• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז המהדורה השישית של מרוצללים תושק בכנס ג'נקון

לאחר ההכרזה על המהדורה החדשה במאי, כעת בתחילת אוגוסט תצא לאור המהדורה השישית של מרוצללים ויהיה ניתן לרכוש אתה בכנס ג'נקון.
בנוסף לכך יהיה שלל עזרים למכירה - בין אם זה סמנים שונים וגם אוסף של מיניאטורות שמיועדות למרוצללים. אישית מעולם לא שיחקתי מרוצללים עם מיניאטורות, אבל כייצוג גרפי זה סבבה.
בנוסף ספר ההרחבה Neo-Anarchist Streetpedia יהיה זמין גם הוא, כשמדובר בספר שהוא אנציקלופדיה של העולם למעשה. די מגניב לכל חובבי העולם, ללא קשר למהדורה.
ספר הרחבה חדש נוסף הוא No Future. זהו גם ספר פלאף בעיקרו, שמוקדש לתרבות של מרוצללים. הכריכה שלו מדליקה, הקונספט קצת פחות.

מעניין לראות שלמעשה אין ספרי הרחבה מכאניים או הרפתקאות.
no-future.jpg

הכריכה באמת מהממת, ואני חושב שהקונספט דווקא יכול לעבוד כספר שמכניס אותך לאווירה ונותן לך רעיונות. כנ"ל לגבי האנציקלופדיה הנאו-אנרכיסטית.

הדבר שתמיד מדאיג אותי עם מרוצללים (ושים לב שהמהדורה החמישית יצאה לא ממש מזמן - בסוף 2013!) זו המכאניקה של המשחק, שהיא מורכבת להחריד, לרוב מתוך ניסיון להיות ריאליסטית, אבל במחיר החוויה. אני חושב שהשיטה היא דוגמה טובה לכך שיש פער בין חוקים "מציאותיים" ובין סימולציה של "המציאות". היא גם לא מצליחה לשלב טוב סצנות שבהן דמויות שונות נמצאות במקומות שונים או במישורים שונים של הקיום (ויש שלושה כאלה!): ברגע שיש קוסם שצריך להתעסק עם איום קסום, או ברגע שרוצים בקבוצה של דמות של האקר שנמצא בכלל בבניין אחר ותוקף את מערכות האבטחה של המקום אליו פורצים - יש שחקנים שמשחקים לבד ויש להם יותר או פחות תורות מאשר לכל האחרים, מה שגורם לזרקור של המשחק להאיר בצורה לא שווה בין השחקנים.
וגם לוקח מלא זמן ליצור דמות, ומעט מאוד זמן לדמות למות בגלל כמה גלגולים גרועים, שזו בעיה רצינית ביכולת של השחקנים לגשת לדברים המעניינים בשיטה.

חזרה