• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים שאלות נשגבים נוביות 2

zipo

פונדקאי ותיק
בגלל שהעץ הקודם שקע, יחי העץ החדש. יכול להיות שזה 3, אאל"ט.

לא מצאתי חוקים מסודרים בספר להתקפה/הגנה נגד אויב בגובה (נחשו למה אני שואל). בתגית reach לכלי נשק כתוב שאפשר לתקוף אויב על סוס או על אדמה גבוהה בלי מחסרים, אבל מה המחסרים האלה?
תודה.

זה אומר שאני חייב לפצל פעולות בשביל לתקוף פעמיים אם יש לי שני חרבות?

אם לשני החרבות יש קצב 2,אז אני יכול לתרוף 4 פעמים עם החרבות?(פעמיים עם כל חרב)

ומספר שאלות נוביות משלי:
- מה היה היסוד של הקיסרית? לפי השם שלה, טבעי להסיק שמדובר באש, אבל בכל זאת ידוע שהבת שלה היא של אדמה, וש-11 בתים עם יסודות שונים הם צאצאים שלה...
או שהיסוד של הנשגבים הארציים לא נקבע לפי ההורים?

- עם כל הסיפור של הכליאה וההשחתה וכל השטויות... כמה נשגבי שמש יכולים להיות בבריאה ברגע נתון?

- לפי הספר הבסיסי, נראה שרק נשגבי שמש יכולים לעסוק במעשי-כשפים. לא נראה לי הגיוני. מה פיספתי?

- מה הקשר בין שרי-המוות לשדים?

- בעת שימוש ברצף, צריך לשלם מראש את כל העלות, גם אם בפועל לא משתמשים בכל התעצומות. כאשר הרצף כולל תעצומה שהעלות שלה משתנה ("2 מאנות על כל X", למשל), האם צריך לשלם את העלות המינימלית ואפשר אחר כך להגביר אותה במקרה הצורך, או שצריך כבר בהפעלת הרצף לקבוע את העלות (כלומר, האם אני צריך לקבוע בהפעלת הרצף ש"הפעם אני קונה 3 הצלחות אוטומטיות באומנות לחימה"?).

the Nerubian אמר/ה:
ומספר שאלות נוביות משלי:
- מה היה היסוד של הקיסרית? לפי השם שלה, טבעי להסיק שמדובר באש, אבל בכל זאת ידוע שהבת שלה היא של אדמה, וש-11 בתים עם יסודות שונים הם צאצאים שלה...
או שהיסוד של הנשגבים הארציים לא נקבע לפי ההורים?

- עם כל הסיפור של הכליאה וההשחתה וכל השטויות... כמה נשגבי שמש יכולים להיות בבריאה ברגע נתון?

- לפי הספר הבסיסי, נראה שרק נשגבי שמש יכולים לעסוק במעשי-כשפים. לא נראה לי הגיוני. מה פיספתי?

- מה הקשר בין שרי-המוות לשדים?

- בעת שימוש ברצף, צריך לשלם מראש את כל העלות, גם אם בפועל לא משתמשים בכל התעצומות. כאשר הרצף כולל תעצומה שהעלות שלה משתנה ("2 מאנות על כל X", למשל), האם צריך לשלם את העלות המינימלית ואפשר אחר כך להגביר אותה במקרה הצורך, או שצריך כבר בהפעלת הרצף לקבוע את העלות (כלומר, האם אני צריך לקבוע בהפעלת הרצף ש"הפעם אני קונה 3 הצלחות אוטומטיות באומנות לחימה"?).

1. היסוד של קיסרית הארגמן הוא אש. היסוד של דם דרקון לא נקבע לפי הוריו, אבל יש אמונה כללית שבמשפחה שבה כולם מאותו יסוד הדם חזק יותר (מבחינה קאנונית זה לא נכון).
2. 500.
3. רק נשגבי שמש מסוגלים להטיל לחשים מהמעגל השלישי. נשגבים שמיימיים מסוגלים להטיל רק עד המעגל השני, וארציים רק עד המעגל הראשון (ובגלל זה גם השמות של המעגלים, ד"א).
3. אין ממש קשר, אם אני לא טועה.
4. כן.

1) היסוד שלה מעולם לא פורסם באופן רשמי, עד כמה שאני יודע. כאשר המפתח האחראי נשאל בראיון , הוא אמר שהיא כנראה מיסוד האדמה. בכל מקרה, היסוד שלך לא נקבע לפי ההורים.

4) השאלה לא ברורה. כאשר מגיע תורו של כל צארם לפעול , אתה יכול לקבוע כמה אתה משקיע בו.
אם יש לי את "סופת הברזל" עם "מכת אש ואבן" אני יכול להפעיל את אש ואבן על כל מכה, ועם כל מכה לקבוע כמה מאנות להשקיע.

the Nerubian אמר/ה:
עם כל הסיפור של הכליאה וההשחתה וכל השטויות... כמה נשגבי שמש יכולים להיות בבריאה ברגע נתון?
נראה לי ש-150.
יש 300 בכלליות,וחצי מהם הושחטו.אבל אני מאמין שהם משתחררים לאט לאט מהכלא.(למרות שעכשיו שאני חושב על זה,בקומיקס בספר של הסיידריאלים מראים שהכלוב פשוט נעלם...)

מה ההבדל בין שר מוות לאביסאל?

לגבי שאלה 4 של נרוביאן - רגע, אם יש לי איזה קומבו מטורף שכולל 6 תעצומות, אני חייב בתחילת הקומבו לשלם את המהות על כל התעצומות, גם אם בהמשך הקומבו אני משתמש רק ב-3 מהן?

1) האביסיאלים משרתים את שרי המוות, ושניהם משרתים את הנפילים. שניהם טעונים במהות של ארצות המתים.
שניהם מסוגלים ללמוד נקרומנסיה מהמעגל הגבוה ביותר, ולהשתמש בצארמים אביסיאלים.
האביסיאלים הם נשגבים , ושרי המוות הם רוחות עוצמתיות במיוחד , סולארים לשעבר , שעשו עסקה עם הנפילים.

2) לא. אתה חייב להוציא מספיק מאנות כדי להפעיל את כל מה שאתה *חייב* להפעיל, אחרת אי אפשר להפעיל את הקומבו.
חוץ מזה, אתה צריך מספיק מאנות כדי לשלם על כל מה שאתה מפעיל ברגע שאתה מפעיל אותו.

דווקא להורים יש השפעה כלשהי על האספקט של היילוד (לפי הספר החדש של הDB). בסופו של דבר זו הסיבה שבתי האצולה השונים (רובם לפחות) הם בתים שיש בהם יסוד אחד דומיננטי. הקיסרית כמובן ממש לא רצתה שכל ילדיה יהיו שייכים לאספקט אחד, ותכננה את הזיווגים שלה ואת קשרי הנישואין של השושלת בצורה כזו שהפריסה תהיה רחבה הרבה יותר.

גם אלים מסוגלים להשתמש בכישוף, ויש אלים שמגיעים עד המעגל השמיימי.

אם לונאר כלשהו לומד את אומנויות הקעקוע,אז הוא יכול לקעקע לונארים אחרים,אבל לא לצרף אותם ל-Pact?
אם הוא יכול לעשות את זה,שהוא עושה את זה הוא עדיין נותן להם קאסטה?
אני יכול להיות מקועקע ועדיין להיות חסר-קאסטה?

חזרה