• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז 2017 - השנה הכי טובה של מבוכים ודרקונים (?)

בכנס GAMA, שהוא כנס תעשיית משחקי התחביב בארצות הברית, הציגה מכשפי החוף ש-2017 היא השנה הגדולה ביותר של מבוכים ודרקונים אי פעם - שזה נשמע נהדר!
למרות שאני טיפה בספק, הייתי מאוד שמח לראות לפי איזה מדד זה. למשל הם גם אמרו שיש 8.6 מיליון אמריקאים משחקים, שזה בערך 2.5 אחוז מאוכלוסיית ארצות הברית, שנשמע לי המון. אבל באמת המון. אלא אם הם סופרים גם שחקני לוח, שחקנים במשחקי מחשב, אפליקציות וכך הלאה. ולא רק שחקני תפקידים.
הם גם ציינו שיש להם 9 מיליון צופים בערוץ ה Twitch, שזה גם המון... לפי זה התחביב ממש בתקופה אדירה! חבל שבארץ זה ממש לא מרגיש ככה :(
אה, וגם היה שם רמז שאולי ההרפתקה/מערכה הרבה היא של Spelljammer. זה נשמע מגניב, אבל אני עדיין ספקן ;)
הנה השקפים שלהם:
ss1.jpg
ss2.jpg
ss3.jpg

אני חושב שזה מאוד קשור לכך שמו"ד מקיים אינטראקציה חיובית עם התרבות הפופולארית. יש מלא סלבס שמודים שהם משחקים מו"ד, ולא רק זה אלא אפילו משתתפים בתוכניות אינטרנטיות (כגון D&Diesel וHarmonquest, וגם כאלו שעוסקות במשחקי לוח), יש ייצוג של מו"ד בסדרות פופולאריות (בקומיוניטי היו לפחות שני פרקי מו"ד שאני זוכר, בסטריינג'ר טינגס זה קיבל במה מאוד מרכזית, בבינג בנג ת'יאורי זה מופיע מלא, ויש רפרנסים למו"ד בעוד הרבה תוכניות), ויש גם הרבה סרטים שנעשו על קהילת שחקני התפקידים (חלקם מכיוון של לצחוק עם, חלקם מכיוון של לצחוק על). זה בעצם סוג של פרסום חינם למשחק, וגורם לאנשים לרצות לנסות אותו כתחביב לגיטימי, וגם פחות לראות בו כמשהו חנוני נישתי שיש להתרחק ממנו.
אני מבין למה אתה בספק שדווקא השנה המשחק יותר נפוץ מנגיד שנות הזוהר שלו באייטיז, אבל אם לוקחים בחשבון שהיום פי אלף יותר קל להיחשף לpop culture העדכנית על גווניה מאשר באייטיז, ואם התרבות הזאת חושפת ותומכת במשחק, אז זה רק הגיוני. חוץ מזה שבאופן כללי גיקים היום הם In, אז בכלל.

חזרה