ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

הוכרזה מהדורה שנייה של פאת'פיינדר OMG!

חדשות על משחקי תפקידים וגם משחקי לוח חדשים: משחקים לוהטים שיצאו לאור בארץ ובעולם, ספרים חדשים בעברית וגם תרגום של משחקי לוח, ארועים וכנסים בארץ ועוד. לשעבר חדשות ציון (The Zion Herald)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 08 מרץ 2018, 22:11

בכנס Garycon מדגימים כעת את הפלייטסט, וג'ייסון בולמן צילם את הקלסר המגניב בו הוא שומר את העותק שלו של החוקים:
DXttC_jXcAImACM.jpg
DXttC_jXcAImACM.jpg (54.71 KiB) נצפה 477 פעמים
פשוט מדליק!
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 08 מרץ 2018, 22:31

אוו אני רוצה כזה קלסר לעצמי XD
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 08 מרץ 2018, 22:35

The oldman כתב: Golarion-Infused
הכוונה היא שגולאריון יהיה הרבה יותר מובנה בתוך ספר הכללים, סטייל שיטה+עולם ולא רק שיטה+דוגמאות לא מחייבות מעולם?
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 09 מרץ 2018, 01:29

המפקד האלמוני כתב:הכוונה היא שגולאריון יהיה הרבה יותר מובנה בתוך ספר הכללים, סטייל שיטה+עולם ולא רק שיטה+דוגמאות לא מחייבות מעולם?
לא נראה לי, נראה לי זה פשוט ממשיך במגמה שיש להם היום. אם תפתח הרבה מספרי ההרחבה של פאת'פיינדר, ואני לא מדבר מסדרת ספרי הקמפיין- אלא דברים כמו המדריכים לשחקן, או המדריך להרפתקן שהציג ארגונים, או ספר הארורים... בכול הספרים שלהם הם מציגים בסופו של דבר תוכן מגולאריון. בבסיס יש רק את האלים, אבל כול ההרחבות מבוססות על גולאריון. אני זוכר ששאלו פעם את JJ למה זה, והוא אמר שהם מעדיפים ליצור עולם אחד ולא לפצל את התוכן שלהם בין כמה וכמה עולמות שכול אחד מהם דורש מיקוד בפני עצמו. התוצאה של זה לא מזעזעת, פשוט אומר שהרקע של רוב הארכיטיפים שלך יהיה כנראה קשור איכשהו לגולאריון (כמו המצב היום), וכשתקנה ספר הרחבה שאינו אחד מהספרים הגדולים- כנראה הוא יהיה מלא ברקע על גולאריון.

אני אגב מרגיש שזו... טעות מצידם. אחרי שהם הוציאו מאות, ואני לא מגזים אפילו, מאות ספרים, אנשים פשוט לא יירצו לנטוש את כול מה שהם קנו מהם לטובת שיטה חדשה ששום דבר לא מתאים לה. פאת'פיינדר התחילה מאנשים שלא רצו להתקדם ממו"ד 3.5 ולהתרחק יותר מידי, וכשהציעו להם "אותו דבר עם שינויים קטנים, כשעוד ועוד ספרים ותוכן ממשיך לצאת", הם אמרו כן. למה שהם פשוט לא יעשו את זה שוב?

בנוסף, אני כן חושב שהם מנסים להעתיק דברים ממו"ד 5. "easy-to-use proficiency system based on your choices and your character's level. You no longer need to collect a specific set of magic items to be a balanced character" זה הבולט ביותר.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 09 מרץ 2018, 08:55

בנוגע לגולאריון, זו לדעתי אחת החולשות של פאת'פיינדר היום. במקום לעשות מספר עולמות מערכה, שכל אחד מהם עם דגש משלו, הם מכניסים את הכל לאותו עולם.
הגישה של מבוכים ודרקונים, שבעצם "צובעת" כל עולם מערכה כמתאים לסגנון אחר (קלאסי, אימה, פוסט-אפוקליפטי, טכנומאגי) הרבה יותר טובה לדעתי.

אני חושב שלפאיזו לא באמת הייתה הרבה ברירה אלא להוציא מתישהו מה' 2. זה אמנם קרה קצת מוקדם יותר ממה שציפיתי, אבל עשר שנים זה המון זמן במונחים הללו וכבר יש כל-כך הרבה תוכן לשיטה שלא ברור מה עוד הם יכלו להוציא לאור.
אז או שהם היו עוברים למודל של חמש, שמוציאים לאור 3-4 ספרים בשנה ולא בחודש או שצריך מהדורה חדשה.
למי שיש עשרות ספרים יש לו כבר ים תוכן, הרבה יותר מלארבע למשל, שהוא יכול לשחק עוד שנים בכיף.
חוץ מזה שהם כבר הודיעו שהכל ישאר זמין לרכישה דיגיטלית, וגם ימשיכו להדפיס ספרי בסיס בכריכה רכה.

בקשר לשאיבת השראה מחמש, זה קורה לכל הכיוונים. כמו שהבילדים של חמש שאבו השראה מארכיטיפים לדעתי ושיתרון/חסרון שאב השראה משיטות סיפוריות. יש הפרייה הדדית בין שיטות וזה מצוין.
אבל בשורה התחתונה, אני מקווה שפ'2 רק תדגיש את היתרון של השיטה ואני לא מאמין שהיא תהיה שיבוט של חמש.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 09 מרץ 2018, 11:14

אביעד כתב: ונראה לי שהלכת לורד מנסה ללמד את דרקוניצן.
מה אני קשור עכשיו?

נראה מגניב ממש, וכרגע פאת'פיינדר היא השיטה המועדפת עלי, אז בכלל מה טוב. כמה זה צפוי להיות שונה ממה שכרגע יש?
כשאתה מבין שנוכל 20/נזיר 1 יכול להרוג אותך בנגיעה אחת בכתף... :shock: :devil:
Hell lord

שליחה על ידי Hell lord » 09 מרץ 2018, 11:24

לפרוטוקול: החברים שאני רוצה ללמד הם לא דרגוניצן, אלא מי שפעם היו רשומים בפורום כdodo (הוא זה שהכיר לי את הפורום, והוא עדיין פעיל מידי פעם), ועוד שחקן שלדעתי נרשם לפורום כjabarwock, ואני לא חושב שהוא הסתכל על הפורום בשנתיים האחרונות...

אז למה זו שיטה פשוטה ללמד את החברים?
א. אני לא מכיר מספיק טוב את 5 (באופן עקרוני אני מסרב ללמוד את ספרי הבסיס של שיטה בpdf, כי זה לא נוח בכלל, מה שמאלץ אותי לקנות אותם פיזית)
ב. אני לא ממש אוהב את חמש ממה שכן ראיתי, כי היא פשוט נראית כמו שיטה לחד"פ שתריץ כדי להכיר למישהו את 3.5.
ג. פאת'פיינדר די פשוטה (לדעתי לפחות), ולכן פאת'פיינדר מופשטת לדעתי תוכל לעבוד מצויין כדי להכניס אותם פנימה, ואז לא תהיה להם ברירה אלא ללמוד מהדורות אחרות של מבוכים ודרקונים.
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 09 מרץ 2018, 19:19

ציטוט מעניין של אריק מונה Erik Mona לגבי מבוכים ודרקונים 5, זה נושא די לוהט:
The fact of the matter is that [Pathfinder 2 and D&D 5E] are branches of the same tree to some degree; the design goals that they had with D&D 5th Edition were "4th didn't really work, how do we take the basic 3.5 rules, or really going back to 1st Edition, and evolve those into today, and they had a set - I assume - of design goals. We're doing the same thing in the sense of we had Pathfinder, which is an off-branch of 3.5, and now we want to make Pathfinder the best version of Pathfinder, and so there's going to be some things that are similar but in no way is there an intent to make this 5.1. Quite frankly, we're so busy playing Pathfinder, which we enjoy, that we're not experts at 5th edition. We wouldn't dream of making "an even better versions of 5E!"; that's not the goal. The goal is to make a better version of Pathfinder, and it may be that some of the solutions we come up with are similar to some of the solutions that they came up with, and frankly some of the solutions that they came up with are very similar to Pathfinder in the first place!
עוד פרטים מעניינים זה שהם מזכירים במפורש את האיזון מחדש של הדרגות הגבוהות וגם את העובדה שאין יותר גזעים ממש כמו שאנחנו מכירים אותם אלא יותר מורשת. דהיינו הבדל ממש בין גמד הרים לגמד גבעות לצורך העניין. מזכיר אולי את Dragon Age במובן הזה.

ועוד הרבה מידע מעניין בקישור כאן: Here's a TON of Pathfinder 2 Info from the Know Direction Podcast
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 12 מרץ 2018, 20:13

ראיון עם Erik Mona ו Logan Bonner לגבי המהדורה החדשה:

ופודקאסט של משחק בהמרה למה' 2 של ההרפתקה
paizo.com - Community / Paizo Blog

ההתייחסות שלהם לשימוש בהרפתקאות קיימות מעניינת - לטענתם כל מה שנדרש הוא להמיר סטאטבלוקים וזהו. כל יתר הדברים יעבדו וגם המרת מפלצות זה פשוט לקחת את הגרסה החדשה של המפלצת, כלומר מבחינת איזון היתקלויות החשבון נשאר זהה.
אני מתייחס לזה בחשדנות, אבל גם כי אישית אני לא אוהב להמיר הרפתקאות, אלא משתמש בשיטה, כמו שעכשיו עם מורדי הגיהנום שאני מריץ בפאת'פיינדר בגלל שזו השיטה של ההרפתקה.
עוד דברים מעניינים זה ששימוש במגן הוא ריאקטיבי, כלומר הוא מאפשר לספוג נזק ולא מעלה דרג"ש, להבנתי.
בנוסף, אין גלגול לוידוא פגיעה חמורה, אלא פגיעה חמורה זה אם עברת את מספר המטרה ב-X (כנראה 10) אתה גורם לנזק נוסף. זה אלגנטי יותר וחוסך את ההתעסקות עם עוד גלגול לוידוא פגיעה חמורה.

והנה גם דיווח מאחד הפלייטסטים בכנס גאריקון: paizo.com - Forums: Pathfinder Playtest: I Played Pathfinder 2.0 Demo at GaryCon (My Thoughts...)
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
חובב מוד
יצירת קשר:

שליחה על ידי חובב מוד » 13 מרץ 2018, 16:56

אבל זה גם אומר ש20 טבעי הוא לא תמיד פגיעה חמורה...
המהדורה השנייה נראית די מגניב, אם אי פעם היה אפשר להשיג ספרים שלה מחוץ לכנסים.. אפשר לאמר שהיו 1- עותקים בחנות.
נערך לאחרונה על ידי חובב מוד ב 13 מרץ 2018, 17:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
לגנוב רעיון מאדם אחד זה פשע, אבל לגנוב רעיון ממספר אנשים זה מחקר :wink:
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 13 מרץ 2018, 17:00

לא בהכרח, בכל מקרה 20 טבעי היה איום ב3.5, ורק ב4 הוא הפך לפגיעה חמורה וודאית.
סמל אישי של משתמש
חובב מוד
יצירת קשר:

שליחה על ידי חובב מוד » 13 מרץ 2018, 17:06

אבל זה אומר שהיו מקרים שבהם לא תוכל לבצע פגיעה חמורה, נניח יש לי 5+ להתקפה, אני מגלגל עשרים טבעי, לאויב שלי יש דרג''ש 17, זה פשוט, לא היה לי סיכוי לבצע פגיעה חמורה.
לעומת זאת, בפאת'פיינדר\3.5 היה לי סיכוי לא רע להצליח (תוצאה של 12 ומעלה).
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 13 מרץ 2018, 17:17

מה שהתכוונתי בpf זה כנראה שאם תפגע בדרג''ש +10 בגלגול ההתקפה זו פגיעה חמורה, בניגוד ל3.5 בה צריך לגלגל איום ואז לגלגל ההתקפה נוספת ולפעמים בדרג''ש. אני מניח ש20 טבעי יהיה פגיעה חמורה וודאית, אבל גם אם לא זה סוף סוף יכניס היגיון במערכת הפגיעות החמורות.
סמל אישי של משתמש
חובב מוד
יצירת קשר:

שליחה על ידי חובב מוד » 13 מרץ 2018, 17:20

מקווה שכן, אבל, נראה איך הם יעשו את זה (ואם לא, זה כנראה היה חוק בית אצלי).
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 13 מרץ 2018, 17:27

אם כבר מזכירים חוקי בית, פעם, כשאף אחד בקבוצה לא ידע אם פגיעה מדויקת בדרג''ש נחשבת כפגיעה או כהחטאה, השה''ם היא על חוק בית שפגיעה כזאת גורמת חצי נזק, וגם היה לנו חוק בית שפגיעה חמורה היא 20 טבעי, ואז מגלגלים שוב ושוב וכל 20 שיוצא ברצף מוסיף 1 למכפיל הפגיעה החמורה (פעמיים 20 - נזק משולש, 5 פעמים 20 - נזק משושה וכן הלאה. כמובן ללא היינו אפילו לנזק מרובע...)
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה