• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים שיטה פשוטה יותר לנשגבים?

שיטה חדשה = השיטה שאתה משתמש בה במקום הנשגבים, במקרה הזה משחקעל.

אולי תשתמש בגרסא מופשטת של מהות, כל תעצומה נותנת כוח כללי ועולה "1 מהות". תצטרכו לעבוד על כל מקרה בנפרד ולמצוא תרגום מתאים לחוקים החדשים.

אם היית אומר שיטה מסובכת אחרת, כמו מבוכים ודרקונים או GURPS, ההעברה הייתה יותר מסובכת, אבל שאתה משתמש בשיטה פשוטה כמו משחקעל, זה לא כזה מסובך.

כוחות העל במשחקעל= עצי התעצומות שהדמות התקדמה בהם, ומספר רמות הכוח בהם=עד איזה מהות בערך הצ'ארמים אפשריים. לדוגמה, נשגב במהות 3 לוקח כוחות על. הכוח על הכי גבוה שהוא יכול לקחת הוא עם 3 נקודות כוח, והכוחות על הם בסגנון "עץ קפא"פ", "עץ קשתות" ו"עץ שפות". אתה יכול כמנחה פשוט להעריך מה הוא יכול לעשות, או אם בא לך להיצמד לספר לקחת את ההשפעות הכלליות של התעצומות, את דירוג המהות, ופשוט לומר "אתה צריך רמת כוח X בכוח העל הזה בשביל ההשפעה הזו". אתה יכול לקחת אולי עצי אומנויות לחימה כ"כוחות על" כאלו, כי הם עצים בפני עצמם.

בנוגע לרקעים וכדומה, הדברים הטובים במשחקעל כבר עובדים טוב, אולי כדאי שתוסיף כמה דברים טובים בשביל הרקעים החסרים (לדוגמה, מלווה).

עם בא לך לעבוד עם מאנה אנחנו קצת מסתבכים כאן, אבל אפשר לעשות את זה אם אתה ממש רוצה. מאגר המאנה הוא רמת כוח העל המקסימלית * 5, וכול פעם שמשתמשים בכוח על מורידים את דירוג המהות שלו ממאגר המאנה שלך (זה אומר שאתה צריך לתמחר את המחיר של הפעולה בכול פעם שעושים פעולה, ככה שזה די מסבך). תחדש מאנה על פי מה שנראה לך (אני הייתי מחדש הכול בסוף הסשן, אבל זה כבר לדעתך האישית).

עתקים יכולים להיות פשוט מיני-כוחות-על בדירוג 1 שלדמות יש, או דברים טובים שמתוארים כעתקים (כמו נשק ממוזל). כנ"ל לגבי כוחות הקאסטה שאותם כדאי לתת חינם ואולי לחזק להשפעה יותר כללית (זה לא תוסף ד"מ נגד יצורי האפלה, זה אור קדוש שמחליש את יצורי האפלה מסביבו, והשפעתו כבר תלויה בשימוש בכוח העל).

לחשים יכולים לדרוש התקדמות בכוח העל "עץ תורת הנסתר" ועלות מאנה די גדולה, ואם לא הוספת את המאנה אתה יכול לומר שאפשר לבצע רק לחש אחד בכול סשן.

ככה לפחות בכול הנוגע לנשגבי שמש, עם סוגי נשגבים אחרים אני לא מבין מספיק בשביל להמיר, אבל זה לא אמור להיות כזה קשה.

מקווה שעזרתי.

חזרה