• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים שאלה: קסמי התקפה בנשגבים

דג

פונדקאי ותיק
לפי מה שראיתי עד כה, יש רק קסם התקפתי אחד מהמעגל הארצי בנשגבים, פרפרי בזלת. רציתי לדעת אם בספרי הרחבה יש עוד קסמי התקפה מהמעגל הארצי.

כן, יש כמה ב b&wt, בניהם: הגליוטינה המעופפת, מעוף הדורס הזוהר, יללתו של זאב החורף, שוט הברק, ריקוד נחשי העשן,מגעו הקטלני של המתנקש ועוקצה של צרעת הקרח.

אבל ככלל - קסם בנשגבים לא מתאים לקרב.

טופר דרקון העץ, משק המוות של פרפרי הבזלת, עור הארד הבלתי פגיע, הזה שבולם קליעים, שד מעגל ראשון[בערך], יסודן[בערך].
מעגל שמימי: גוף המלחמה שאין שני לו, דם רותח כשמן, שד מעגל שני[בערך], השתקפות מצערת, ואולי עוד כמה שאני לא זוכר.
מעגל השמש: שד מעגל שלישי[בערך], גשם החומצה או איך שלא קוראים לו.

לטעמי יש מספיק...

ראתם ת'סרט הממכלה האסורה?יש ש אחד שעושה איזה קסםעם רוח. מה שאני רוצה לשאול, אם יש אפשרות או חוקים מוכנים ללחשי אנרגיה (אם אפשר לקורא לזה ככה) כמו כדור אש למשל או דברים כאלה.. אני יוד שזה דיי מזכיר מו"ד אבל אי אפשר להכחיש..זה מגניב. אני לא מתכוון ללחשי כשפים גדולים אלה התקפות רגילות כמו בחרב או קשת רק בלחש פשוט( יחסית). מן הסתם דורש צ'ארימים ומאנות.
מבינים למה התכוונתי? מה דעתכם?

אני לא אומר שאלה צרכים להיות קסמים או כשפים. מצידי זה יכול להיות צ'ארמים או כ דבר אחר.. העיקר שזה יעשה את מה שהתכוונתי אליו.. יש כזה דבר? ואם לא איך לדעתך כדי לבנות חוקים לגבי זה?

כמו שאמרתי לך, יש את ה elemental bolts של בני הדרקון שיורים חזיז של אחד מחמש האלמנטים, ויכולים לעבור שדרוג לפיצוץ של אלמנט.
ויש את ה Crypt bolt של האביסיאלים שיורה חזיז של אנרגיה שחורה.
אתה יכול לבנות משהו דומה לסולארים לפי הצ'ארמים האלה. למעשה יכול להיות שהcrypt bolt הוא צ'ארם ראי ויש לו כבר גרסא סולארית. אני אבדוק כשתהיה לי גישה לספר...

PeskyTiger אמר/ה:
מה דעתכם על זה:

טכניקת טווית מהות מיומנת
Masterful essence weaving technique

עלות: -
מינימומים: תורת הנסתר: 5, מהות: 4
סוג: תמידי
מילות מפתח: אין
משך: מידי
צ'ארמים דרושים: קסם מהמעגל השמימי, זרימת מהות (תורת הנסתר), מבטו הכל רואה של המכשף

אחרי שהנשגב הסולארי למד לראות את המהות ולתעל אותה לצורות של כישוף משנה מציאות,
הוא יכול לקחת את היכולת הזאת צעד אחד קדימה.
מכיוון שבשלב זה הנשגב למד לטוות את הלחש כיכולת פנימית, הצ'ארם הזה מאפשר לסולאר שליטה נוספת על תהליך טווית הלחש.
הצ'ארם נותן את היתרונות הבאים:
1. הסולאר יכול להשתמש במצוינות תורת הנסתר במהלך תהליך של הטלת לחש.
2. הסולאר יכול להפסיק את טווית הלחש בכל טיק בזמן פעולת "עיצוב קסם", ולשחרר את האנרגיה האצורה בטוויה
כהתקפת אנרגיה בוהקת. זוהי פעולה רפלקסיבית והקוסם מכוון אותה עם תורת הנסתר + תפיסה
להתקפה יש מהירות של 5, תוספת לדיוק של המהות של המטיל, ונזק של 2 קטלני על כל טיק שבו הקוסם עיצב את הלחש,
עד המקסימום של המוטס שהלחש דורש. ההתקפה זו לא ניתנת לחסימה בלי סטאנט או צ'ארם.
3. במקרה שעיצוב לחש הופסק לפני הזמן על ידי גורם חיצוני (כגון לחש נגד, הפסקת ריכוז), אבל המוטס שבו לא הוכלו
(כמו במקרה של לחש נגד ממעגל גבוה יותר) , כל קוסם בעל הצארם הנ"ל יכול לנסות לתעל את המוטס החופשיים להתקפה המתוארת.
הדבר דורש בדיקה של תורת הנסתר + תבונה , עם רמת קושי של 3 ללחש מהמעגל הארצי, 4 מהמעגל השמימי, 5
מהמעגל הסולארי.
הקוסם בעל מספר ההצלחות הרב ביותר שולט בהתקפה. במקרה של תיקו יש עדיפות לקוסם הקרוב ביותר למקור הלחש
(ובכך למטיל אם הוא משתתף).
מהלינק שנתתי קודם, עמוד שני.

קופיל, זה לא הפתרון שאני מחפש. אני מחפש צ'ארמים יותר פשוטים שפשוט יורים איזשהוא כדור אנרגיה. אני יסתכל יותר מאוחר על מ שת'ור אמר ונראה אם זה מה שאני מחפש.
עריכה:
מספר שאלות:1. אני יכול בתור סולארי לקחת צ'ארמים של דמי דרקונים כמו כדור היסודות הזה שלהם 2. אם כן, איזה יסוד זה יהיה? 3. יש ביכולת קפאפ את הצ'ארם קליע משהו,שגם יצור כדור אנרגיה כלשהו, השאלה שלי אם אפשר לקחת אותו ליכולות קרב אחרות(א"ל למשל) 4. אם אני יכול לקחת תצ'ארם של הדמי דרקונים לסולארי, זה משתלם, כלומר זה שווה התקפה ממוצאת?.

תודה

דניאל אתה צריך להבין שמה אתה מחפש די נוגד את הפילוסופיה שעומדת מאחורי העיצוב של הנשגבים. קרב DND (קרב של טנקים מקדימה, ארטילריה מאחורה ומסתערים מהצדדים) די נוגד את התפיסה של הנשגבים. הרעיון של DND שכולם חייבים להיות להילחם ישירות באויב כי אחרת הוא יעשה סטנט, יקפוץ מעל הטנק ויחורר את הארטילריה, מקסימום יש לך קשת שיורה וקופץ אחורה כל פעם שמסתערים עליו. בכל מה שקשור לקסמים זה בא לידי ביטוי שקוסם בנשגבים לא אמור לעמוד מאחורה ולזרוק כדורי אש, הוא אמור להטיל על עצמו לחשי תגבור ולהסתער. דוגמא קלאסית זה WOOD DRAGON CLAW שהוא בסך הכל כלי הנשק קפ"פ הכי עוצמתי שראיתי בנשגבים.
תחשוב על זה שקוסם ממוצע יכול במשך 5 טיקים הראשונים להסתובב עם הגנה 8, שזה יותר מכפול מהדיוק של רוב כלי הנשק. ב5 טיקים הבאים הוא יכול להסתובב עם נזק +8 ודיוק +7 ולהתחיל לשחוט. עכשיו תוסיף על זה עור ברונזה כדי להוסיף שריון ולכדי להעלות את הנזק של הWDC ל+10. אתה מתחיל להבין למה קוסם לא צריך דייקולב?

אני מבין בדיוק ת'הבדל בין הנשגבים לDND ובכל זאת איני רואה בעיה בדמות שיורה איזשהו כדור אש פה ושם בשביל הסטייל.. הם לא חייבים להיות יותר חזקים מהתקפה רגילה אך שהיו סוג התקפה לא פחות מגניב.

בדיוק נזכרתי במשהו שהטריד אותי, לסיידריאלים יש תעצומות מעוותות גורל, שהם סופר חזקות ובעצם מסכמות את התעצומות שאליו הם שייכות,שהדרישה אליהם היא רצועת תפילה מועצמת במהות, האם קאסטת המונשאדו יכולים בכלל ללמוד תעצומות כאלו? מכיוון שהם מחוץ לגורל?

daniel12b: אתה יכול להשתמש בצ'ארם שהוא וריאציה של crypt bolt:
מינימום [מיומנות מתאימה] 4 , מהות 3
עלות 4 מ
סוג:רפלקסיבי (צעד 1)
משך: סצנה
מילות מפתח: רצף, ברור.

כאשר משתמשים בצ'ארם, הוא מאפשר למשתמש לירות חזיזי אנרגיה מידיו, עם הנתונים הבאים:
דיוק 0, קצב 2 (אחד לכל יד), טווח (מיומנות*10) ועם נזק של מהות*2ק ללא תוספת לכוח.
התקפות לא חמושות שמבוצעות על ידי המשתמש גורמות לנזק ק. שימוש בידיים כדי לבצע פעולה אחרת חוץ מלהתקיף יסיים את הצ'ארם.

בתור מיומנות, אני חושב שהכי מתאימים הם תורת הנסתר, ידע או השלכה. תבחר לבד - בגרסא הקודמת הוא היה תחת ידע, עכשיו הוא תחת השלכה.

חזרה