביו כראש השבט. הדיון המשיך בסערת רגשות, בעודם חוקרים את הדלת הסודית הנוספת שהם גילו שהובילה אותם למקום שנראה כמו הקסרקטין של שומרי המאחז – בו עדיין שהו שניים משומרי המאחז, הפעם בצורת אל-מתים – שתקפו את החבורה ללא היסוס. למרות הופעתם של שתי צלליות נוספות שארבו ללוסיה מאחור, וקליעי המוות של הרפאים שהשביתו את טום, החבורה הצליחה להתגבר בנקל – וואנר הופתע לגלות שלפתע כוח התקפת הפתע שלו יעיל כנגד אל-מתים...
לאחר שהם סיימו לטהר ולחקור את הקומה הראשונה, הם התקדמו לעבר המדרגות, שהתגלו כמדרגות לחצי קומה שהובילו אותם לחדר בו עמד מולם קובולד כוהן שהרעים (או חרק) בקולו "בני-אנוש עלובים, היכונו לפגוש את הזעם של דם הקדמונים!" בעודו משלהב במזמור את הקובולדים הלוחמים, הוא ירק להבה מפיו שאפפה את החבורה. תום הסתער קדימה, מקנה לחבריו שהות להגיב באש על אש, אך מצא את עצמו מוקף במבנה מסודר להפליא של ארבעה לוחמים קובולדים.
הם היכו בתום ללא רחם, אך באותו זמן הצליחו שאר חברי החבורה לחסל את הכוהן והחלו להכות בעוז בקובלודים הלוחמים, שהצליחו לבסוף להפיל את ארצה את תום, אך לא לפני שאחד מחבריהם נפל גם הוא. הקובולד השלישי נפל במהירות גם הוא, אך השניים שנותרו הסתדרו במבנה הגנתי, נלחמים בעוז בעוד תום ממשיך לגסוס על הרצפה. רק לאחר תמרון מוצלח של שאר החבורה, נחת אחרון הקובולדים על הרצפה ותום הוחזר להכרתו רגע לפני מותו.
(מוגש מאת פרשנות ערוץ הספורט "שסף והרוג")

21 למאלבאר, 143 א"ק
ואנר יורד במדרגות לגשש, חושף זוג גלמים הניצבים על המשמר. אחד מהם רובה קשת בעל ארבע רגלי עץ, והשני גולם מתכתי הנושא חרב גדולה. הוא מנסה להתחמק אך אז עיניו של נושא החרב ניצתות והוא שואל בקול חורק "סיסמא". למרות שואנר זכר את סיפורי האורק על הגלמים, הוא, ושאר בני-החבורה לא הצליחו להזכר בסיסמא. לוסיה התגנבה גם היא לתוך החדר, מתוך כוונה להצליף מרחוק בנושא החרב, רק כדי לגלות שבזמן שחלף שני גלמים נוספים הופיעו, כלבי-מתכת נוראיים, וכל ההמולה הזאת איבטחה את המדרגות. שאר החבורה הסתערה לחדר במהרה וקרב סוער נפתח על המדרגות. למרות הניסיונות הנועזים של מגני המתכת וקסם החבורה חיסלה אותם עד מהרה. נושא החרב קפא לבסוף במקומו, ובמכה מהירה הפך אותו ואנר לאבק.
בחדר עצמו פסל של אל עתיק נחשף בפני החבורה, אך שום דבר אחר בעל העניין, הדלתות הובילו אותם למסדרון שבקצהו זוג דלתות ומסדרון נוסף מתפצל ממנו, אליו החבורה נכנסה, רק בכדי לגלות גולגולת חצי אכולה של קובולד בכניסה. ואנר שוב הגיח קדימה, נכנס לתוך אולם גדול במרכזו בריכה שם התפלש לו להנאתו חזיר מצחין ומגודל. בקצה החדר ישבהד אדם או שמא פיה, ולגמה מכוס ליין, לצדה דרקון פחות ואורק – ככל הנראה השאמאן שהחבורה ניסיתה להציל. האדם הציע לואנר כוס יין, אך בתגובה ואנר נסוג לאחר, רק בכדי להתפס על-ידי הדרקון ששיתק אותו למקומו בזוג מכות מהירות. ושוב שאר החבורה הסתערה פנימה, אך הדרקון ובעיקר החזיר וענן הרמשים שאפף אותו הדפו אותם במהרה לאחור, נסוגים מהחדר במהירות. למזלם, איש לא רדף אחריהם.
לאחר התארגנות מהירה, הם השתמשו בפרצי הריפוי האחרונים שנותרו להם, והחליטו להסתער פנימה אל תוך החדר ולהתמקד בחיסול החזיר והקאלא'הול. ואנר הסתער ראשון, דוקר את הדרקון ומצליח להפתיע אותו ולהרוג אותו – כנקמה על כך שקודם לכן הקאלא'הול שיתק אותו. אך דבר זה לא עזר לו לאחר שיונק הנשמות חיסל אותו במהרה בתורו. החזיר המשיך להטיל אימה על החבורה, מפיל לבסוף את סטרום, אך אז הוא מת בעצמו. יונק הנשמות, זועם, תקף את החבורה וניסה להשתלט על ג'ארוס ללא הצלחה, בעת שלוסיה מפגיזה אותו מרחוק. בתגובה הוא שאב את חיותו של השאמאן, שתקף ביתר זעם כתגובה את לוסיה, אך גם דבר לא זה עזר לו ולבסוף חזיז מכוון היטב מהמטה של לוסיה חיסל את יונק הנשמות... והשאמאן חזר לשלוט בעצמו.

21 למאלבאר, 143 א"ק
לאחר שהם הצילו את השאמאן האורקי מולהאר, החבורה עשתה את דרכה החוצה, מחליטים לנוח לפני שהם חוקרים את שאר המאחז – לאור מצבם הרעוע. בחוץ הם פגשו בשנית את האיקודה של אגרופי הלילה שהודתה לחבורה על מעשם האמיץ. האורקים, למרות ששמרו על חשדנות מסויימת, הזמינו את החבורה למחנה שלהם, ולארוחת-ערב בריאה. לוסיה נתקלה בחומה של תיעוב מעורב בסקרנות להיות בת-אנוש עצמאית, טום הכין את הציוד הקרבי שלו ליום שלמחרת, בעת שקוריק, האורק הלוחם שהצילו קודם לכן, הצטרף אליו לסייע לו, באותו מציג את עצמו כאחד מהלוחמים המובחרים בשבט. ג'ארוס ניצל את הזמן ללמד את האורקים את המשחק Drink& Smash ובנסיון להמיר את דתם לשר-האור, ללא הצלחה. במהלך הלילה הציבה החבורה שני זקיפים בכל עת, בשיתוף עם האורקים – דבר שהציל את עורם בעת שערב-רב של אל-מתים הסתער על החבורה, שתי גועלים מתמקדים בג'ארוס וטום שעמדו על המשמר – פעולה מהירה של ג'ארוס שגירש אותם הקנתה הפוגה לשאר בני-החבורה לקום, ויחדיו ועם האורקים הם חיסלו את האל-מתים.
ללא ידיעתם, תקיפה זו שימשה כהסחה על-ידי הארי פלוטר להמלט מהמאחז ביחד עם מספר ממשרתיו המכאניים.

22 למאלבאר, 143 א"ק
החבורה מתארגנת ויוצאת לחקור את המאחז בשנית – ולמעט מלכודת אש שהארי השאיר מאחור, המאחז נמצא נטוש. ביחד עם קוריק, הם יצאו בעקבותיו, אבל שוב נכשלו במציאת העקבות של הציד שלהם, אפילו בעזרתו המיומנות של קוריק. רוחם נכאה, הם חזרו למחנה האורקי, וביקשו את עזרתו של מולהאר – לאחר התייעצות קצרה, השאמאן בשיתוף עם האיקודה הודיעו לחבורה שהם מסוגלים לסייע להם, כהחזר החוב של האורקים לחבורה.
לקראת הצהריים, השלים מולהר את הטקס, שאיתר את מיקומו של גביע הירקן במערת קובולדים. החבורה יצאה למקום במהירות, והתעמתה עם הארי פלוטר – שבמקום לתקוף אותם הציע להם לשאת ולתת. סטורם, נחוש להשיג לעצמו בעלי-ברית עוצמתיים שיכנע את החבורה לפצוח במשא-ומתן שבסיומו הארי פלוטר קיבל הבטחה לתפקיד רב-המכשפים ויועצו הנאמן של המלך סטורם בממלכתו העתידית. בתמורה, הוא ימסור לחבורה את גביע הירקן ב-20 לחודש ארית'.
לאחר חתימת ההסכם, התחולל בחבורה משבר אמון קצר, בין תום ולוסיה לסטורם... שאיבד מעט מאמון החבורה בו.

25 למאלבאר, 143 א"ק
ג'ארוס נשאר במאחז בכדי לטפל בו והחבורה חוזרת לאורל לאחר מסע מתיש בגשם של שלושה ימים. לאחר משא ומתן עם רוקי, טום רוכש ממנו חרב קסומה וכמו-גם משפץ את הנשקים שהחבורה מצאה – בכדי לשלוח למשפחתו ביחד עם סחורות – לשם כך הוא יוצר קשר עם חזי, סוחר שלוסיה מכירה מימיה בפריהולד ומזהה כחבר בגילדת העגלונים. במקביל הוא מוצא עבודה כשומר דרך ליאן.
שמועות בעיר מספרות על החווה הנטושה, על-כך שהרוזן נעדר קרוב לחודש מהרוזנות עקב עניין ממלכתי זה או אחר באוקסברי, על סיפורי הרפתקנים שבהם החבורה מככבת בסיפור מרתק על כיבוש המאחז וחיסול דרקון בדרך. באופן כללי אורל נראית שלווה יותר עקב החורף שגורם להאטה במסחר ומביא לבידוד מה מהעולם החיצון.
לוסיה חוזרת למקדש, שם היא מנהלת דיון תיאולוגי עם יוהאן, אב המנזר ומתחמקת מלימוד כתבי שומרון. היא מוסרת ליוהאן את הכתבים שהם מצאו במאחז ומבקשת את עזרתו בלברר מידע אודות הארי פלוטר. הוא מציע לארגן פגישה עם ידיד שלו, שאולי יוכל לעזור ללוסיה בנושא פלוטר. לוסיה ממשיכה לחקור את העיר, נפגשת עם הסמל חורחה וסמל נוסף, שנופל גם הוא שבי בחזה המפואר של לוסיה.
סטרום עורך שיחה עם עימאד, המאוכזב ומופתע שסטרום כמעט השיג את גביע האזמרגד אך לבסוף הגיע להסכם עם הארי. הוא לא נותן לו חזון חדש, אלא מודיע שהוא מתכוון לעזוב לפריהולד למחרת בבוקר, לא לפני שהוא מספר לסטרום שאחיו הבכור טאנדאר עדיין לא עזב משום מה את שבטו. לעומתו, אחיו האמצעי לייטנאג כבר יצא מזמן למרדף אחרי חפצי עוצמה משלו. ניסיונו לברר בעיר מידע נוסף אודות הארי פלוטר לא צולח.

26 למאלבאר, 143 א"ק
טום נפגש עם חברי ה"זריחה החדשה", חבורת הרפתקנים שמספרת להם על חווה נטושה שהם גילו במרחק יומיים מסע מצפון לאורל. לוסיה פוגשת בבוקר במייק אשר ממתין לה בכניסה לפונדק עם מספר מגילות המכילות את כתבי שומרון. לאחר המינימום הנדרש בכדי לא לזלזל בכתבי הקודש, לוסיה יוצאת לדרכה העירה לאסוף שמועות. בעודה מסתובבת בעיר, הידיעות על-כך שאנשים מסויימים מחפש את הארי פלוטר נפוצות גם הם.
סטרום מכיר את מרקוס לונגארו, שניגש אליו במפתיע ומציע חילופי מידע אודות הארי פלוטר. לאחר שמרקוס מתחקר את סטרום לגבי מעשיו ועסקיו עם הארי, העסקה לא מתקדמת היטב, למעט הידיעה שהארי הוא דמות ידועה ומעוררת עניין באורל בחוגים מסויימים ושמוצאו מנסיכויות הצפון.
לוסיה לא מצליחה לברר מידע נוסף, אך פוגשת את ג'ורג, ידידו של יוהאן המציג את עצמו כשומר הסודות האבודים. ג'ורג' מוסר מידע נוסף אודות הארי פלוטר ומבקש מלוסיה לבצע משימה קטנה עבורו, בכדי לאמת את כוונותיה. הוא שולח את החבורה לחדור אל בית בטוח של ה"מסכה", קבוצה של מאמיני אורפל הפועלת באורל ולגלות מידע אודות התוכניות שלה. החבורה מתפרצת אל הבית באותו ערב בכוח, שטום שובר את דלת הכניסה ומהמם את אחד משני הבריונים השוהים בפנים, הבריון השני מצליח להמלט, למרות מאמציהם המשולבים של טום ולוסיה – דבר שגורם להמולה רבה ברחוב. בחקירה קצרה בבית, החבורה מגלה קובולד שהתחבא מאחורי דלת-סתרים ברצפה. הקובולד חושף אחרי חקירה קצרה שה"מסכה" נמצא בקשר עם אדוניו: הדרקון הקדוש, ו"נושאת הטופר והשן". הוא נשלח בכדי למסור 3 הודעות למסכה:
- החבילה צריכה להמסר לחווה הנטושה.
- המשלוח יהיה מוכן עוד 5 לילות, בגבעה המדממת בצל ירח הארגמן.
- הגוזל ילמד לעוף שהכנר ישמיע את מנגינתו השישית
בעוד החבורה מתחקרת את הקובולד, חיילי משמר נכנסים לתוך הבית לחקור את המתרחש, שהם רואים את הקובולד הם מניחים לחבורה, אך לוקחים את הקובולד עמם לתחקור במשמר. החבורה מחליטה לצאת למחרת בבוקר לחווה, לאחר שטום מקבל את החרב הקסומה שלו.
בתום יום וחצי של מסע הם מגיעים לחווה, מתמקמים בגבעה שמשקיפה עליה מלמעלה. חוסר החשאיות הבולט של החבורה מסגיר אותם לקובולד בחווה, שמפעיל את האיתות וברדת החשכה מסתער על הדמויות בעזרת זוג לוחמים חיוורים – לצערו, הקובולד לא העריך נכונה את עוצמת החבורה ונפל שדוד במהרה. להפתעת הדמויות, זוג הלוחמים החיוורים עוברים התמרה לאיכרים, גבר ואישה, עם מותם.

26 למאלבאר, 143 א"ק
בחקירה קצרה בחווה הדמויות מגלות חדר נוסף שבו יש ציוד שנראה ששימש לטקסים שהפכו את האיכרים ליצורי צל. סטורם מזהה את הציוד ומבין שהטקס כלל החדרה של מהות צל אל גופם של בני-האנוש. אותו ציוד גם שימש לטקס אחר, שמיועד כנראה לשלוט ביצורים חיים מבלי להפוך אותם לדבר אחר. סטורם שמע על טקסים אלו בעבר, נפוצים בקרב ברית הצללים – לוסיה השלימה חלק מהפאזל, מספרת לחבורה שבאזור יש מספר חברים בברית הצללים, מצליף המוחות שנמצא ביער המלך ואדון מגדל הקרח, דרייגדוראך – שלפי השמועות ידוע בכך שהוא חוטף דמוי-אנוש לניסויים במאגיה.
טום מוסיף לדיון ואומר שהוא חושב שהוא יודע היכן ממוקם מגדל הקרח, באופן עקרוני. אך לפני שהחבורה חוקרת אותו, הם מחליטים לחזור לאורל בכדי להגיע בזמן לגבעה המדממת.

28 למאלבאר, 143 א"ק
שלג כבד נופל, דבר שהאט את החבורה וגרם להם לשהות לילה נוסף בפונדק מנוחת האמיצים – שם הם פגשו חיילי משמר שסיפרו להם שהם צדים קובולדים, ושסגן רוב, בנו של הרוזן, אסף כוח משמר בכדי להכות בקובולדים. החבורה ממשיכה הלאה לאורל, ולא מצטרפת לאנשי המשמר בדרכם להפגש עם רוב.

29 למאלבאר, 143 א"ק
החבורה מגיעה לאורל. טום מציע את שירותיהם בחיסול קובולדים לתת-סגן המשמר. שהוא חוזר לפונדק מגיע למקום ג'ורג' ומציג את עצמו לחבורה. הוא מודה להם על-כך שחשפו את הקובולד שהסתתר בעיר ומעדכן אותם בקורות אורל מאז שעזבו:
- המשמר חקר את הקובולד, והחל בסיורים אגרסיביים מחוץ ליער. הוא חשף שיש עוד כוח מחוץ לעיר והשמיד אותו. הכוח היה אמור לעלות צפונה לחווה, כנראה לסייע בהשמדת ההרפתקנים
- העיר נשארה כמעט ללא מגנים, לאחר שהרוזן בבירה, חבורת ההרפתקנים השנייה עזבה, ורוב, בנו של הרוזן ותת-סגן במשמר, החליט בפזיזות לצאת לעבר הגבעה המדממת עם כל עתודת המשמר של הטירה וחלק משומרי העיר.
- הוא וחבריו, כולל יוהאן אב המנזר של שומרון, מאמינים שמדובר בקנוניה, ציר רשע, כנגד העיר שמערב לפחות את ה"מסכה", "נושאת הטופר והשן" – למרות שמלבד היותה בעלת-ברית של הקובולדים הוא לא יודע פרטים נוספים עליה ועוד גורמים.
- דבר זה משאיר את "יד הגורל" ככוח חיוני בהגנת העיר והוא מבקש את עזרתם, למרות שהוא לא ממש אחד מנציגי העיר. אם הם יסכימו, הוא יחזור לפנות ערב עם גורם ממלכתי לדון בפרטים. לאחר דיון קצר שבו ג'ארוס מפקפק באמינות הסיפור, החבורה מסכימה מכיוון שרוב ככל הנראה כבר הגיע לגבעה המדממת. ושהוא בעל אופי פזיז וצמא-דם בדומה לטום.
- החבורה מספרת לג'ורג' על תגליותיה במיוחד על דרייגדוראך, אדון מגדל הקרח, שקשור לקנוניה לדעתם. ג'ורג' מודה על המידע החדש והחיוני שהחבורה חשפה ומבטיח לשוחח עמם בערב.
- בתום השיחה לוסיה מלווה מעט את ג'ורג', מתנצלת שלא הודיעה לו את תוצאות חקירת הקובולד ומבקשת ממנו פרטים ליצירת קשר, דבר שהוא מספק לה. ג'ורג' מצדו התרשם מלוסיה, ושואל האם ייתכן שהיא תהיה מעוניינת להצטרף לארגונו – שומרי הסודות האבודים. לוסיה לא מחזירה תשובה חד-משמעית, אלא אומרת שמסלולה בחיים עדיין לא נהיר לה, למרות שהכוכבים מדברים אליה, והיא תשמח לשמוע מידע נוסף אודות הארגון. ג'ורג' מחייך ואומר שהוא אישית לא יכול לחשוף פרטים נוספים, אך מתתיהו מאוקסברי או לחלופין ליאון איש טיאנמר מפריהולד ישמחו לסייע.

לקראת ערב שלג כבד נופל על העיר, כמו-גם דממה לא טבעית, המרמזת על הבאות. ג'ורג' מגיע לחבורה, בלוויית מרקוס לונגארו, שמציג את עצמו כסוכן המלך באורל. הוא פונה לחבורה בבקשת סיוע, תמורת תשלום. החבורה מסכימה ומרקוס אומר להם שהלילה המשמר מתכוון להכות בקנוניה לפני שיהיה מאוחר מדי. לשם כך הגיע לעיר יועץ הרוזן, רייגדאן, בלווית חלק ממשמר הטירה. מרקוס מבקש מהחבורה לצאת לעבר בית המשמר ברובע החיטה, שמאויים על-ידי כוחות הקנוניה. לאחר-מכן עליהם להגיע למפקדה.

החבורה מתארגנת במהירות ויוצאת לדרך. במחצית הדרך קולות של קרב מתחילים לעלות מרבעי העיר, והחבורה מופתעת על-ידי קובולד שמוביל זוג דובי-שדים לקרב ביחד עם כלב כפור. החבורה מצליחה להתגבר על האורבים, לא לפני שג'ארוס נופל לרצפה חסר-הכרה. למרות זאת החבורה מגיע בזמן לבית המשמר, כדי לראות את חורחה ביחד עם חצי תריסר שומרים מנסים להדוף לאחור קבוצה מעורבת של בני-אנוש ומפלצות. מנהיג בני-האנוש פונה להתמודד עם החבורה, ביחד עם חייל סער ממוכן ושאר מפלצות. למרות שהם מצליחים לשתק את סטורם בתחילת הקרב, שאר החבורה נאבקת ומצליחה לחסל אותם – תוך קריאות עידוד מצד חורחה ללוסיה, שמבקש ממנה לחשוף קצת יותר מהחזה המופלא שלה ושואל אם היא גם מתכוונת לעשות דבר-מה מועיל – כמו להביא לו שיכר.

מיעוט פגישות עקב חגים/חיים/ושאר ירקות :(

29 למאלבאר, 143 א"ק
לאחר שהם הצילו את חייהם של לוחמי המשמר ברובע החיטה, עשתה החבורה את פעמיה למפקדה של כוחות העיר בסמטת הורד. קולות הקרב נשמעו מכל עבר ובהגיעם למפקדה קרב עז התרחש במקום בין כוחות המשמר לבין קבוצת בריונים – וקולות קרב נוספים נשמעו מתוך המבנה. החבורה הסתערה פנימה, בחדר הכניסה היו מוטלות גופות של אנשי המשמר לצד קובולד ואז בחדר המרכזי קולות הקרב התחוללו בדממה בעת שהחבורה פתחה את הדלת ונתקלה בגופתו המדממת של ג'ורג'.
בחדר עצמו החבורה מצאה את יועץ הרוזן מוחזר שלהב חרב לגרונו – מוחזקת על-ידי אישה צעירה בעלת שער אדום ועיניים ירוקים שפנתה לחבורה והציעה להם לדבר לפני שהם יפצחו בקרב. בטרם היא סיימה משפט זה, הסתער טום קדימה רק בכדי להיתקל במחסום כוח שעצר אותו. בו-בזמן, שיגרה לוסיה פרץ עוצמה מהשרביט שלה, שחרך את כתפה של האישה – שבתגובה הרימה את השרביט שלה, המעוטר בראש דרקון ושיגרה כוח רב-עוצמה לעבר לוסיה ששיתק אותו והניף אותה באוויר. רגע לאחר-מכן, האישה הרגה את היועץ באבחת חרב – שלפי הסימון שלה היה מדובר באחת החרבות של טום – ונעלמה באמצעות קסם.
לפני שהחבורה הספיקה לחקור את החדר הסתער פנימה רוי, סמל כוח המשמר שנלחם בחוץ ביחד עם שניים מאנשיו ועצר את החבורה בחשד לרצח יועץ הרוזן.

30 למאלבאר, 143 א"ק
בעוד החבורה מאופסנת בכלא, הקרב באורל דועך בעת שפורעי החוק עושים כרצונם והמשמר אינו מספיק בכדי להדוף את כולם. עם עליית השחר, אורל הופכת לעיירה בזוזה ובמצב רעוע, שעשרות נהרגו וחלקם נחטפו על-ידי דרייגדוראך ומפלצותיו. ובעוד העיר סואנת, מבקר את החבורה מרקוס, סוכן המלך שמתאר בפניהם את המצב ומבקש את עזרתם בחילוץ החטופים שדרייגדוראך לקח עמו. בתמורה לעזרתם הוא יטהר את שמם אך כרגע הוא לא יכול לעשות זאת. ולכן החבורה יוצאת מהכלא בהסתר עם מרקוס שמשיג להם את הציוד בעודם יוצאים, נמלטים מהחוק, לעבר ההרים ולמגדלו הקפוא של אדון הקרח.

30 למאלבאר – 2 לארית', 143 א"ק
החבורה עושה את דרכה אל תוך סערת השלגים וההוד וההדר של הרי הקופרסיאן במשך ארבעה ימים, נסמכים על זכרונו וחושיו של טום שימצא את הדרך – דבר שהוא עושה באופן כמעט מושלם, למעט יום בודד. וכך, בעוד הקור חודר לעצמותיהם, הם מגיעים לבסוף למרחק ראייה ממגדלו של אדון הקרח.
אך המסע מלא הפתעות ואתגרים, שבאופן על-טבעי כמעט סערת השלג מתגברת לסופה של ממש, המאיימת לסחוף ולהקפיא למוות את החבורה. למרות שיתוף פעולה בין לוסיה לטום ולסטרום, החבורה נחלצת בעור שינייה מהסופה, וניצבת מול שומרי האבן של המגדל. בעוד טום מתקדם לחקור את המגדל, קבוצה של אושלגים תוקפת מהמארב, משתמשת בשילוב של קרח, כידון וחרב ומפילה חלל את טום וסטורם, ורק לוסיה מצליחה להדוף את התקפותיהם האכזריות.
לבסוף, בזהירות ומותשים מהמסע, נכנסת החבורה אל תוך המגדל העצום והקריר. במהרה, בני החבורה גילו את החטופים, שנשמרו על-ידי מספר שכירי-חרב שהובסו במהירות. בעת שהחבורה התארגנה מחדש, התברר שאחד מהחטופים נעדר, נלקח על-ידי דרייגדוראך ששוהה בקומה העליונה של המגדל.
מסתערים אל תוך החדר הם נתקלים בדרייגדוראך, השוקד על גופתו של חטוף הצלובה על מזבח במרכז החדר, מוקף בשני זקיפי צל הנעים לתקוף את החבורה. רגע קט לאחר-מכן טום מופתע על-ידי זקיף צל שונה במקצת, שמשתק אותו בעוד החבורה נאבקת לשרוד. רק בזכות ג'ארוס ולחשי הריפוי החבורה מצליחה להתגבר על השילוב הקטלני של זקיפי הצל עם לחשיו של דרייגדוראך המאיימים להכניע את החבורה.

ושוב, ריכוז הרפתקאות החבורה - זהירות, מנה גדולה במיוחד.
אשמח לשמוע מה דעתכם :twisted:

---------------

2 לארית' – 5 לארית', 143 א"ק

ביחד עם הניצולים, החבורה עושה את דרכה חזרה לאורל. בשיחה עמם, הם מגלים שאחד מהם הוא הרפתקן אלפי שנשבה על-ידי אדון הקרח וחבריו נהרגו בקרב. לאחר יומיים וחצי של מסע, החבורה מגיע לפונדק מנוחת האמיצים, שם בעל הפונדק מכריז עליהם כעל גיבורי אורל ומקבל אותם בזרועות פתוחות. באמצע הלילה דפיקות נשמעות על הדלת והחבורה נלקחת על-ידי סגן טאורוס לאורל, מכיוון שהם עדיין נחשבים לאסירים נמלטים. באורל סוכן המלך מרקוס מבטיח להם להפגש עם רוב, בנו של הרוזן, שאכן מעניק להם חנינה זמנית עד לשובו של אביו ומודה להם על כך שהצילו את השבויים.

6 לארית' – 8 לארית', 143 א"ק
רוב מספר להם שהוא נתקל בכנופיית גובלינים שארבו לו בגבעות האדומות, ולאחר שהתמודד איתם, גילה סימנים של שתי חבורות נוספות שכנראה נפגשו במקום. העקבות של אחד מהם הובילו להרי הקופרסיאן והשנייה הגיעה מדרום.
החבורה הסתובבה בעיר בליווי בימים הקרובים עסקה בסידורים. יומיים לאחר-מכן שהרוזן חוזר העירה הוא מזמין אותם למצודה שלו, שם הם נפגשו. הוא הודה להם על שירותיהם ותחקר את ג'ארוס בקשר לכוונות שלהם לגבי המאחז. לאחר שג'ארוס הסכים להיות ואסל של הרוזן, לדאוג לאחזקה נאותה של המאחז, לשקם את המאחז שיהווה נקודה בטוחה לאנשיו של הרוזן בהרי הקופרסיאן, והתחייב שבעת צרה צבאית ג'ארוס יעמיד את עצמו ואת לוחמיו בשרותו של הרוזן, הוא קיבל תואר אביר מהרוזן. בדרכו החוצה מהמצודה הוא פוגש את כוהנת שר האור שבמקום.
לאחר שהוא מודה להם הרוזן גם מציע להם לעזור לממלכה בסוגיה נוספת – העלמו של אריק להב-דרקון, בנו של עוצר העיר אוקסברי,מיכאלו להב-דרקון, לפני כשבועיים. זה הנושא שבגללו הוא שהה בדרום. החבורה מסכימה והוא שולח אותם להפגש עם מרטין, ראש האקדמיה המלכותית ללוחמה.
לפני שהחבורה עוזבת את אורל, סטרום מקבל בקשה למפגש מהארי פלוטר, ששמע על-כך שהחבורה לכדה את מגדלו של אדון הקרח מהשמועות שרצו ברחוב שג'ארוס מנסה למכור אותו למרבה במחיר. הוא מבקש לקבל את המגדל כתמורה לשירותו הנאמן, וגם את פרטי המחקר הקסום של דרייגדוראך, ומסכים לתת בתמורה לסטורם את הגביע האמזרגד כעת. סטורם מסכים.

9 לארית' – 12 לארית', 143 א"ק
החבורה משלימה את המסע לאוקסברי, בירת הממלכה. זוהי עיר גדולה יחסית, המונה קרוב ל10,000 איש, כאשר שהרובע המלכותי בה מוקף בחומה בצורה. בסיור מהיר בעיר הם מגלים מספר פונדקים. הם יוצרים קשר עם מרטין, ראש האקדמיה המלכותית ללחימה ומציגים את עצמם כשליחי הרוזן לסיוע. מרטין מתדרך אותם –אריק להב דרקון יצא עם עוד ששה מלווים ליער המלך, כדי לצוד דוב אימתני. במהלך גשם סוחף החבורה התפצלה, ארבע חזרו לעיר, ואריק עם שני מלוויו (ריינהולד ובוב) נעלמו ביער. מאז ארבעת המלווים שחזרו חדרו שוב ליער בכדי לנסות למצוא אותו, ומספר מכשפים ניסו גם הם לאתר אותו באמצעות טקסים, אך ללא הצלחה. מכיוון שמדובר במקרה רגיש, הדבר לא פורסם ברבים, ואל לחבורה לעשות זאת.
לפי בירורים שלו ושל סוכני המלך, לא נראה שמדובר בפעולה ישירה מצד החשודים המיידים – מדינות זרות, משפחת אוריילי וכיו"ב.
הוא שולח אותם להפגש עם ארכיבלד, דרואיד וארכיאולוג ביער שמרכז את החקירה ביער המלך. בנוסף הוא מסביר להם על המעמד האוטונומי של יער המלך – ההסכם העתיק שחתמו הפיות עם משפחת המלוכה לפני שנים רבות.

13 לארית', 143 א"ק
לפני שהם יוצאים לדרך, החבורה מתארגנת בעיר, נחושה גם למצוא סייר שיוכל לעזור להם לנווט ביער, בזמן שלוסיה טרודה בענייניה שלה.
באותו זמן, מגיע לעיר ואליד, קצין בשירות נסיכות ריוונווד, שהחבורה הצילה מטלפיו של דרייגדוראך. הוא מחפש בעיר הכוונה ופקודות נוספות, ומקבל אותן. כאשר טום וסטורם מחפשים בפונדקים אחר סייר, הם מופנים ל"אריה השואג" פונדק החביב על אנשי צבא ועל הרפתקנים. שהם נכנסים למקום, ואליד ניגש אליהם ומברך אותם לשלום, בתחילה החבורה מעט מופתעת לראותו, מכיוון שהוא לא חשף את כל הרקע שלו בפגישתם הקודמת, אך במהירות הם ניגשים לעניינים ומחליטים שואליד יצטרף לחבורה ויעזור לה לחקור את יער המלך, למרות שהוא מפגין בוז כלפי מעמד המלך של סטורם... לוסיה מבקרת בקשת האזמרגד פונדק העוסק בהימורים ושאר ירקות ביחד עם סטורם. לאחר שפונים ומבררים שהיא לא באה להציעה את שירותיה, היא מקבל יחס הוגן ומתחילה לברר מידע. אחד מהאנשים שהיא פוגשת הוא צעיר בשם דורי, המפלרטט איתה ומזמין אותה לארוחת ערב.

15-14 לארית', 143 א"ק
החבורה יוצאת ליער, לא לפני שהם חוגגים חודש להיכרותם הברוכה.
הם מגיעים לצומת הדרכים בו מתגורר ארכיבלד אחרי יום וחצי של מסע. לאחר שיחה קצרה איתו הם מבררים את המיקום שבו שוכן דוב האימים שאריק יצא לצוד, ומבינים שאין חדשות נוספות מעבר למה שנמסר להם. ארכיבלד עצמו הוא דרואיד חביב ומזדקן שמכיר היטב את ההתרחשויות ביער. החבורה יוצאת לכיוון המאורה של דוב האימים, מנווטת בהצלחה בזכות כשרונו של ואליד. בדרך הם פוגשים מספר אנשים האוספים פטריות ומזון ביער, לאחר שיחה קצרה איתם הם מצליחים לשכנע אותם בטיב כוונותיהם ומבררים אם הם ראו את אריק וחבר מרעיו. בני-האנוש משתתקים ואז קוראים לגבירתם, דריאדה – לאחר הסבר מוצלח, הדריאדה חושפת בפניהם שהם ראו את אריק וראו גם שזוג מאנירים עקבו אחריו ואחרי אנשים. המאנירים הם יצורי יסוד האוויר, והיו שייכים לשבט האומלק.
החבורה ממשיכה למערה אך בדרך נופלת לזאבי צללים שתוקפים אותו, ואליד ולוסיה נלחמים מאחור, אך מופתעים שהזאבים משתגרים אליהם, עוקפים לחלוטין את טום שמנסה לשווא לגונן על חבריו, אפילו שלוסיה משתגרת לעץ, היא מגלה רגע לאחר-מכן שאחד הזאבים מופיע לידה, נלחם כנגדה על העץ. ואליד מנסה לברוח מהזאבים אך גם מוצא את עצמו מאוגף. רק לאחר מאמצים רבים החבורה מצליחה לשרוד את זאבי הצללים.
וכך, פצועים ועגומים, הם מגיעים למאורה של דוב האימים, שם הם מגלים בתוך המאורה את הדוב שנראה מנמנם, עד שלפתע הוא פוער את פיו ומתחיל לדבר עם החבורה. ואליד מזהה במהירות מאניר שמסתתר בשולי המערה ומבין שהוא זה שלמעשה מדבר מפיו של הדוב. לוסיה פונה ישירות למאניר, ולאחר דין-ודברים קצר המאניר מציע להם עסקה שהוא יחשוף את גורלו של אריק, אם החבורה תביא לו את שרביט החורף הנצחי שנמצא במחנה של בני-אנוש שעברו מוטציה כלשהיא ומטילים אימה על היער. חמושים במיקום המחנה שלהם, החבורה יוצאת לדרך ומגיעה לקראת החשכה למחנה של המקוללים – אזור משוקץ ביער בו העצים עוותו ופוחלצים של חיות מעטרים את הסביבה. החבורה מסתערת לקרב, מפתיעה את חצי תריסר המקוללים במחנה, ולאחר שסטורם מפציץ מאחורה הואגת במהירות את נביאם ואז את שאר המקוללים. במחנה החבורה מוצאת את שרביט החורף הנצחי ועקבות שמובילות מהמחנה למיקום אחר.

לאחר שהחבורה מטהרת את המחנה של המקוללים. הם עוקבים אחרי העקבות שיצאו ממחנה המקוללים, בדרך הם רואים מאחז של מאנירים עם בן-אנוש בשם מוהא, המאחז מותקף על-ידי עוד מקוללים, שהחבורה מצליחה להביס גם אותם. היא משוחחת עם מוהא, שנראה כשליטם של המאנירים, מתחקרים אותו בקשר לאריק ולשרביט. מוהא לא מכיר את אריק אבל כן מכיר את שבט האומלק ונותן להם הדרכה לשם. בקשר לשרביט הוא טוען שמדובר באגדה ישנה ושכוחותיו מסוגלים להביא חורף נצחי ליער, החבורה לא מספרת שהיא אוחזת בשרביט. הם ממשיכים אחרי העקבות, מגלים את המאחז השני של המטורפים, ריק מאדם - הם מטהרים גם אותו והולכים לישון.

16 לארית', 143 א"ק
החבורה מחליטה לחזור למערה של המאניר, ששרביט החורף הנצחי בידיהם. בדרך לשם ואליד מזהה שמאניר עוקב אחריהם, הוא יורה חץ אזהרה בערך לכיוונו ונראה שהמאניר נרתע לאחור קצת, אך ממשיך לעקוב. החברה מגיעה למערה, מתחקרים את המאניר ונותנים לו את השרביט, המאניר מספר להם שרוח רפאים בשם ולאד הוא זה שחטף את אריק להב-דרקון בשיתוף עם המאנירים בני שבט האומלק. בעוד הוא מדבר, מופיעים ארבעה מאנירים בפתח המערה ובעזרת כוח ברק תוקפים והורגים את המאניר, שבמילותיו האחרונות מאשים את החבורה בבגידה בו. המאנירים נעלמים במעוף לפני שהחבורה תופסת אותם. החבורה חוזרת לדריאדה שהם פגשו קודם, מתייעצים איתה, והיא מספרת להם קצת על ולאד, שאכן היה באזור ועל מאזן הכוחות ביער. שהיא שומעת על השרביט היא רוצה אותה גם, מוכנה לסייע להם, אך החבורה מסרבת לעסקה.
הם ממשיכים לארכיבלד, ששומע אותם ואז מגלה להם את הידוע לו על השרביט – ששמועות מספרות שהוא מסוגל להקסים יצורי פיה ולהרדים אותם. הוא גם מתדרך אותם על שבט האומלק ועל כך שהוא נשלט על-ידי פיה מרושעת שהקסימה את אנשי השבט. החבורה יוצאת למחנה של השבט, אך זקיפי המאניר מאתרים אותם ובמהרה הם פוגשים את הפיה ואת משרתיה – ערב רב של מאנירים ועוד דמוי-אנוש מפלצתיים שכולם מקיפים אותם.
כל חברי החבורה מוקסמים על-ידי הפיה, למעט סטורם. וכך הם נותנים לה את השרביט, ומקבלים בתמורה מידע על ולאד, רוח רפאים מאזור אוקסברי ועל מלוויו שחטפו את אריק להב דרקון ולקחו אותו מחוץ ליער, אל מקום מושבו. ולאד הוא רוח רפאים שמבצעת משימות, דבר שסטורם נזכר מהידע שלו באגדות והיסטוריה. אומרים שהוא שוכן מדרום מזרח לאוקסברי.

17 לארית', 143 א"ק
הדמויות מגיעות בחזרה לאוקסברי בצהריי היום, נפגשים ראשית עם מרטין שמודאג מאוד מהחדשות של החבורה – לא ברור לו למה שמישהו ירצה בכלל לחטוף את אריק. מרטין שמע על ולאד, מבטיח לנסות לברר יותר מידע לגביו. החבורה פושטת על חנות הקסמים של ליאון ונהנית שם ממבחר החפצים המוצעים להם. ואליד פוגש ביער את סילריאן, כוהנת של מרטינאה.
לוסיה יוצרת קשר עם דורי, ומנסה לברר דרכו עוד מידע על יצורים על-טבעיים בעיר ובסביבה, כולל על ולאד. מוזמנת לארוחת-ערב עם דורי, מגיעה, נהנית, ואז דורי מספר לה שהוא מכיר בחור שיוכל לעזור לה לברר עוד מידע על היצורים העל-טבעיים, זהו המנטור שלו - אדון אדוראס. לוסיה מגיעה לבית אפור וקטן, שם פותח את הדלת משרת ומכניס אותה פנימה, בחדר הפנימי יש ג'נטלמן מטופח המציג עצמו כאדוראס ומזמין את לוסיה להכנס. שהיא מתקרבת, עיניו של אדוראס כובשות את נשמתה של לוסיה והיא נחטפת.
היא מתעוררת כפותה למזבח שמעליה סיאנה רוכנת מעליה מבטיחה לה בחיוך נקמה על כך שלוסיה תקפה אותה, ושהיא תדאג לכך שלוסיה תאבד לנצח את יופיה. שניות ספורות לאחר-מכן לוסיה מאבדת שוב את הכרתה בעת שאדוראס, עם ניבים חשופים, מתקרב לצווארה.

בשעה מאוחרת יותר בעת שהחבורה רואה שלוסיה לא חוזרת, הם יוצאים לברר לאן היא נעלמה. במסעדה שבו היא שהתה לא מגלים מידע, אך שהם מחפשים מידע נוסף אודות דורי, הם מגלים שמדובר בבחור אפל קמעה, שאומרים שיש לו קשרים לאדוראס. סטורם נזכר באגדות שהוא שמע על אדוראס, זהו ערפד מיסטי המתגורר באוקסברי עשרות שנים, הוא גם מספר לחבורה שמי שננשך על-ידי ערפד יש לו עד הבוקר לשרוד לפני שהוא בעצמו הופך לערפד ונאבד לנצח. ואליד מבקר את סילריאן שנית, המקשיבה בנימוס אך אומרת שהיא לא מכירה את אדוראס ולא יכולה לעזור, ואליד רותח עליה ועוזב.
הוא כן מצליח ליצור קשר עם סוכני משפחת אוריילי בפונדק קשת האזמרגד, שמפנים אותו למיקום ביתו של דורי. ההרפתקנים מתגנבים פנימה בחשאיות, מפתיעים את דורי ושניים מחבריו ולאחר קרב בבית הם מביסים אותם. הדמויות מתחקרות את אחד הניצולים, ולאחר איומים מגלים ממנו את האזור הכללי שבו שוכן אחד מבתיו של הערפד. החבורה מגיעה לאזור ובאמצעות בדיקת מאגיה מאתרים בו ממנו נודף ריח של קסם אפל – בבית זה הם מאמינים שלוסיה נמצאת.

מגניב!למרות שעכשיו כשאני רואה כמה בקלות קטשו את המקוללים אני מתחיל לפקפק במיתוך האפלה...סתם!

בכל מיקרה,איך הערפדים במהדורה 4?הם עדיין מגניבים?אני משאר שהם חלשים יותר,מכיוון שאתה שמת את הדמויות שלך נגדם...

חזרה