• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטבעת האחת חדשות הכרוז מהדורה שנייה של הטבעת האחת - שר הטבעות

לרגל חגיגות העשור של קיוביקל 7, ולאחר ההכרזה שהם קיבלו את הזכויות לוורהאמר 40K, קיוביקל 7 מפתיעים ובגדול לדעתי עם ההכרזה על המהדורה השנייה של הטבעת האחת!
הטבעת האחת הוא אחד ממשחקי התפקידים הטובים יותר לדעתי שיצאו בעשור האחרון, ומניסיוני הוא משחק התפקידים הרשמי הטוב ביותר אי פעם של הארץ התיכונה (שיחקתי גם בזה של ICE וגם בזה של Decipher). הוא מצליח לשלב לטעמי בצורה מצוינת בין העולם והלור שלו לבין המכאניקה ומשחק התפקידים. המהדורה הראשונה שלו יצאה ב-2011, ואז היה לי התענוג לשחק בה בהשקה בג'נקון.
המהדורה השנייה מקרבת את קו הזמן קרוב יותר אל האירועים בשר הטבעות, ומתרחשת 25 שנה לאחר התבוסה של סמאוג (המהדורה הראשונה התרחשה 5 שנים אחרי קרב חמשת הצבאות). היא תכלול בספר הבסיס 11 תרבויות ו-6 ייעודים מרחבי הארץ התיכונה, מגוון רחב יותר מאשר הארץ התיכונה כמו-גם עדכון ושיפור החוקים, מהנסיון של השנים שעברו.
הצהרה חשובה היא שהתוכן של המהדורה הראשונה יהיה תואם למהדורה השנייה בהתאמות קלות. במלים אחרות, זה נשמע יותר כמו מבוכים ודרקונים 3.5 ולא כמו מהדורה חדשה לגמרי.

אז מה צפוי לנו ומתי ? (ואסייג בכך שקיוביקל 7 יוצרים אחלה משחקי תפקידים אבל מתקשים בעמידה הזמנים)
המהדורה השנייה תצא לדרך בסוף 2019 / תחילת 2020, עם ספר חוקים חדש, בן 352 עמודים ולצדו ערכת התחלה של הטבעת האחת, כשהשם הרשמי יהיה The One Ring - The Lord of the Rings. ערכת ההתחלה תתמקד ב Misty Mountains, עם ספר הרפתקאות בן 64 עמודים ומדריך בן 48 עמודים ל Misty Mountains.

בנוסף יהיו עוד שלל ספרים נוספים שיצאו לאחר מכן, כפי שאפשר לקרוא בעדכון הרשמי: https://www.cubicle7games.com/cubicle-7-announces-the-one-ring-second-edition/
אני מתרגש :eek:rcshock:
TOR_LOTR.jpg

בהחלט מרגש. כבר הרבה זמן ידענו שהם עובדים על הרחבה שקשורה להרי הערפל והרפתקה שקשורה להתיישבות המחודשת של הגמדים במוריה (זו ההתיישבות בהנהגת באלין, שחוסלה כשהבלרוג התעורר שוב).
שיטת המשחק היא אחת מהמוצלחות שאני מכיר, ואני מקווה שזה באמת יהיה דומה יותר ל-3->3.5 מאשר למהדורה שנייה ממש, אבל גם אם החוקים היו שונים לגמרי, רוב הספרים של המשחק המקורי כוללים גם פלאפ רציני וקרסי-עלילה מצוינים, כך ששום דבר לא היה הולך לאיבוד.

חזרה