• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים מה הם הצ'ארמים הבסיסיים ביותר לדעתכם

Sayeg

פונדקאי מהשורה
היוש

אני בקרוב מתחיל לשחק אקזוטלד כשחקן, עם קבוצה של שחקני די-אנ-די ששיהמתי להם בשנה האחרונה. השה"מ שלנו הוא שחקן אקזולטד מנוסה, אני בעצמי שיחקתי נשגבים לפני משהו כמו חמש שנים (כך שהמעט ניסיון שיש לי חלוד מאוד) ושאר השחקנים לא שחקו מעולם.
בגלל אילוצי זמן, אנחנו נשחק רק 2-3 סשנים ושליט המבוך ביקש שנבוא עם דמויות מוכנות. בגלל שאני כן זוכר מה היא השיטה, התנדבתי לעזור לשחקנים האחרים לבנות את הדמויות שלהם ברמה מכאנית. עכשיו – זה לא שאני לא יודע את החוקים, אני זוכר איך משחקים טוב וגם יש לי את הספר – מה שכן, אני לא זוכר מה הם הצ'ארמים/הקסמים הקלאסיים, ואני צריך לעזור לחמישה שחקנים לבנות דמות
מה הם הצ'ארמים הקלאסיים ביותר לדעתכם, שכל שחקן צריך להכיר? לצורך העניין בהשוואה לדי-אנ-די, כל שחקן מכיר לחשים כמו Magic misciles, Cure wounds, minor illusion, fire-ball, feather fall וכו' וכו'. אני לא מדבר על הצ'ארמים ברמות הגבוהות, אלא על דברים בסיסיים שאני יכול להמליץ לשחקנים לקחת ברמה הראשונה.

תודה רבה
נ.ב: העדפה לשמות באנגלית, כי הספר שלי באנגלית 😊

קודם כל צריך להיזהר מעצים עם speed bumps - צ׳ארמים חסרי תועלת אבל מאפשרים צ׳ארמים חזקים יותר, פשוט כי אתם משחקים 2-3 סשנים ולכן לא יהיה לכם הרבה, אם בכלל, נק״ן.
מעבר לכך אני לא זוכר מספיק טוב את השיטה בשביל תעצומות ספציפיות, אבל בסקילים חשובים לדמות, כדי לקחת תעצומות בסיסיות.
בנוסף, להיזהר ממיומנויות שהן ספציפיות כמו מלחמה וכאלה, הייתי בודק עם המנחה לפני שאני משקיע בהן.

שאלת בונוס (במקום לפתוח נושא ולהטריח את כולם) : איפה אני יכול לקנות את הספר למהדורה 2, באזור המרכז - עם העדפה בלב תל אביב? בדקתי, ב"פריק" לא מוכרים.
יודע שאין בעברית, מעדיף באנגלית גם ככה

א. זה מטריח את כולם יותר לקרוא את הנושא הזה בפורום הזה וגם מטריח את המנהלים להעביר את השאלה לפורום בזאר יד שנייה אם יהיה להם כוח. מה גם שאנשים עלולים לפספס את הנושא כי הם קראו אותו פעם אחת ולא התעניינו בלקרוא את ההמשך.
ב. אין לקנות את הספר בחנויות. נסה בפורום בזאר יד שנייה.

מצטער אביעד, אני עוד חדש ולכן לא תמיד מבין את הכללים. לכן טעיתי, אבל עכשיו עברתי על כל הפורומים ואני יודע איזו שאלה שייכת לאיזה פורום. אני מבטיח לנסות להשתפר

בנושא אחר, תגיד זה ססקה מנרוטו בתמונה שלך??

אני קצת חוטף את הנושא - אבל זה מוזר ועצוב שאין יותר עותקים של הנשגבים 2 למכירה בחנויות. אני יודע שהדפיסו משהו כמו 2000 עותקים שלו והרוב לא נמכרו מעולם. אני משער שאו שהם יושבים באיזה מחסן שכוח-אל איפשהו בארץ, או שהם פשוט הושמדו.
הייתה תקופה שהייתה מכירת חיסול שלהם ב-20 ש"ח לעותק...
בכל מקרה, הייתי מרים טלפון לממלכה בהוד השרון, אולי הם יודעים איפה יש עותק.

חזרה