• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולם האפלה שילוב מכאניקות של משחקי White wolf

Sayeg

פונדקאי מהשורה
שלום לכולם

אני מריץ כבר תקופה משחק תפקידים בעולם מערכה קצת משונה - בגלל שגם אני וגם השחקנים מאוד עסוקים יוצא שאנחנו לא ממש מריצים קמפיין ארוך אלא עושים מעין "עונות" קצרות בנות 6-7 פרקים כל חצי שנה-שנה, ובכל פעם השחקנים מכינים דמויות חדשות (במכאניקה של מבוכים ודרקונים). העונה הראשונה הייתה פשוט סיפור פנטזיה קלאסי, אבל כל פעם שהתחילה עונה חדשה השחקנים גלמו דמויות בחלק אחר בעולם - הייתה הרפתקאת פירטים, רוחות רפאים, השחקנים שחקו המון מקצועות וגזעי homebrew כמו אנשי זאב וכו'. בהרפתקה האחרונה בכלל הלכנו רחוק והשחקנים פגשו חייזרים והז'אנר של עולם המערכה מתחיל להמתח עוד ועוד, בעיקר שעכשיו התחלנו להחליף תפקידים והשחקנים מתחילים לשה"מ one shots ולבנות ערים וארצות משל עצמם בעולם המערכה בהלכי רוח שונים (למשל, שחקנית עשתה הרפתקה שמתרחשת בעיר בסגנון ויקטוריאני עם רכבות ורובים). מלחקור את העולם בו הם נמצאים, בגדול הם עברו לחקור את מערכת השמש בה הם נמצאים

אני מרגיש שמבוכים ודרקונים כבר לא יכול לתמוך בעולם כל כך מסורבל ומטורלל, ושהגזעים והמקצועות בו קצת מסגרתיים מדי - אני רוצה לעבור לשיטה אחרת שבה לשחקנים אין מקוצעות ברורים, אבל מצד שני להמשיך לשחק באותו עולם משונה שבנינו ביחד. חשבתי על לעשות הרפתקת נשגבים בתוך העולם הזה (יעני, האלים שבנינו בתוך העולם בחרו נשגבים שיחליפו את האלים מהעולם המקורי) - ואז אחד השחקנים שאל אותי אם הוא יכול לשחק ערפד מworld of darkness לצד הנשגבים.

אני מכיר די טוב את המכאניקה של נשגבים (למרות שלא שיהמ"תי אותה) אבל מעולם לא שיחקתי world of darkness. אני יודע שהרעיון הכללי של המכאניקה זהה, אבל האם אפשר פשוט לשחק עם דפי הדמות וספרי השחקן זה לצד זה? אני מדגיש פעם נוספת שמדובר רק בעניין מכאני ושאנחנו לא מתכוונים להשתמש בעולמות המערכה. אני גם יודע שהמשחקים לא מאוזנים ושהערפדים כנראה יהיו חלשים יותר
מהנשגבים- נאזן את זה. השאלה היא אם אפשר לגרום לזה לקרות בכלל מבחינה טכנית?

תודה :) ואם למישהו יש המלצות אחרות לפתרון אשמח לשמוע

המכאניקה הממש בסיסית דומה אבל מבחינת כוחות ומכאניקה אין ממש קשר בין השניים.
נראה לי שעדיף שפשוט יבנה סוג של נשגב אביסל או משהו בסגנון עם מאפיינים של ערפד.

לא הייתי מציע לערבב את עולם האפלה עם הנשגבים בשורה התחתונה.

אם אתה כבר מתעניין בערפדים ובעיקר בשילוב שלהם במשחק עם יצורים על טבעיים אחרים ואולי גם עם קוסמים, אז שמעת על תיקי דרזדן? זו סדרת ספרים חמודה על בלש-קוסם בעולם על טבעי ויש בו הכל 🦇
יצא לזה משחק תפקידים מבוסס גורל אם בא לך: https://www.pundak.co.il/role-playing-games/reviews/539-dresden-files

חזרה