• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים קומבואים שאינם בטיק 1

נוקס

פונדקאי ותיק
הנשגבים נלחמים על זכותם לשלוט בבריאה, בין אם בקשת, בפגיון, בחנית או חרב, מהות נשרפת על צידקתם. הלחימה תופסת מקום ניכבד בעולם המערכה עד כי לעץ "אומנות הלחימה" יש ענפים רבים, סגנונות רבים ומתלמדים רבים. ככול שהסיפור מתקדם כך היריבים מתחזקים והופכים עצומים וקטלניים. אחד הכלים להתמודד מול יריבים שכאלו הינו ה"קומבו", רצף תעצומות המאפשר לדמות להנות ממגוון של יתרונות.

קומבואים הם מביאי היתרון. מי ששיחק דמי דרקון זכה לגלות את היתרון שיש בהפעלת מספר תעצומות רפלקסיביות מבלי הצורך לשלם כוח רצון. קומבואים עוזרים לדמויות לחצות את העלילה בעוד דמותם היא על היד העליונה. קומבואים מעצבים רגעים המשפיעים על כל עולם המשחק.

מהם הקומבואים האהובים עליכם שאינם קשורים ללחימה? האם כדאי להשקיע בקומבו שאינו חלק מקרב?

ב"ה
רוב התעצומות הלא קרביות יכולות להסתפק במצוינות, כך שלרוב פשוט לוקחים זרימת מהות. לכן רוב הרצפים קרביים, למרות שיש כמה מקרים נדירים.

להלן שני רצפים לא קרביים נחמדים:
1) מחול שדים מפתה בעלים, מצויינות הופעה שנייה, גזר דינו של משפט השמש, מצויינות חוסן נפשי שלישית.
2) תורת הטיפול המיידי, מגע המרפא מגפות, מצויינות רפואה שנייה.

במשחק שרץ בפורום היה לדמות שלי רצף נורא פשוט, שיטת החצרן מתווה הדרך+מצויינות חברה שנייה.
אני מניח שאם המשחק היה עם קצת יותר ניסיון התחלתי לדמויות הוא פשוט היה לוקח זרימת מהות, אבל הוא היה דמות די מתחילה, אז הרצף ביטא יכולת מדהימה ממש לארוג מחדש מציאות חברתית, לא משנה כמה היא עמידה לניסיונות כאלה, או כמה גדולה.
באופן מצער, המשחק הסתיים בשביל הבמאי לפני שהספקתי להשתמש ברצף, כך שאני לא יודע כמה באמת היה הרצף יעיל.

לדמות קאסטת הלילה בחרתי את הקומבו - מצויינות שניה אתלטיקה, מצויינות שניה התגנבות, במהירות הברק, טכניקת העלמות מהתודעה.

שילוב תעצומות זה אמור לאפשר תנועה מהירה מבלי למשוך תשומת לב. עקב כך השם שנבחר לקומבו הינו "הדבר הזה שגורם ל-וווווווווווווווווווווש..."

שיטת החצרן מתווה הדרך+איסוף ציבור מאמינים

אתה גורם לממלכה שלמה להאמין בגדולתך ואז בזכות איסוף ציבור מאמינים יש לך כת בערך של רקע 5 בתמורה לקצת מאנה ושתי נקודות כוח רצון (יכול להיות שאפשר להשתמש בזה גם בלי רצף, אבל זה כבר תלוי במנחה...)

חזרה