• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז קטאן: גיבורי החלל, משחק קטאן גדול חדש בעברית

הקוביה משחקים תרגמו לעברית את קטאן: גיבורי החלל (Catan: Starfarers) שהוא גרסה שבה אתם חוקרים ומתיישבים בחלל, ובאופן כללי המשחק עצמו הוא ענק גם בקופסה שלו וגם במקום והרושם שהוא עושה על השולחן.
מבחינת חוקים, ההבדל הראשון שיקפוץ לכם לעין שאין יותר דרכים בקטאן גיבורי החלל, אלא יש לכם חלליות! הן יכולות להגיע לכוכבי-הלכת השונים שעל המפה וכמובן להשיג משאבים וגם נקודות.

באופן כללי, המשחק עמוק יותר מבחינה טקטית ופחות אכזרי מבחינה דיפלומטית. אם אתם מחפשים קטאן שמצריך יותר מחשבה ופחות משא ומתן ללא רחמים בדרך לנצחון - קרי אתם משחקים עם אנשים פחות תחרותיים - אז קטאן גיבורי החלל יכול להיות מושלם בשבילכם.
מה שכן, מדובר בגרסה מהודרת (מאוד) של קטאן, עם מחיר של 500 ש"ח... זה הופך אותו למשחק היקר ביותר שיצא לאור בעברית, וניסוי מעניין האם יצליח או שיהפוך לפלופ שיימכר במחירים זולים משמעותיים כדי להזיז סחורה...
Catan-starfarers-hebrew.JPG

אני חושב שחלק מהקסם של קטאן הוא דווקא הפשטות שלו, שלמרות כמה שהוא פשוט הוא מצליח להעביר הרבה זמן בכיף.
זאת אחת הסיבות שלמרות שיש לנו (לי ולמשפחה שלי) את ההרחבה של ערים ואבירים לא נגענו בה בכלל.
אבל זה נשמע מעניין, כנראה ננסה.

חזרה