ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

פורום לרשומות המשחק שלכם. כאן תוכלו לרשום אודות מעללי החבורה שלכם, להלל ולקלס כרצונכם.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17743
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי The oldman » 24 נובמבר 2018, 13:23

פגישה שמונה-עשרה
הדמויות ניצבות מול שתי דלתות, הם פותחים ראשית את הדלת הקטנה לחדר מאובק עם שולחן ועליו מגילות מאובקות ומפות. באחד הקירות יש מדף עם כמה ספרים ובקיר נוסף יש שלושה פורטרטים – אחד של בן-אנוש בעל שער אדום ושמו ראש-הגילדה באכוס, השני הוא של בת-מחצית נאה בשם לורלו ש-ווראן מזהה בתור רוח הרפאים. השלישית היא אישה צעירה אסייתית בשם האי-פאן. למעט רוח הרפאים, השמות האחרים לא מעוררים זכרונות בקרב הדמויות. על השולחן יש מפות על העיר, שמתארות דרכי מילוט ומעבר בעיר ודרך הביוב. גם תוכניות ההגנה של העכבישים האפורים מפורטות על המפה: לורלו הייתה צריכה להגן על הקומה העליונה, באכוס על הקומה התחתונה והאי-פאן נשלחה לעיר Vyre כדי לקרוא לתגבורת.

במדפים יש שלושה ספרים ומספר מגילות – באחד הספרים הם מוצאים שיר שכריסטיאן מזהה ככזה שנכתב בידי המשורר הזוטון בוסוית', וזוהי פואמה לחוזה עם שטנים. אחד המשפטים מסומן בעיגול ומזכיר סדרת אבני-חן. בנוסף, אחד מנרתיקי המגילות מכיל מסמכי בעלות על מחסנים ומבנים, גם הם בעיר Vyre, המסמכים מקוריים ולידם יש פתק שמדבר על סחיטה של אישה בשם Magpie שלה שייכים המבנים. בצד השני יש כיתוב בשפה שהם לא מבינים.

לאחר מכן הם פותחים את הדלתות הגדולים שחושפים חדר שבו יש סימנים לקרב שהתחולל לפני שנים רבות. מספר גופות מוטלות על הרצפה, ובאר גדולה עשויה מאבן במרכז החדר ועליה מכסה עשוי ברזל שמוצמד לבאר באופן מושלם. כשהם נכנסים לחדר הגופות מתחילות לנוע וארבעה גועלים קמים לתחייה, מתקדמים לתקוף. פיטריק מחסל אחד מהם בעזרת כוחות של קאידן בעוד כריסטיאן ו-ווראן יחדיו מצליחים להפיל גועל שני. הגועלים הנותרים תוקפים ונושכים את ווראן ואת פיטריק, פוצעים אותם אך שניהם מתנערים מהשפעת השיתוק ללא פגע. בהתקפת הנגד הם הורגים את שני הגועלים בחדר.

כשהם בודקים את החדר הם מוצאים על הגופות עוד זהב, חרב קצרה קסומה וגם ווסט קסום. על מכסה הברזל חקוק איור של חרק בדמות בן-אנוש. פיטריק מטיל גילוי קסם, ורואה שהמכסה הוא בעל הילה קסומה של Conjuration בעוצמה בינונית. הוא לוחץ על אבני החן לפי הסדר שמופיע בשיר שהם מצאו קודם לכן – Moonstone, Moonstone Ruby Bright, Open Turquoise Malachite.
המכסה נפתח והבאר חושפת בור באדמה עם סולם חלוד, אל תוך גוף מים גדול, כריסטיאן משתלשל מטה עם חבל, לאחר שפיטריק מטיל עליו מעוף. החדר אליו הוא מגיע הוא גדול אך מוצף כולו במים. כריסטיאן מעופף ונצמד לתקרה כשארבעה סאוהיגינים תוקפים, הוא מגלה שאין לו הרבה מקום לתמרן בין התקרה לבין הרצפה המוצפת. הסאוהגינים תוקפים אותו עם Tridents, וכשהם נהנים ממחסה המים קשה לתקוף אותם בחזרה. פיטריק מצטרף לקרב, מטיל נשק רוחני בדמות סיף ואז מעצב אבן כדי ליצור גשר מאחד העמודים שבחדר עליו נעמדים ווראן ופיטריק. הם ממשיכים בהתקפות שלהם על הסאוהיגינים, אך למעט הנשק הרוחני שקוטל שניים מהם, מרבית ההתקפות נבלמות במים. לבסוף ווראן מחליט לקפוץ אל תוך המים, מאגף את הסאוהיגין הנותר ומצליח לפגוע בו וביחד עם כריסטיאן מחסל אותו. הסאוהיגין האחרון מנסה להימלט אך נקטל.

כריסטיאן מסייר באולם, בו יש שלוש יציאות, אך שלושתן מובילות לחדרים ומעברים עם תקרה רגילה, כך שהכל מלא מים והוא לא יכול לעופף. הוא צולל במים ובודק מעבר אחד ומגלה שהוא מתחבר לאחד מהפתחים האחרים, שם הוא בודק את את החדר שמלא בקונכיות על הרצפה. כשהוא נכנס הקונכיות מתחברות בכוח קסום לשני יצירי כפיים מוזרים, שתוקפים אותו בחמת זעם. כריסטיאן נסוג בפני ההתקפות שלהם שפוצעות אותו ומרעילות אותו, הוא מגיע לאולם בו חבריו ממתינים לו והתקרה גבוה יותר. ווראן שוב קופץ למים, מאגף את יצור הקונכיות שממשיך לתקוף בחמת זעם. כריסטיאן כמעט מוכנע אך אז פיטריק קורא לכוחו של קאידן פעמיים כדי לרפא את חבריו מהפצעים. מאוששים, הם חוזרים לקרב ווראן מאגף את יצור הקונכיות שנשאר בחיים, ומצליח למוטט אותו לאדמה. פצועים, הם מחליטים לסגת ולנוח לפני שיחזרו לחקור יום למחרת.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד
הודעות: 1896
הצטרף: 02 מרץ 2014, 11:21

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי אביעד » 24 נובמבר 2018, 19:20

מעניין, אם כי הרבה קרבות.
יש נקודה שמציקה לי במשחקים שלך - זה לא נראה שאתם טורחים לתרגם את המונחים מאנגלית לעברית, אפילו אם מדובר במונח כמו קלשון (trident) לדעתי זה פוגע בהרגשה של העולם. אתה יודע איך קוראים לדברים בבית שלך בעברית, אחרי הכל.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12304
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי העוג הברברי » 24 נובמבר 2018, 19:39

אני ממש מופתע שלאלאנדור אין לחש הבנת שפות בשביל המסמכים. זה נשמע כמו לחש כמעט נדרש לקמפיין כמו מורדי הגיהינום, במיוחד שאתם כבר בדרגה 6.

האם זה נראה שההרפתקה הולכת לכיוון Vyre? מפתיע אם כן, כי מהזיכרון שלי זה היה מקום די משעמם שהוזכר בספר של צ'לייאקס.
ספוילרהצג
בספר של צ'לייאקס כול מה שמצוין על Vyre זה שהיא קיימת על אי שברובו לא ניתן ליישוב ומלא בחיות פרא (קסומות ולא קסומות), שנאמר שיש בו קבוצה של Faceless Stalkers, ושנעשו מספר ניסיונות להשתלט על המכרות שבאי הזה שנכשלו כי המכרות מלאים במפלצות.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17743
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי The oldman » 29 נובמבר 2018, 20:19

בקשר ל vyre זה מופיע כעיר של מבריחים ופושעים שנשלטת בידי מועצה שכל אחד מחבריה מייצג אינטרס / פשע אחר.
ממש שונה מהספוילר שאתה רשמת. יש על העיר מידע מפורט כולל מפות בספר השלישי של נתיב ההרפתקאות ונשמע מקום מאוד מגניב למען האמת.

אביעד, אכן לא את כל המושגים, כולנו דוברי אנגלית ויש מושגים שאין להם תרגום פשוט לעברית - להשוות את זה לדברים בבית זה לא השוואה טובה. זה עולם פנטזיה...

נ.ב. וכן, המבוך בהרפתקה הזו היה ארוך, ארוך מדי. כבל לזכרוני הוא הכי גדול בכל המערכה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17743
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי The oldman » 03 דצמבר 2018, 18:16

אחרי התארגנות מחדש ומנוחת לילה טוב, החבורה חוזרת למערות המוצפות שמתחת לעצמות המזל, הפעם הם מוכנים למים כשפיטריק מטיל עליהם נשימת מים. הם מגיעים להיכל הגדול, ועוברים שוב במסדרונות שרק כריסטיאן ביקר בהם קודם לכן, כש-ווראן מזהה באחת הקירות כתם חלודה מוזר על הקיר, שמתגלה כדלת סודית. הם פותחים את הדלת לחדר שבתוכו מתקן מכאני גדול ומוזר, שכולל צינורות, מפוחים משאבות ועוד ציוד מכאני. אלאנדור חוקר את המכונה ומגלה שמדובר בשילוב של משאבה, שיכולה לנקז את המים מהמערות אל הנהר, ביחד עם מטהר אוויר. אך כדי לתקן אותה נדרשים מספר ימים של עבודה כדי להתגבר על החלודה והזמן שעבר, אך גם חסר בה חלק - שסתום.

הם מגיעים לחדר שבו היו יצורי הקונכיה, שתקפו את כריסטיאן יום קודם לכן. בחדר יש פתח למסדרון בקיר הצפוני ובאר שמובילה אל גוף מים נוסף, נמוך יותר. הם מחליטים לצלול מטה אל המים, שם המערה מובילה הלאה, כשמדובר במערה טבעית ולא במנהרות שהוצפו. כשהם ממשיכים במערה, הם מבחינים שבאחד הקירות יש שש צינורות שמתחברים למכונה למעלה.

הם ממשיכים במערה שמגיעה לנהר, פיטריק בוחן את הזרמים ומבין שהים לא רחוק משם. כשהם מתחילים להתקדם במורד הנהר, הרחק מהים האדמה מתחילה לנוע מתחת לרגליהם ויצור מגיח מתוך האדמה, גופו ארוך ומנצנץ וראשו עם ארבע עיניים צהובות, לצדי גופו שתי גפיים עם מחושים ורדרדים רבים – אלאנדור מזהה אותו כסוג של שד. השד פונה אליהם בקול בס עמוק, ושואל מי הם ומהיכן באו. ווראן מצהיר שהם האדונים החדשים של המצודה, וכריסטיאן אומר שהם מכרים של אדון הגילדה באקוס. השד נרתע לאחור כשהוא שומע את השם באקוס, ומתקרב אל כריסטיאן – חוקר אותו כיצד הוא מכיר את באקוס. כריסטיאן עונה ומסביר שבאקוס מת, ואלאנדור תוהה בקול רם מדוע השד לא חופשי, וחופשי מהחוזה שלו עם באקוס. השד מסכים עמו ומבקש את עזרת הדמויות בלשחרר אותו מהקללה בתמורה לכך שיניח להם לעבור. לפני כן, הם מתחקרים אותו עוד ומגלים שתפקידו היה לשמור על הכניסה מהים, וכעת הוא גם משתף פעולה עם היצורים האחרים שנמצאים במנהרות. השד מוכן לשרת אותם בהמשך, אם יתנו לו גם אפשרות לצאת מדי פעם לים ולצוד. במקביל אלאנדור מבין שהקסם שהוטל עליו עוצמתי והינו מעבר לזה של לחש זימון רגיל, אלא מדובר גם בכבילה כלשהיא.

לפני שהם ממשיכים במורד הנהר, הם מחליטים לחזור אחורה ולחקור את המעבר האחרון מהחדר שבו היו הקונכיות. הם נכנסו למסדרון צר בתוכו יש תאים עם סורגים – שבהם צפים ארבע גופות של אלפים ימיים. הפצעים עליהם נראים טריים, ו-ווראן מתקדם לבדוק אותם, הוא מגלה שאחת מהאלפים עדיין בחיים - פיטריק מרפא אותה, והיא מספרת שהאלפים היו משלחת שהגיעה לקינטרגו כדי לבקש עזרה מבעלת ברית שלהם בשם שנשן, לאחר שהכפר שלהם הותקף בידי סאוהיגינים שמונהגים בידי אבולת' – אך הם גילו ש-שנשן נעלמה בליל העפר כשברזילאי תקף. כשהם ניסו לחזור לכפר שלהם, סיור של סאוהגינים לכד אותם וכלא אותם. היא לא יודעת מדוע, אבל לפני מספר שעות נכנסו סאוהגינים לחדר ותקפו אותם. פיטריק וכריסטיאן מביטים אחד בשני באי-נוחות, מבינים שהתקיפה ארעה לאחר שהם נלחמו בקונכיות הקסומות...החבורה מציעה את עזרתה לאלפית ולכפר שלהם שנמצא במרחק של מספר ימי מסע מקינטרגו לאחר שהם יסיימו לטהר את המנהרות.

הם חוזרים לנהר, ומתקדמים במורד שלו, כשבפיצול של הנהר יש ערמת דגים מרקיבים ושאר זבל שנצבר על הקרקעית – שמתעורר לחיים כרפש שמתקדם לתקוף. אלאנדור מטיל כדור-אש, ששורף את היצור לרגע קט ואז הופך לקיטור חם במים. לפני שהרפש מצליח להתאושש, כריסטיאן מפלס את דרכו במים החמים, וקוצץ את הרפש למוות לפני שהוא מתאושש. אך זהו רק הסימן לתחילת הקרב, כששלושה סאוהגינים מגיחים מאחת המנהרות שבפיצול, ותוקפים את החבורה. ווראן ופיטריק הודפים אותם לאחור, ומתגברים עליהם בקלות יחסית, אך הסחת הדעת מאפשרת לעוד שלושה סאוהגינים, שניים מהם משוריינים יותר ביחד עם המנהיג שלהם – מטיל לחשים לבוש בגלימות ארוכות שמוקף בעוד ארבע דמויות מראה שלו. הדמויות מנסות להסתער לעברו, אך השילוב של המים ביחד עם השומרים שלו מעט את כריסטיאן, ווראן ופיטריק. אלאנדור מנצל את המצב כדי להטיל כדור אש על הסאוהגינים שנותרו, מה שפוצע קשות את השומרים של המנהיג שלהם, ולאחר מכן הוא מטיל קליעי קסם אך אלו פוגעים לרוב בדמויות מראה, כשמסתבר שהמנהיג מוגן גם על-ידי לחש שהודף לאחור את קליעי הקסם. הוא לא נותר חייב, בעוד הוא מטיל חזיז ברק שפוצע את הדמויות, ולאחר מכן הוא משתק את כריסטיאן עם אחיזת אדם – פיטריק משתמש בכוחו של קאידן כדי לשחרר את כריסטיאן, ושלושתם מחסלים את שומרי הראש – מטיל הלחשים נשאר לבדו, אך הוא לא נכנע ובנשימתו האחרונה הוא זועק בשם "מנות'גראאוווווו" לפני שהוא מת. על גופו הם מוצאים שלושה חפצי קסם, מטה, קמע וצמיד-ראש. בנוסף, הוא נושא על גופו גם את השסתום שחסר במשאבה.

הדמויות ממשיכות בנהר, עד שהם מגיעים לשפך לביוב שם הנהר מסתיים באגם קטן. הם חוזרות לאחור ומחליטות לקרוא לעזרתו של רקסוס כדי לתקן את המשאבה ולאתר את הציוד הנדרש עבורה כדי שיוכלו סופסוף להפוך את עצמות המזל לבסיס החדש של עורבי הכסף, ובשאיפה לפתוח פרק חדש ונועז יותר במאבק לשחרור קינטרגו.

הם יוצאים מהמערות שם זיאה ממתינה להם, עם מסר דחוף – הטאמון הייס, מנהיג הזדים ב Devil's Nursery, רוצה לפגוש אותם – הוא כבר פגש את החוקרת Tayacet ויש לו מידע חדש בנוגע לרציחות. שניהם ממתינים לדמויות בדירה שלהם.
כשהם מגיעים לשם, הדמויות מנקות את עצמן ואז שומעות מ Hetamon שלשם שינוי יש לו עדים לרצח של זד שאירע לפני מספר ימים – הם עקבו אחרי הרוצח לדירה באותו שיכון ממש שהדמויות מתגוררות בו. אך לפני כן הם משוחחים עם Tayacet, החוקרת של בריזלאי, שמתגלה כמי שנחושה לגלות את האמת, ומוכנה להאמין לדמויות שהן באמת רוצות בטובת העיר, בתנאי שהם אכן יעזרו לה לאתר את הרוצח האמיתי ושלא יהיה קשור לעורבי הכסף.

יחדיו, הם מגיעים לדירה, שם ווראן מתקדם דרך האגפים ונועל את החלונות בעוד יתר הדמויות נכנסות. זו דירה קטנה של שני חדרים, כשבחדר הראשי על השולחן יש מספר רב של ספרים ושל מגילות בהן רישומים בכתב יד נאה המתארים באופן מפורט את גוף האדם, ונראה שמי שכתב אותם הוא חוקר או רופא שהסיק את המסקנות מניתוחים של אנשים. בעת שיתר החבורה נמצאת בסלון, אלאנדור ניגש לחדר השינה, שם הוא מצליח לזהות טיפות דם מיובשות על הקרקע, שמובילת לדלת נמוכה בקיר. הוא פותח אותה ומגיע לתא סודי – שם הקיר מכוסה ברישומים נוספים המתעדים את הרציחות והמסקנות הרפואיות מהן, ובמרכז התא ניצב פגיון אדום – לפני שאלאנדור מבין מה קרה, הפגיון אחוז בידו והוא מבין לפתע שהרוצח זה בעצם הוא עצמו!

בעוד פיטריק וכריסטיאן ביחד עם Tayacet עסוקים בלחקור את הרישומים במקום, אלאנדור מסתער לעברם, חמוש בפגיון, נחוש להרוג אותם. כריסטיאן מתאבק עמו, מנסה לבלום אותו ולפרוק אותו מהפגיון בעוד פיטריק מצליח להטיל עליו אחיזת אדם ולשתק אותו. ווראן פורץ לחדר דרך החלון, מוכן לעזור –כאשר הם נוטלים מאלאנדור את הפגיון, ומשחררים אותו מאחיזת האדם, הוא מודה בפניהם שהוא אכן הרוצח המסתורי – מה שגורם לכולם להלם...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17743
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי The oldman » 05 ינואר 2019, 14:30

פגישה עשרים
בחדר של דירת הרוצח, הלא הוא אלאנדור, טאיהסט מתחקרת את הדמויות בקשר להיכרות שלהם עם אלאנדור במטרה לגלות האם הם ידעו על הרציחות שהוא ביצע. החבורה מתנערת מהיכרות עם הצד הזה של אלאנדור. כריסטיאן מגיש לטאיהסט את הפגיון, וגם היא מרגישה את השנאה מהפגיון. כולם תמהים לדעת איך הפגיון הגיע אל אלאנדור ושואלים אותו – הוא עצמו לא בטוח בעצמו אבל עונה שכנראה שזה היה במסגרת המחקר שלו באקדמיה.
בתום החקירה, טאיהסט דורשת לקחת את אלאנדור איתה, החבורה מתנגדת לכך ולבסוף הם מגיעים לפשרה שלעת-עתה אלאנדור יוחזק בידי הטאמון הייס כצד נייטרלי. טאיהסט מצהירה לפני שעליה להודיע על כך שהיא מצאה את הרוצח, שהיה מקרב עורבי הכסף, יחדיו הם מסכימים שהיא תודיע שעורבי הכסף עזרו בלכידתו. לפני שהיא עוזבת, טאיהסט אומרת להם שלהבנתה ברזילאי רוצה סוג של שביתת נשק ואף הסכם לטווח ארוך, ושאולי עליהם להפגש עמו.
אחרי שהיא עוזבת הם חוקרים את הדירה ומגלים ששם הפגיון הוא בלגוראה, וכנראה שימש גם את הרוצח מגבעת המקדש לפני 100 שנים, והם מעלימים ראיות מהדירה. פיטריק מנסה בינתיים להבין מי יצר את הפגיון או יכול להיות אחראי על זה, הוא נזכר שיש כת שעובדת אל או יישות בשם Father Skinsaw, אך הוא לא יודע מי עומד מאחורי הכת.

הם חוזרים חזרה לעצמות המזל, שם הם מחפשים את הגמד הוקום ומוצאים אותו במהרה. הוקום מופתע לשמוע שיש בוגד בקרב עורבי הכסף והדמויות מבקשות ממנו להכין כרזות בשם עורבי הכסף, שיכריזו שעורבי הכסף מחפשים את הבוגד שאחראי לרציחות עם תיאור מעורפל של אלף.

ביום שלמחרת עורבי הכסף עסוקים בניקוי של עצמות המזל, והכנת המאחז לשיכון עורבי הכסף. החבורה נפגשת עם רקסוס ולוקחת אותו למשאבות הקסומות, שם הם מטילים עליו את המשימה לתקן אותן. רקסוס שואל היכן אלאנדור נמצא, והוא מופתע לשמוע שאלאנדור הוא הבוגד שאחראי לרציחות וממש המום. ווראן רומז לו שאולי מישהו באקדמיה שתל את הפגיון אצל אלאנדור, דבר שנשמע לרקסוס הגיוני בהרבה מאשר שאלאנדור בגד מרצונו החופשי. בעודם בשיחה הם שומעים צרחות, כאשר זוג עורבי כסף נתקלו ברוח של לורלו שעדיין שוכנת בחדר ההימורים. הם אוסרים על עורבי הכסף להכנס לאזור עד אשר יטפלו ב- לורלו. לאחר-מכן הם נכנסים בעצמם לחדר ההימורים, שם ווראן מנצח אותה במשחק הקלפים והשאלה שלו אליה היא כיצד להביא שלווה לרוח הרפאים שלה. תשובתה קצרה - היא רוצה שה"שחר ינשק פעם אחרונה את עצמותיה" הם מוציאים את עצמותיה מחוץ לעצמות המזל ומניחים אותם על ראש גבעה. למחרת לורלו אכן נעלמת מהקומפלקס.

לקראת הערב הדמויות מקבלות הודעה דרך הטאמון הייס מטאיהסט, שאומרת שברזילאי מתכנן טקס הוקרה לכל מי שעזר בלכידת הרוצח כולל לדמויות. הדמויות שוקלות כיצד להגיב לנושא, אם כי הם חושדים שמדובר במלכודת או גרוע מכך.
יום למחרת נפגשת מועצת הכסף, לראשונה בעצמות המזל, בחדר הישיבות ששימש את רוחה של לורלו. במועצה משתתפים הגיבורים ביחד עם אוקטיביו (שעבר באופן קבוע לעצמות המזל עם לוסילה), פורביאן, רקסוס, סטרונה ולבסוף האצילה אלדונה אולמוקסה שמסכנת את מעמדה בכך שהיא הגיעה.

מספר נושאים עומדים על סדר היום של המועצה:
- הרציחות של אלאנדור – הדמויות מדווחות על החקירה שלהם, ועל מה שאירע לאלאנדור. אוקטיביו מזועזע, ופונה לדמויות בבקשה לחקירה כיצד זה קרה שמישהו הביא דם ומוות בשם עורבי הכסף אל תוך הארגון. כריסטיאן מבטיח שהדין ימוצה.
- אוקטיביו גם מודאג מכך שאותה טאיהסט שמשרתת את ברזילאי מכירה את הדמויות ורומז שאולי נכון הוא להיפטר ממנה. הגיבורים מציעים במקום זאת לשכור אותה, לאחר דיון קצר המועצה מצביעה לאמץ את דרך השלום, כשעל הדמויות לשלם לטאיהסט כך שתעבור לצד שלהם.
- פיטירק מעלה הצעה לסדר היום, להקמת בית משפט למקרים מיוחדים, כשהוא מבהיר שלא מדובר בדברים רגילים, אלא מקרים חריגים כגון משפט של לוסילה או של אלאנדור, אם חס ושלום יעלה הצורך, מבלי להסגיר מידע או אנשים לרשויות. הגבירה אלדונה מביעה התנגדות לכך, בתור נציגת מועצת המטבע למועצת הכסף, אך במשפט שלאחר מכן היא גם מודה שהיא אינה חברה בעורבי הכסף ולכן לא יכולה להחליט במקום – רק שזוהי הצעה גרועה בעיניי. למרות ההתנגדות שלה, מתמנה בית משפט עם סטרונה, אוקטיביו ופיטריק.
- בנוגע להזמנה של ברזילאי לעורבי הכסף להגיע לטקס הוקרה לכבוד לכידת הרוצח, למעט סטרונה שחושבת שיש לנסות להושיט יד לשלום כדי לצבור בעלי-ברית בקרב האוכלוסייה, מרבית המועצה נרתעת, כולל רקסוס שנראה חיוור רק למשמע הרעיון של שיתוף פעולה עם ברזילאי. ווראן מצהיר שהוא לא מוכן לנקוט אף צעד שיכול להשתמע ממנו שהם מכירים בסמכות של ברזילאי, שמעורר ויכוח עם אוקטיביו ועם אלדונה , ששניהם כן מכירים בסמכות השלטונית של ממלכת צ'ליאקס בקינטרגו, פשוט לא בברזילאי.
- רקסוס מעדכן בנוגע לסטטוס תיקון המשאבה, מה שיקח לו עוד מספר ימים. עד אז הירידה לבאר נעולה, כאשר הדמויות מזהירות מפני השטן ששוכן בנהר.
- בנוגע לשביתת הנשק בעיר, אלדונה מעדכנת שבישיבת מועצת המטבע, הם הביעו תמיכה ברצון של ברזילאי לשקט ברחובות. עורבי הכסף מסכימים, פשוט כי הם מבינים שכרגע מצבם לא מזהיר במיוחד והם זקוקים לזמן להתאוששות. אלדונה גם אומרת שלדעתה ברזילאי רוצה כן להגיע להסכם כלשהו עם האצילים ועורבי הכסף להשכנת שלום לזמן ארוך בעיר.
- אלפית הים שהדמויות הצילו מידי הסאוהיגינים, מציגה את בקשתה לעזרה – סטרונה אומרת שזאת הזדמנות טובה לגייס בעלי-ברית לעזרתם בזמן ההפוגה, והדמויות מסכימות לצאת למשימה. בזמן שהם אינם בעיר מי שינהל את עורבי הכסף ביומיום הם פורביאן, סטרונה, ואוקטיביו.
- לפני סגירת ישיבת מועצת הכסף, אוקטיביו מעלה את החשד שלו שראש-העיר ג'יליה ביינלוס לא באמת עזבה את העיר אלא נחטפה בידי ברזילאי ולכודה במקום כלשהו בעיר. הוא מבקש מהנוכחים לפקוח עיניים ואוזניים בנסיון לאתר מידע אודותיה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 17743
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר

שליחה על ידי The oldman » 05 ינואר 2019, 14:32

פגישה עשרים ואחת
(משלים פערים וזו גם ההתחלה של ההרפתקה השלישית בנתיב ההרפתקאות ובערך נקודת האמצע של הקמפיין)

החבורה מתארגנת לצאת מהעיר לעבר אסקיזי, הכפר של אלפי-הים בליווי של אווה, אלפית הים שהם הצילו. לפני זה הם נפגשים עם רקסוס על-מנת לבקש ממנו שיכין להם חפצי קסם. הוא מספר להם על כך שהוא מצא מעבר נסתר במערות שמתחת לעצמות המזל. הם הולכים עמו, ומגיעים למערות, שם יש אבנים רופפות באחד העמודים שניתן להזיז, ומובילות אל מעבר צר מעל התקרה. בקצה המעבר יש דלת ברזל גדולה עם מנעולים מורכבים, ולידה שלד של זד לבוש בשריון ואוחז באגרופו שלוש מפתחות. הם מוצאים עליו גם שקיק קסום – רקסוס מזהה אותו כשק-קסום שמכיל ציוד קסום רב, וגם מספר עמודים מספר שטני, החבורה מבקשת מ-רקסוס לפענח את העמודים.
הם מנחשים לפי העובדה שמדובר בזד, הציוד הרב שעליו שגם מעיד שהוא היה מטיל לחשים, שמדובר בראש הגילדה באכוס – כך שביחד עם רוח הרפאים של לורלו, הם איתרו שני מראשי הגילדה. אך האי-פאן, ראשת הגילדה השלישית שנמלטה כדי להזעיק תגבורת לא נמצאה שוב.
הם פותחים את דלת הברזל הגדולה, ומגלים מאחוריה את חדר האוצר של הגילדה, שבו יש תיבות נעולות, שהמפתחות שהם מצאו מתאימים להם, עם עושר וציוד רב נוסף – כולל אפילו סירה שמתקבלת אל תוך קופסה! לאחר שהם מסיימים לחקור את המקום, הם יוצאים מעצמות המזל והולכים להיפגש עם אווה, אלפית הים.

אווה מספרת להם את סוד מיקומו של כפר אלפי הים, הוא נמצא באזור רדוף בשם Dismal Nitch. פיטריק מכיר אותו כמקום עם שוניות מסוכנות ואגדות אחרות על זוועות שמסתתרות שם, מה שגרם למלחים להתרחק ממנו. זמן המסע אליו הוא מספר ימים בספינה או כשבועיים על גב סוס.
לאחר התייעצות קלה, הם מחליטים לבקש את אחת הטובות שקפטן קאסיוס חייב להם – הם עולים לספינה של הצי המלכותי של צ'ליאקס, שם הקפטן סועד בדיוק עם מארקל, כשבני-המחצית שלו מציעים לדמויות מזון ושתייה. הוא מסכים בשקיקה לקחת אותם לאזור הכללי, אך מסרב לסכן את הספינה שלו בתוך ה Dismal Nitch.

בערב הראשון של השיט, לאחר ארוחת העקב, מארקל ניגשת אל כריסטיאן, ולאחר שיחת ערב נעימה מבקשת ממנו טובה – ונותנת לו מכתב שמיועד לרקסוס. היא מבקשת ממנו שימסור אותו ולא יחשוף את עצם קיום המכתב לאיש. כריסטיאן לא מתלהב, אך לוקח את המכתב.
במהלך היום השני של השיט, הם שומעים צעקות של מלחים ועולים לסיפון – כולם במוכנות לאירוע כזה או אחר, אך מתגלה שהגוף הגדול שנע במים בקרבת הספינה הינו פשוט לוויתן קטלן.
בבוקר היום הרביעי הם מגיעים לקרבת ה Dismal Nitch. קטפן קאסיוס מוריד אותם לסירת משוטים, ביחד עם החובלת הראשון נונה ושני מלחים. הם מגיעים למפרץ קטן בקצה הצפון של ה Dismal Nitch, ולאחר התייעצות עם אווה, ממשיכים ברגל לעבר הכפר. הכפר עצמו מתגלה לעיניהם לאחר כשעתיים – מדובר בכפר שחציו בתוך הים וחציו על היבשה, כשבמרכזו שלד גדול של לווייתן שחלקו מכוסה בבדים. אווה מסבירה שבכפר שוכנים גם חצאי-אלפים שמתגוררים ביבשה. הדוברת את'נה היא המנהיגה הרוחנית של הכפר, בעוד נארין הוא שומר הכפר.

הם יורדים בצוק מטה, כשהאלפים מזהים אותם, כך שהתאספות קטנה של אלפים פוגשת אותם עם כניסתם. הם מובלים בידי אלף-ים שרירי ושזוף, חמוש בחרב, שמציג את עצמו בשם נארין. הוא נראה זועף ולא שמח לראות את הדמויות, מברר למעשיהם ומדוע הם הגיעו – הוא פונה לאווה ואומר שהם רצו שיגיעו אלפים כתגבורת, ולא בני-אנוש ארורים. אווה לא נסוגה לאחור, ומסבירה שבעלת-בריתם בקינטרגו נעלמה, אך הדמויות הוכיחו את עצמם כהרפתקנים אמיצים. נארין מסכים לבסוף שיכנסו לכפר, בתנאי שידווחו לו ולא יעוררו צרות. הוא מספר לאווה שהמשלחת השנייה שיצאה לקרוא לתגבורת לא חזרה, וחלק מאנשיו נעלמו כשהם ניסו לגלות את מקור האנשים הטבועים. במהלך השיחה הדמויות שמות לב שאכן רוב אלפי-הים במקום נראים חלשים או חולים, נראה שהדבר פגע בעיקר בזקנים ובילדים, אך כולם מושפעים במידה זה או אחרת.
לאחר-מכן אווה מלווה אותם לאוהל שבנוי על עצמו הלווייתן, בתוכו שוכנת את'נה, דוברת האלפים ומנהיגת הכפר. מדובר בדרואידית מבוגרת מאוד, שמספרת שהמחלות החלו לפני מספר שבועות, כאשר אז גם באחד הבקרים הגיחו אנשים טובעים מהים, אל-מתים מסוג כלשהו, שבאו בדרישות בשם אדונם לכך שהכפר יעניק לו קורבן אדם כדי שיחוס על היתר. האלפים כמובן סירבו, והצליחו להביס את האלמתים לאחר קרב קצר – אך המחלה ממשיכה להתחזק, ואף תרופה או קסם שהיא מכירה, הצליחו להתגבר עליה.

לאחר שהם מסיימים את השיחה, פיטריק מבין שכנראה מקור המחלה הוא קסום, וכדי להכחיד אותה צריך להשמיד את המקור. הם מחליטים לצאת לים בסירה – אך איש מהם אינו מלח מיומן, למרות הרקע של פיטריק והיותו כוהן של אל המלחים. לאחר מספר שעות בים, פיטריק וכריסטיאן פוצחים בויכוח להיכן עליהם לשוט, ומבלי לשים לב הסירה מתנגשת בריף אלמוגים. בדכדוך ותסכול, אחרי שההבנה שוקעת שהם לא יצליחו לתקן בחשיכה את המצב, הם מתארגנים לשינה על הריף, ומחליטים לא להדליק אור בלילה... דבר לא קורה בלילה.
למחרת בבוקר פיטריק מתפלל לקאידן קאליאן היכן למצוא את המקור למחלה, והוא מקבל תשובה שהוא ימצא אותה בעין הטובעת. ווראן שמע על המיקום בעת המסע שלו עם קאסיוס, מלחי הספינה סיפרו על מקום מקולל זה ששוכן ב Dismal Nitch ולפי האגדה מושך אליו מלחים וספינות, לטבוע בתוך מערה בריף האלמוגים שצוללת עמוק אל תוך הים.

לאחר שהם מצליחים לתקן את הסירה, הם חוזרים לכפר שם אווה מספרת שאלפי הים מכירים את העין הטובעת, אך לפי ידיעתם האגדות אינן נכונות. אלפי הים ביקרו במקום במרוצת השנים, ולמרות שהוא נחשב למקולל לא קרה דבר לאלו שביקרו בקרבת המקום. אווה מציעה לצאת איתם ולהדריך אותם. כשהם יוצאים לדרך, נארין עוצר אותם, וכועס על כך שזו הפעם השנייה שהם יוצאים מהכפר מבלי לקבל את ברכתו. לאחר שהוא שומע את החשד שלהם לגבי העין הטבועה, הוא מורה להם להישאר בכפר בזמן שהוא יצא לחקור את המקום עם אנשיו. כריסטיאן מתנגד, ולמרות שבתחילה נראה שהם מצליחים לשכנע אותו, כריסטיאן מאבד את סבלנותו ומתגרה בנארין לצאת ולהצליח לחקור את המקום. בתגובה נארין מחייך, פונה לאנשיו ויוצא לים, שוחה במהירות גבוהה בהרבה מאשר הסירה שלהם.

כשהם מגיעים לעין הטובעת, הם רואים שעומק המים הוא כעשר מטר, והם צוללים פנימה לאחר שפיטריק מטיל עליהם נשימת מים. בקרבת מקום יש ספינה טבועה, בעוד כריסטיאן מתחיל להתקדם במהירות לעבר העין הטובעת – קול קורא לו להתקרב. פיטריק מצליח לבלום אותו, אך אז ארבעה אנשים טבועים מגיחים מתוך הספינה – פיטריק משמיד אותם עם קריאה לקאידן קאליאן, בעוד ווראן מסתתר בין האלמוגים. כריסטיאן ממשיך להתקדם לעבר המערה האנכית במרכז שונית האלמוגים, ו-ווראן ופיטריק צוללים בעקבותיו.
הבור חשוך בהרבה מאשר המים שמעל, כאשר רק מעט אור חודר. הם משתמשים באבנים שעליהם הוטלו לחשי אור כדי להאיר את דרכם, אך מסביבם יש אפלה חשוכה, כמעט על-טבעית ונראה שאין כמעט דגים או חיים אחרים.

ממוקדים במרדף אחרי כריסטיאן, הדמויות מופתעות כששלושה סאוהגינים פראיים ועוצמתיים יותר מאשר אלו שהם פגשו בקינטגרו תוקפים אותם בזעקות קרב. פיטריק מזמן נשק רוחני, בעוד ווראן מתקשה להילחם במים העמוקים – לבסוף הם מצליחים להסיג לאחור את הסאוהגינים, אך שלושתם פצועים בעוד פיטריק משתמש בעוד לחשי ריפוי כדי לרפא אותם, לפני שהם ממשיכים אל מעמקי העין הטובעת.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה