• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 חדשות הכרוז קו העלילה החדש של מבוכים ודרקונים 5 - Dragon Heist

אתמול היה השידור של הרבה-עיניים (Stream of Many Eyes), יום ראשון מתוך שלושה של הפנינג מבוכים ודרקונים בשידור חי.
בשידור גם נחשפה ההרפתקה החדשה של מבוכים ודרקונים 5, Waterdeep: Dragon Heist!
http://dnd.wizards.com/products/tabletop-games/rpg-products/dragonheist
זוהי הרפתקה שמתמקדת בציד אוצרות בעיר האגדית מי-מצולות, כולל מול חבורות אחרות כאשר היעדים והאויבים משתנים, לא ברור עדיין אם לבחירת השה"ם. בתוך ההרפתקה בנוי מראש דאונטיים, וגם מרמזים על הזדמנויות לדמויות לנהל "חיים חברתיים" בעיר ולהשפיע עליה, שנשמע מגניב כמו-גם חוקים להעשרת משחק עירוני.
ההרפתקה עצמה תצא לאור בספטמבר ומיועדת לדרגות 1-5 (אני משער שהוא רק מעניק רקע לדרגות גבוהות יותר)
בנוסף, צפוי עוד ספר אחד שיצא לאור בנובמבר, אולי הוא יחשף בהמשך השידור.
waterdeep-dragon-heist.jpg
לדעתי, מדובר במוצר מעניין - אני היום מריץ מערכה עירונית של מורדי הגיהנום בפאת'פיינדר וגם ההרפתקה שכתבתי (אלופי העיר) היא עירונית. אבל הקונספט של מרוץ אחר חפצים בעיר, ושוד של מקומות (Heist) הוא משהו שפחות מתחבר לפי למבוכים ודרקונים ... בשביל זה יש שיטות כמו להבים באפלה או משחק התפקידים של Mistborn ששניהם הרבה יותר מתאימים לקונספט הזה. אישית אני מעדיף יותר את הקונספט של מורדי הגיהנום/Curse of the Crimson Throne שבהם הדמויות מצילות את העיר וקובעות גורלות...
מה שכן נשמע מגניב זה אם יהיה פירוט מעמיק על מי-מצולות וגם החוקים של משחק עירוני.

ואתמול, בצעד מפתיע הכריזו מכשפי החוף על ספר שלישי השנה והרפתקה שנייה, בשם Dungeon of the Mad Mage, שידוע גם כ Undermountain - אחד המגה-מבוכים הקלאסיים של ממלכות נשכחות בפרט ומבוכים ודרקונים בכלל שצמוד למי-מצולות וגם בו שוכנת העיר התת-קרקעית Skullport.
mad-mage.JPG
ההרפתקה היא לדרגות 6 עד 20, מה שבעצם הופך אותה להרפתקה הראשונה הרשמית שמגיעה עד לדרגה 20 במבוכים ודרקונים 5. ניתן לשחק אותה גם כהמשך ל"שוד הדרקונים" כהרפתקה רציפה מ 1-20 או בנפרד.
ההרפתקה תצא לאור בנובמבר ותפרט 23 קומות שונות.

זו הכרזה מעניינת, כי באמת "שוד הדרקונים" הרגיש מוצר חסר, הרפתקה לדרגות 1-5 במה' 5 לוקח בערך 8 מפגשים לסיים, מה שלא כל-כך סביר לספר של 50 דולר,ולכן התחושה שלי הייתה שהוא בעיקר ספר מערכה/חוקים - אבל אז למה לקרוא לו הרפתקה? ההמשך שלו מסביר את הכל, אם מתייחסים לזה כאל הרפתקה אחת גדולה.
השאלות הגדולות: כמה זה יהיה מוצלח כהרפתקה עירונית, ואיך זה יהיה בתור האיטרציה הרביעית (או החמישית) של Undermountain? לדעתי הספר הכי טוב שלו הוא ההרפתקה/הרחבה של 4 Halls of Undermounatin שנתתה חוויית ממוקדת ומגניבה.

חזרה