• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים שאלה בנוגע לתמה ולקרב במערכת הנשגבים.

A

Anonymous

Guest
אני דיי צופה כאן בפורומים ומעולם לא נרשמתי או התחברתי, אך הפעם אני פשוט מוכרח לשאול משהו שממש מציק לי.
בכנס אייקון האחרון קניתי את הספר בסיס של נשגבים ואני מנסה לנהל לקבוצה המבוכים ודרקונים/עולם האפלה/מרוצצללים שלי את המשחק.

אני פשוט לא מבין איך אני מוצא אויבים לרמתם של הגיבורים שלי. כאילו, מצד אחד, כתוב שנשגבי השמש הם חזקים ומסוגלים לעשות דברים אגדיים,
מצד שני, כשהשוויתי את הנשגבים שלי לגיבור בן תמותה, גיליתי שהם כמעט באותה עוצמה. זה בכלל הגיוני?
אני מפספס משהו?
האם שימוש במאנות הוא הרבה יותר נפוץ ממה שנדמה לי?

ניסיתי גם ליצור דמות מקאסטת הלילה שמשתמש בקשת עוצמה קצרה וביכולת החמיקה, אבל גיליתי שבגלל זה אין לה שום קשיחות וספיגה, ואם היא תבחר ללבוש שיריון, הד"מ שלה יהיה דיי עלוב.
מה לעזאזל אני מפספס?

אני רק שאלה... אמר/ה:
כאילו, מצד אחד, כתוב שנשגבי השמש הם חזקים ומסוגלים לעשות דברים אגדיים,
מצד שני, כשהשוויתי את הנשגבים שלי לגיבור בן תמותה, גיליתי שהם כמעט באותה עוצמה. זה בכלל הגיוני?
לא ממש.

אני רק שאלה... אמר/ה:
אני מפספס משהו?
קרוב לוודאי. אבל בלי לדעת מה אתה חושב כרגע יהיה קשה להצביע על איפה אתה טועה. אמנם יש להם את אותן תכונות ויכולות, אבל ההבדל של אפילו מצויינות שניה ביכולת הוא שמיים וארץ.

אני רק שאלה... אמר/ה:
האם שימוש במאנות הוא הרבה יותר נפוץ ממה שנדמה לי?
כמו שזה נראה - כן.

אני רק שאלה... אמר/ה:
ניסיתי גם ליצור דמות מקאסטת הלילה שמשתמש בקשת עוצמה קצרה וביכולת החמיקה, אבל גיליתי שבגלל זה אין לה שום קשיחות וספיגה, ואם היא תבחר ללבוש שיריון, הד"מ שלה יהיה דיי עלוב.
מה לעזאזל אני מפספס?
1. חמיקות מושלמות 2. את העובדה שהתגנבות הרבה יותר "חזקה" מהיכולת של רוב האויבים לגלות אותה.

כמה נפוץ בדיוק השימוש במאנות? האם בכל מתקפה והגנה הנשגבים משתמשים בתעצומות, או שהם גם חזקים מספיק בלעדיהן?

את החמיקות המושלמות לא ממש הבנתי ולא הבנתי איך תעצומות מומחיות ראשונה (כמו שפע המהות) בדיוק עוזרות לד"מ.
ואני קראתי את הספר. הרבה.

1. כמה נפוץ? כמה שצריך. נשגב לא צריך למות כל עוד יש לו מאנות. הם לא חייבים להשתמש בהם ב*כל* התקפה והגנה (ביחוד אם הם נלחמים נגד ניצבים), אבל לרוב הם כן.
2. הגנה מושלמת פשוט מגינה מהתקפה אחת, בלי בדיקה. אין יותר מידי מה להבין.
3. כאשר אתה משתמש במצוינות ראשונה כדי להעלות ערך סטאטי, אתה מגלגל את הקוביות שקנית וכל הצלחה מעלה 1 לערך הסטאטי.

PeskyTiger אמר/ה:
1. כמה נפוץ? כמה שצריך. נשגב לא צריך למות כל עוד יש לו מאנות. הם לא חייבים להשתמש בהם ב*כל* התקפה והגנה (ביחוד אם הם נלחמים נגד ניצבים), אבל לרוב הם כן.
2. הגנה מושלמת פשוט מגינה מהתקפה אחת, בלי בדיקה. אין יותר מידי מה להבין.
3. כאשר אתה משתמש במצוינות ראשונה כדי להעלות ערך סטאטי, אתה מגלגל את הקוביות שקנית וכל הצלחה מעלה 1 לערך הסטאטי.

1. אוקיי. והאם התעצומה הזו של השור שמוסיפה לך דרגת בריאות באמת שווה משהו?
2. אבל מה הקטע של החולשות?
3. תודה רבה! סופסוף הצלחתי להבין משהו! ^____^

1. יכולה. אבל לא זה מה שישאיר אותך בחיים.
2. כל הגנה מושלמת קונים על אחת מהמעלות, וזה נותן הגבלה על ההתנגות או השימוש עם ההגנה הזו, כמו שכתוב בחלק המתאים בספר.

שאלות שהן רק על המאכניקה של הנשגבים אני מבקש שתשאל בעץ "ש: נשגבים". אולי גם כדאי שתציץ בו - רוב השאלות נשאלות שוב ושוב.

PeskyTiger אמר/ה:
1. יכולה. אבל לא זה מה שישאיר אותך בחיים.
2. כל הגנה מושלמת קונים על אחת מהמעלות, וזה נותן הגבלה על ההתנגות או השימוש עם ההגנה הזו, כמו שכתוב בחלק המתאים בספר.

שאלות שהן רק על המאכניקה של הנשגבים אני מבקש שתשאל בעץ "ש: נשגבים". אולי גם כדאי שתציץ בו - רוב השאלות נשאלות שוב ושוב.

אז מה כן ישאיר אותי בחיים?
אני שואל בעיקר בקטע של טקטיקה, כי אני פשוט לא מבין.
אה, וחוץ מזה, עברתי על השאלות בעץ, לא ממש עזרו לי.

או שיריון רציני, או להיות דיפלומט כולכך טוב שאתה פשוט לא נכנס לקרב/יכול לעצור אותו במספר מילים, או להיות מכשף כולכך טוב שקסם אחד שלך מחסל כולכך הרבה אויבים שהשאר פשוט בורחים בצרחות/יכול לברוח על גב ענן במהירות 500 קמ"ש כשהעיניינים מסתבכים, או אלף ואחד ברים, הכול תלוי בסיגנון הדמות שלך. בעיקרון, בכמעט כול קרב אלא אם הוא זניח מאד ואתה נלחם בו בניצב בודד ומסכן או משהו כזה, הנשגב יעשה שימוש במהות, לא כול התקפה, אבל זה יכול להיות באיזה צ'ארם(תעצומה) שיחסל את האויבים מהר בהתקפה בודדת או רצף התקפות מהירות, בצ'ארם שישפר את היכולת שלו למשך שארית הקרב, בצ'ארם הגנה שימנע ממנו נזק במידה ומישהו כן חדר את ההגנות שלו וכו'...
אגב שים לב, לפעמים הד"מ של הנשגב כלכך גבוה שחיילים פשוטים, אפילו אם ינסו שעות להכות אותו לא יחדרו את ההגנה שלו.

ב"ה
למען האמת טכניקת גוף השור היא כלי מאוד יעיל להישאר בחיים בניגוד למה שאמרו כאן קודם, אבל זה בהחלט לא מספיק.
אם לקשת שלך יש את התחמקות שבעת הצללים אז הוא יכול לחמוק בקלות מהכל ואם יש לו התקפת חץ מהות אז הוא מסוגל לגרום הרבה נזק.
אם תיקח כל לוחם שהוא גיבור בן תמותה ותשגיב אותו לקאסטת הדמדומים הוא יוכל לנצח 2 כמו שהוא היה לפני הנשגבות רק תוך השקעת 11 מאנות היקיפיות בשביל להפעיל את כוח האנימה שלו בכלל בלי להשתמש בתעצומות.
אולי נשגב שמש מתחיל הוא עלוב יחסית לנשגב שמש מנוסה, אבל הוא הרבה יותר טוב מבן-תמותה.
כשתגיע לרצפים תבין כמה הגנות מושלמות זה דבר חשוב.

אני לא מומחה, אבל...
תסיים קרבות במהירות. נשגבים הם תותחי זכוכית, יחסית-כמות הנזק שנשגב עושה היא הרבה יותר גדולה מכמות הנזק שנשגב יכול לספוג, בלי מיקסום (עשיתי פעם את המתמטיקה-בשריון עתק 5 נגד מקבת ריסוק עתק 2 בלי מתאמים נוספים, השריון גרם למקבת לעשות חצי נזק מהרגיל, אאז"ן), ולמרות שבהתקפות נגד הגנות מושלמות ההגנות מנצחות (תהיה-למה ההתקפות המושלמות יעילות? הגנות מושלמות גם יותר יעילות וגם יותר זולות, ותקנו אותי אם אני טועה, אבל מאגר ההתקפה של קוף קרב יהיה מספיק טוב לפגוע בקוף קרב אחר, ואם לא אז התוקף חלש מדי?), קל יותר להעלות התקפה מתמשכת מאשר הגנה מתמשכת (נשקים טובים ועושי נזק הם זולים. שריונות הם יקרים). וממה ששמעתי, קרבות בנשגבים זה 'עד שמישהו לא יכול לבצע הגנה מושלמת' או משהו, אז גם יותר מאנות והגנות זולות יותר יעזור לנצח במלחמת ההתשה, וגם התקפה טובה שאומרת שהוא צריך להגן בשלמות.
אבל אתה השה"ם או שחקן?
במידה ואתה השה"ם, שאני אבין-מישהו בודק את מה שאתה בונה ורואה אם הם לפי הספר? למישהו אכפת? במידה והקרב מגניב ומאתגר, למי אכפת.
אבל שוב, אני לא מומחה.

ב"ה
כשאני משה"ם נשגבים, התעצומה ההגנתית המועדפת על רוב השחקנים שלי היא ריכוז עור הברזל. עם סיבולת 3 או 4, התנגדות 5 ושתי נקודות התמחות בהתנגדות בעת קרב (אם זה לא היה מופיע כדוגמה בספר החוקים לא הייתי מרשה את ההתמחות הזו) יש לך מאגר של 10 או 11 קוביות לגלגול של התעצומה (מה שאומר שהוא יכול לעבוד אוטומטית עבור יריבים במהות 1 או 2 ורוב הסיכויים שזה יעבוד גם נגד יריבים עם מהות יותר גבוהה), ואפילו אם הגלגול נכשל עדיין אתה מקבל תוסף נכבד לספיגה. אתה גם לא צריך להשתמש בזה אלא אם כבר פגעו בך (וזה לא קורה הרבה לקאסטת שחר עם עמידת המחסום המחומש). בגדול אם אתה משתמש בעמידת המחסום המחומש ועושה 3 התקפות בכל פעולה עם המקבת ריסוק שלך אז אתה יכול להסתפק בלסמוך על ריכוז עור הברזל בפעמים הבודדות שפוגעים בך ולהילחם בכלל בלי רצפים נגד רוב היריבים. זה מאוד נוח ומאוד יעיל ולוחם נשגב שמש שבוחר באסטרטגיה הזו מסוגל להביס כל שלושה בני תמותה לוחמים ביחד דיי בקלות.

בנושא הרצפים, "להילחם בלי רצפים" זו ברירת המחדל, רק לידיעתך, רצפים זה משהו שלא אמור להיות לדמות יותר מאחוד או שתיים אלא אם היא במהות ממש ממש גבוה... לפי דעתי לפחות, המאגניבות צריכה לבוא מהתיאורים, פחות מהמכאניקה...

ב"ה
גם אצלנו להילחם ללא רצפים זו ברירת המחדל, אבל זה אומר שהשפעות מתמשכות הופך להיות הדבר הכי חשוב. יש קבוצות שאצלהם ברירת המחדל היא עם רצפים, ואני לא חושב שזו בהכרח אופציה פחות טובה.

1. שברירים, לרוב. אלא אם הם נתקלים במשהו מהחיים הקודמים שלהם, או שזה מגניב לסיפור. (עם דגש על השני).
2. לא כולם. העוזרת של דייס היא דמת דרקון, למשל. ולדסוס היו כמה מפגשים איתם שלא נגמרו במוות של אחד מהצדדים. הבעיה היא יותר שדמי הדרקון מלאים שנאה אליהם.

PeskyTiger אמר/ה:
1. לדסוס היו כמה מפגשים איתם שלא נגמרו במוות של אחד מהצדדים, הבעיה היא יותר שדמי הדרקון מלאים שנאה אליהם.

לתשומת לבך פסקי טיגר, דסוס הוא סולאר מהעידן הראשון, גלגול המהות הקודם של 'ברבור', והוא חי בתקופה שבה דמי הדרקון היו כפופים לנשגבי השמש ולא יריביהם.

אחרי חפירה בנושאים פה בפורום, וקריאה מעמיקה של הנושא הזה- רציתי להגיד תודה רבה על העזרה, זה ממש עזר לי וכבר כתבתי את ההרפתקאה הראשונה שלי לנשגבים.

אבל בכל זאת, יש לי עוד שאלה או שתיים:

1. כישוף הוא יעיל רק בקרבות גדולים או כשהוא יוטליטרי?
2. אני קורא וקורא, ואני עדיין לא מצליח להבין את החולשות של ההגנה המושלמת. מה הבעיה לקחת את חולשת הנחישות, ואז כל עוד אתה לא פועל נגד צו מצפונך אתה יכול להתחמק מכל הפגיעות האפשריות.
3. האם לכל אויב יש הגנה מושלמת? כי אם כך הקרבות לדוגמא יהיו מתישים לחלוטין, עד שנגמר לאיזה נשגב המאנה, בחיי. @___@"

חזרה