מתארגן מפגש פונדקאים לקראת תחילת הקיץ, לפרטים ולבחירה של המועדים הפנויים, השתתפו בסקר: מפגש פונדקאים - סקר

משחק תפקידים חדש יתבסס על המערכה של משחק הלוח Root

חדשות על משחקי תפקידים וגם משחקי לוח חדשים: משחקים לוהטים שיצאו לאור בארץ ובעולם, ספרים חדשים בעברית וגם תרגום של משחקי לוח, ארועים וכנסים בארץ ועוד. לשעבר חדשות ציון (The Zion Herald)
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
הודעות: 12801
הצטרף: 05 דצמבר 2004, 17:04
תשובות: 58
מיקום: Azjul-Nerub, נורת'ראנד.
יצירת קשר:

משחק תפקידים חדש יתבסס על המערכה של משחק הלוח Root

שליחה על ידי the Nerubian » 27 אוקטובר 2018, 08:16

והפעם, חדשות גם על משחקי תפקידים וגם על משחק לוח.

http://www.magpiegames.com/2018/10/26/l ... pie-games/

אז מה קרה: "לדר גיימס" העניקה את הזכויות על הוצאה לאור של משחק תפקיד שמבוסס על משחק הלוח Root, לחברת המשחקים "מאגפי גיימס".

Leder Games היא חברת משחקי לוח קטנה שמתמקדמת בעיקר במשחקי אסטרטגיה א-סימטריים. הכותרים שלה כוללים כרגע את Vast ואת Root. בעל החברה והמנהל שלה, פטריק לדר, ידוע כשחקן תפקידים והצהיר בעבר כי המקצוע המעדף עליו במבוכים ודרקונים הוא אשף.
במשחק Root, השחקנים נאבקים על שליטה ביער הגדול, בו מתגוררות חיות מואנשות שונות. שליטת החתולים, המרקיזה דה קאט, מניעה את כוחותיה כדי לתעש את היער. נגדה זוממים שרידי האצולה של עופות הטרף, שליטי היער המנושלים; כת דתית של לטאות; איגוד סוחרים בונים; והתארגנות של ארנבים, שועלים ועכברים שתכננים לבצע הפיכה קומוניסטית. בין כולם פועלים כמה הרפתקנים אופורטוניסטים, שמבצעים משימות וחוקרים חורבות עתיקות עבור מי שישלם יותר, ובאופן כללי מנסים לבחור בצד המנצח. המשחק יצא ממש לאחרונה לאחר פרויקט מימון מוצלח ביותר והביקורות עליו טובות - אבל הוא בולט במיוחד בזכות האומנות שלו.


Magpie Games היא חברת משחקי תפקידים קטנה שמתמקדת במשחקים מבוססי מנוע-האפוקליפסה. בין הכותרים שלה "עולמות התוהו", ששחקנים ישראלים אולי זכו לשחק באחד מהם בביגור ("ימיה האחרונים של אנגלקייט"), "כלתו של כחול הזקן" ועוד. בשנה האחרונה התמקדה החברה בעיקר בליין מוצרים של המשחק Masks: A New Generation, משחק גיבורי על שהגרסה הישראלית שלו - "פלאים: גיבורי המחר" - מומנה בהצלחה במימון המון רק לפני שבוע וצפוי לצאת לאור בתחילת 2019.
משחק תפקידים חדש בעברית - של גיבורי-על צעירים

על פי ההודעה, במשחק התפקידים ייקחו השחקנים את תפקידם של ההרפתקנים ממשחק הלוח. ניתן לשער כי המשחק יהיה דומה במידה מסוימת ל"עולם המבוך"/"ואנור".
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 18094
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 12
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

משחק תפקידים חדש יתבסס על המערכה של משחק הלוח Root

שליחה על ידי The oldman » 27 אוקטובר 2018, 23:43

מעולה! שמעתי על Root וגם על Vast, משחק אסימטרי לא מושך אותי במיוחד אבל העולם והמבנה שלו נשמעים מגניבים ממש מבחינת סיפור. בכלל Root היום זה אחד מהמותגים הלוהטים במשחקי הלוח.
העולם/קונספט של Root רק כמשחק תפקידים נשמע ממש מגניב - מאוד ממוקד, אבל זה טוב. נקודת הזמן הספציפית היא אחלה. לא זקוק לעוד עולם מערכה גנרי, אבל מערכה של קרב בין ארבע סיעות ביער כשהדמויות מתמרנות בניהן נשמע אחלה.
מה שכן שימוש במנוע האפוקליפסה/עולם המבוך, יאכזב אותי אישית - באופן כללי לא התחברתי למנוע האפוקליפסה/עולם המבוך. הייתי שמח לראות משהו אחר, אם כי אופתע אם זה לא יהיה מנוע האפוקליפסה, לזכרוני זה הדבר היחידי ש Magpie עובדים איתו...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
הודעות: 12801
הצטרף: 05 דצמבר 2004, 17:04
תשובות: 58
מיקום: Azjul-Nerub, נורת'ראנד.
יצירת קשר:

משחק תפקידים חדש יתבסס על המערכה של משחק הלוח Root

שליחה על ידי the Nerubian » 28 אוקטובר 2018, 05:54

בדיוק התחדשתי ב-Root ואנסה לכתוב עליו ביקורת אחרי שאצליח לשחק כמה פעמים עם הסיעות השונות. הביקורות על המשחק משבחות והתלונה העיקרית היא שהחוקים מורכבים מאוד וקשה לשחק בו בפעם הראשונה, שזה דווקא משהו שאני לא מסכים איתו. מעיון בחוברת החוקים ובלוחות המשחק של כל סיעה זה נראה כמו easy to learn hard to master.
אני מסכים שהעולם נראה חמוד לאללה וש"סיעת" ההרפתקן היא המתאימה ביותר למשחק תפקידים שולחני. במשחק הלוח אפילו יש כמה סוגים של הרפתקנים שאפשר לבחור מהם, כל אחד עם יכולת מיוחדת שאין לאחרים.

לגבי השיטה, מאגפי עשו עד כה רק מנוע האפוקליפסה כך שקשה לי להאמין שהמשחק לא יהיה מבוסס על עולם המבוך - אבל יש לי כמה דברים לומר בנושא.
א. משחקי מנוע האפוקליפסה אפשר לעשות טוב או רע. עולם האפוקליסה המקורי הוא לא משחק טוב כל כך, אבל הוא הניח יסוד. יש האקים שעולים בהרבה על המשחק המקורי.
ב. באופן כללי מאגפי הם מאלו שיודעים לעשות דברים טובים עם מנוע האפוקליפסה. בעבודה על "פלאים", במקור התוכנית הייתה לעבוד עם שיטה אחרת, ואז נתקלנו ב-Masks שבדיוק יצא לאור כמוצר דיגיטלי והוא ממש הגניב אותנו וגם עבד נהדר בכל הפלייטסטים.
ג. כרגע המשחק היחיד למיטב ידיעתי שיש בו חיות יער מואנשות שנלחמות זה משמר העכברים (ראו תרגום חדש לעברית - משמר העכברים - הפונדק ) שהוא לא בדיוק ברוח הסיפור של Root.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה