• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטבעת האחת חדשות הכרוז הליגה החופשית נכנסת לארץ התיכונה

כזכור, החברה הבריטית Cubicle 7 ויתרה על הרישיון להוצאת מוצרי משחקי תפקידים בעולם של טולקין: https://www.pundak.co.il/forums/threads/42332

לאחר כמה חודשים של חוסר ודאות, בעלת הרישיון, חברת משחקי הלוח Sophisticated Games הודיעה כי מצאה חברת משחקי תפקידים חדשה שתמשיך במקום שבו עצרה קיוביקל 7,ותוציא את המהדורה החדשה של "הטבעת האחת" וכן ספרים נוספים בסדרה "הרפתקאות בארץ התיכונה" למהדורה 5 של מבוכים ודרקונים.

החברה שנבחרה היא Free League, חברה קטנה שמוכרת בעיקר בכותרים Tales from the Loop ו-Mutant: Year Zero.
החברה תשכור גם את פרנצסקו נפיטלו ומרקו מאגי, שני מעצבים איטלקים שכתבו את המהדורה הראשונה של "הטבעת האחת" וכן חלק ניכר מספרי ההרפתקאות שלה.

https://facebook.com/story.php?story_fbid=2507836065987769&id=281989611905770

בשורות מעולות - ובחירה טובה לדעתי, בעיקר שגם פרנצסקו נפיטלו ומרקו מאגי ממשיכים הלאה. זה די מאמת את מה ש SG רשמו בזמן הפרסום המקורי, והופך את ההחלטה והפרסומים של קיוביקל 7 ליותר מוזרים.
החיבה שלי לקיוביקל7 ירדה כשהם סגרו את הפורומים בגלל חשש מוזר מ GDPR, ועכשיו עוד יותר. אמנם דומיניק הוא איש נחמד מאוד כשדיברתי איתו, אבל משהו מוזר שם בקבלת ההחלטות.

ואני מצפה לראות את המהדורה השנייה של TOR :)

השאלה הגדולה מתי זה יגיע - אם אני מבין נכון האומנות הייתה שייכת ל C7, אז אני משער שנראה את זה רק בקיץ 2021 (אולי אני פסימי), אולי PDF בסוף השנה/תחילת השנה הבאה.

נ.ב. עד היום גם ההפצה של הספרים הליגה באנגלית היתה דרך מודיפיוס. אם זה יהיה אותו דבר כאן, אז מודיפיוס ממש הופכים למעצמה.

Redcloak אמר/ה:
המוצר היחיד שאני מכיר של free league הוא משחק הלוח של crusader kings, וההפקה שלו די איכזבה אותי - במיוחד בתחום הכתיבה. איך מוצרי משחקי התפקידים שלהם?
אין לי מושג. בדיוק התחלתי לקרוא את Tales from the Loop אבל בגרסת ה-pdf שלו.

The oldman אמר/ה:
בשורות מעולות - ובחירה טובה לדעתי, בעיקר שגם פרנצסקו נפיטלו ומרקו מאגי ממשיכים הלאה. זה די מאמת את מה ש SG רשמו בזמן הפרסום המקורי, והופך את ההחלטה והפרסומים של קיוביקל 7 ליותר מוזרים.
החיבה שלי לקיוביקל7 ירדה כשהם סגרו את הפורומים בגלל חשש מוזר מ GDPR, ועכשיו עוד יותר. אמנם דומיניק הוא איש נחמד מאוד כשדיברתי איתו, אבל משהו מוזר שם בקבלת ההחלטות.

ואני מצפה לראות את המהדורה השנייה של TOR :)

השאלה הגדולה מתי זה יגיע - אם אני מבין נכון האומנות הייתה שייכת ל C7, אז אני משער שנראה את זה רק בקיץ 2021 (אולי אני פסימי), אולי PDF בסוף השנה/תחילת השנה הבאה.

נ.ב. עד היום גם ההפצה של הספרים הליגה באנגלית היתה דרך מודיפיוס. אם זה יהיה אותו דבר כאן, אז מודיפיוס ממש הופכים למעצמה.
דומיניק (וגם ג'ון, כשעוד עבד שם) אנשים נחמדים לאללה. אני לא יודע מה היו השיקולים אבל לא נראה לי שהחברה ויתרה על זיכיון חזק כזה סתם ככה. או שהיו לסופיסטיקייטד גיימס ציפיות שונות משלהם לגבי אופי המוצר או קצב יציאת ספרי ההרחבה, או שכמו עם הזאב הבודד - כוח האדם שלהם לא מספיק כדי לתמוך בשיטה והם נאלצו לוותר על משהו לטובת וורהאמר.

הזיכיון של קיוביקל מסתיים במאי השנה, אז אני מנחש שפרי ליג תתחיל לעבוד כבר עכשיו ותצא עם הכרזה כלשהי על מוצרים ותאריכים משוערים במהלך השבוע הראשון של יוני הקרוב.
מאחר ושני המעצבים העיקריים של המשחק ממשיכים, נראה לי שאפשר להיות אופטימיים יחסית. אולי נראה מוצר ראשון עוד בסוף השנה הזו.

Redcloak אמר/ה:
המוצר היחיד שאני מכיר של free league הוא משחק הלוח של crusader kings, וההפקה שלו די איכזבה אותי - במיוחד בתחום הכתיבה. איך מוצרי משחקי התפקידים שלהם?
קראתי את Forbidden lands שלהם ורפרפתי ב Mutant Zero, מבחינת כתיבה הם ממש סבבה ומקוריים. מבחינת ההפקה (אומנות) הם נחמדים, אבל היו די מוצרי רטרו.
בסופו של דבר הרושם שלי מהם היה מאוד חיובי, ואני חושב שבמקרה הזה מכיוון שהצוות המקורי נשאר, זה יהיה עדיין איכותי.

התרחיש של העדפה של וורהאמר הוא נראה סביר מהמידע שיש לנו, אבל עדיין מפתיע. זה מה שאני לא מבין - איזה תרחיש גרם להם לוותר על הזיכיון?

חזרה