• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים [נשגבים 3] מתי מגיעים הסוגים האחרים?

אני קורא לאט את הספר והגעתי לתיאור כלל סוגי הנשגבים. וזה היה מדינה גם לקורא על ה luminals וגם על ה exigents- אותם אהבתי במיוחד. מתוך סקרנות הם היו במהדורות קודמות? לא זוכר שקראתי עליהם.

כמובן שזה עשה לי חשק להבין איך הם עובדים, אבל לא ממש ברור לי איך ומתי אנחנו הולכים לראות סוגי נשגבים אחרים? זה הולך להיות שוב ספר לכל סוג? או שיהיה משהו יותר קומפקטי? יש מועד?

Liminals and Exigents are new types of exalts, for this edition. They have teased a bit about them in the kickstarter, and in various posts.

There will once more be a book for each type of exalt. the first type of Exalt to appear will be the Dragon-Blooded. They are already in writing, and should be out in approximately 6 months or so. They planned to do 2 Exalts per year, with other books in between. For example, there are two other books being written right now, one details the Realm, and it's colonies and a bit on the various protectorates it has. And the other is an arsenal of artifacts, and a more in-depth look at Evocations, and how to design your own.

ארג, מבאס ששוב חוזרים לספר-לכל-סוג זה ארוך ומייגע, וכמובן הרבה זמן עד שנראה את החדשים.
יש עליהם יותר מידע בחלק למנחה?
וגם אם לוקחים את החצי שנה שלהם, שזה אופטימי, רק עוד שלוש-ארבע שנים נראה את הספרים על הסוגים החדשים?

אוף.

נ.ב. הדבר המכאני הכי מלהיב שראיתי עד כה זה אמנויות הלחימה שלמעשה זהות לכל סוגי הנשגבים, רק משתנות בעוצמה.

ממה שאפשר להבין, מתוכננים משהו כמו שישה עד שמונה סוגים של נשגבים 'לא סטנדרטים'.
האקסיגנטס, הלימינלס, הגייטמן, משהו שמתחיל ב R, speaker, chosen of the deep, ויתכן שעוד כמה לא ידועים.

כהרגלם, אוניקס פת' מאוד 'מסתוריים' ופוצים לגבי כל הנושא.

כמה שאני מבין, סדר ההוצאה הוא דווקא הדרגון בלודד ואז האקסיגנטס, והלימינלס אמורים גם לצאת די מוקדם כי הם ממש מתלהבים מהם.

גם אני די מתלהב מהם, פשוט כי הם חדשים, והאחרים היו מגניבים שהם יצאו לאור, אבל באמת בפעם השלישית לקרוא את התיאור ואת הפלאף של הלונארים והסידריאליים זה די "בלאה".
לכן ממש הייתי שמח אם היה אפשר לעשות איזשהו "איחוד" בין סוגי נשגבים שונים מבחינה מכאנית, כי זה די הזוי שאנחנו עדיין בתפיסה של שנות התשעים-האלפיים המוקדמות שלכל סוג של נשגב צריך ספר ספלאט ומכאניקה נפרדת לחלוטין.
למשל אביסאלים - למה הם צריכים להיות נפרדים מהסולארים?

PeskyTiger אמר/ה:
ממה שאפשר להבין, מתוכננים משהו כמו שישה עד שמונה סוגים של נשגבים 'לא סטנדרטים'.
האקסיגנטס, הלימינלס, הגייטמן, משהו שמתחיל ב R, speaker, chosen of the deep, ויתכן שעוד כמה לא ידועים.
זה לא קצת מפוצץ את העולם בכמות מגוחכת של נשגבים? כאילו, יש לנו כבר את כול האלו מהמהדורה הקודמת (שזה 7 בערך כבר), החדשים, וכמובן זה בלי להכניס את הדברים העל טבעיים שהם לא נשגבים (רוחות, בני תמותה מוארים, דמי אלים, בני פיה... לא חסר).

אני לא יודע, עם כמה שסוגי נשגבים חדשים יכולים להיות מעניינים, להעמיס מידי על העולם יכול להרוס, וזה לא שבמהדורה הקודמת לא הייתה גם כמות גדולה של נשגבים ודברים קסומים בעולם.

לא יודע אם זה 'מפוצץ את העולם', בגלל שהבריאה היא מקום ענק, אבל כן, אני מבין את התגובה הזאת - אבל לדעתי היא נכונה למהדורה הקודמת, איפה ש'נשגב' היה אמור להיות משהו סופר מיוחד. במהדורה הזו זה כבר לא ככה, ביחוד אחרי שהוסיפו את האקסיגנטס ויש נשגבים של ערים ושל קציר.

PeskyTiger אמר/ה:
במהדורה הזו זה כבר לא ככה, ביחוד אחרי שהוסיפו את האקסיגנטס ויש נשגבים של ערים ושל קציר.

הממ..
זה מזכיר לי שכשיחקתי פעם נשגבים רציתי לשחק נשגב שקיבל את הנשגבות שלו בזמן שהוא גנב ירקות בגינה והדחליל נפל עליו, והוא בטוח שהוא קיבל את הנשגבות מהדחליל, והוא משתמש בשם "מלפפון חצות" לזכר הירקות שגנב בלילה.

כשאני קורא שוב, פעם היו God-human או משהו דומה - בני-אנוש שקיבלו את הכוחות שלהם מהאלים המקומיים, אם אני זוכר נכון. מה ההבדל בינם לבין האקיגנטס?

@המפקד האלמוני: למה שתעשה דבר כזה? זה היה משחק הומוריסטי?

@אולדמן: היו god blooded, שהיו חצי אלים. לזה אתה מתכוון? יש הבדל תמתי מן הסתם במקור הכוח שלהם (השתגבות חיצונית לעומת כוח פנימי [of the dragons/from the dragons?]), ויש הבדל מכאני בזה שהם מקבלים צארמים של אלים\רוחות ולא של נשגבים.

המשחק לא היה הומוריסטי, אבל החלטתי ליצור את הדמות ככה אחרי שהתעצבנתי על השמות הארוכים והמופרכים, הרקעים הנפוחים וסיפורי ההשתגבות הדרמטיים של כל מיני דב"שים מהספר. אני לא חושב ש"מלפפון חצות" זה שם יותר טיפשי מ"יגואר מרהיב", "שנונה כשבעה שטנים" או "שנהב נוגה", ואם יש בעולם כמה מאות נשגבים, אז סטטיסטית יש מצב שלפחות אחד מהם הפך לכזה בדיוק ברגע שנפל עליו דחליל, ונראה לי די הגיוני שהוא יניח שהדחליל נתן לו את הכוחות שלו.

אף סוג של נשגבים קודמים לא הוחלף.

אני שומר את המחשבה האם זה עמוס מדי או לא, עד לאחרי שאני אראה יותר על סוגי הנשגבים החדשים.

למיטב הבנתי, חלק מהרעיון הוא שהסוגים החדשים משמשים מעין אנטגוניסטים לסוגים קיימים, לא תמיד ישירות, אבל בערך, ולרוב כחלק משני של הסיפור שלהם.

exigents - הם סוג של נשגבים של אלים קטנים, רק שלכל אל קטן לרוב יש רק נשגב אחד. זה מזכיר משהו כמו אווטאר של האל, או God-blooded חזק במיוחד. זה נשמע מגניב, כי אתה יכול להיות הנשגב של אל ספינות הברזל של הממלכה או כל דבר אחר כמעט. מעניין גם לראות את המכאניקה של זה.
Liminal זה משהו כמו פרנקשטיין, למעשה מורכב מחלקי גופו ולא יכול למות - חי בשגעון וכך הלאה. בעקרון יש ל Liminal יוצר שאני לא בטוח מי הוא (אולי חלק מסיפור הדמות).

לפני ההבנה שלי ה-Getimian Exalted הם "אנטי-סיידראלים" כאלו, שדי מכילים בתוך הגוף שלהם נול גורל משלהם ולא תלויים בנול הגורל של הבריאה. התעצומות שלהם מקושרות לאלכימיה ויין-יאנג. הם מונהגים על ידי סיידראל מורד, ולא ברור בדיוק מי יצר אותם.

חזרה