• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה' ישנות / OSR חדשות הכרוז OSE - Old School Essentials Kickstarter

https://www.kickstarter.com/project..._email_backer_project_update_registered_users

אז OSE היא אחת משיטות האולד סקול היותר נפוצות ומצליחות לפנטזיה קלאסית (D&D).
הרעיון בגדול הוא לשחזר את ימי זחילת המבוכים של פעם עם הקרבות המופשטים והמהירים, שיטה הרבה יותר קטלנית ולא סלחנית לדמויות (ולשחקנים) מבוססת אתגר ומתמקדת ביצירתיות ובתושיה של השחקן ופחות לפי גלגול של הדמות.
החוקים מסודרים, נקיים יותר ועם עימוד מצויין וניתן ללא כל המרה להריץ באמצעותה הרפתקאות ישנות ונוסטלגיות משנות ה80-90 (D&D/BX/BECMI/AD&D) ובנוסף מציעה הרחבות לאותם חוקים.

אני אישית תמכתי וממליץ למי שבעניין (יש שם גם חוברות למי שכבר יש את החוקים הבסיסים ורוצה רק את ההרחבות).

לצערי לא, אני עדיין לומד את כל עולם הOSR לאחרונה, יש המון שיטות חינמיות אבל ממה שאני יודע OSE הכי קרובה בנתינת החוויה של מו"ד קופסאות ישן עם ניקוי של כמה דברים שפחות עבדו ועם הרחבות שלא פוגעות במה שהיה וכמובן יש את עניין ההנגשה והבהירות.
בשביל תשובה יותר קונקרטית להשוואה שביקשת, הייתי מציע שתצטרף בפייסבוק לקבוצה הישראלית של OSR שנקראת OSRI.

נ.ב.
חציה של הStretch goals כבר עכשיו מבטיחה עוד 3 ספרים לכל תומך (הרחבה לקלאסים, טבלאות שימושיות והרפתקה).

חזרה