• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטבעת האחת חדשות הכרוז קיוביקל 7 עוזבת את הארץ התיכונה

חדשות רעות לחובבי טולקין ולחובבי קיוביקל 7:

בצעד מפתיע, קיוביקל 7 הודיעה על אי-המשך החוזה עם חברת Sophisticated Games, דרכה היא מקבלת את הזכויות להוציא ולשווק משחקים שמבוססים על ההוביט ועל שר הטבעות. כתוצאה, לא ייצאו לאור המהדורה השניה של "הטבעת האחת" או ספר ההרחבה לרוהאן של "הרפתקאות בארץ התיכונה" למבוכים ודרקונים 5.

על פי הפרסום, למרות שספר הבסיס של המהדורה שניה לטבעת האחת כמעט מוכן ויכול היה לצאת לאור במועד, החליטה החברה שלא תשיק ספר בסיס שלא יהיה לה הרשיון לתמוך בו בספרי הרחבה ובהרפתקאות.

https://www.cubicle7games.com/unexp...JTVX86xmcCYbTGmj2PUsw5Heehh_6f6KkTfQdWkCqjoFY

לא ברור מה ההשלכות על מוצרי הטבעת האחת והרפתקאות בארץ התיכונה הקיימים, אבל בהחלט ניתן לרכוש אותם - לפחות עד תחילת שנת 2020.

אאאאאהההההההההה..... בדקתי פעמיים וזה לא ה-1 לאפריל 🥺
די הזוי
מטורף
לא ייאמן

בייחוד אחרי כל ההשקעה האדירה שקיוביקל 7 ביצעו במהדורה השנייה, הספר כבר היה מוכן לדפוס לדעתי. פשוט עצוב 😢

לפרוטוקול, אפילו דיברתי איתם לפני זמן לא ארוך במיוחד בנוגע לאפשרות לתרגם את הטבעת האחת המהדורה השנייה לעברית. בסוף זה לא יצא לפועל כי אין לי זמן פנוי... אבל זו בהחלט שיטה מעולה ובמהדורה השנייה היה נראה שהיא רק תשתפר...

באסה

לא ברורה לי ההחלטה לא לשחרר ספר בסיס גמור ומוכן להדפסה רק בגלל שאי אפשר לתמוך בו עם מוצרים נלווים (בהנחה שזה באמת הסיבה, אם נאמן לדבריהם). זה מצביע לדעתי על הלך מחשבה קצת מדאיג בתעשייה, שספרי בסיס לא יכולים לעמוד בפני עצמם כמוצר. וכמובן שזה נשמע סופר מאכזב לאנשים שחיכו לו.

פלאפי אמר/ה:
לא ברורה לי ההחלטה לא לשחרר ספר בסיס גמור ומוכן להדפסה רק בגלל שאי אפשר לתמוך בו עם מוצרים נלווים (בהנחה שזה באמת הסיבה, אם נאמן לדבריהם). זה מצביע לדעתי על הלך מחשבה קצת מדאיג בתעשייה, שספרי בסיס לא יכולים לעמוד בפני עצמם כמוצר. וכמובן שזה נשמע סופר מאכזב לאנשים שחיכו לו.
אל תשכח שמדובר בספר שיוצא לאור על בסיס רישיון מסוים.

אני אתן לך נקודת מבט אחרת: אין טעם להוריד ספר לדפוס בשבוע האחרון של דצמבר, אם יש לך רק 3 חודשים למכור אותו לפני מכתב ההתראה על הפרת זכויות יוצרים וסימני מסחר. זה פשוט סיכון שחברה לא יכולה לקחת.

בנוסף, מאחר ואמור היה לצאת מגדיר מפלצות מאוחר יותר במהלך שנת 2020, אני מנחש שספר הבסיס הוא דל יחסית בתחום הזה. כלומר: אני לא מאמין שספר הבסיס מכיל נתונים של יצורים כמו דרקונים או הנאזגול, או של דב"שים חשובים במערכה.

אוקי, זה סיבות אחרות לחלוטין. אם אי אפשר כלכלית למכור אותו, אז בוודאי שאין טעם להוציא אותו לאור. ואם הוא לא עומד בפני עצמו אלא מצריך ספר מפלצות או וואטאבר כדי שיהיה אפשר לשחק בו, אז זה בהחלט שיקול סביר.

דניאל כתב "החליטה החברה שלא תשיק ספר בסיס שלא יהיה לה הרשיון לתמוך בו בספרי הרחבה ובהרפתקאות", שזה שונה לגמרי מהסיבות שאתה נתת.

אה? איפה כתבתי את זה?

אני לא אופתע אם נגלה שזה הגיע מאחוזת טולקין ולא מ SP. מהשיחות שלי עם רוברט ו SP הם היו מאוד נחמדים והציעו תנאים הוגנים. קשה לי לראות מדוע הם שינו את עורם אלא אם זה גם הונחת עליהם מלמעלה. לחילופין אולי C7 נהנו מתנאים יותר טובים ממה שהציעו לי ואולי SP רצו ליישר קו... גם מהשיחות שלי עם דומיניק ועם C7 הם היו אחלה.
בכל מקרה, מוזר ומאכזב.

פלאפי אמר/ה:
אוקי, זה סיבות אחרות לחלוטין. אם אי אפשר כלכלית למכור אותו, אז בוודאי שאין טעם להוציא אותו לאור. ואם הוא לא עומד בפני עצמו אלא מצריך ספר מפלצות או וואטאבר כדי שיהיה אפשר לשחק בו, אז זה בהחלט שיקול סביר.
אם הוא מצריך גם ספר נוסף כדי להילחם בדברים שהם לא אורקים, זה בהחלט נכנס תחת "שיטה שלא תמשיך לקבל תמיכה."

עדכון ״מעניין״ מ SP -
Annotation 2019-11-30 090449.png
זה נשמע כמו שיש להם אפשרות / אופציה להמשיך להוציא את המשחק לאור, דרך חברה אחרת... לא בטוח לגבי הזכויות על הגרפיקה וכיוב, אבל יש מצב שהטבעת האחת תמשיך באופן כזה או אחר.

והערה אחרת, אם אני מנצל את מבצע החיסול, אז ללכת על הטבעת האחת או הרפתקאות בארץ התיכונה?

זה אפשרי אבל לא מאוד סביר כי את סופיסטיקייטד גיימס זה יכול לעכב קצת עד שימצאו מוציא לאור אחר שמוכן לעשות מהדורה שניה מחדש, ואילו קיוביקל 7 יכולים לאבד לגמרי כל חלק בזכיון. זה לא כמו דיסני וסוני, שם סוני יכולים היו לאבד מעורבות ב-MCU ודיסני יכולים היו לאבד את **ספיידרמן**.

כרגע עולות תיאוריות שקיוביקל 7 זנחו את הטבעת האחת כדי להשקיע יותר בוורהאמר שאותו הם קיבלו לאחרונה, אבל זה עדיין לא מסתדר לי כי הם קוטעים גם את קו המוצרים של הרפתקאות בארץ התיכונה למו"ד 5, שזה קו מוצרים שבשלב הזה דורש מהם מעט מאוד השקעה ומספק הרבה מאוד רווח (הם פשוט מוציאים מחדש את ההרפתקאות של "הטבעת האחת" ורק צריכים להכניס פסקאות נתונים של מפלצות מו"ד 5...).

אמנם קיוביקל 7 עמוסים ומוציאים ספר בקצב איטי אבל לא נראה לי שהם מנסים לחסוך משאבים בשביל וורהאמר - ניחא אם לא היו עובדים על המהדורה השנייה של הטבעת האחת, אבל הם השקיעו בזה הרבה מאמץ שהולך לטימיון מבחינתם.

מה שמעניין אותי לדעת זה מה בדיוק הזכויות שיש ל SG על המהדורה השנייה - האם זה חוקים, גרפיקה או כלום? אני די בטוח שהזכויות של השם הטבעת האחת שייכות להם.
אם הם צריכים לכתוב את הטבעת האחת מחדש כולל גרפיקה וכיוב זה יקח עד 2021 לפחות. מקווה שהם יצליחו להוציא אותה לאור מוקדם, כי היא נשמעת אחלה.

בכל מקרה, אני ניצלתי את המבצע לקנות את ספרי השחקן ושליט הידע של הרפתקאות בארץ התיכונה.
ולא רק כי ספר הבסיס של הטבעת האחת אזל במהירות וכעת נמכר במחירים מופקעים אלא בגלל שגם יש לי את כל הספרים ב pdf מבאנדל שהיה לפני כמה חודשים, ואני מאמין שמתישהו נראה יורש לטבעת האחת.

נ.ב. מגניב שברגע שקונים מקיוביקל 7 ישר מקבלים גם קוד להורדה של הספר בחינם מ dtrpg.

The oldman אמר/ה:
אמנם קיוביקל 7 עמוסים ומוציאים ספר בקצב איטי אבל לא נראה לי שהם מנסים לחסוך משאבים בשביל וורהאמר - ניחא אם לא היו עובדים על המהדורה השנייה של הטבעת האחת, אבל הם השקיעו בזה הרבה מאמץ שהולך לטימיון מבחינתם.
מסכים.

The oldman אמר/ה:
מה שמעניין אותי לדעת זה מה בדיוק הזכויות שיש ל SG על המהדורה השנייה - האם זה חוקים, גרפיקה או כלום? אני די בטוח שהזכויות של השם הטבעת האחת שייכות להם.
אם הם צריכים לכתוב את הטבעת האחת מחדש כולל גרפיקה וכיוב זה יקח עד 2021 לפחות. מקווה שהם יצליחו להוציא אותה לאור מוקדם, כי היא נשמעת אחלה.
זו השאלה שכולם שואלים עכשיו. וגם מה יקרה למוצרי ה- pdf באתר drivthruRPG. אני מקווה שנדע יותר בשבוע הקרוב.

The oldman אמר/ה:
בכל מקרה, אני ניצלתי את המבצע לקנות את ספרי השחקן ושליט הידע של הרפתקאות בארץ התיכונה.
ולא רק כי ספר הבסיס של הטבעת האחת אזל במהירות וכעת נמכר במחירים מופקעים אלא בגלל שגם יש לי את כל הספרים ב pdf מבאנדל שהיה לפני כמה חודשים, ואני מאמין שמתישהו נראה יורש לטבעת האחת.
תכתוב ביקורת? 😉

The oldman אמר/ה:
נ.ב. מגניב שברגע שקונים מקיוביקל 7 ישר מקבלים גם קוד להורדה של הספר בחינם מ dtrpg.
כן, הם אחלה חברה לא רק באיכות המוצר אלא גם בשירות הלקוחות.

חזרה