• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 חדשות הכרוז Ravnica - עולם המערכה החדש של מבוכים ודרקונים 5?

היום צפויה ההכרזה הרשמית על עולם המערכה החדש של מבוכים ודרקונים 5, אבל כבר אתמול צצו באמזון מספר מוצרים חדשים של מבוכים ודרקונים, וכולם הם של Ravnica - מערכה שבמקור היא של מג'יק. זהו עולם שכולו עיר אחת ענקית, בה גשם תמיד יורד, ועשר גילדות מתחרות על הבכורה אחת בשנייה. ההשראה היא של מזרח אירופה.
לפי הפרסום באמזון, הספר יצא לאור בנובמבר, ויעלה 50 דולר, ויחד איתו יצאו גם סט קוביות וערכת מפות.
הנה התיאור:
Explore a worldwide cityscape filled to the brim with adventure and intrigue in this campaign setting for the world's greatest roleplaying game
A perpetual haze of dreary rain hangs over the spires of Ravnica. Bundled against the weather, the cosmopolitan citizens in all their fantastic diversity go about their daily business in bustling markets and shadowy back alleys. Through it all, ten guilds--crime syndicates, scientific institutions, church hierarchies, military forces, judicial courts, buzzing swarms, and rampaging gangs--vie for power, wealth, and influence. These guilds are the foundation of power on Ravnica. They have existed for millennia, and each one has its own identity and civic function, its own diverse collection of races and creatures, and its own distinct subculture. Their history is a web of wars, intrigue, and political machinations as they have vied for control of the plane.
וזו הכריכה
ravnica-dungeons-dragons.jpg
אין ספק שזו בחירה מפתיעה בתור עולם המערכה הבא - אישית המרתי על פליינסקייפ ועל אברון בתור מועמדים יותר בולטים. מצד שני, השמועה המקורית הזכירה שתי עולמות מערכה, אז אולי יש עוד תקווה. בעיקר לאברון, לפי פרסום אחר שבו הוא הופיע לפתע כאחד העולמות הזמינים ב DMguild.
ההגיון שלי אומר שזה כנראה גם לחץ של הסברו לנסות לחזק את הקשרים בין המותגים ולמנף את מג'יק לטובת מבוכים ודרקונים וכמובן גם ההפך.

אני כמעט ולא מכיר את העולם הזה, אבל זה נשמע קצת מגביל בתור עולם מערכה של שיטה שאמורה להתאים למגוון סוגי הרפתקאות.
חוץ מזה, אני מניח שמדובר על עולם שחלק גדול ממנו נבנה בהתאמה לשיטה של מג'יק, וכל עולם מערכה שלא נבנה בצורה שמתאימה למבוגרים ודרקונים (השמש השחורה לדוגמה) דורש התאמה די מאסיבית.

אני מופתע די לרעה למען האמת. אני מבין למה הם רוצים לתמוך באיחוד עולמות מערכה, אבל אז נשאלת השאלה... למה להתמקד רק בעיר אחת? העולם של מג'יק הוא עצום. תתמקדו ביבשת.

אני די מאוכזב שלא מדובר בספלג'אמר, אבל עוד יש סיכוי.

מג'יק הוא Multiverse לפי מה שאני זוכר, כך שבעצם יש בו המון מישורים במקביל, וכל אחד מהם הוא עצמאי. להוציא ספר לכל זה הוא כאב-ראש, בייחוד שחלק ניכר מהם לא באמת מפותחים מבחינת פלאף. להבנתי Ravnica הוא אחד מהעולמות היותר מפותחים, שגם יצאו לו כמה ספרי קריאה.
בנוסף, גם יוצא לו סט מג'יק חדש בקרוב :)
מבחינת מסחרית המהלך מובן בהחלט. זה טבעי (גם צריך לזכור שזה ספר רביעי, אז זה לא על חשבון ספר קיים לכאורה).
מבחינת עניין. לי אין עניין בזה, ואני אכן מאוכזב - יש המון עולמות מעניינים בארסנל, ולא ממש ברור מה הוא מציע. עדיין, אולי אופתע לטובה.

אני מלט מכיר מאג'יק, אבל מבחינה קראנצ'ית זה יתן מן הסתם הרבה חומר לטכנומאגיה וכאלה- אני גם לא מכיר אברון כל כך, אבל מן הסתם זה יפתור הרבה שאלות שם.

זה גם יתן הרבה כיוונים להרפתקה אורבנית, זה נשמע כמו עולם שלא חייבים "להתחתן איתו" כדי להשתמש בו.
כמו הספר של SCAG

חזרה