• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רשומון פרולוג לנשגבים: "דה-ז'ה-וו"

pitfiend

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
פתיח: להלן תיאור פגישת המשחק הראשונה הפותחת את "סדרת" הנשגבים אותה אני מריץ בימים אלו לשחקני, המפגש הוא כמובן הקדמה (פרולוג) שנערכה רק לשחקן בודד. הפגישה מתמקדת בהתעלות (או השגבה אם תרצו) של הדמות ובמאורעות הקודמים להתעלות זו. אחת ממטרות פרסום קטע זה הוא הדגש על האפשרות של גילום דמויות שחקן כבני אנוש בפרולוג מורכב וארוך מהרגיל כאמצעי להאדרת התחושה הדרמטית בהתעלות.
בכדי להבין קטע זה למלואו יש להכיר באופן בסיסי את עולם המשחק לשיטת הנשגבים, יתכנו אי דקויות בקאנון ובעובדות המשחק - אם זאת יש להתחשב בכך שזוהי הרצת המשחק הראשונה שלי בתחום הנשגבים.
חשוב לציין שחלקים מסויימים כמו נאומו הקצר של השמש הבלתי מנוצח והשימוש במשפט החוזר "דע את עצמך" הם רעיונות שנלקחו כהשראה מהתמה של לידיה שפורסמה כאן בפורום על ידי אנג'לוס.
אסיים בהערה חשובה, השחקן עצמו לו הנחתי את הפרולוג אינו בקיע כלל בשיטת הנשגבים וכל התנהלותו במשחק נובעת מבורות אמיתית באשר לרזי השיטה או רגשות המוזנות על המידע הראשוני שקיבל בתרם תחילת המשחק.

תיאור:
הלוויתו של חאסוס, להבת האמת, התנהלה בהיכל שיש בו עמודי ברקת אדומה עמדו דוממים בשורות לאורכו. הלגיונרים, חייליו של המנוח נשאו את האפריון בו היתה מכוסה גופתו בבדי ארגמן רקומים באותיות זהב. מזמורם של נזירי המסדר הטהור ליווה את הצעדה האחרונה וקרא לעילוי נשמתו של חאסוס בגלגולו הבא.
גבריאל, קפטן הטופר הראשון בדרקון עליו פיקד חאסוס זכר את דם-הדרקון כיישות של יושר ונחישות, הוא זכר את הלילה האחרון בו פרץ לחדריו האישיים של חאסוס בכדי למצוא את גופתו המדממת מעליה רוכנים מתנקשים עטויי רעלות. סוכנים, הוא חשד, של בית השושלת קאת'אק - המממנים הראשיים של הלגיון השואפים להחליף בתחבולות, בסחיטה, באיומים וכן בהתנקשות את כל דמי-הדרקון הותיקים בפיקוד באלופים משלהם הסרים למרותם. הוא נגעל מהצורך של הלגיון, כעת לאחר היעלמות קיסרית השני - האחראית הישירה על העלאת מיסים למימון הלגיונות, למכור את עצמם כמעט כשכירים לבית המרבה במחיר.

שם היא עמדה, הגבירה קאת'אק נאוול, מקרב שחקניות המפתח בבית השושלת - דם-דרקון ממוצא אצילי. לבושה בקימונו מהודר, סריגים זהובים ומסיכה חלקית מברקת אדומה. בוהה בלגיונרים נושאים את האפריון למזבח שם תועלה הגופה באש.
הם עומדים להכריז על כך בסוף הטקס, חשב גבריאל בזעם, על המועמד שלהם לפיקוד על הדרקון. דם-דרקון ללא ספק ואחד שיהיה שחצן, מרוחק וקר לפקודיו כצפוי - ללא מפקדו המנוח הוא לעולם יזכה עוד למורה כמותו.
בעוד הבד על האפריון החל לבעור מאש לפידי הנזירים, בקעה דמות מהקהל הבוהה במחזה - עטויה בשריון חצוי מפלדה אדומה הרקועה בזהב, בעוד צד גופו הימני מכוסה בקימונו גלימתי זהוב המציג בגאווה דוגמאות של להבות אדומות. לבושה עליו היתה כתפיה בוערת בחודים פתלתלים של ברקת אדומה וזהב שגרמו לכתפו השמאלית להראות כמדורה של להבות. פניו חיוורות וחלקות ושיערו שחור וארוך, הוא בהק כאילו הוחלק ונאסף בקפידה מאחורי עורפו. הוא פנה ישירות לגבריאל בקול מלחשש, כמו להבה, ומבטו זעף.

"חלל ריק נותר לאחר מותו של חאסוס, מקום יהא לדם-דרקון, מקום שהייתי בשמחה לוקח לו לא חשבה גבירתי אחרת, לעומת זאת היא בחרה בך למלא את העמדה החסרה כמפקד הדרקון, לפחות עד שמועמד ראוי ימצא מקרב בני השושלת".

"הפסדו של אחד הוא אוצרו של אחר..." אמר גבריאל בטון כמעט מתריס, הוא למד מהמסדר הטהור לכבד את דמי הדרקון כאדוני הבריאה אך הוא לא יכל להחביא את הבוז שחש כלפי לוחם האש שהיתמר ראש שלם מעליו.

"אתה מעז לענות לי? דע את מקומך! בהררכיה השמיימית אתה לא יותר מגרגר חול בדיונות סביב צ'ירוסקורו, אולי עלי ללמדך..." יד עטוית לוחות פלדה שבהקו באדום נעה לאחוז בידית ענק מלופפת בבד ארגמן המסתיימת בצידה האחד בראש דרקון זהוב ומוארך ובצד שני להבה התואם מוסתר מאחורי גבו הרחב של דם-הדרקון.

"אשלאן!" קריאה מתקתקה ומהדהדת עצרה את דם-הדרקון לפני שהסצינה הפכה לזיכרון כאוב. הנשגב הארצי בשריונו ומלבושיו הססגוניים חשק את שיניו והפנה את גבו לגבריאל, צועד משם באיטיות רבה, חובר לגבירתו ועוזב עימה את ההיכל, לא לפני שקאת'אק נאוול הספיקה לשלוח מבט רב משמעות במפקד הדרקון הטרי.

"זהו ללא ספק נסיון להחליש את הלגיון, החלפת חאסוס בדם-דרקון בחסות בית קאת'אק תראה חשודה ותקשר אותם להתנקשות, אך אם הם יתנו לזיכרונו לדעוך בעוד אחד משורותינו נאבק..." החל אחד הלגיונרים ללחוש לגבריאל וסמליו כשזה הפנה מבט נזעם לעברו.
"אתה טוען שאני לא מתאים להנהיג את האנשים האלו? אכן ייתכן כי בית קאת'אק מאמין שהוא יכול להסתיר את מהלכיו להשתלט על הלגיון במינוי הזה אבל ישנה גם אפשרות שהגבירה נאוול ראתה בי רוח ראויה להתעלות שתעמיד אותי כאחד מהם בגלגולי הבא, אולי עמות המידה הטובות שבי סוף סוף שבו את תשומת ליבם של דמי הדרקון!" גבריאל אמר בזעם.
הלגיונר נאנח ושב לשורתו, עומד בשקט מול מראה האש שאחזה בגופת מנהיגם המנוח, אולי גבריאל צדק - הוא נשמע כה בטוח, הוא תמיד פקד על כבוד מפקודיו, אך האמת היתה כי גבריאל עצמו כלל לא היה בטוח - האם הרוויח בעל ברית בין דמי-הדרקון שהיו כה מרוחקים ואלוהיים? או שמה הוא כלי במשחק השחיתות שהניע את הנשגבים הארציים לעבר כס השני?

בעוד הנזירים חלפו על פניהם, זכה גבריאל לרגע נדיר ומכובד בו דם דרקון נוסף פנה אליו במילים באותו יום, סנסיי מכובד מקאסטת האוויר עטוף בגלימות נזירים לבנות תכולות ונושא לוח חזה מברקת כחולה המגולפת בצורות עננים, מאחורי ראשו בקעה צמא ארוכה וקלועה של שיער אפרורי. הסנסיי לחש רק שלוש מילים פשוטות שהצליחו לרסן ולהצית שוב את זעמו הנסתר של מפקד הדרקון הטרי בו זמנית, הוא לחש: "דע את מקומך".

לבסוף הכריז גבריאל בפני אנשיו המשתהים בשל קידומו הנדיר על סיבוב שיכר במסבאה מקומית שאירחה לגיונרים כשיגרה. ובשעות הצהריים המאוחרות כבר ישבו הלגיונרים על ספסלי העץ, מחולצים משריונות הארד שלהם. ספלים שיקשקו וצחוק התגלגל.
רק אז קם אחד מהחיילים הפשוטים, שיכור ידוע וקלוץ חסר עתיד והצביע באצבע שמנמנה על גבריאל, הוא נד קדימה ואחורה ושיהק קלות, אבל לבסוף סינן מבין שפמו החום:
"אתההה.. לא יכול להיות מפקדנו, אתה בקושי תצליח לסחוב את הדרקון מקרב כנגד חבורת ברברים מן הפראא, אתה לא מגיע לקרסוליהם של דמי-הדרקון, איך הם מסוגלים לחשוב בכלל שניתן להציב אותך במקום שרק חצי-אלים יכולים להצליח".
"איני חצי-אל, אבל אני יודע שאני ראוי, ראוי למעמד זה וראוי למעט כבוד מפקודי, עכשיו שב או שזה יהיה מכוער".
"כן, אז אולי אני אהפוך אותך מכוער" הלגיונר השיכור שלף פגיון עבה שהברזל הכהה ממנו חושל היה מחורץ וגס. הוא הסתער קדימה ושיסף את האוויר, גבריאל התכופף והפגיון שרק מעליו. יד נשלחה במהירות ואחזה בזרועו של שיכור הקרב ובמאמץ כופפה אותה בכפיה לכדי סיבוב מאחורי גבו. קול של עצמות מתפצלחות נשמע וזעקת כאב צרודה בקעה והדהדה במסבאה בתרם צנח השיכור משורבט לשון וחסר הכרה שמוט לרצפה.

עיניו של גבריאל תרם הספיקו לסקור את שאר הלגיונרים בכדי לגלות את הלך רוחם כשזעקות נשמעו מכיוון הרחוב הקרוב, מחוץ למסבאה.
חרבו נשלפה, להב כסופה בקעה מידית ארד ממנה פלומת שיער לבן נשפחה כעיטור, הוא שאג לאנשיו פקודה רועמת ועיניו ברקו.
הם קמו בבעלה ומיהרו לחגור את נשקם אך הוא כבר היה בחוץ, עומד וסוקר את הרחוב... שם מסמטאה אפלה תחת קשתות אבן מגולפות - זעקה נוספת נשמעה, זעקה שתשנה את חייו.
"אנטמה! בשם הדרקונים הטהורים, אנטמה!" הקול זעק.
אנטמה! כאן בעיר הקיסרית?! שדים אפלים עם הכח לעצב את המציאות סביבם, רוע עתיק שקדם גם לשוגונטות העתיקות לפני הקמת הממלכה, לפני קיסרית השני... חילול הקדוש הנורא ביותר שהילך על פני האדמה. הנזירים סיפרו לו תמיד שמרגע שזיהה אנטמה - עם סימניהם המחוללים זוהרים באור שטני על מצחם - יש להכות ללא מחשבה, לא לתת לשד להטיל את לחשיו, לשלוף את חרבו או ללחוש את רעלו.
רגליו לא נעו, ולרגע כשל ולא הצליח לאסוף את אומצו - אולי למזלו הרב שכן הבזק של אור יום קצר הבליח מהסמטא ובעקבותיו שלושה לגיונרים הופיעו, עפים באוויר והתרסקו זה אחר זה כנגד הקיר, נוחתים אחד על השני בקולות רעם הבוקעים משריונותיהם.
הוא בלע את רוקו ונזכר, אלו שימותו במאבק כנגד אנטמה יקודמו בסולם ההארה, בגילגול הבא הוא יזכה למעמד לו ייחל. אם יצליח בדרך נס כלשהי להכריע את האנטמה, הבטיחו הנזירים, הוא יוולד כדם-דרקון בחייו הבאים! הוא לא יפספס את ההזדמנות הזו.

הוא רץ לתוך הסמטאה, מבחין בדמות חיוורת מזנקת לה על גגונים מקושטים בזהב וברקת ירוקה, קופצת מגג לגג וגורמת לרעפי קרמיקה עדינים להתחלק מבעד לקצוות הגגות המעוקלים. צללי הדמות עוקבים ומדריכים אותו בעוד הוא החל לרוץ.
הוא מצא עצמו במהרה פורץ לתוך רחוב שוק צדדי, חי ושוקק גם בשעת דמדומים זו - הוא דחף סוחרים והפך דוכנים, צועק "אנטמה" במקום התנצלות בכל פעם שהפר את הסדר הציבורי בצורה ברוטאלית.
עד שנדחף בגסות בעצמו לתוך אחד הדוכנים, גורם לקורות העץ לקרוס עליו ולבד הסכך לכסות אותו בעוד שתפוחים ובננות חובטים בגופו. הוא התרומם בזעם בכדי לפגוש במבטו הקר של אשלאן, דם הדרקון מההלוויה, בלבושו ושריונו הטקסיים ובליווי תריסרי לגיונרים לצידו.
"אנטמות הם כוחות של אופל מעבר ליכולתך, בן אנוש, המעמד החדש הזה שהוענק לך גרם לך לאבד כל שובל לשפיותך אני רואה, וודאי רק מטורף ירוץ להיאבק בשד ללא ליווי מתאים - האם תפקידך החדש גרם לך לשכוח שאתה לא דם-דרקון ולעולם לא תהיה, אתה שוכח את עצמך, דע את מקומך, זוהי אזהרתי האחרונה".
גבריאל חרק שיניים ושתק, אשלאן ובני לוויתו עזבו ברעש מגפיים כבד והוא נותר לבהות אל הגגות, צללי האנטמה נראו נעלמים מעבר לגגות קרובים והוא חש החמצה עזה. הוא חייך לפתע כשהבחין בגופה החיוור והצנום של האנטמה מופיע על גגון אחר לגמרי, בוקע ממסתורו. הצללים שיחקו בדם-הדרקון ובלגיונרים האחרים, עכשיו תורו להבטיח את גלגולו הבא כנשגב ולמחוק את החיוך מפניו של דם-הדרקון השחצן.

הוא קם מהמקום בו שכב בין שברי הדוכן, מתעלם מצעקות הסוחר המהודר והחל לרוץ, הוא חלף על סמטאות ורחובות צדדיים ולבסוף איתר את האנטמה - יורדת מהגגון ונוחתת בתוך גן.
הוא חלף על ארוגות שושנים, ופגודות שיש ועץ סביבם הסתרכו צמחים מתפסים פרחוניים ותיפס על מדרגות אבן גיר לעבר המזרקה אשר מאחוריה הסתררה האנטמה. ליבו פעם בחוזקה - עכשיו הוא יבחן, וגורלו יקבע. המזרקה הציגה פסל של שני דרקונים נחשיים מסתחררים זה סביב זה והמים השקטים שבקעו ממנה לא הרעישו דיים בכדי למנוע ממנו מלשמוע את קול ההתייפחות שבקע מאחורי המזרקה.
הוא סבב את המזרקה עם חרבו מכוונת לעבר מקור הבכי, הוא צעד באיטיות ובזווית המרחיקה אותו משפת בריכת המזרקה.
שם הוא ראה אותה, דג'אלה חיוורת עור ומנוקדת, לבושה בלבוש שק של עבדים וחגורה בחבל, מתפייחת ועינייה דומעות. היא היתה צנומה ונמוכה כיאה לגזע הדרומי והיתה רועדת. אך סימן האנטמה זהר באור זהוב חולני והיה טבוע עמוק במצחה - חישוק ובתוכו עיגול מלא, הוא זיהה את הסימן - היא אחת מהרמאים, התחמנים - אשר שקריהם הפילו ממלכות גדולות בעידנים עברו וגרמו לעולם לצלול לכאוס בראשתי בעוד מלחמות אזרחים התפרצו ומוות התפשט. אין להאמין לאף מילה הבוקעת מפיהם, יש להכות בתרם יוכלו לשטוף את אוזניו ברעל שלהם.

הוא הסתער, אך לא לפני שקולה המתייפח פלט "בבקשה! לא רציתי להפוך לאנטמה, לא בחרתי בזה!".
חרבו שרקה, אך רגלה היתה מהירה יותר - היא הסיטה את חרבו בעזרת כף רגלה השמאלית - ומיד התגלגלה לאחור בזינוק ועפה אל ראש הפסל במרכז המזרקה בתנועה כמעט לא אנושית.

"למה אתם מנסים להרוג אותי? מה עשיתי לכם?! לא ביקשתי את זה, לא בחרתי את זה, אני לא יודעת מה עשיתי שגורל כזה מגיע לי!".

"שתקי שד! אני מסרב לשמוע את מילות הכפירה שלך!" גבריאל שאג, אבל רוחו כבר החלה להתפורר, עיניה הדומעות היו יותר מדי עבורו, וקולה לא נשא כל שמץ של שקר, רק רעד הפחד והכאב הנפשי.

"בבקשה, הנח לי ללכת, אני אברח, אני לעולם לא אחזור! אני לא שד! אני יודעת שאני לא!" היא זעקה בעוד הוא מנסה להיאחז בקצה הפסל ולנעוץ בה את חרבו, היא זינקה שנית לאחור ונחתה על ארבע מאחורי המזרקה.
הוא מיהר לסבוב את מבנה האבן ואת בריכת המים וזינק עליה, ביד אחת אוחז בכתפה בחוזקה והשניה מניפה את החרב בתנוחת נעיצה. הוא נשם עמוקות ועמד להכות כשהסימן הזוהר סינוור את עיניו, כל שיכול היה לראות תחת הבוהק היה את עיניה הדומעות ולרגע הוא הביט לתוך נשמתה וראה אור כמותו מעולם לא ידע.
ידו רעדה ועצרה באוויר, ולבסוף אחיזתו בכתפה רפתה, עיניה התרחבו והיא הביטה בו במבט אחרון לפני שקמה בחופזה ורצה במהירות לעבר אחת הסמטאות החשוכות.

הוא נותר שם לעמוד, עדיין לא בטוח מה הוא עשה או למה, מתחיל להאשים את עצמו ברגע של חולשה - מתחיל לחשוש שאומצו לא עמד לצידו. ואם זאת עינייה נצרבו בזכרונו.
אז לפתע, חמימות החלה למלא אותו, אור גחלילי החל לזהור מעורו - הוא נבהל והחל לרעוד. השמש עמדה לשקוע והשתקעה בינות הגגות, גדולה מתמיד ומקרינה אור רב עוצמה - הוא חש בכוח הכופה עליו להביט לעברה למרות שידע שמוטב שלא יסתכל ישירות. הוא הישיר מבט אל השמש ואז ראה אותו.
בוקע מתוך כדור האש הענק, דמות מלכותית בעלת ארבע זרועות האוחזות במגן, שופר, מקל וענף של זית. עטוי בשריון קשקשים מרהיב - כולו עשוי מזהב טהור... ראשו קירח וחיוכו רחב, עורו בוער באור קדוש, עיניו פוקדות וחסרות רגש. הדמות ריחפה או עמדה על ראשי הגגות, הוא לא היה בטוח.
לדקה גבריאל היה מבולבל ומבועט - אך אז זכרון עתיק נחת בנפשו והרגשה חמימה של ביטחון והיכרות חלפה בו - הוא ידע את שמו של העומד מולו למרות שמעולם לא ראה אותו בעבר, היה זה השמש הבלתי מנוצח!
ואז, דיבר השמש וקולו מהדהד כמו שורת חצוצרות, חלול כמו שאגת ההרים ופוקד כמו עיניו.

"דע את מקומך!" פקד הקול, וגבריאל נאבק נואשות להתחמק מהרגשת הדה-ז'ה-וו שהכתה אותו "ניתנו לך חיים בקרב כופרים, אך אני רוממתי אותך למעמד של כוהן רב מעלה. דע את עצמך: נשגב השמש, אשר נועד למשול. לפני עידנים נטשתי את הבריאה ואת ילדי והעולם נפל לטירוף וצער. אך הגיעה העת לשיבת תהילתי. על פי רצוני אתה תשמיד את מחללי הצדק ותעמול לשקם את ההיררכיה השמיימית. דע שברכתי תמיד תאיר עליך".

השמש הבלתי מנוצח צעד לאחור והחל להתמוגג שנית אל תוך כדור האור מאחוריו.
"רגע חכה!" זעק גבריאל, אך ללא הועיל, השמש כבר נעלם. הוא הביט סביב והבחין שהוא זוהר באור היום - בוהק כה חזק שהאיר את כל הגן. ואז נמוג האור והוא נותר לבד.
כשכאב חזק נצרב לפתע למצחו הוא התכופף ואחז בראשו, באותה העת הגיחו מעבר לפינה תריסר לגיונרים והקיפו אותו, פונים כלפי חוץ במבנה הגנתי שאמור לשמור על חייו של מפקדם. סגנו ראמוס ניגש והניח יד על כתפו.

"אתה בסדר המפקד? ראינו אור, ושמענו אותך זועק" שאל ראמוס בחשש.
גבריאל הרים ראשו לבהות ישירות בראמוס בכדי לספר לו שהכל בסדר, שלא ידאג, אך עיניו של ראמוס נפקחו ופיו נפער בצווחה, הוא מעד לאחור לתוך בריכת המים של המזרקה והתיז לכל עבר.
למשמע קול הצווחה פנו כל חיילי הלגיון לבהות לעברו של גבריאל ולתדהמתו גם הם עטו מבט רפאים, ממהרים לכוון את נשקם לעברו באיום. הוא החל להבין באיטיות שהכאב הצורב על מצחו עלול להתגלות כסיוט נורא שממנו השתוקק להתעורר. גבריאל העיף מבט לצידו - לתוך מי הבריכה המתייצבים לאיטם מאז מעידתו של ראמוס - שם הוא ראה את השתקפותו. הוא נראה כימים ימימה, שום שינוי במבנה גופו, אך במרכז מצחו עיגול מלא וזהוב זהר באור בוהק.
אנטמה! הוא אנטמה! הסימן על מצחו היה שייך למחללי הקודש, מפיצי דברי השקר ומכחישי תורת המסדר הטהור, אלו שמלותיהם ודבריהם מכילים ערס להמונים שיכול ליצור בין לילה כתות אופל ולהמיר אלפי מאמינים אדוקים לכופרים בכח נוכחותו.
בלתי אפשרי! אבל השמש הבלתי מנוצח בעצמו הבטיח לו, הוא נשגב השמש, איך הוא יכול להיות אנטמה?! הוא היה נבחר השמש! אלא אם כן... האנטמות היו נשגבי השמש...
ההבנה נחתה עליו לאימתו הנוראה, הוא הביט סביבו אחוז תזזית, והתנשף בכבדות.

הם שיקרו לו... כל שידע היה שקר, דמי הדרקון היו מחללי הצדק, לא האנטמות, והסדר השמיימי השתבש לחלוטין - ההיררכייה השמיימית הקיימת היא טעות, חילול של האמת. איך לא ראה זאת קודם?

"לא אתם חייבים להקשיב לי!" הוא זעק בעיניים דומעות מעוצמת התגלית "אני לא שד, אני לא מקור של רשע, לא נולדתי או נוצרתי לזרוע רוע, נבחרתי בידי השמש הבלתי מנוצח".

"חסוך מאיתנו את שקריך, אנטמה! ימי המחבוא שלך בקרבנו תמו, הבגידה שלך בסדר השמיימי מעצם קיומך מסתיימת בזאת!" זעק ראמוס המתרומם מן הבריכה, חרבו כבר שלופה. שאר הלגיונרים הניעו את כידוני הארד שלהם לכיוון גופו והחלו להתקדם בצעדים מהירים - מניפים את מגיני המגדל מעוטרי הדרקונים שלהם לסוכך על התקדמותם בעוד בעיניהם יוקדת שנאה תהומית.

הוא חש במשהו נורא חוזר על עצמו, הוא ראה את עצמו לפני רגעים ספורים מאיים על חייה של האנטמה, לא, נשגבת השמש ששחרר לחופשי. ההלם גרם לו לאבד מספר שניות חשובות ומבלי משים לב להב ננעץ לצידו, ננעץ עמוק וגורם לכאב חד ודם רב לבקוע.
ראמוס, סגנו הנאמן, עתה משפד אותו בחרבו - עיניו יוקדות בנחישות. הוא הביט בחוסר אמון בצידו המדמם, הוא היה אמור למות, כאן ועכשיו - מחומרת הפציעה. אבל הוא לא מת... הכאב פיקח אותו לפתע ועיניו נפערו, לפתע הוא ידע מה עליו לעשות.

עישוניו הפכו לבנים, מלבושיו החלו לרעוד כאילו רוח שלא היתה שם חלפה בהם, שיערו זהר בזהב והמציאות סביבו החלה להתעוות כך שכל צופה מהצד היה נשאב להביט רק בו.

"על אף שאתם משרתים כופרים, חס אני על חייכם, חזרו לאדוניכם, דמי הדרקון - ואמרו להם שהעת לחזרת תהילתו של השמש הבלתי המנוצח הגיעה סוף סוף, ונוכחותי מבשרת את חריצת דינם ואת דין ממלכתם המחללת את הסדר השמיימי!".

נוכחותו לא ניתנת להתעלמות, מאורו נסו הלגיונרים בבהלה וחופזה ונעלמו לסמטאות האפלות סביב כמו עכברים לחוריהם. הוא נותר, פצוע, שותת דם, אך לא בודד... עכשיו הוא הבין, עכשיו הוא ידע.

השמש הבלתי מנוצח יהיה לצידו באשר ילך עכשיו, זהו הגורל עבורו נבחר ואותו אימץ מרצון. דרכו של נשגב השמש נסללה לפניו...

אני משחק רק עם שני שחקנים, וקצב הפגישות שלנו הוא בעייתי בגלל שירותנו הצבאי, אבל כל אחד מהם קיבל סיפור התעלות משלו, הצגתי את זה כי הוא מלוטש יותר.
הסיפור מתרחש בעיר הקיסרית הממוקמת באי המבורך, מקום משכנה של המאנסה הקיסרית וארמונה של קיסרית השני. כמובן שמשמעות הדבר היא שאם נשגב השמש לא ימצא בעלי ברית רבי עוצמה בקרוב מאוד (כמו המסדר המואר של סיעת הזהב בקרב הסיידריאלים) הוא יהפוך למטרה קלה למצוד הפראי.

הסיפור שוכתב ושופץ בכדי שיהיה חלק ונקי לקריאה, כמובן שבפועל הפגישה היתה שונה במקצת, והכילה כמובן הרבה שיחות חוץ משחקיות ודיאלוגים שונים במעט.
למשל - הרגע בו השחקן היה אמור להחליט אם לנעוץ את חרבו באנטמה או לא גרר ויכוח על מצפון ומעלות הגיבור ששרף רבע שעה.

בסך הכל תוכן הקטע הסיפורי היה נאמן למדי לתוצאות הפגישה והסיפור כפי שאנו רוצים לזכור אותו, וזה מה שחשוב.

הסיפור שוכתב ושופץ בכדי שיהיה חלק ונקי לקריאה, כמובן שבפועל הפגישה היתה שונה במקצת, והכילה כמובן הרבה שיחות חוץ משחקיות ודיאלוגים שונים במעט.
למשל - הרגע בו השחקן היה אמור להחליט אם לנעוץ את חרבו באנטמה או לא גרר ויכוח על מצפון ומעלות הגיבור ששרף רבע שעה.

בסך הכל תוכן הקטע הסיפורי היה נאמן למדי לתוצאות הפגישה והסיפור כפי שאנו רוצים לזכור אותו, וזה מה שחשוב.
ברור לי שהשארת רק את ה-IG, פשוט רציתי לדעת אם שיפצת את זה- וקיבלתי את תשובתי.
בכל מקרה, הסצינה הראשונה, למרות שהיא בלבלה אותי קצת, הייתה מדהימה (כל הקטע הזהוב והאדום).

אחת הנקודות החזקות שלי הוא ציור תמונת רקע דמיונית בעלת כח מוחשי בהעברת התיאור עם גוונים מתאימים ומילות תואר חזקות.

אחת מחולשותי לעומת זאת היא חוסר היכולת לדעת מתי התיאור הופך למייגע ולא נחוץ בכדי להמשיך לעצב את התמונה המתוארת בראשו של השחקן.

הסצינה המועדפת עלי דווקא בפגישה הזאת היתה רגע ההתעלות וההבנה הדרמטית שבאה בעקבותיו. ללא ספק סצינה שתזכר בהתרשמותו של השחקן מהשיטה היות והשחקן עצמו חווה רגשית ודרמטית את כל התגליות כפי שחוותה זאת דמותו - עקב הבורות ההדדית של הדמות והשחקן ברזי העולם - ובעצם במהות השיטה - שהם נשגבי השמש.

רגע מופלא של טוויסט שהצליח לממש עצמו בפגישת משחק אחת בלבד.

המלצה שלי למנחי השיטה הזו - ושיטות משחק בכלל: אם התברכתם בשחקנים חסרי כל רקע בשיטה - תמעיטו בתיאור השיטה ועולם המשחק לפני הפגישה הראשונה והשאירו תגליות כאלו למשחק עצמו - זהו חומר מצויין ליצירת טוויסטים וחוויות בלתי נשכחות. ספרו לשחקניכם רק מה שנראה לכם ראוי כבסיס ופשוט שחקו בלי הקדמות מיותרות וחשיפה מיותרת של סודות העולם.

המלצה שלי למנחי השיטה הזו - ושיטות משחק בכלל: אם התברכתם בשחקנים חסרי כל רקע בשיטה - תמעיטו בתיאור השיטה ועולם המשחק לפני הפגישה הראשונה והשאירו תגליות כאלו למשחק עצמו - זהו חומר מצויין ליצירת טוויסטים וחוויות בלתי נשכחות. ספרו לשחקניכם רק מה שנראה לכם ראוי כבסיס ופשוט שחקו בלי הקדמות מיותרות וחשיפה מיותרת של סודות העולם.
אכן, אני מסכים, אך אני חושב שהשחקנים צריכים לבטוח ב-ST מספיק בכדי לעשות זאת- אמון שבדרך כלל נמצא רק אצל קבוצות משחק קבועות ומנוסות.

אהבתי מאוד לקרוא את זה.
עד כדי כך, שהכרחתי את עצמי להכנס לWW ולהוריד את הדמו של הנשגבים. :]

חייב לציין שהמשחק מרתק, ומאיך שזה נראה אתה עושה אותו עוד יותר מרתק.

אני אנסה את הדמו בקרוב אם הקבוצה שלי ומי יודע אולי נעזוב את מה שאנחנו משחקים עכשיו ונעבור לנשגבים.

והכל בזכותך, תודה. :]

תמשיך לכתוב לנו על מעללי המעגל שלך. אני אשמח לקרוא.

אני שמח לראות הרבה כניסות וקריאות מרובות של הפרולוג, בעקבות זאת החלטתי להמשיך לשתף אתכם במעללי הדמויות בסדרה הזו אשר מתחילה לקרום עור וגידים.

לצורך העניין, אני מפרסם כאן את חלקו השני של הפרולוג - במובן מסויים, שכן זהו המשך ישיר של משחק אחד על אחד עם השחקן המוזכר מעלה תרם נכנסת דמותו של השחקן השני למשחק.

וכמובן, שם הסדרה:
Herald of peace - Voice of Oblivion's dark symphony

הערה: הנני נוהג לערוך את הודעותי רק לאחר פרסום ההודעה, מנהג מגונה, אני יודע. לכן קחו בחשבון שכל עוד הערה זו כאן, ההודעה תרם עברה בדיקת איות וניסוח מלאה.

תיאור: גבריאל, פצעיו חבושים, פילס לו דרך בינות הקהל הרב ששטף את רחוב השוק הצדדי. לוח החזה שלו, פיסת ארד רקועה בעיטורים ואות קאנג'י הטבועה סביב עיגול במרכזה, כיסה את פציעתו והסתיר אותה מעיני ההמון.
הוא התמקח כמעט עשרים דקות עם רוכל בעת שקנה קימונו מהודר, עטור בגווני תכלת ולבן, אשר שרוכים פלומתיים זהובים שזורים בו. הוא שפך כסף כפי שמעולם לא ביזבז - בידיעה שבקרוב הונו ורכושו יזנחו מאחור, בקרוב - הידיעה על זהותו החדשה תגיע לאוזני דמי הדרקון ומצוד הפראא יהיה בעקבותיו. באמצע העיר הקיסרית, הוא ידע לצפות לכעשרים מצודים לפחות, כל אחד מכיל בין עשר ועשרים ציידי טומאה מקרב דמי הדרקון, החזקים והמיומנים שבקרבם.

הוא שמע את הצלפת השוט שצרמה לאוזנו וכפתה עליו להסתובב, כשראה את שני העבדים העירומים למחצה הסוחבים את כרכרת האפריון עיניו התכווצו בכעס. דם-דרקונים שמן, עורו הירקרק חולני וחיוור, ישב בכרכרת השנהב המוזהבת בקצוותיה - מעליו שמשייה צבעונית עליה דוגמאות מרהיבות בגווני ירוק וחום בהיר קישטו ציור של יער ירוק עד. מלבושיו ותכשיטיו הראוותנים בניגוד לעבדיו דלי הלבוש ומגולחי הראש הכאיבו לעיניו של ילד השמש הטרי.

ידו של דם הדרקון הונפה להשתמש בשוט הזהוב שלו שנית בכדי לפלס את דרכו בהמון כשקול עמוק ורועם, חלול ומהדהד עצר אותו בחצי תנופתו וכפה את עבדיו לעמוד במקומם.
"עצור! בן עיוולת! שעבוד האנושות תחת בני מינך עומד להסתיים!"
גבריאל פעל מתוך רגש, מבלי לחשוב, המילים זרמו מפיו בשאגה על טבעית עליה לא שלט. היה זה אותו רגש בו השתמש לפקד על חייליו שניסו לאחרונה לחסלו בגן שעה קלה לפני כן.

האם השתגע? הרי הוא חושף את עצמו בשוק סוען לפני דם-דרקון, עומד להציע עצמו להוצאה פומבית להורג. אבל משום מה הוא הרגיש מין חיזוק אלוהי לבטחונו העצמי, הוא אחד מנשגבי השמש - כך ידע כעת, ושאיפתו, תעוזתו וגאוותנותו הרקיעו שחקים. ההגיון אמר לו לשתוק, לברוח, להעלם בקהל - אבל כעת היה מאוחר מדי, הוא חייב להמשיך בהצגה.

"האם אני שומע זבוב מזמזם בחוצפה קרוב מדי לאוזני! האם עלי להתעלם מזמזומיו חסרי המשמעות או שמה עלי למעוך אותו? כך או כך זהו בזבוז נוראי של זמני היקר לאין שיעור" כמעט כאילו גיחח לעצמו, מלמל דם-הדרקון השמן מעל לזקנו המדובלל בקול חורקני.

"לא תחייך עוד זמן רב, מחלל הצדק, שכן ממלכה עיוולת זו שוקעת ועידן חדש המקודש לשמש הבלתי מנוצח מפציע מעבר לאופק. ידעו כל שומעי שעול העבדות אשר נכפה בידי אלו הממרים את הסדר השמיימי נשבר".

עיניו בהקו ואורות מנורות השמן שנתלו מעליו השתקפו בהן, הוא הושיט את ידו לפנים ודרש בקול מהדהד, חלול ועמוק מדם הדרקון למסור לו את שוטו. בן השושלת השמן התנועע בחוסר נינוחות במרכבת האפריון, מתחיל להזיע בכבדות, עיניו אחוזות תזזית ועשו כל מאמץ להמנע ממבט ישיר בעיניו החורכות של נשגב השמש הצועד באיטיות לעברו. אנחות כאב קלושות בקעו משפתיו הרועדות בעוד מוחו הקודח נאבק לעדוף את רצונו הבלתי ניתן לדחייה של ילד השמש.

ידו של בן השושלת נשלחה לפנים עם השוט וגבריאל אחז בו בחוזקה ומשך. לרגע ידו של דם הדרקון התעדקה וסירבה לעזוב - אבל רצונו קרס וילד השמש ניצח, הוא הניף את השוט אל האוויר וקרא:
"סוף מלכותכם מתחיל עכשיו"
מוט העץ המגולף של השוט נותץ לשניים באוויר ומלמול משתהה נשמע ברחבי קהל השוק בעוד בן השושלת על כרכרת האפריון בהה באימה מזיע בכבדות.

"איך... איך... אתה! אתה טומאה, תועבה!" זעק לפתע דם הדרקון והצביע לעבר מצחו של גבריאל בבהלה.

התחושה הצורבת במצחו וצווחות שבקעו מהקהל הבהירו לגבריאל שהוא מתח את כוח המהות שלו לגבול לפני שכל הסובבים יכלו לראותו כפי שהיה באמת. סימן הקאסטה שלו, עיגול זהוב ומלא, בער באור יום במרכז מצחו. בני קאסטת הזנית', כוהני השמש הבלתי מנוצח, "מחללי הקודש" - כפי שלימדו הכתבים הקדושים של המסדר הטהור - היו מפיצי הבשורה. אף בן תמותה ומעטים מקרב הנשגבים הארציים יכלו לעמוד בפני מבטם הבוער ונאומיהם חוצבי הלהבות.

פאניקת הקהל בשוק שברה את כוחו המהפנט של מילותיו וגבריאל החל לאבד ריכוז בקורבן עוצמת נוכחותו. משראה שעבדיו לא מגיבים, זינק בן השושלת מכרכרתו והחל לנוס, תוך כדי עדיפת כל העומד בדרכו. גבריאל עמד להתחיל במרדף כשקול שואג קרא אליו מקצהו השני של הרחוב היכן שדוכנים שלמים עפו באוויר והתרסקו על צידי המדרחוב בכדי לפנות דרך לקאת'אק אשלאן ותריסרי הלגיונרים שעקבו אחריו.

חיוך התגנב לפניו של ילד השמש, הוא כל כך קיווה לפגוש באשלאן לבד לפני שיאלץ להתמודד מול מצודי הפראא, ומשאלתו התגשמה לפניו. אשלאן פרץ ל"אזור המת" הנקי מאדם שנוצר סביב גבריאל ושלף את חרבו הענקית, נחשולית כלהבה ועשויה מברקת אדומה הזוהרת באנרגיה אדומה הבוקעת ממעקי הלהב. עיניו בוערות בעשן לוהט. דם הדרקון עוד היה עטוי במחצית גופו הימני בשריון פלדה אדום רקוע בנחשולי זהב וכתפו מעוטרת בעשרות דוקרני ברקת אדומה וזהב. קימונו הגלימות הזהוב השפוך על צד גופו השמאלי הציג באור המנורות להבות אדומות שנתפרו בקפידה.

"כשהאמנתי שגבירתי, קאת'אק נאוול, שגתה בבחירתך לתפקיד מפקד הדרקון הראשון לא שיערתי כמה מבישה היתה שגיאתה. טומאה בין הלגיונרים הוא כתם מספק ללגיון, אך מפקד המרומם למעמד לו זוכים רק בני שושלת המתגלה במערומיו האפלים - זאת אף חשדותי הנוראיים מכל לא חזו! היום אני אשחט אותך שד, אותך ואת כל בני מינך המטמאים את עירנו המקודשת!" שאגותיו דמו ללחשוש הלהבה ובמחווה פשוטה עיניו ושיערו נדלקו בלהבות לוהטות, משתוללות ומטפטפות לכתפיו.

"אם כך, אתה תהיה הראשון ליפול לחרבי, אך אני נשבע לך בזאת, כלל וכלל לא האחרון" שאג גבריאל כמעט בעונג אל מול האתגר "אני אתמודד מול כל דמי הדרקון אם אצטרך".

נבחר השמש הבחין בלגיונרים העטויים בשריונות הארד ומגיני המגדל שלהם חגים סביבו, מכוונים לעברו את חניתותיהם באיום עד שסגרו אותו במעגל קטלני, היתה זו זירה כמעט.

"לא תצטרך, איני זקוק לעזרה, אגדע אותך בחרבי שלי לבד!" אשלאן החל לנוע קדימה במהירות, התקדמותו לוותה בניצוצות בעוד שחרבו השעונה לאחור, מוכנה לתנופה, התחככה עם הקרקע כאשר האיץ לריצה.

גבריאל נע קדימה לפגוש באיום והצליף במהירות בחרב הלגיונר שלו, שהיתה מגומדת ופשוטה בעיצובה בהשוואה לדייקלהב הברקת האדומה הנחשולי והענק שנח בידיו של דם הדרקון הבוער. חרב הפלדה הכסופה הפשוטה קרעה גזרים משרוול הקימונו המהודר של אשלאן והוכתמה בדם. בן השושלת הניף את להבו הגדול ובקשת הניעה אותו לפגוש פעם ועוד פעם בחרבו של גבריאל, זיקים בוקעים בכל מפגש וצליל מתכת נפגשת במתכת רעם.
רק חישולה מלאכת האמן של חרבו איפשרה לגבריאל לשרוד את מתקפותיו המפלצתיות של יריבו, שכן חרבו של קפטן בלגיון באי המבורך, גם בן תמותה, זכתה לטיפול מיוחד.

השניים החליפו מהלומות מהירות, כל אחד מוכיח שמיומנותו בחרב היתה לא רק תוצאה של שנות אימון רבות אלא זיק על טבעי שכן תנועותיהם המושלמות והחדות ומהירות התקיפה היו קטלניות מדי לביצוע בידי בן תמותה. לעיתים ניתן היה לראות רק בוהק קל של להב באוויר לפני ששני הנשקים נפגשו באופן גורלי אחד בשני בליווי ניצוצות.

אשלאן שבר מגע ונע לצידו כמו טורף, עיניו נעולות על הטומאה שאיימה על שלוות ממלכתו, הוא החווה בתנועה מהירה לאחד הלגיונרים וזינק. הלגיונר התכופף והניף את מגן המגדל לפניו, בולם את רגלו הימנית וכובד חצי ממשקלו של דם הדרקון גבה הקומה. תוך שימוש בעדיפת מגנו של הלגיונר זינק אשלאן לאוויר והזמן קפא, אז נחת במלוא העוצמה, משסף באלכסון את מלבושיו החדשים של גבריאל. לוח הארד תחת הקימונו נחשף ושוסף, בקע עצום נפער ודם החל לזרום בנחלים והכתים את הבד.

ריח הגופרית והעשן משיערו ועיניו הבוערות של אשלאן הגיע לאפו של נבחר השמש, הכאב החד בחזהו גרם לו להיאנק ולהתרסק על ברך אחת, הוא היה מוכרך להשיב לבן השושלת הגאוותן כגמולו. הוא העיף מבט לעבר מעגל הלגיונרים - הם לא יועילו לו כפי שהועילו לדם הדרקון, אם יתקרב יסתכן בפציעה מחניתותיהם המוכוונות באיום, לבסוף החליט לפעול לבד. הוא זינק לאוויר בקפיצה לא טבעית, מניף את חרבו בהקבלה לאזור חזהו העליון של דם הדרקון - ואז רגליו נעו להשתוות לחרבו... הוא ריחף באוויר לשנייה ואז דחף עם רגליו בכל כוחו את להב חרבו עמוק לתוך חזהו וגרונו של יריבו. כופה על החרב לשסף דרך הבד ומגן הצוואר הפלדתי בשריונו של אשלאן. לאחר מכן דחף את רגליו הרחק מהלהב וחילץ אותה בקשת בעודו מתגלגל לאחור באוויר, הבזק בוהק כחלחל הבליח ומתז של דם הקיז על מלבושי שני הלוחמים. אשלאן השתעל דם ונע לאחור בכאב. זעמו גרם לכתפיו להתחיל לבעור גם כן.

דם הדרקון שאג והניף את חרבו, מנחית שלוש תקיפות קטלניות במהירות לא הגיונית - מכה שוב ושוב ונבלם אך בקושי בידי נשגב השמש אשר חרבו החלה להראות סימני שחיקה.

גבריאל הבחין ברגע של השתהות מקהל הלגיונרים סביבו, הוא הרים את עיניו להבחין במה הם בהו - היו אלו כנפיו האור הזהוב הענקיות שצמחו מאחוריו, התגשמות מרהיבה של תמצית המהות שנשפכה ממנו ללא שליטה במהלך הקרב. כל נוצה ארוכה היא רסיס של אור בוהק וזהוב שנע כאילו היתה לו תבונה משלו.

בראותו את הפלא, עיניו הוצרו בנחישות. נבחר השמש זינק לפנים וצלל, מחליק על מרצפות השיש תחת רגליו הפרושות של אשלאן, עמידתו האיתנה והמפוסקת שהבטיחה את איזונו בעת השימוש בדייקלהב הגדולה הפכה לחולשתו. גבריאל התגלגל מאחורי גבו של דם הדרקון והסתובב ללא דיחוי משסף במכה עליונה לאורך כל עמוד השדרה של בן השושלת. בשאגה נוראה התפרץ אשלאן בלהבות בכל גופו ושמט לקרקע ברעש שריונו פוגע במרצפות השיש. במהרה כבתה האש וגופתו נותרה מעלה עשן סמיך ושחור...

חכו חכו, יש המשך לחלק הזה, פשוט חשבתי שההודעה ארוכה גם ככה, מקווה שנהנתם עד כה ובקרוב אפרסם את ההמשך.

אנא החוו דעתכם הכנה, ברצוני לשמוע כל הערה ומחשבה צפה החולפת בכם לגבי הקטע והכיוון הכללי בכלל.

נורא נהניתי לקרוא, התיאורים שלך באמת מוסיפים נופח אדיר למשחק, כ"כ קל לי לדמיין מה קורה ככה. הדבר היחידי שמציק לי, אם אפשר לנסח את זה ככה, זה שזה לא מנוסח כ...לוג של פרולוג, אלא כלוג של פרולוג שהומר ונערך לסיפור.
זה לא רע, פשוט קשה לי לראות את החלק של השחק כשזה ערוך בצורה כזו.

וגם נראה לי שהמצב הנוכחי נורא מסוכן לנשגב החדש, אני רוצה לדעת מה קורה בהמשך :)

על הדרך בה אני מציג את הפרולוג: בחרתי לתעד את המאורעות המתרחשים במהלך המשחק בצורה סיפורית ותיאורית היות ולטעמי האינטרקציה מחוץ למשחק אינה מקור עניין לקוראים מבחוץ, בסופו של דבר התוצאה העלילתית היא בעצם התוצר היחיד ששווה עיון כלפי חוץ.

על חלקו של השחקן: לצורך העניין כל פעולה הנעשת וכל מילה הבוקעת מפיה של הדמות הראשית (גבריאל), היא ביוזמת השחקן בלבד ומתועדת בצורה הקרובה ביותר להתרחשות האמיתית במשחק, עם שיופים ויפויי קל של ניסוח ותיאור בכדי להביא מוצר מוגמר לקורא.

לעומת זאת כל בליל מחשבותיו של גבריאל ודעותיו השונות הן אינטרפרטציה (תובנה) שלי על מניעיו של השחקן עצמו שנולדה מתוך היכרות רבת שנים עם השחקן עצמו וחקירה כללית בזמן המשחק. בקיצור - אני בעיקר משער בהתבסס על העובדות הקיימות בפני והמידע שהצגתי בפני השחקן מה היו מחשבותיו ומניעיו עבור כל פעולה.

קצת מכניקה מחוץ לתיאור הסיפורי:
בחלקו הראשון של הפרולוג השתמש השחקן בסוף הקטע הסיפורי ב-Charm הקרוי Majestic Radiant presence.
בחלקו השני השתמש השחקן ב-Charms הידועים כ-
Respect commanding attitude
authority Radiating stance
first Melee excellency charm
Hungry tiger technique
לפי סדר הופעתם בסיפור.

ועכשיו לחלק נוסף מהפרולוג:
תשוש ושותת דם הסתובב גבריאל לבהות בפני הלגיונרים החיוורים שחזו בנפילתו של אשלאן. נבחר השמש הניף את חרבו לאוויר, ידו רועדת, והכריז בקול מנצח;
"היתה זו חרב בני תמותה שהכתה את הנבל הזה, וחניתותיכם אינן שונות, הניחו לפחדיכם מפני דמי-הדרקון וראו את החופש שאני מציע, באורו של השמש הבלתי מנוצח איחוד של נפשות אמיצות יכול לפורר את שקריהם של מחללי הצדק ולחדש את הסדר השמיימי כפי שנועד להיות!"
דבריו היו אמיתיים וכנים, קולו בניגוד לגופו החלוש היה יציב וברור ועיניו ברקו בגאון.

חלק מהלגיונרים החלו לצעוד לאחור, נשקיהם מוכוונים באיום בעודם מתרחקים מנשגב השמש, גבריאל ראה את הפחד בעיניהם כשנפשם לא עמדה להם לאחר מות בן השושלת שהוביל אותם לכאן להתמודד מולו ובמהרה נסו על נפשם להזעיק עזרה במורד הסמטאות.

קבוצה קטנה נותרה לעומת זאת, מניחים את מגני הארד המגדליים על הקרקע וכורעים ברך, רק אחד נותר עומד - עיניו יוקדות משנאה ושיניו משוסקות.

"הראה לנו את אורו של השמש הבלתי מנוצח" התחנן אחד הכורעים.
"שקט טיפשים" הצליף הלגיונר הבודד העומד "אינכם רואים מעבר לשקריו? הוא פצוע אנושות ונואש, מילותיו נועדו להציל את עורו, הוא קטל את אשלאן ועתה מבקש לפורר את רצונכם. אני מסכים איתך טומאה על דבר אחד, אפילו חנית בני תמותה יכולה להכות חצי-אלים ואני הוכיח זאת שוב!"

כאשר חוד הארד של חניתו מונפת לעבר צווארו של גבריאל, החל הלגיונר להסתער לפנים עם מגנו מסוכך עליו מצידו הימני. החנית נשלכה לפנים, מוטחת במלוא העוצמה לעבר העור הרך, אוושת האוויר הנחתך שרקה. אך אז הבליח בוהק והחנית ניתזה מעל עור מתכתי ומבהיק בליווי נתזי ניצוץ קלים. לרגע בהו פני הברזל בעיני הלגיונר המבוהל בתרם נשטפה תמצית המהות ועורו של נשגב השמש שב למרקם המקורי. השימוש הנוסף בכוחו המוסתר של ילד השמש כפה על כנפי האור הזהוב להפציע שוב מגבו הרחב של גבריאל, הפעם עוטפות אותו בחומם הנעים ומאירות את תווי פניו הבולטים בעדינות - עיניו נחו בצללים שיצר האור וחדרו עמוק לליבו של יריבו.

"גאולה הוצעה לך, אך פנית לאלימות, על כן תמות ככל בני התמותה ומסופקני שתזכה להארה כלשהי בגילגולך הבא" לחש בזעם הנשגב הטרי.

לפתע פלט הלגיונר מעט דם מבין שפתיו שהחל לזרום במורד זיפיו הקטנים, עישוניו התכווצו וחשפו עוד לבן מעיניו. לאחר הביט מטה והבחין בחוד החנית הבוקע מתוך לוח חזה הארד שלו. כששמט לקרקע הספיק להרים מבט מבוהל אחד אל גבריאל שכמו לחש בדממה 'הייתכן שטעיתי?'.

מאחוריו נגלה לגיונר נוסף, אוחז במוט החנית, שולף אותה בגסות מתוך הגופה המדממת בצליל צורם ממפגש חוד הארד בלוח החזה המתכתי. מבטו היה בטוח יותר, כמעט לאחר חווית קתרזיס.

"אנו רואים אמת בך, ילד השמש, אורך אינו צל אפל כפי שגדלנו להאמין, גם אנו מאסנו בשחיתות וחוסר המוסר או המצפון אשר לוקים בו בני השושלת" הכריז נחרצות הלגיונר הצעיר והרים ממקום כריעתם את שלושת הלגיונרים הנוספים שנותרו עימו "אך כעת אתה חייב לברוח, בעוד רגע קל יופיע מצוד פראא אחד לפחות ופצעיתך החמורה לא תאפשר לך להכות את כולם - הקרב נגמר היום, שמור על נצחונך ילד השמש".

גבריאל הנהן בהסכמה "לא תצטערו על כך, אני אחזור להחזיר את האור אליכם ושאר האנושות בראש צבאות, חיו בשלום תחת אורו של השמש הבלתי מנוצח" הוא אמר והחל לרוץ. עוד תרם עבר את הריסות הדוכנים המנותזים סביבו נשמעו צהלות הסוסים, הם באו לא מאחד הרחובות המצתלבים סביב אלא מעל לגגות המעוקלים - מהרקיע. גבריאל צלל לצד אחד הדוכנים ההרוסים והתחפר מתחת לבדים, הקרשים השבורים וערימות הפירות המפוזרים ושברי הקרמיקה.

ממעל דהרה על האוויר עצמו כרכרה מרהיבה עשויה מברקת לבנה ורסיסי עננים, מובלת בידי שני סוסים שמיימים - גופם זוהר באנרגיה כחולה ופרסותיהם ורעמתם כעשן לבנבן. לבסוף נחתה הכרכרה לרעש צהלות הסוסים המהדהדות לצד גופתו מעלת העשן החרוך של קאת'אק אשלאן. מהכרכרה ירדו שתי דמויות, האחת נשית וחטובה היטב - חמוקיה בקושי מוסתרים בקימונו התורכיז עטור פסי הזהב שעטף אותה, שיערה השחור אסוף בפקעת המוחזקת בידי אלמוג חי ורטוב ואורה עטה גוון כחלחל חיוור. בידיה שתי מניפות נייר מחוזקות בכסף בוהק עליהם צויירו בהשקעה רבה גלי ים קוצפים. לצדה נעמד טפט שאטצו - אותו זיהה גבריאל מהלוויתו של חאסוס, בן הדרקון אותו שירת כלגיונר בן תמותה - שאטצו היה סנסיי מכובד ומוכר בעיר הקיסרית, חבר רם מעלה במסדר הטהור ויריב קטלני שלא הזדקק לאף נשק בכדי לרסק את גולגולתו של אויבו. גלימותיו התכולות לבנות התנופפו ברוח ערפילית שנעה סביבו, לוח החזה מהברקת הכחולה עלה וירד מבליט את ריקוע העננים. גבינות מצחו התקשחו למראה גופת דם הדרקון השמוטה.

"כשהשמועות על מותו של אשלאן יגיעו לאוזני העם אנחנו יכולים לצפות לפאניקה בקנה מידה אסטרונומי, אפילו לעיר הקיסרית. כולנו שמענו סיפורים על שור הצפון וכיצד הוא והברברים שלו ריסקו את לגיונות בית טפט, עלינו מיד להוציא להורג את כל העדים ולטפל בעניין בדיסקרטיות רבה" קולה הנשי הצלול של הגבירה השעונה על צידה בעצלתיים היה מכוון למלווה ולא ללגיונרים הנוכחים במקום, כאילו היו הם חלק מהרקע העירוני חסר המשמעות ולא עדים לפשע.

"מאוחר מדי, גבירתי, יותר מדי צופים חזו בהצגה הזו בשוק - אני חושש שחיסולם של כל הסוחרים הללו עלול לפגוע בכלכלת העיר ולהעלות שאלות מטרידות יותר מכמה מהומות והגירה זמנית. אני חושש שעלינו לזמן את מצודי הפראא, אני אנהיג את הראשון, נסרוק את העיר אבן אחר אבן. התועבה הזו לא יחמוק מבעד לאצבעותינו, לא בלב הממלכה".

"מילים חכמות כתמיד, סנסיי, אני קדה בפני שיפוטך" ענתה הגבירה בנימוס.

רגעים לאחר מכן נשפכו תריסרי לגיונרים מהרחוב הסמוך, מובלים בידי דם דרקונים נוסף, עטוי בשריון אדום וגלימות ארגמן, זקנו ושיערו המדובלל היו אדמוניים כלבושו.

"תפסתם אותו?!" זעק דם הדרקון החדש בחוסר סבלנות ובלהט.

"לצערנו איחרנו ברגעים ספורים, אולי הלגיונרים האלה יכולים לשפוך קצת אור בכדי לכוון את חייליך" ענתה הגבירה בתורכיז והצביעה במחווה ראשונה של יחס כלפי ארבעת חיילי הלגיון שעמדו לצד גופתו של קאת'אק אשלאן.

"אהה.. הוא נמלט לכיוון הנמלים" הצביע אחד הלגיונרים לכיוון שגוי, ככל הנראה מאמץ את כל כח רצונו בכדי להתמודד ולשקר בפני אדוניו הנשגבים.

במהרה החל דם הדרקון הנזעם לחלק פקודות לכל עבר ולפני שעזב בראש כח לנמלים הותיר אחריו כשני תריסר לגיונרים בכדי לסרוק את רחוב השוק והסמטאות הסמוכות. שני בני השושלת האחרים טיפסו חזרה לכרכרתם השמיימית ונסקו לשמיי הלילה לתור ממעל אחר הטומאה הנמלטת.

בעוד הלגיונרים שנותרו מאחור החלו סורקים את הדוכנים ההרוסים, חניתותיהם החלו לדקור ולחטט בכל ערימת שברים שנראתה חשודה. גבריאל חשש מפציעה נוספת, הוא כבר דימם בכבדות בחזהו ובצידו ועוד חתכים יסחבו אותו לחוסר הכרה.

אחד הלגיונרים קרב לדוכן ההרוס תחתיו שכב נבחר השמש והניף את חניתו, גבריאל החל לחשב תרחישים במוחו הקודח. אם ישתמש בריכוז עור הברזל שנית בכדי להינצל מפגיעת החנית הוא יחשוף את מיקומו בעוד כנפיו הזהובות יחשפו לבטח בעקבות שפיכה נוספת ללא רסן של תמצית המהות האגורה בו. הוא נותר מכווץ והמתין לכאב החד.

גורל, או לפחות מעצביו, תכננו אחרת לעומת זאת - מטח של זיקוקים מרהיבים, צבעוניים ורועשים נורה מרחוב שוק סמוך והסיט לפתע את תשומת ליבם של הלגיונרים הסורקים את הרחוב ההרוס, בכך גרם לחייל הסמוך לגבריאל להתבלבל ולעבור לדוכן הבא מבלי משים לב. לפני שיכול היה נבחר השמש להודות לגורל, הוא הופיע לפניו כדמות שקרמה עור וגידים.

הדמות בקעה מהסימטאה האפלה הסמוכה אליה לא הספיק לחמוק, עטויה בגלימות חלוק זהוב עליה רקומים עננים, ירחים שמשות וכוכבים תפוחים. תחתיו משי סגול זוהר היה אדוק לגופו הרופס. איש זקן בגיל שיבה צעד במלכותיות ישירות לעבר מיקום מחבואו של גבריאל. זקנו הארוך והלבן היה דק ובקע מסנטרו בלבד, שיערו הכסוף והארוך היה דליל ואף חסר בקרקפתו אך בקע מסביב לעורפו ונשפך מאחוריו. שרשרת של אבני חן סגולות בוהקות מחוברות בנחשולי זהב וכסף קישטו את צווארו. הוא פסע בינות הלגיונרים כאילו היה ישות רפאים בלתי נראות ולא גרר כל מבט.

הוא נעצר לפני גבריאל ומסתורו, ולחש בקול רך אך עמוק.
"הכוכבים לא שיקרו, כה חששתי, נותני-החוק חזרו כך זה נראה ונשגב שמיימי חדש נולד הלילה" ראשו המקומט נד בעייפות.
"מי אתה? איך..." לחש גבריאל מתחת להריסות הדוכן, משתדל לא להרים את קולו לרמת שמיעתם של חיילי הלגיון ברחוב סביבו.
"כעת אינו הזמן לשאלות, אני בטוח ששמת לב, אך אני איני עומד לפניך בניגוד למה שעיניך אומרות לך. כל התשובות להן אתה זקוק ינתנו כשניפגש במגורי".
"היכן אתה אם כך?" שאל נשגב השמש הצעיר בשמימות.
"בארמון הקיסרי" הצהיר הזקן בקול יציב.
"מה?!" קולו של גבריאל כמעט בגד בו ומשך את תשומת לב השומרים.
"האם אתה בוטח בי?" עיניו של הזקן המלכותי ברקו בחוכמה עתיקה, אך גבריאל ראה גם ערמומיות. האם זו מלכודת? הוא יהיה חייב להחליט ממש בקרוב ורשימת האפשרויות שלו רק הלכה והצתמצמה...

הערות סיום לקטע:
אם הכרכרה הרתומה לסוסים השמיימיים נשמעת לכם מוכרת מאיכנשהו זה כנראה מקומיקס אקזלטד מס' 2 (שהוא למעשה השלישי בסדרה), אהבתי כל כך את רעיון הכרכרה כפי שהוצגה בקומיקס שהייתי חייב לשלבה במשחק בצורה כלשהי, גם אם רק כרקע.
בחלק זה נעשה שימוש ב-Charms הבאים על ידי השחקן:
first presence excellency charm
Iron skin concentration
לפי סדר הופעתם בקטע.

מקווה שנהנתם, וקחו לצומת לבכם שהערות, תגובות ושאלות מעודדות אותי להמשיך לפרסם חלקים מהמשך התקדמות המשחק (וכן, המשכנו גם קצת מעבר לזה, אז יש לי עוד מה לכתוב ויהיה גם עוד בעתיד).

סליחה על שלא הגבתי מקודם. קראתי את זה כבר אתמול(?) פשוט מיהרתי ולא הצלחתי להגיב.

אני מתרשם מהצורה בה אתה כותב את זה. לו רק אני יכולתי לנסח ככה. *מקנא*

אני אוהב את זה מאוד ואני מקווה לראות עוד הרבה כאן. אז תמשיך לכתוב.

אהבתי, אהבתי מאוד.
אני תמיד אוהב לקרוא פרולוגים.

כתוב מעולה... מת לראות איך זה יתפתח
תעדכן אותנו בהמשך העלילה.

תודה, באמת תודה. נהנתי מכל רגע

קצת הציק לי הקטע אם הסדריאל (אני מניח שהוא סדריאל)
שבא ושאל את גבריאל "אתה בוטח בי?"
למה שהוא ישאל דבר כזה, למה שהוא יבטח בו? הוא רק עכשיו ראה אותו.

קודם כל, אני מוריד בפניך את הכובע (שוב) בנוגע לתיאורים הויזואליים של... הכל. הכל שופע חיים ונורא כיף לקרוא את זה. ההערה היחידה שלי שנוגעת לזה זה התיאור שלך של הסיידריל-לקחת את המוטיב הסגול קצת יותר מדי רחוק... אצל דמי דרקון זה מובן, כי הם נורא מושפעים ממה שהחברה מכתיבה להם. אני פשוט לא רואה סיידריל לובש בגדים כ"כ... מושכים תשומת לב. הם הולכים על פשטות הרמונית, נעימה וקלה לעין, ולא על תלבושות שמושכות כ"כ הרבה תשומת לב, וכ"כ הרבה מצבע אחד. חוץ מזה שכ"כ הרבה סגול זה מזעזע בלי שום קשר לשום דבר P:

דבר שני שהפריע לי-למה הליגיונרים קוראים לו "ילד השמש"? הביטוי הזה נשמע כמו משהו שרק אנשים שיודעים את הסוד על הסולארים ישתמשו בו. אלא אם כן הם סיידרילים, או איכשהו יש להם ידע מוקדם בעניין, אני הייתי מצפה מהם להשתמש בביטויים כמו "נבחר השמש", "אלוף השמש"... וגם זה רק במקרה שיש להם איזשהו ידע על קיומו של אל השמש ולא רק בגלל שהסולאר זורק כל הזמן את השם "השמש הבלתי מנוצח". "המסדר הטהור" הרי החדיר לעולם במשך כמה מאות מכובדות את הרעיון שהדרקונים הארציים הם האלים המושלמים ביותר וכל יצור שמראה כוחות על טבעיים מלבד דמי דרקון הוא דבר שצריך להיפטר ממנו.
הדבר האחרון שהייתי מצפה מהם לעשות זה לקרוא לו "ילד השמש". אולי גיבור, אולי אל, אולי נבחר האל, אולי אלוף האלים, אבל לדעתי קצת התגרית בגבולות...
אה, וכנ"ל גם לגבי הקטע שהסולאר "ראה את הגורל קורם עור וגידים"-אין לו מושג מה זה סיידריל, זה לא מסתדר.

אחרי כל זה-באופן כללי, אני נורא אוהב את מה שהולך שם. לפעמים המקרים סובלים מכמות קטנה של חוסר אמינות, אבל בסה"כ אני מצליח להבליג ולהנות. זה משחק תפקידים, אחרי הכל :)

בתור התחלה אני רוצה לציין לזכותי שאכן הזכרתי במפורש בהודעתי הראשונה ברשומון זה כי אני מנחה חדש לשיטת הנשגבים וייתכנו אי דיוקים בקאנון. איני מתיימר להכיר את כל רזי השיטה ומעולם לא קראתי כל תוספת והרחבה מהמהדורה הישנה או החדשה. ייתכנו טעויות קאנון ועובדות סותרות עם המידע הרישמי, קחו זאת בחשבון ואל תקחו כל מילה הכתובה ברשומון פרולוג זה כמובנת מעליה.

למרות זאת לדעתי אתה נתפס בניתפוק ידידי, אני אפילו לא בטוח אם במשחק המקורי הלגיונרים התייחסו לגבריאל במונח המדויק "ילד השמש", מדובר בשחזור מהזכרון של הדיאלוגים - שחלקם אגב מנוהלים באנגלית עם השחקנים שלי כשיש לנו את ה"מצב רוח". וגם אם כן - זו תוצאה ישירה של כל הנאומים חוצבי הלהבות העוסקים ישירות בשמש הבלתי מנוצח. הרי "ילד השמש" זה כינוי תואר כמו כל שאר הכינויים ואני לא רואה הרבה הבדל בינו לבין "אלוף השמש", הרי השמש הבלתי מנוצח הוא לא באמת אביה של הדמות - מדובר בתואר מתחנף בסך הכל. תזכור שהשימוש ב-Charms מבוססי Presence חזקים כל כך שבר את רוחם ורצונם של הלגיונרים ושטף באותו רגע את כל שנות האיבה שנזרעו בהם.

בקשר לאיש הזקן והמסתורי (אשר אינו סידריאל עד שהוכח הדבר בודאות בטקסט, אני מבקש) - הוא בעיקר עטוי בחלוק זהוב, גווני הסגול אצלו משניים ומבצבים תחת החלוק. הוא חש נוח בלבוש היוקרה כיוון שהוא לא באמת צועד במורד הרחוב ולכן לא ממש מושך צומת לב - זוהי למעשה הקרנה של עצמו בה יכולים רק נשגבים שמיימיים אחרים להבחין (כישוף מבית היוצר של פיטפינד).

והביטוי "ראה את הגורל קורם עור וגידים" היה רק משפט מטאפורי ששיקף את ההרגשה של השחקן שאינו יודע דבר וחצי על סידריאלים אבל יודע לזהות את גורלו כאשר הוא נעמד מולו משוחח עימו.

Anyway: כך או כך, אני מרוצה מהתגובות ולכן אתגמל אתכם בפרולוג טרי מהתנור, בעוד אני עושה הפסקה בסיפור התעלותו של גבריאל ועובר לסיפור ההתעלות של דמותו של השחקן השני.

תיאור:
מונסון (כמו הסערה) שכב כורע בפני הלאמה הגדול של המגדל, במשך שלושה ימים הוא כרע בפני הלאמה וקיווה שהמורה הרוחני הזקן המרחף לפניו, שלוב רגליים ונח בעצלתיים על כר ענן ערפילי, יבחין בו ויעניק לו את ברכתו. הלאמה המקומט ושחום העור היה קירח ועירום למחצה, אך חיוך שליו היה תלוי על פניו דרך קבע ועיניו המנומנמות היו עצומות לרוב במדיטציה רגועה. מונסון, כשאר המיועדים לנזירות המעגל השלישי טיפס לראש מגדל הדרקון של מלה הטהורה, 'מגישת עצומת העננים לפי קריאת הקרב', התגשמותו הארצית של דרקון האוויר - במשך ימים רבים. לבסוף הוא נשכב וכרע בפני הלאמה הגדול וחיכה בסבלנות. בעוד שאר המיועדים נבחרו אחד אחר השני בידי הלאמה המכובד רק הוא לבדו נותר לכרוע. בתחילה היה זה ייאוש שהחל לבצבץ בלבו אך במהרה הפך הייאוש לזעם - הוא אשר השקיע כל חייו לשאוף לשלמות כפי ששאפה פעם מלה הטהורה, 'מגישת עצומת העננים לפי קריאת הקרב'. הוא אשר התעלה על מוריו באמנות הלחימה והחמיקה והפך לאתגר אפילו עבור בני השושלת שהקדישו את חייהם למסדר הטהור - אליו סירב הלאמה להתייחס כלל.
רצונו כמעט נשבר והתפרצותו על הלאמה הגדול נמנעה רק בזכות כרכרת הברקת הלבנה הערפילית הרתומה לסוסים שמיימיים אשר פרצה לתוך האולם העליון. מבעד לעמודים המעוצבים כדרקונים נחשיים חלפה הכרכרה והאירה באור כחלחל את ההיכל הקטן, מאחוריה נחשף נוף יפיפה של שקיעה איטית בגוונים כתמתמים וארגמניים אשר צבעו את העננים שריחפו מחוץ למגדל, מקבילים לקומתו העליונה ביותר.
צהלת הסוסים השמיימיים הדהדה בחדר בעוד הכרכרה חבטה בריצפת השיש ונעצרה בחריקה, ממנה ירדו בהפגנתיות שני דמי הדרקון המכובדים ביותר שראה מונסון מימיו. טפט שאטצו, נזיר המעגל הרביעי מקאסטת האוויר ופלפס שאקאש, חצרנית ומכשפה מוכשרת מקאסטת המים. השניים היו שקועים עמוק בשיחה וכלל לא הבחינו כי הכרכרה כמעט רמסה את הנזיר הכורע;

"...אבל שאקאש, גבירתי, את ודאי מודעת לכך שהמסדר הטהור אינו יכול לתמוך באף בית שושלת בעניינים פוליטיים, לא ללא אינטרס ברור לשימור הפילוסופיה הטהורה" היה זה שאטצו שמילותיו העמוקות כרעם בסופה פילחו ראשונות את דממת המגדל.
"כמובן, רק שיערתי שעם תרומתנו הנכבדת לאוצר המסדר נוכל למצוא בו בעת צרה כתף להישען עליה" בקול צלול לחשה הגבירה פלפס שאקאש.
"אילו תרומות? איני מצליח לזכור כל מענק משמעותי מבית שושלתך" גבת שיער אפור הורמה בתווי פניו של הנזיר רם המעלה.
"כמובן שאינך זוכר - זו תרומה עתידית, מענק ניכר של כארבעה משלוחי שקלי ברקת ל"מובלעת החוכמה", יודע אתה היטב כמותי שאטצו, שללא הקיסרית על הכס - אף בית שושלת לא יפזר כך את מיסי הממלכה בכיוונכם" חיוך עלה על פנים עדינות.
"את מנסה לקנות טובות מהמסדר הטהור?" שאל שאטצו ישירות בעיניים חורכות.
"איני מנסה, סנסיי מכובד, אני מצליחה - בכל אשר ידי בו"
"ובכן, אולי מוטב לשמוע את דעתו של הלאמה הגדול קודם כל" הנהן שאטצו ועיניו התכווצו.
מונסון לא היה יכול לעצור את תדהמתו, דמי הדרקון הנשגבים עמדו מעליו, לא מייחסים לנוכחותו המתרפסת כל חשיבות אם בכלל חשו בה ודנו בשוחד ופוליטיקה מלוכלכת. הוא התפלל בליבו שהלאמה יעמידם במקומם הראוי.
"את מעזה לבוא אלינו בהצעות מבזות, את חושבת שניתן לקנות את נאמנות המסדר הטהור בסכום דל של לוחות ברקת?" קולו החורקני והגבוה של הלאמה הזקן צפצף מפיו חסר השיניים ומונסון פלט אנחה חלושה של הקלה.
"לא נסתפק בפחות משישה משלוחים של שקלי ברקת, שיוזרמו אל "מובלעת החכמה" דרך מחצית תריסר חברות קש שונות" סיכם הלאמה הגדול ומונסון נשנק בהפתעה.
"מוסכם אם כך!" הרימה פלפס שאקאש את סנטרה בגאון "אני מצפה מכבודכם לעמוד במילתכם ולתמוך במינוי מועמדי פלפס לסבב הסאטראפים (מושלים פקידותיים) הבא, ודחוף למינויו של מועמד אחד לפחות משושלתי לקידום כיועץ נוסף לצד העוצר פוקוף בכס השני".
"כמובן... כמובן... את יכולה לבטוח במסדר הטהור שיקיים את שבועותיו" מלמל הלאמה ומונסון נגעל למשמע הצביעות במשפטו "אך זה חייב להישמר בין שלושתנו, אל להסכם זה לצאת מהחדר".
חשש נגע בליבו של הנזיר הצעיר הכורע, הם יהרגו אותו עכשיו - הם לא יתנו לו להמלט עם המידע הזה, גם אם ישבע לא לעשות בו שימוש.

אור מסנוור המגיע מרחובות העיר ההומה גם בשעות החשיכה תחת המגדל הסיט את תשומת לבם של כל הנוכחים והשכיח לגמרי את נוכחותו של הנזיר אם בכלל הורגשה. בזווית עיניו ראה מונסון מבעד לעמודים המעוצבים תחת שמי הלילה עטור הכוכבים שהספיק לרדת את זוג כנפיי הענק, עשויים מאור זהוב - נשלחים אל על מעל לכיכר שוק מרוחקת.
ללא השתעות זינקו סנסיי שאטצו והגבירה שאקאש מייד לכרכרתו השמיימית של הנזיר בעל דם הדרקונים, לא לפני שנפלט מפיה של גבירה אנקה ולאחריה המילים הבהולות "טומאה, כאן?!". בהצלפת המושכות זינקה הכרכרה לשמיי הלילה עטופי העננים ועטורי הכוכבים וצללה לעבר רחוב השוק המואר באור הזהוב.
מונסון נסוג, מזדחל לאחור עד שהגיע לגרם המדרגות הספירלי שהקיף את המגדל ונחצב בעיטורי דרקון נחשי סביבו. הוא החל לחמוק במורד המדרגות - עתה הוא היה הרחק מנוכחותו של הלאמה הגדול, 'מחוץ לחדר' אך אם זאת נותר בחיים. כעס רב נאגר בו, דמי-הדרקון פשוט לא שמו אליו לב או שלא היה להם איכפת, או שהם האמינו שהיה חסר חשיבות או שכלל לא ידעו כי היה שם. הוא היה בלתי נראה עבורם, אלמוני וחסר משמעות. הוא נצמד לקיר המגדל הקר ונבלע בצלליו - הלאמה הגדול היה נותן לו לגווע בכריעה מולו ולא היה מניד אליו את ראשו אפילו. הוא בלע את רוקו והרגיש את הזעם נבנה, הוא רצה לזעוק אך כשפתח את פיו כל שיצא היה אור זהוב!
עיניו ונחיריו בערו אף הם באור - הוא חש חום עצום בתוכו ואת החישוק הזהוב נצרב למצחו - הוא היה בלתי נראה לאלו שבטיפשותם לא ראו בו שווה להתייחסות, לפתע הבין שלא היתה זו קללה. התובנה נחתה במוחו והוא ידע שהוא יועד לגדולה - הוא לבדו כך ידע ולא היה זקוק לאיש שיגלה לו זאת. הוא היה נשגב כעת ממש כמותם אם לא עליון עליהם.

הוא בקע מהצללים והחל לטפס שנית במעלה מדרגות הדרקון לראש המגדל, שם הוא נעצר במעט לפני העליה האחרונה לתוך ההיכל האחרון והמתין - מציץ מעל בכדי לראות את כרכרת הברקת הרתומה לסוסים השמיימיים שבה שנית מהרקיע עטור הכוכבים ונוחתת בחריקה על ריצפת השיש באולם. שאטצו זינק בזעם מהכרכרה לעבר הלאמה המרחף וצעד בעצבנות.
"הטומאה הספיק לחמוק לפני שהגענו לשוק, קאת'אק אשלאן, לוחם אש, נמצא חסר רוח חיים במקום. אני זקוק לעזרתך הו, לאמה הגדול של המגדל, עלי לזמן את כל מצודי הפראא הזמינים לתור בעיר".
הלאמה הגדול הינהן והרים את ידיו, הוא החל לזמזם מזמור ופרץ חישוקי של אנרגיה כחולה שיחרר יצור מעופף לפניו, מחושל מתמצית זוהרת. כנפיו היו כעטלף ונוצות מוזרות ודלות עיטרו אותן, פרצופו הזקן עטה זקנקן רחב לכל אורך סנטרו ולחייו, רגליו היו כשל עוף טורף אך זנבו היה כשל קוף.
"לדאאל ארונה, זהו אני טפט שאטצו הכובל אותך, שירותיך נדרשים כתמיד" רעם הנזיר בן השושלת.
"כן הו, שליט נשגב וטהור" עיניו של לדאאל ארונה התגלגלו בארובותיהן בהשתוממות, קולו היה ציני ונטף מערס "כתמיד, אני קשוב לכל פקודותיך הנעלות".
"אני דורש שתפיץ את הבשורה, לחש באוזניי החתומים למצודי הפראא שהעת לשלוף את להבם הגיעה - תועבה התגלה בעיר הקיסרית ויש לסרוק כל רחוב!". הפקודה גרמה לאל הזוהר להיאנח בחוסר חשק.
"רצונך יעשה, הו אדון הברקים, שליט הרוח, מחולל הרעם, מבשר ה.." קולו החורקני ונודף הסרקזם של לדאאל ארונה נקטע בקולו הרועם של טפט שאטצו.
"תזהר, אתה מתגרה במזלך! עכשיו לך!" והאל הזוהר נעלם בפרץ אנרגיה חישוקי שנמוג לתוך הלא כלום.

היתה זו שעת כושר, מונסון ראה את גבו החשוף של הסנסיי והוא זינק ממקום מסתורו, משלח את ידו כלהב משספת ובזעמו הלא מוסבר חש את עורו מתקשח ואת החלקיקים שבנו את זרועו מצתופפים בכדי להפוך את ידיו לנשק חי. התמצית עטפה את ידו והכח זרם דרכו לראשונה בחייו.

הוא יכפה על דם הדרקון להבין שבשל סירובו לראותו כפי שהיה - אדם ראוי ליחס - ובשל עיוורונו עליו לשלם. מן האנונימיות שלו הוא יכה את המושחתים ואת הרשעים ויגרום להם להצטער שהם לא שמו יותר לב לצללים סביבם. הוא ידאג שעד שהם יבינו שהוא איום שווה ערך הם יהיו מתים.

הוא האור העטוף בצללים, הוא השמש העומד להפציע מעבר לקו הרקיע ולהניס את הלילה, הוא הלילה עצמו אם ירצה ונבלים יתמלאו בפחד למשמע שמו.

הערות: כן, לדאאל ארונה מופיע בקומיקס אקזלטד מס' 1, לא אין לי מושג מי הוא (על אף שקל לנחש שהוא אל כלשהו) וכן הייתי חייב להשתמש בו כי הוא כזה מגניב. השחקנים לא קוראים את הקומיקסים האלה וגם לא ממש איכפת להם, יש לי אישור רישמי לגנוב חומרים ממה שאני רוצה.

טפט שאטצו ופלפס שאקאש אינם מתוארים בקטע זה היות והם תוארו לעומק ובפירוט בקטע הקודם.

כרגיל, מחכה לראות עירנות והתעניינות מצד הקוראים בתרם אוכל להמשיך.

המממם, השחקנים שלך לא קראו את הקומיקס ? אז אני רואה שעזרת להם הרבה בעיצוב הדמויות.
מונסון (כמו הסערה) - מזכיר מאוד את Wind (רוח - מהקומיקס), חבל שאין פה תיאור חיצוני של הדמות.... אני אשמח אם תתאר את הדמויות של השחקנים ולא רק את הדמויות שמסביבם.

אתה מתאר את הסביבה בצורה מדהימה, מעולם לא הגעתי למצב שמקריאה אני רואה תמונה ברורה כל כך של המקום בו מתרחשת הסצנה. מדהים :D

הפעם לא פירטת את הצ'ארמים
אבל אני מנחש שמדובר ב
Essence Fangs and Scales Technique
וזה אומר שלא רק ידיו התקשו להכות אלא כל גופו (לא מחייב)
מה שכן, זה אומר שהוא משתמש ב Snake Style Martial Art.

ניחשתי נכון ?

עכשיו גם שמתי לב להיפוך קאסטות בין 2 הדמויות שלך
הלוחם, מפקד ליגיון, איש צבא - נבחר ע"י השמש ליהיות איש הדת, מפיץ הבשורה והדרך הנכונה.
הנזיר, איש שגדל באורך חיים דתי והשקיע שנים בלמידה, תפילה ומדיטציה - נבחר ע"י השמש ליהיות איש הלילה, המרגל?/גנב?/מתנקש?

מאוד מנוגד, מאוד מעניין :D

עכשיו הוא קצת פחות מזכיר את ווינד מהקומיקס.
האם הניגוד הזה היה מכוון? או מקרי ? האם השחקנים שלך מודעים לו ?

אני אישית אשמח לדעת איך זה מתפתח, איך הדמויות נראות, איך נראת האנימה של מונסון ?
ואיך לעזאזל הם הולכים לצאת מהעיר הקיסרית בחיים כשמצוד הפראא בעיקבותיהם ?

בקשר לשחקן הראשון-

א. שכחתי שכתבת שאתה מנחה חדש (התיאורים שלך יצרו אצלי רושם שאתה ותיק במשחק), אבל זה לא משנה-את הדברים לא כתבתי כהערה, כתבתי אותם כהארה.

ב. אין לי שמץ של מושג מה זה ניתפוק. אין לי מה להגיד בקשר לזה שזה מהזיכרון. שוב-אני לא מאשים או מצביע על דברים לא נכונים ושולח דו"ח, אני משתדל לתת ביקורת בונה :)
ההיגיון שלי מאחורי איסור השימוש ע"י דמויות בלי ידע מקדים בעניין בשם "ילד השמש" הוא שהתואר "ילד שמש" מתאר את מערכת היחסים בין השמש הבלתי מנוצח לנבחרים שלו, וזה משהו שרק הם יכולים לדעת. זה הרבה יותר הגיוני (בהנחה שהוא אמר משהו על השמש הבלתי מנוצח), שדמויות יקראו לו "נבחר השמש", "אלוף השמש" (בגלל היכולות העל-טבעיות שלו, במיוחד אם הוא לוחם) וכד'. אם הוא לא הזכיר את השמש הבלתי מנוצח, הסיכוי שהדמויות יזכירו את התואר שלו בצימוד למילה "שמש" נורא קטן. לא קיים כמעט, למעשה, אם אין להם ידע על הדתות העתיקות-כמו 99% מהתושבים על האי המבורך.

ג. בקשר לסיידריל-צודק :]

בקשר לדמות השניה-נורא נהניתי לקרוא :)
בהתחלה לא הבנתי למה הגיע לו להפוך לנשגב, אבל הבהרת את זה טוב מאוד.

בקשר ללדאאל ארונה-סביר להניח שהוא שד ברמה ראשונה שהלאמה זימן וקשר בכישוף מרמה ראשונה, זה נשמע ככה...

אני מצפה להמשך!

אין לי תגובה בונה, אז אני אגיד שאני עדיין ממשיך להנות מהקריאה.

אההה וגניבת רעיונות מספרים היה תמיד הנשק הכי טוב של שה"ם מקצועי. P:

-לא יפריע לך אם אני אארוב כאן ואקרא בלי תגובות? שלא כמו שניים שמעלי, אני לא כזה מומחה בנשגבים וגם לא בכתיבה אומנותית. אז כדי לא להספים אני אפסיק להגיב בנושא. אבל דע לך שאני עדיין קורא את זה. :ס

חזרה