• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים אז, האם הנשגבים נשכח באפלה?

זמן רב לא נכנסתי לתת-הפורום הזה, ואני מודה שלמעשה זה גורם לי לחשוב כמה הוא עדיין נחוץ כלל... אבל בכל מקרה, מתוך סקרנות אישית שלי - כמה בכלל עדיין משחקים הנשגבים?
אני רואה שאין כאן פעילות, לא זכורים לי כמעט משחקי כנס של הנשגבים בשנים האחרונות וגם בחו"ל נראה שהעניין בשיטה/עולם דעך משמעותית לעומת ימי השיא לפני עשור.

גם עולם האפלה קצת דעך בישראל, אם בשנות התשעים, תחילת שנות האלפיים זה היה ה"משחק" שכולם רצו אחריו, נדמה שעכשיו הוא דעך - בעיקר בישראל. בחו"ל אני עדיין רואה שיש קהילה פעילה והרבה קיקסטרטרים של עולם האפלה.
מאידך, גם הנשגבים 3 בחו"ל לא ממש נראה שמצליח להתקרב לשיאים של המשחק שהיו לו פעם, בתקופה שהתמודד אפילו עם מבוכים ודרקונים.

אני מרגיש שאני אהיה היחיד, אבל אני עדיין מריץ ומשחק בנשגבים. אני משחק בקמפיין אחד של דמי דרקון את לוראן, דם דרקון מיסוד העץ שהדם שלו מוכתם בנגע העולם התחתון ומתמחה בנקרומנסיה, שקו העלילה האישי שלו עסק בהתבגרות עצמית (אנחנו משחקים דמי דרקון צעירים ומאוד נעריים בהתנהגות שלהם), באהבה (עם דמות אחרת בקבוצה), ובהבנה של הכוחות שלו והתנגדות לאפלה שהם מנסים למשוך אותו אליה (כאשר הנבל הראשי של הקמפיין הוא מסכת החורפים). בסוף העונה האחרונה הצלחנו לעצור את צבא הכיבוש של מסכת החורפים בקושי רב, ולאחר מכן הייתה קפיצת זמן של מחצית השנה.

בנוסף לקמפיין הזה, שרץ בסשנים שבועיים קוליים, יש לי 2 משחקי טקסט של 1 על 1 (שחקנים יחידים). אחד הוא משחק של נשגבת כוכבים שממשיך את הקמפיין של נשגב השאול סימפוניה אותו הזכרתי פה ושם והתחיל לפני שנים. כעת נשגבי הכוכבים שמו לב למעשיו של סימפוניה, והחליטו להתערב, לא מוכנים לתת לצפון לארץ צללים אדירה, ואותו השחקן עבר מלשחק את נשגב השאול ללשחק נשגבת כוכבים עוצמתית שהמטרה שלה היא להתנגד לו. המשחק היה בהפסקה לחצי שנה, ועכשיו חזרנו.

ובנוסף יש לי משחק שעוסק בנשגב תופת (Infernal) ובעוד שרק התחלנו אותו, אמור מאוד לחקור את הרעיונות של שדים, טירוף והשחתה שבאים בקלות עם נשגבי התופת.

רק מלקרוא את ההודעה שלך זה עשה לי חשק לחזור לשחק הנשגבים 🤗
בחיי שזה עולם מגניב עם פלאף נהדר שפשוט נוטף ממנו. פוט אני באמת מרגיש שהוא נשכח/נזנח.

דרך אגב באיזה מהדורה אתה משחק?

האמת שההתקלות שלי עם נשגבים מוגבלת לפעם אחת שסרקתי את הספר בחנות ספרים (במחשבה לאחור אני מצטער שלא קניתי אותו) ומה שאני שומע עליו מדי פעם בפורום.
אני ממש לא מכיר את השיטה ואת העולם ולמרות שחשבתי פעם לנסות ללמוד אותה ואת הלור שלה באנגלית אבל החלטתי שלא עקב כך שאף אחד בפורום לא משחק אותה ולא נראה לי שאי פעם היה כאן עץ הרשמה של השיטה.

The oldman אמר/ה:
דרך אגב באיזה מהדורה אתה משחק?
המהדורה השנייה, עם ההתאמות שלי אליה כמנחה. הבעיה שלי עם התקדמות למהדורה השלישית (שיצא לי לקרוא חומרים שלה פה ושם, ויש בה המון דברים מגניבים שהייתי ממש רוצה לנסות מתישהו) היא פשוט שהקמפיינים שלי מתמקדים הרבה פעמים בסוגי נשגבים יותר אקזוטיים, והספרים של המהדורה השלישית יוצאים בקצב מורט עצבים וזה מכריח אותי להשתמש ולהסתמך על יצירות של אנשים באינטרנט בשביל דברים כמו אינפרנאלים, סיידריאלים ואביסאלים.

tkhag1 אמר/ה:
אני ממש לא מכיר את השיטה ואת העולם ולמרות שחשבתי פעם לנסות ללמוד אותה ואת הלור שלה באנגלית אבל החלטתי שלא עקב כך שאף אחד בפורום לא משחק אותה ולא נראה לי שאי פעם היה כאן עץ הרשמה של השיטה.
כהתחלה, אגיד שבעבר היו עצי הרשמה לנשגבים בפורום, כשהנשגבים הייתה שיטה נפוצה יותר.
אבל לפחות במקרה של המהדורה השנייה (ואני חושד שגם במקרה של המהדורה השלישית) זו לא שיטה שזורמת טוב בפורום. כול התקפה דורשת back-and-forth בין השחקנים למנחה שבמשחק קולי או אפילו טקסט בדיסקורד יכולים להתרחש מהר אבל במשחק בפורום אפשר להיתקע שבוע על אותה התקפה. ובעוד שישנן דרכים לקדם את זה, אף אחת מהן לא אידיאלית למדי. שיטות כמו פאת'פיינדר 2 או מו"ד 4 הרבה יותר אידיאליות לפורום מבחינת כמות הקדימה-ואחורה בין השחקנים למנחה.

אה, כן - גם במהדורה השנייה לקח הרבה זמן עד שיצאו לאור כל הספלאטים. אם אני זוכר נכון היה להם קטע כזה שכל שנה להוציא ספלאט לסוג אחר של נשגב.
למען האמת, זה די פליפ-פלופ שהם עשו בשיטה. זה די ברור שהמשחק נכתב כדי לשחק סולארים, אבל אז הם הבינו שיש פופולאריות ליתר סוגי הנשגבים ועלו על מכרה "זהב" של להוציא ספרים לסוגים האחרים. שזה עבד נהדר אולי כשהשיטה הייתה מהמובילות בשוק, אבל היום זה אנכרוניסטי.
היה עדיף שהיו מוציאים גרסה "רזה" ליתר הנשגבים בתור ספר הרחבה גדול ואז מרחיבים לכל סוג בעוד ספרים ייעודיים.

איכשהו נזכרתי בימים האחרונים בנשגבים, ובפרץ נוסטלגי קראתי את שלושת הספרים של השיטה/עולם שעוד יש לי בבית, וממש ממש עלתה בי תשוקה לשחק. דווקא בטקסט, איכשהו, זה נראה לי מתאים לנשגבים.

חזרה