• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים ש: נשגבים

טוב אני קצת חדש בשיטה ולכן אני מצטער להודיע, אבל הצלחתי לאסוף עוד 3 שאלות o_O

1. לשריונות artifact יש ערך נוספת בשם קשיחות, הוא פשוט שווה בין חבטה לקטלני, עכשיו תהייתי מה הוא (אני חשבתי שזה תוסף ל ד"מ אבל אני לא בטוח) ולמה הוא לא משפיע על נזק חמור?

2. נשקים שלהם יש לדוגמה ק+3 זה אומר עוד שלוש פגיעות אוטומטיות לנזק גולמי?

3. זה גם נוגע ביחוד לעתקים, אך הפעם נשקים, נשק מיוחד, כמו לדוגמה דייקלהב דגול יש נזק של ק 4/12 השאלה שלי היא כזאת, ה4 אומר שזה המינימום הצלחות יצא בכל מקרה? מה זה בדיוק אומר?

תודה רבה על היחס ועל העזרה, אילוז :D

חברה, פעם אחרונה: אם יש עץ "חי" של שאלות, תוסיפו את השאלות שלכם אליו בבקשה. יוצא שאנשים עונים על אותה שאלה כמה פעמים, כי שאלו אותן בעצים שונים.

ולשאלות שלך:

1. קשיחות הוא נזק הבסיס (הצלחות עודפות+נשק+כוח) שההתקפה צריכה ליצר כדי לפגוע במי שלובש את השריון. אם היא לא עוברת את הרך הזה, אין נזק בכלל, גם לא "פינג". שריון באופן כללי מתיחס לנזק חמור כמו קטלני, לכן אין לנזק חמור ערך משלו.

2. זה אומר שמוסיפים 3 קוביות לנזק כאשר משתמשים בנשק הזה (הנוסחא היא הצלחות עודפות+כוח+נזק נשק. במקרה של ק+3, זה הצלחות עודפות+כוח+3 , קטלני).

3. אם אתה פוגע במישהו, ועובר לו את הקשיחות אבל לא עובר לו את הספיגה, נוצר מצב של "פינג" - מספר קוביות מינימלי של נזק ששווה למהות שלך או לערך אחרי ה \ , מה שיותר גבוה. כלומר אם פגעתי עם דיקליב אדיר במישהו עם שריון 20, ואני כביכול אמור לעשות 0 נזק, אני עדיין אעשה 4 או את המהות שלי, מה שיותר גבוה.

יש לי שאלה נוספת על מושג שראיתי המון אנשים מדברים עליו , אבל אין לי מושג מה זה.

מה זו תקופת כיול העונות???

(וסתם שאלה שהבנתי תוך כדי משחק, זה ממש נורא אם אני בתור מדריך טועה בתוכונת ואומר לשחקן לגלגל עורמה + פשיעה במקום תבונה + פשיעה להכנת תחפושת???)

תקופת כיול העונות באה אחרי עונה האש (אני חושב לא בדקתי בספר) אלו חמישה ימים ללא ירח, של חגיגות על זה שעברה שנה ,ושנה חדשה מגיעה .
בתקופת כיול העונות הגבול בין העולמות נהיה דק יותר מבכול השנה, וזה הזמן המתאים בשביל כול מני זימונים, כגון נסיך שדים וכזה. ( :twisted: )
וכמובן בכיול העונות מתים יכולים לחדש את מאגר המהות שלהם בבריאה ,ובמלוא הקצב בארצות צללים, כמובן שזה אותו דבר גם בנוגע לחיים .

כמו כן, ביואן שו יש חגיגות לכבוד השנה החדשה, והעיר נפתחת גם לבני תמותה... רק שאף אחד לא זוכר איפה השערים יותר. ודבר אחרון - בימי הכיול יש מעיין אמונה טפלה חצי נכונה של מזל רע, ולכן הממלכה מוציאה לשדה יותר כוחות צבאיים כדי לטפל בצרות שעלולות לצוץ.

ואם זה נורא? לא, זה לא נורא - כל עוד מתמידים עם זה. יכול להיות קצת לא הוגן אם שחקן בנה דמות לפי החוקים ופתאום שינית לו אותם.

כאשר אני מאמיר כוח רצון לגלגולים, אני מקבל את מס' נקודות ששוות למעלה הגבוהה שלי או נקודה אחת על כל נקודת כוח רצון? ועמה נקודות רצון אני יכול להשקיע ביום?

אתה מקבל או את המעלה המתאימה כתוספת קוביות לגלגול, או הצלחה אוטומטית אחת.
אאל"ט (אין לי גישה לספר כרגע, אני אערוך את זה בהמשך) , אתה יכול לתעל מעלה רק פעם בסיפור, ואי אפשר לתעל יותר מרצון אחד לפעולה. אני לא זוכר שהיתה הגבלה על מספר פעמים ביום.

אתה יכול לתעל מעלה מספר פעמים בסיפור השווה למעלה. ככה שאם יש לי אומץ 3, אני יכול לתעל את האומץ ל3 קוביות 3 פעמים בסיפור.
זה מוזר...

עוד שאלה: אני קונה חפצים לפי כמות החפצים שיש לי, סביר להניח שלדמות תהיה 3 במשאבים,אם היא תשקיע עוד נקודות מענק היא תגיע ל-5 לדעתי זה לא מספיק כדי לרכוש ציוד טוב. ונגיד רכשתי כמות נשקים מסויימת ושיריון ואני רוצה לקנות עוד משהו במהלך ההרפתקה ואיןלי מספיק כסף, איזה דרך יש להשיג כסף? מציעת אוצר?לעבוד בין משימה למשימה?לגנוב?

עוד שאלה, יש בקשתות בעתקים כמות נזק מסויימת שהן עושות, זה בנוסף לנזק חצים? החצים הם אותם חצים פשוטים או שאיך זה עובד בידיוק?

5 במשאבים לא מספיקים לקנות ציוד? מה אתה מנסה לקנות, צי ספינות? שים לב שאם הערך במשאבים של מה שאתה קונה קטן מדרוג המשאבים שלך, אתה לא מוריד את דרוג המשאבים שלך, ושמישהו עם דרוג משאבים 3 ומעלה כבר מתחיל עם נשק וחליפת שריון.
וכן, אתה יכול להשיג עוד במהלך המשחק, אבל זה מאוד חופשי. אם זכית באחוזה למשל, אפשר לתת לך "משאבים 4", נגיד. אם האקליפס שלך עבד קשה והקים אמפרית מסחר חוצה גבולות, אז כן, יהיו לו משאבים של 5.

הנזק של הקשתות הוא בנוסף לנזק של החץ. חצים "רגילים" הם +2 נזק. יש בנוסף חצים חודרי שריון וכאלה שהם נגד אנשים לא משורינים.

אמרת שאם ערך המשאבים שלך 3 ומעלה אז אתה מתחיל עם נשק ושיריון. השאלה שלי אם זה בנוסף לעוד ציוד בשווי X(כמות המשאבים שלך) משאבים או שזה המשאבים שלך?
ולמה במחיר של השיריון יש כוכביות ** במקום נקודות?

ושוב, זה לא "ציוד בשווי X משאבים". זה חסר משמעות.
שתי חרבות שעולות 2 משאבים כל אחת לא עולות 4 משאבים. לדמות עם 3 ומעלה משאבים הן יהיו "בחינם". לדמות עם 2 משאבים, הראשונה תוריד את המשאבים ל1 ואת השניה הוא כבר לא יוכל להרשות לעצמו.

חזרה