• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים כמה מכם עדיין משחקים הנשגבים / עולם האפלה?

האם את משחקת הנשגבים / עולם האפלה?

• שומרת הבריאה לנצח - משחקת הנשגבים

הצבעות: 3 21.4%
  • ערפד משחר לדם בסמטאות - משחק בעולם האפלה

הצבעות: 0 0.0%
  • מעריץ הזאב הלבן - משחק בשניהם!

הצבעות: 1 7.1%
  • מתלמד - רוצה לשחק, אבל אין לי הזדמנות.

הצבעות: 8 57.1%
  • עידן חדש - לא מתעניין בעולם האפלה / הנשגבים

הצבעות: 2 14.3%

• סה"כ מצביעים
    14
  • הסקר סגור .
קראתי כמה תגובות חדשות בעץ השאלות של הנשגבים, ואז צצה השאלה - כמה מכם עדיין משחקים הנשגבים ו/או עולם האפלה?
הסיפור שלי הוא ארוך ;)
לפני שני עשורים, עולם האפלה היה המשחק הלוהט בשוק, מה שנמשך לפחות 15 שנה. המשחק האחרון ששיחקתי בו היה למעשה הלארפ של הערפדים SSAI, שלפי דעתי עדיין יש לארפים כאלה למבוגרים, אבל באופן כללי זה הרבה פחות פופולארי. יש לי עדיין חצי-תריסר ספרים של עולם האפלה החדש על המדף, שאני תמיד רוצה לשחק בהם, אבל לא באמת יוצא לי.

הנשגבים בשבילי היה סיפור אהבה הרבה יותר עמוק - שיחקתי במהדורה הראשונה, שיחקתי במהדורה השנייה, היו לי דמויות מיתולוגיות (מכשף דם-דרקון בשם ארקים, ששיחקתי קרוב לשנתיים) היו לי קמפיינים רבים, עם הרבה אנשים, ובכלל - אני חושב שהוא מילא תפקיד הרבה יותר עיקרי בעיניי ממבוכים ודרקונים.
היום, למרות שאני משחק עם חלק מאותם אנשים, כבתה בי הלהבה של הנשגבים.

במלים אחרות, פעם המשחקים הללו סחפו מאות אנשים, גם כאן בפורום יש פורום ייעודי עם קרוב לאלף נושאים, אבל היום נדמה שזה דעך...

אני משה"ם לקבוצה בסקייפ של הנשגבים הכוללת כמה אנשים שפגשתי ואני שומר קשר איתם דרך האינטרנט. אני גם מעוניין לשחק בעולם האפלה, אבל עדיין לא מצאתי מישהו שמכיר את זה מספיק טוב.

אישית ניסיתי לשחק פעם בנשגבים, אבל פשוט לא נהניתי - השיטה נורא כבדה ודורשת המון Mastery של החוקים - התעסקות בכוחות, בשילוב שלהם ובהשפעות שלהם על כוחות אחרים, בצורה מאוד לא אינטואיטיבית.

כמו כן, למרות שהעולם מאוד מפורט אישית ממש לא אהבתי אותו - אני לא מתחבר לסרטים מצויירים יפניים, והתחושה שם היא בעיקר שכל הדב"שים המשמעותיים הם סוטים ושקרנים.

אתה מדבר על עולם שבו הדב"שים החזקים הם בעיקר נשגבים, והספרים די מודים שכנשגב כל הרצונות והחלומות שלך מתגברים, אז כן, גם היצרים של הדמויות מתגברים, וזה נפוץ יותר בין דמי הדרקונים, שהם ה"שליטים" של העולם, וזה חלק מהסיבה ששונאים אותם, אבל גם מפחדים מהם. אבל זה לא מצביע על כל הדמי דרקונים.
ואצל הלונארים זה רק אצל המבוגרים, וזה חלק מטראומות שלהם מידי הסולארים, וחלק מהשהות שלהם ב Wyld.

אם קוראים, מבינים שחלק מהדברים זה לא בגלל שאותו נשגב הוא רע, אלא בגלל מה שעבר עליו.

אני נהנה מהעולם, ויכול לומר בכנות שהמהדורה השנייה היא השיטה האהובה עליי. אבל אני לא מוצא זמן לארגן לי משהו (הייתי קצת בקבוצה של פלסמיד ועזבתי בעקבות מחסור בזמן). אישית אני חושב שהפלטפורמה הטובה ביותר לנשגבים היא משחק צ׳אט בסקייפ או תוכנה דומה, אבל זה כבר העדפה אישית, ואולי מתי שהוא אארגן קבוצה כזו.

חזרה