ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

פורום לרשומות המשחק שלכם. כאן תוכלו לרשום אודות מעללי החבורה שלכם, להלל ולקלס כרצונכם.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17616
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי The oldman » 24 נובמבר 2018, 13:23

פגישה שמונה-עשרה
הדמויות ניצבות מול שתי דלתות, הם פותחים ראשית את הדלת הקטנה לחדר מאובק עם שולחן ועליו מגילות מאובקות ומפות. באחד הקירות יש מדף עם כמה ספרים ובקיר נוסף יש שלושה פורטרטים – אחד של בן-אנוש בעל שער אדום ושמו ראש-הגילדה באכוס, השני הוא של בת-מחצית נאה בשם לורלו ש-ווראן מזהה בתור רוח הרפאים. השלישית היא אישה צעירה אסייתית בשם האי-פאן. למעט רוח הרפאים, השמות האחרים לא מעוררים זכרונות בקרב הדמויות. על השולחן יש מפות על העיר, שמתארות דרכי מילוט ומעבר בעיר ודרך הביוב. גם תוכניות ההגנה של העכבישים האפורים מפורטות על המפה: לורלו הייתה צריכה להגן על הקומה העליונה, באכוס על הקומה התחתונה והאי-פאן נשלחה לעיר Vyre כדי לקרוא לתגבורת.

במדפים יש שלושה ספרים ומספר מגילות – באחד הספרים הם מוצאים שיר שכריסטיאן מזהה ככזה שנכתב בידי המשורר הזוטון בוסוית', וזוהי פואמה לחוזה עם שטנים. אחד המשפטים מסומן בעיגול ומזכיר סדרת אבני-חן. בנוסף, אחד מנרתיקי המגילות מכיל מסמכי בעלות על מחסנים ומבנים, גם הם בעיר Vyre, המסמכים מקוריים ולידם יש פתק שמדבר על סחיטה של אישה בשם Magpie שלה שייכים המבנים. בצד השני יש כיתוב בשפה שהם לא מבינים.

לאחר מכן הם פותחים את הדלתות הגדולים שחושפים חדר שבו יש סימנים לקרב שהתחולל לפני שנים רבות. מספר גופות מוטלות על הרצפה, ובאר גדולה עשויה מאבן במרכז החדר ועליה מכסה עשוי ברזל שמוצמד לבאר באופן מושלם. כשהם נכנסים לחדר הגופות מתחילות לנוע וארבעה גועלים קמים לתחייה, מתקדמים לתקוף. פיטריק מחסל אחד מהם בעזרת כוחות של קאידן בעוד כריסטיאן ו-ווראן יחדיו מצליחים להפיל גועל שני. הגועלים הנותרים תוקפים ונושכים את ווראן ואת פיטריק, פוצעים אותם אך שניהם מתנערים מהשפעת השיתוק ללא פגע. בהתקפת הנגד הם הורגים את שני הגועלים בחדר.

כשהם בודקים את החדר הם מוצאים על הגופות עוד זהב, חרב קצרה קסומה וגם ווסט קסום. על מכסה הברזל חקוק איור של חרק בדמות בן-אנוש. פיטריק מטיל גילוי קסם, ורואה שהמכסה הוא בעל הילה קסומה של Conjuration בעוצמה בינונית. הוא לוחץ על אבני החן לפי הסדר שמופיע בשיר שהם מצאו קודם לכן – Moonstone, Moonstone Ruby Bright, Open Turquoise Malachite.
המכסה נפתח והבאר חושפת בור באדמה עם סולם חלוד, אל תוך גוף מים גדול, כריסטיאן משתלשל מטה עם חבל, לאחר שפיטריק מטיל עליו מעוף. החדר אליו הוא מגיע הוא גדול אך מוצף כולו במים. כריסטיאן מעופף ונצמד לתקרה כשארבעה סאוהיגינים תוקפים, הוא מגלה שאין לו הרבה מקום לתמרן בין התקרה לבין הרצפה המוצפת. הסאוהגינים תוקפים אותו עם Tridents, וכשהם נהנים ממחסה המים קשה לתקוף אותם בחזרה. פיטריק מצטרף לקרב, מטיל נשק רוחני בדמות סיף ואז מעצב אבן כדי ליצור גשר מאחד העמודים שבחדר עליו נעמדים ווראן ופיטריק. הם ממשיכים בהתקפות שלהם על הסאוהיגינים, אך למעט הנשק הרוחני שקוטל שניים מהם, מרבית ההתקפות נבלמות במים. לבסוף ווראן מחליט לקפוץ אל תוך המים, מאגף את הסאוהיגין הנותר ומצליח לפגוע בו וביחד עם כריסטיאן מחסל אותו. הסאוהיגין האחרון מנסה להימלט אך נקטל.

כריסטיאן מסייר באולם, בו יש שלוש יציאות, אך שלושתן מובילות לחדרים ומעברים עם תקרה רגילה, כך שהכל מלא מים והוא לא יכול לעופף. הוא צולל במים ובודק מעבר אחד ומגלה שהוא מתחבר לאחד מהפתחים האחרים, שם הוא בודק את את החדר שמלא בקונכיות על הרצפה. כשהוא נכנס הקונכיות מתחברות בכוח קסום לשני יצירי כפיים מוזרים, שתוקפים אותו בחמת זעם. כריסטיאן נסוג בפני ההתקפות שלהם שפוצעות אותו ומרעילות אותו, הוא מגיע לאולם בו חבריו ממתינים לו והתקרה גבוה יותר. ווראן שוב קופץ למים, מאגף את יצור הקונכיות שממשיך לתקוף בחמת זעם. כריסטיאן כמעט מוכנע אך אז פיטריק קורא לכוחו של קאידן פעמיים כדי לרפא את חבריו מהפצעים. מאוששים, הם חוזרים לקרב ווראן מאגף את יצור הקונכיות שנשאר בחיים, ומצליח למוטט אותו לאדמה. פצועים, הם מחליטים לסגת ולנוח לפני שיחזרו לחקור יום למחרת.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד
הודעות: 1690
הצטרף: 02 מרץ 2014, 11:21

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי אביעד » 24 נובמבר 2018, 19:20

מעניין, אם כי הרבה קרבות.
יש נקודה שמציקה לי במשחקים שלך - זה לא נראה שאתם טורחים לתרגם את המונחים מאנגלית לעברית, אפילו אם מדובר במונח כמו קלשון (trident) לדעתי זה פוגע בהרגשה של העולם. אתה יודע איך קוראים לדברים בבית שלך בעברית, אחרי הכל.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12208
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי העוג הברברי » 24 נובמבר 2018, 19:39

אני ממש מופתע שלאלאנדור אין לחש הבנת שפות בשביל המסמכים. זה נשמע כמו לחש כמעט נדרש לקמפיין כמו מורדי הגיהינום, במיוחד שאתם כבר בדרגה 6.

האם זה נראה שההרפתקה הולכת לכיוון Vyre? מפתיע אם כן, כי מהזיכרון שלי זה היה מקום די משעמם שהוזכר בספר של צ'לייאקס.
ספוילרהצג
בספר של צ'לייאקס כול מה שמצוין על Vyre זה שהיא קיימת על אי שברובו לא ניתן ליישוב ומלא בחיות פרא (קסומות ולא קסומות), שנאמר שיש בו קבוצה של Faceless Stalkers, ושנעשו מספר ניסיונות להשתלט על המכרות שבאי הזה שנכשלו כי המכרות מלאים במפלצות.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17616
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי The oldman » 29 נובמבר 2018, 20:19

בקשר ל vyre זה מופיע כעיר של מבריחים ופושעים שנשלטת בידי מועצה שכל אחד מחבריה מייצג אינטרס / פשע אחר.
ממש שונה מהספוילר שאתה רשמת. יש על העיר מידע מפורט כולל מפות בספר השלישי של נתיב ההרפתקאות ונשמע מקום מאוד מגניב למען האמת.

אביעד, אכן לא את כל המושגים, כולנו דוברי אנגלית ויש מושגים שאין להם תרגום פשוט לעברית - להשוות את זה לדברים בבית זה לא השוואה טובה. זה עולם פנטזיה...

נ.ב. וכן, המבוך בהרפתקה הזו היה ארוך, ארוך מדי. כבל לזכרוני הוא הכי גדול בכל המערכה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17616
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי The oldman » 03 דצמבר 2018, 18:16

אחרי התארגנות מחדש ומנוחת לילה טוב, החבורה חוזרת למערות המוצפות שמתחת לעצמות המזל, הפעם הם מוכנים למים כשפיטריק מטיל עליהם נשימת מים. הם מגיעים להיכל הגדול, ועוברים שוב במסדרונות שרק כריסטיאן ביקר בהם קודם לכן, כש-ווראן מזהה באחת הקירות כתם חלודה מוזר על הקיר, שמתגלה כדלת סודית. הם פותחים את הדלת לחדר שבתוכו מתקן מכאני גדול ומוזר, שכולל צינורות, מפוחים משאבות ועוד ציוד מכאני. אלאנדור חוקר את המכונה ומגלה שמדובר בשילוב של משאבה, שיכולה לנקז את המים מהמערות אל הנהר, ביחד עם מטהר אוויר. אך כדי לתקן אותה נדרשים מספר ימים של עבודה כדי להתגבר על החלודה והזמן שעבר, אך גם חסר בה חלק - שסתום.

הם מגיעים לחדר שבו היו יצורי הקונכיה, שתקפו את כריסטיאן יום קודם לכן. בחדר יש פתח למסדרון בקיר הצפוני ובאר שמובילה אל גוף מים נוסף, נמוך יותר. הם מחליטים לצלול מטה אל המים, שם המערה מובילה הלאה, כשמדובר במערה טבעית ולא במנהרות שהוצפו. כשהם ממשיכים במערה, הם מבחינים שבאחד הקירות יש שש צינורות שמתחברים למכונה למעלה.

הם ממשיכים במערה שמגיעה לנהר, פיטריק בוחן את הזרמים ומבין שהים לא רחוק משם. כשהם מתחילים להתקדם במורד הנהר, הרחק מהים האדמה מתחילה לנוע מתחת לרגליהם ויצור מגיח מתוך האדמה, גופו ארוך ומנצנץ וראשו עם ארבע עיניים צהובות, לצדי גופו שתי גפיים עם מחושים ורדרדים רבים – אלאנדור מזהה אותו כסוג של שד. השד פונה אליהם בקול בס עמוק, ושואל מי הם ומהיכן באו. ווראן מצהיר שהם האדונים החדשים של המצודה, וכריסטיאן אומר שהם מכרים של אדון הגילדה באקוס. השד נרתע לאחור כשהוא שומע את השם באקוס, ומתקרב אל כריסטיאן – חוקר אותו כיצד הוא מכיר את באקוס. כריסטיאן עונה ומסביר שבאקוס מת, ואלאנדור תוהה בקול רם מדוע השד לא חופשי, וחופשי מהחוזה שלו עם באקוס. השד מסכים עמו ומבקש את עזרת הדמויות בלשחרר אותו מהקללה בתמורה לכך שיניח להם לעבור. לפני כן, הם מתחקרים אותו עוד ומגלים שתפקידו היה לשמור על הכניסה מהים, וכעת הוא גם משתף פעולה עם היצורים האחרים שנמצאים במנהרות. השד מוכן לשרת אותם בהמשך, אם יתנו לו גם אפשרות לצאת מדי פעם לים ולצוד. במקביל אלאנדור מבין שהקסם שהוטל עליו עוצמתי והינו מעבר לזה של לחש זימון רגיל, אלא מדובר גם בכבילה כלשהיא.

לפני שהם ממשיכים במורד הנהר, הם מחליטים לחזור אחורה ולחקור את המעבר האחרון מהחדר שבו היו הקונכיות. הם נכנסו למסדרון צר בתוכו יש תאים עם סורגים – שבהם צפים ארבע גופות של אלפים ימיים. הפצעים עליהם נראים טריים, ו-ווראן מתקדם לבדוק אותם, הוא מגלה שאחת מהאלפים עדיין בחיים - פיטריק מרפא אותה, והיא מספרת שהאלפים היו משלחת שהגיעה לקינטרגו כדי לבקש עזרה מבעלת ברית שלהם בשם שנשן, לאחר שהכפר שלהם הותקף בידי סאוהיגינים שמונהגים בידי אבולת' – אך הם גילו ש-שנשן נעלמה בליל העפר כשברזילאי תקף. כשהם ניסו לחזור לכפר שלהם, סיור של סאוהגינים לכד אותם וכלא אותם. היא לא יודעת מדוע, אבל לפני מספר שעות נכנסו סאוהגינים לחדר ותקפו אותם. פיטריק וכריסטיאן מביטים אחד בשני באי-נוחות, מבינים שהתקיפה ארעה לאחר שהם נלחמו בקונכיות הקסומות...החבורה מציעה את עזרתה לאלפית ולכפר שלהם שנמצא במרחק של מספר ימי מסע מקינטרגו לאחר שהם יסיימו לטהר את המנהרות.

הם חוזרים לנהר, ומתקדמים במורד שלו, כשבפיצול של הנהר יש ערמת דגים מרקיבים ושאר זבל שנצבר על הקרקעית – שמתעורר לחיים כרפש שמתקדם לתקוף. אלאנדור מטיל כדור-אש, ששורף את היצור לרגע קט ואז הופך לקיטור חם במים. לפני שהרפש מצליח להתאושש, כריסטיאן מפלס את דרכו במים החמים, וקוצץ את הרפש למוות לפני שהוא מתאושש. אך זהו רק הסימן לתחילת הקרב, כששלושה סאוהגינים מגיחים מאחת המנהרות שבפיצול, ותוקפים את החבורה. ווראן ופיטריק הודפים אותם לאחור, ומתגברים עליהם בקלות יחסית, אך הסחת הדעת מאפשרת לעוד שלושה סאוהגינים, שניים מהם משוריינים יותר ביחד עם המנהיג שלהם – מטיל לחשים לבוש בגלימות ארוכות שמוקף בעוד ארבע דמויות מראה שלו. הדמויות מנסות להסתער לעברו, אך השילוב של המים ביחד עם השומרים שלו מעט את כריסטיאן, ווראן ופיטריק. אלאנדור מנצל את המצב כדי להטיל כדור אש על הסאוהגינים שנותרו, מה שפוצע קשות את השומרים של המנהיג שלהם, ולאחר מכן הוא מטיל קליעי קסם אך אלו פוגעים לרוב בדמויות מראה, כשמסתבר שהמנהיג מוגן גם על-ידי לחש שהודף לאחור את קליעי הקסם. הוא לא נותר חייב, בעוד הוא מטיל חזיז ברק שפוצע את הדמויות, ולאחר מכן הוא משתק את כריסטיאן עם אחיזת אדם – פיטריק משתמש בכוחו של קאידן כדי לשחרר את כריסטיאן, ושלושתם מחסלים את שומרי הראש – מטיל הלחשים נשאר לבדו, אך הוא לא נכנע ובנשימתו האחרונה הוא זועק בשם "מנות'גראאוווווו" לפני שהוא מת. על גופו הם מוצאים שלושה חפצי קסם, מטה, קמע וצמיד-ראש. בנוסף, הוא נושא על גופו גם את השסתום שחסר במשאבה.

הדמויות ממשיכות בנהר, עד שהם מגיעים לשפך לביוב שם הנהר מסתיים באגם קטן. הם חוזרות לאחור ומחליטות לקרוא לעזרתו של רקסוס כדי לתקן את המשאבה ולאתר את הציוד הנדרש עבורה כדי שיוכלו סופסוף להפוך את עצמות המזל לבסיס החדש של עורבי הכסף, ובשאיפה לפתוח פרק חדש ונועז יותר במאבק לשחרור קינטרגו.

הם יוצאים מהמערות שם זיאה ממתינה להם, עם מסר דחוף – הטאמון הייס, מנהיג הזדים ב Devil's Nursery, רוצה לפגוש אותם – הוא כבר פגש את החוקרת Tayacet ויש לו מידע חדש בנוגע לרציחות. שניהם ממתינים לדמויות בדירה שלהם.
כשהם מגיעים לשם, הדמויות מנקות את עצמן ואז שומעות מ Hetamon שלשם שינוי יש לו עדים לרצח של זד שאירע לפני מספר ימים – הם עקבו אחרי הרוצח לדירה באותו שיכון ממש שהדמויות מתגוררות בו. אך לפני כן הם משוחחים עם Tayacet, החוקרת של בריזלאי, שמתגלה כמי שנחושה לגלות את האמת, ומוכנה להאמין לדמויות שהן באמת רוצות בטובת העיר, בתנאי שהם אכן יעזרו לה לאתר את הרוצח האמיתי ושלא יהיה קשור לעורבי הכסף.

יחדיו, הם מגיעים לדירה, שם ווראן מתקדם דרך האגפים ונועל את החלונות בעוד יתר הדמויות נכנסות. זו דירה קטנה של שני חדרים, כשבחדר הראשי על השולחן יש מספר רב של ספרים ושל מגילות בהן רישומים בכתב יד נאה המתארים באופן מפורט את גוף האדם, ונראה שמי שכתב אותם הוא חוקר או רופא שהסיק את המסקנות מניתוחים של אנשים. בעת שיתר החבורה נמצאת בסלון, אלאנדור ניגש לחדר השינה, שם הוא מצליח לזהות טיפות דם מיובשות על הקרקע, שמובילת לדלת נמוכה בקיר. הוא פותח אותה ומגיע לתא סודי – שם הקיר מכוסה ברישומים נוספים המתעדים את הרציחות והמסקנות הרפואיות מהן, ובמרכז התא ניצב פגיון אדום – לפני שאלאנדור מבין מה קרה, הפגיון אחוז בידו והוא מבין לפתע שהרוצח זה בעצם הוא עצמו!

בעוד פיטריק וכריסטיאן ביחד עם Tayacet עסוקים בלחקור את הרישומים במקום, אלאנדור מסתער לעברם, חמוש בפגיון, נחוש להרוג אותם. כריסטיאן מתאבק עמו, מנסה לבלום אותו ולפרוק אותו מהפגיון בעוד פיטריק מצליח להטיל עליו אחיזת אדם ולשתק אותו. ווראן פורץ לחדר דרך החלון, מוכן לעזור –כאשר הם נוטלים מאלאנדור את הפגיון, ומשחררים אותו מאחיזת האדם, הוא מודה בפניהם שהוא אכן הרוצח המסתורי – מה שגורם לכולם להלם...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה